Голова Верховної Ради України на брифінгу у четвер повідомив, що Парламент ухвалив законопроект №7163 про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях, яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій висловив упевненість, що Президент України підпише ухвалений Парламентом закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей». «Я глибоко впевнений, що не може бути навіть мови про те, що документ буде ветований, він буде підписаний Президентом у передбачений Конституцією термін і стане Законом у найближчий період», - сказав А.Парубій.

За його словами, профільний Комітет доопрацює всі поправки до законопроекту, а Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради його вичитає, після чого документ надійде на підпис Голові Парламенту. «Я думаю, орієнтовно через три дні я зможу його підписати», - зазначив Голова Верховної Ради України.

Цим голосуванням, за його словами, «ми демонструємо рішучість у боротьбі проти російського агресора». «Агресор той самий, що й сто років тому – Російська імперія. Ніколи не змінюється імперський дух і імперські наміри Росії поневолити Українську державу. І сьогоднішнім голосуванням ми виконуємо свій обов’язок перед нашими попередниками, які сто років тому підняли прапор боротьби за визволення України. Сьогодні наше головне завдання мати українську державність», - підкреслив Голова Парламенту.

Разом із тим, А.Парубій уточнив, що профільний Комітет при підготовці законопроекту до другого читання змінив текст законопроекту, поданий Президентом України, з урахуванням пропозицій народних депутатів. Голова Верховної Ради підкреслив, що в тексті ухваленого законопроекту відсутні посилання на Мінські домовленості.

За його словами, він стоїть на позиції, що в документі не можуть бути згадані Мінські угоди, тому вони мають бути вилучені з законопроекту. «Так парламент і проголосував», - наголосив А.Парубій.

У документі народні депутати визначили, що Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації. У преамбулі визначено, що дата початку окупації частини України, зокрема, Криму та Севастополя, визначається законом «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Відповідно до цього закону датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року. Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Передбачено, що межі та перелік районів міст, селищ і сіл частини частин їх територій тимчасово окупованих у донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил України.

Згідно з Законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права. Окрім того, парламентарії встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації Російської Федерації, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права. Також парламент визначив систему розподілу повноважень щодо заходів із забезпечення національної безпеки.

Довідково: Президент України П.Порошенко 04.10.2017 року вніс до Верховної Ради України законопроект 7163 «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей».


Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

06 липня 2022 15:26
06 липня 2022 10:30
06 липня 2022 09:02
05 липня 2022 19:31
05 липня 2022 16:36
05 липня 2022 13:01
04 липня 2022 19:09
04 липня 2022 12:49
04 липня 2022 10:14
03 липня 2022 20:19