Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у підсумковому інтерв’ю телеканалу «РАДА» 28 грудня нагадав, що у цьому році Україна відзначила століття української державності. «Сто років тому була проголошена українська державність, і перед Україною були ті самі виклики, зовнішня агресія і так само був той самий ворог, що й сьогодні, - зазначив він. - Той самий російський імперіалізм, який не уявляє себе без України». На превеликий жаль, додав Голова Парламенту, сто років тому державу програли, що стало і його особистою родинною трагедією.

Голова Верховної Ради також зауважив, що це був і урок для нинішнього покоління: «Сто років тому не було достатньо боєздатної армії, яка б могла протистояти окупанту, політичну еліту і значну частину українського суспільства роз’їдав популізм лівого ґатунку». За його словами, сто років тому не утримали і дипломатичний фронт, не мали достатньої єдності політичної еліти для ого, щоб втримати країну. «Наслідком того був і Голодомор, і репресії, і значна кількість великих втрат для нашої української держави, - тому у цей рік були великі виклики і відчувалась відповідальність, щоб не повторилося всіх тих дій, які призвели до поразки сто років тому», - сказав він.

Голова Парламенту підкреслив, що «цього року ми втримали державність, незважаючи на те, що агресивні атаки Росії стали ще більшими, зокрема, захват українських моряків у Керченській протоці, продовжили санкційну політику проти Росії і на дипломатичному фронті були успішними та змогли об’єднати весь вільний світ». «Ми будуємо українську армію, яка стає все більш потужною, творимо і укріплюємо національну ідентичність, що є і питанням безпеки. Цей рік для України у великій перспективі був ще одним кроком у побудові могутньої європейської держави», - наголосив А.Парубій.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

11 березня 2026 19:19
11 березня 2026 16:50
11 березня 2026 16:34
06 березня 2026 17:57
06 березня 2026 17:40
05 березня 2026 16:21
27 лютого 2026 15:45
26 лютого 2026 13:08
25 лютого 2026 18:31
25 лютого 2026 14:55