Голова Верховної Ради України Андрій Парубій нагадав українцям про героїзм кіборгів, що захищали Донецький аеропорт.
Відкриваючи ранкове пленарне засідання у середу, Голова Парламенту зазначив, що цей день – 16 січня – неофіційно називають Днем українських кіборгів.
«Саме у ці зимові дні 2015 року у Донецькому аеропорту тривали важкі кровопролитні бої, - нагадав він. - Російські окупанти сотні разів атакували захисників Донецького аеропорту. Не витримував бетон, плавився метал, але наші українські воїни вистояли».
А.Парубій підкреслив, що українські бійці утримали і не здали окупанту Донецький аеропорт тоді у січні 2015 року – «це було дуже символічно». Він нагадав, що наші бійці залишили аеропорт тільки тоді, коли від нього нічого не лишилося.
Голова Верховної Ради наголосив, що нашими воїнами захоплювався увесь світ, за них молилася вся Україна.
«Вкотре хочу подякувати всім чоловікам і жінкам - справжнім героям, які і в ці хвилини боронять спокій всього українського народу! - сказав він і додав. - Цього дня наше українське гасло звучить по особливому. Слава Україні! Героям слава!»
Довідково: 242 дні - з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року - українські воїни героїчно захищали стратегічний об’єкт – Донецький аеропорт, яких потім назвали кіборгами. 16 січня з ініціативи самих кіборгів відзначається День українських кіборгів та вшановується пам’ять загиблих побратимів.
Українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російських окупаційних військ та проросійським бойовикам, відстоюючи українську землю.
У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких, на жаль, – посмертно.
18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників-кіборгів, які відстоювали плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року було ухвалено рішення відвести українських воїнів з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.