Новини

21 серпня 2019, 15:01

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій здійснює візит до Литовської Республіки

докладніше
21 серпня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 серпня

докладніше
20 серпня 2019, 15:55

У Комітеті з питань науки і освіти обговорено пріоритетні питання розвитку законодавчої бази сфери освіти, науки, інновацій, інтелектуальної власності, авторського права

докладніше
20 серпня 2019, 09:39

Огляд головних тем «Голосу України» від 20 серпня

докладніше
19 серпня 2019, 15:51

З ініціативи голови Комітету у закордонних справах Г.Гопко відбулася прес-конференція на тему: «Пріоритети зовнішньополітичної діяльності для Парламенту ІХ скликання»

докладніше
16 серпня 2019, 15:37

Програма РАДА провела для новообраних народних депутатів тренінг, присвячений Регламенту Верховної Ради України

докладніше
15 серпня 2019, 19:40

Підготовча депутатська група вивчила пропозиції, напрацьовані підгрупами з організації роботи Верховної Ради IX скликання (відео)

докладніше
15 серпня 2019, 10:00

Проводиться акредитація до Верховної Ради України IX скликання

докладніше
14 серпня 2019, 18:54

І. Геращенко та А. Герасимов висловились проти ліквідації Комітету у справах ветеранів та створення Комітету з прав людини та реінтеграції окупованих територій

докладніше
14 серпня 2019, 12:40

У Верховній Раді відбулося чергове засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
13 серпня 2019, 16:00

Комітет з питань культури і духовності у Верховній Раді VIII скликання було визначено головним з опрацювання 322 проектів законів та постанов

докладніше
12 серпня 2019, 16:00

Комітет у закордонних справах у Верховній Раді VIII скликання проводив роботу з оновлення й вдосконалення законодавчої бази зовнішньополітичної діяльності України, включаючи парламентську експертизу та підготовку до ратифікації міжнародних договорів

докладніше
09 серпня 2019, 18:00

29 серпня відбудеться урочисте засідання Верховної Ради України IX скликання (відео)

докладніше
09 серпня 2019, 17:55

Перший заступник голови Верховної Ради, представник ПП «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко взяла участь роботі засідання депутатської групи з підготовки до роботи Верховної Ради ІХ-го скликання

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 травня 2019, 14:31

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Східне партнерство виходить на новий рівень співпраці», - Петро Боднар

 

 

У Львові завершилося засідання робочої групи Генеральних секретарів парламентських адміністрацій Східного партнерства, в якому взяли участь перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради – керуючий справами Петро Боднар, Генеральний секретар парламенту Грузії Гіві Міканадзе та Генеральний секретар парламенту Республіки Вірменія Тігран Галстян.

Учасники регіональної мережі обговорили питання щодо посилення ролі парламентів східного партнерства, обміну досвідом та напрацюваннями кожною країною, якими можна поділитися в рамках регіональної співпраці.

Генеральний секретар парламенту Грузії Гіві Міканадзе запропонував залучити до мережі Польщу та Швецію, які були ініціаторами східного партнерства. Перші перемовини, за його словами, показали, що така співпраця можлива і має взаємний інтерес. «Наступний крок – це співпраця між мережею і секретарями Ради Європи», - зазначив він. Зустріч, на якій буде розглянуто питання взаємодії Європейського Парламенту і країн Східного партнерства, ймовірно відбудеться в Брюсселі 2020 року.

Грузія також запропонувала посилити контакти між парламентськими адміністраціями як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівнях.

На Львівській зустрічі представили веб-сайт, на якому буде висвітлюватись діяльність як дослідницької мережі парламентів Східного партнерства, так і кожної країни.
Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради – керуючий справами Петро Боднар поділився успішними проектами Українського Парламенту. По-перше, зазначив він, у Верховній Раді запустили електронний документообіг для забезпечення більшої відкритості та підзвітності. «Цей процес буде завершений вже восени», - сказав він. По-друге, у Верховній Раді створено освітній центр, завдяки якому Парламент стане більш відкритим і зрозумілим для всіх громадян. «Частіше будуть запрошувати дітей і студентів, щоб вони ставали політично грамотнішими і розуміли процеси, які відбуваються в суспільстві», - зазначив П.Боднар і повідомив, що у липні для цього відкриють освітній клас. Перший заступник Керівника Апарату повідомив присутнім, що для запровадження освітнього центру було використано досвід Британії та інших країн.

Мета контактів – це створення умов для парламентської співпраці, що дасть можливість представити виклики, характерні для кожної країни. Для цього грузинська сторона підготувала ряд заходів, які допоможуть підтримати співпрацю мережі парламентських адміністрацій східного партнерства.

Дуже цікавий досвід має Грузія, яка єдина з пострадянських країн створила навчальний центр парламенту і готова у листопаді прийняти для навчання делегації із сусідніх країн

Графік спільних заходів керівників парламентських адміністрацій, до мережі яких ще входить Молдова і Білорусь, а з часом – і Азербайджан, досить напружений. Ще відбудуться зустрічі й семінари в Батумі, Берліні, Варшаві, Єревані та Стокгольмі. Вже наприкінці року головування перейде до вірменської сторони, яка вже готує ряд спільних заходів.

Підводячи підсумки роботи, Петро Боднар наголосив, що це третя робоча зустріч Генеральних секретарів парламентських адміністрацій країн Східного партнерства: перша пройшла в Тбілісі, друга – у Єревані, а третя – у Львові, на якій затвердили статут для подальшої співпраці та сайт, який буде розроблений найближчим часом. Найголовнішим результатом, за його словами стало підписання Львівського комюніке і звернення до інших схожих світових мереж, з якими країни Східного партнерства готові до співпраці. «Ми створили групу з обміну досвідом у реформаторських процесах. У країнах пострадянського простору дуже схожі проблеми, і кожна з них по-своєму намагається їх вирішити. Ми вже переконалися, що обмін досвідом дає дуже позитивні результати», - підкреслив Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради.Третю робочу зустріч Генеральних Секретарів парламентських адміністрацій країн Східного партнерства підтримав Проект "Зміцнення парламентських адміністрацій країн Східного партнерства" Регіонального Фонду з реформування державного управління Східного партнерства, що реалізується  Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

3rd Working Meeting of Secretaries General of Parliamentary Administrations of the Eastern Partnership Countries was supported by the Project „Strengthening the Parliamentary Administration in the Eastern Partnership“ of the Eastern Partnership Regional Fund for Public Administration Reform, implemented by Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH on behalf of the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ).