Новини

19 червня 2019, 17:31

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув зміни до Закону «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»

докладніше
19 червня 2019, 16:54

Члени депутатської фракції Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» провели особистий прийом громадян

докладніше
19 червня 2019, 15:30

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття у зв’язку з трагічною смертю народного депутата України Дмитра Тимчука

докладніше
19 червня 2019, 14:04

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
19 червня 2019, 13:02

Ірина Геращенко: «Українські дипломати мають донести міжнародним партнерам інформацію про застосування Росією і бойовиками сексуального насильства на Донбасі в якості знаряддя війни та катування українців»

докладніше
19 червня 2019, 12:07

Закон про мову і практична законотворчість: Інститут законодавства Верховної Ради долучився до гуманітарних проектів з популяризації української мови

докладніше
19 червня 2019, 09:42

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 червня

докладніше
19 червня 2019, 09:13

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 19 червня

докладніше
18 червня 2019, 18:20

Відбулися пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
18 червня 2019, 18:02

Члени депутатської фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 червня 2019, 16:45

Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України на своєму засіданні розглянув ряд законопроектів

докладніше
18 червня 2019, 14:44

Проектом «Планета Земля – Єдина» презентовано експозицію про сучасне мистецтво України та Великої Британії

докладніше
18 червня 2019, 14:25

Ірина Геращенко: «Закликаємо Президента підписати ухвалені законопроекти у сфері європейської інтеграції - це буде потужним сигналом для міжнародних партнерів напередодні Саміту Україна-ЄС» (відео)

докладніше
18 червня 2019, 12:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 18 червня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 травня 2019, 14:31

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Східне партнерство виходить на новий рівень співпраці», - Петро Боднар

 

 

У Львові завершилося засідання робочої групи Генеральних секретарів парламентських адміністрацій Східного партнерства, в якому взяли участь перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради – керуючий справами Петро Боднар, Генеральний секретар парламенту Грузії Гіві Міканадзе та Генеральний секретар парламенту Республіки Вірменія Тігран Галстян.

Учасники регіональної мережі обговорили питання щодо посилення ролі парламентів східного партнерства, обміну досвідом та напрацюваннями кожною країною, якими можна поділитися в рамках регіональної співпраці.

Генеральний секретар парламенту Грузії Гіві Міканадзе запропонував залучити до мережі Польщу та Швецію, які були ініціаторами східного партнерства. Перші перемовини, за його словами, показали, що така співпраця можлива і має взаємний інтерес. «Наступний крок – це співпраця між мережею і секретарями Ради Європи», - зазначив він. Зустріч, на якій буде розглянуто питання взаємодії Європейського Парламенту і країн Східного партнерства, ймовірно відбудеться в Брюсселі 2020 року.

Грузія також запропонувала посилити контакти між парламентськими адміністраціями як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівнях.

На Львівській зустрічі представили веб-сайт, на якому буде висвітлюватись діяльність як дослідницької мережі парламентів Східного партнерства, так і кожної країни.
Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради – керуючий справами Петро Боднар поділився успішними проектами Українського Парламенту. По-перше, зазначив він, у Верховній Раді запустили електронний документообіг для забезпечення більшої відкритості та підзвітності. «Цей процес буде завершений вже восени», - сказав він. По-друге, у Верховній Раді створено освітній центр, завдяки якому Парламент стане більш відкритим і зрозумілим для всіх громадян. «Частіше будуть запрошувати дітей і студентів, щоб вони ставали політично грамотнішими і розуміли процеси, які відбуваються в суспільстві», - зазначив П.Боднар і повідомив, що у липні для цього відкриють освітній клас. Перший заступник Керівника Апарату повідомив присутнім, що для запровадження освітнього центру було використано досвід Британії та інших країн.

Мета контактів – це створення умов для парламентської співпраці, що дасть можливість представити виклики, характерні для кожної країни. Для цього грузинська сторона підготувала ряд заходів, які допоможуть підтримати співпрацю мережі парламентських адміністрацій східного партнерства.

Дуже цікавий досвід має Грузія, яка єдина з пострадянських країн створила навчальний центр парламенту і готова у листопаді прийняти для навчання делегації із сусідніх країн

Графік спільних заходів керівників парламентських адміністрацій, до мережі яких ще входить Молдова і Білорусь, а з часом – і Азербайджан, досить напружений. Ще відбудуться зустрічі й семінари в Батумі, Берліні, Варшаві, Єревані та Стокгольмі. Вже наприкінці року головування перейде до вірменської сторони, яка вже готує ряд спільних заходів.

Підводячи підсумки роботи, Петро Боднар наголосив, що це третя робоча зустріч Генеральних секретарів парламентських адміністрацій країн Східного партнерства: перша пройшла в Тбілісі, друга – у Єревані, а третя – у Львові, на якій затвердили статут для подальшої співпраці та сайт, який буде розроблений найближчим часом. Найголовнішим результатом, за його словами стало підписання Львівського комюніке і звернення до інших схожих світових мереж, з якими країни Східного партнерства готові до співпраці. «Ми створили групу з обміну досвідом у реформаторських процесах. У країнах пострадянського простору дуже схожі проблеми, і кожна з них по-своєму намагається їх вирішити. Ми вже переконалися, що обмін досвідом дає дуже позитивні результати», - підкреслив Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради.Третю робочу зустріч Генеральних Секретарів парламентських адміністрацій країн Східного партнерства підтримав Проект "Зміцнення парламентських адміністрацій країн Східного партнерства" Регіонального Фонду з реформування державного управління Східного партнерства, що реалізується  Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

3rd Working Meeting of Secretaries General of Parliamentary Administrations of the Eastern Partnership Countries was supported by the Project „Strengthening the Parliamentary Administration in the Eastern Partnership“ of the Eastern Partnership Regional Fund for Public Administration Reform, implemented by Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH on behalf of the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ).