Новини

22 березня 2019, 19:29

І.Геращенко: «Знешкоджені російські БПЛА на Донбасі - черговий доказ військової агресії РФ проти України, і ми вимагаємо жорсткої реакції від ОБСЄ, учасників «Нормандського формату» та міжнародних партнерів»

докладніше
22 березня 2019, 18:52

Ірина Геращенко: «Вимагаємо РФ припинити тортури над Павлом Грибом та звільнити 25 українців в обмін на 25 громадян РФ, затриманих в Україні»

докладніше
22 березня 2019, 18:45

І.Геращенко: У Парламенті зареєстровані законопроекти у сфері євроатлантичної інтеграції України та посилення сектору безпеки (№№10180, 10181)

докладніше
22 березня 2019, 18:32

Ірина Геращенко: 24 березня українська сторона має намір відкрити КПВВ «Золоте» в Луганській області

докладніше
22 березня 2019, 17:36

У Верховній Раді України відбулася зустріч з учасниками делегації лідерів думок з країн ЄС

докладніше
22 березня 2019, 16:54

Перший заступник голови Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Величкович провів особистий прийом громадян

докладніше
22 березня 2019, 16:30

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Франції Ізабель Дюмон

докладніше
22 березня 2019, 15:10

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
22 березня 2019, 14:32

Голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою Микола Федорук взяв участь у круглому столі на тему: "Моделювання спроможного районного рівня: набутий досвід та перспективи"

докладніше
22 березня 2019, 14:10

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 березня 2019, 14:06

Ірина Геращенко зустрілась із родичами військовополонених моряків, які відвідали експозицію «Повернення додому» у Верховній Раді України

докладніше
22 березня 2019, 11:57

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову попередній звіт ТСК Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів

докладніше
22 березня 2019, 11:17

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
22 березня 2019, 10:10

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Я впевнений, що Україна буде членом Європейського Союзу, а наше завдання – наполегливо працювати!»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 лютого 2019, 12:21

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Андрій Парубій: «Усі, хто стоїть за злочинами проти людяності і міжнародного права, повинні неминуче понести справедливу кару»

 

Вступне слово Голови Верховної Ради України Андрія Парубія на засіданні у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України

 

Високоповажний пане Президенте!

Вельмишановний пане Прем’єр-Міністре!

Шановні пані і панове!

Минає п’ятий рік з того дня як Російська Федерація, знехтувавши усіма нормами міжнародного права, Статуту ООН, положеннями Гельсінського заключного акту та Будапештського меморандуму, двосторонніми українсько-російськими угодами, здійснила акт воєнної агресії проти суверенної сусідньої держави. Росія незаконно анексувала частину української території – Автономну Республіку Крим та місто Севастополь. Російські окупаційні війська вторглися в Україну та захопили окремі райони Донецької і Луганської областей і протягом всіх цих років здійснюють постійні збройні напади проти України.

Зазнаючи важких втрат, завдяки безпрецедентній самоорганізації українського народу, неймовірному героїзму наших добровольців і військових на фронті, відважності та самопосвяті волонтерів, загальнонаціональному патріотизму, ми вистояли.

Фактично одразу було налагоджено роботу виконавчої влади на чолі із Головою Верховної Ради України і виконувачем обов’язків Президента Олександром Турчиновим. Незважаючи на шалену протидію Росії та її агентури в Україні, були проведені вибори Президента, Парламенту, органів місцевого самоврядування, які всіма спостерігачами із країн вільного світу були визнані чесними та прозорими.

Новою післяреволюційною українською владою було реформовано правоохоронну систему та фактично заново створено боєздатні Збройні Сили України. Уряди Арсенія Яценюка, а потім Володимира Гройсмана впровадили реформи, які реанімували економіку держави і дали можливість поступово підвищувати соціальні стандарти. Новообраний Президент України Петро Порошенко гідно виконав свої обов’язки Верховного Головнокомандувача та Глави Держави – наступ ворога був зупинений, Україна отримала дієву міжнародну підтримку.

 П’ять років тому ми, українці, стали на захист своєї держави. Ми зупинили ворога спочатку на Майдані, а потім на сході нашої країни.

Але до сьогодні на Донбасі щодня російські окупанти продовжують обстріли і вбивають людей – військових і цивільних.

Прошу присутніх вшанувати Хвилиною Мовчання наших героїв, які п’ять років тому в ті дні загинули на Майдані, і які загинули протягом цих п’яти років у боротьбі за Свободу та Незалежність нашої країни.

Переконаний – усі, хто стоїть за цими злочинами проти людяності і проти міжнародного права, повинні неминуче понести справедливу кару, яка стане суворою пересторогою для будь-якого наділеного владою маньяка. Щоб громадяни наших вільних країн знову жили у мирі та безпеці.

Отже, шановні колеги, сьогодні в нас є слушна нагода відверто обговорити, що нами вже зроблено за п’ять років російської воєнної агресії проти України, і що ми можемо і повинні ще зробити для того, щоб агресор був зупинений,  притягнений до відповідальності та сповна заплатив за всі свої злочини.

Маємо перемогти, щоб  запанував мир.

 

Голова Верховної Ради України А.Парубій звернувся до присутніх  вшанувати Хвилиною Мовчання героїв, які п’ять років тому загинули за Свободу та Незалежність України.