Про непоодинокі факти сексуальних злочинів на окупованому Донбасі та в Криму, які потребують гучної публічної реакції на міжнародному рівні, повідомила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко під час зустрічі зі Спеціальним представником Діючого голови ОБСЄ з ґендерних питань Мелані Вервір.

Ірина Геращенко подякувала представниці ОБСЄ за плідну співпрацю та постійну підтримку України щодо запровадження гендерної рівності у суспільно-політичній сфері. Політик відзначила, що заходи ОБСЄ щодо обговорення проблематики гендерних питань є надзвичайно актуальними, з огляду на можливість запровадження нових ідей та механізмів для досягнення гендерної рівності жінок та чоловіків.


«Друга конференція ОБСЄ, що наразі відбулася у Відні, стала важливою платформою для пошуку нових механізмів виконання зобов’язань у сфері гендерної рівності, зокрема і стосовно виконання Плану дій ОБСЄ з підтримки гендерної рівності», - зауважила І. Геращенко.

Перший віце-спікер наголосила, що в умовах протидії новим геополітичним загрозам 21-го сторіччя роль жінок у миротворчих процесах стає більш вагомою.

Інформуючи Спеціального представника Діючого голови ОБСЄ з ґендерних питань М. Вервір щодо поточної ситуації в Україні Ірина Геращенко повідомила про збільшення кількості жінок у складі Збройних Сил України у порівнянні з показником за попередній рік.

«Станом на червень 2017 року 21 363 жінки проходять службу у Збройних Силах України, що на 1 240 осіб перевищує показник попереднього місця», - поінформувала Перший заступник Голови.

Водночас, вона зазначила, що лише 3 209 жінок належать до офіцерського складу, що не відповідає стандартам НАТО та ЄС. Ірина Геращенко наголосила, що серед пріоритетних жінки- політики зазначають роботу по подоланню гендерних стереотипів в силових структурах.


Під час зустрічі представник МФО «Рівні можливості» Ірина Геращенко відзначила активну роботу представників МФО в контексті напрацювання законодавчих ініціатив щодо забезпечення гендерної рівності в основних суспільно-політичних сферах.

Так, Перший віце-спікер нагадала, що для підвищення кількості жінок у місцевих радах у 2015 році у Законі України «Про місцеві вибори» було закріплено 30% гендерну квоту представництва кожної статі. Також Ірина Геращенко зауважила, що в рамках роботи МФО «Рівні можливості» напрацьовано Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у виборчому процесі) (реєстр №1456 від 12.12.2014 р.), що містить низку інструментів, які сприятимуть безпосередній участі жінок в управлінні державними справами.


Співголова МФО «Рівні можливості» Марія Іонова поінформувала пані Вервір про пріоритети, що стоять на порядку денному у МФО «Рівні можливості», зокрема: Резолюція №1325 та реалізація Національного плану дій із її виконання, ратифікація Стамбульської Конвенції, встановлення квот у партійних списках на рівні Парламенту, дотримання рівних прав жінок та чоловіків у військовій галузі, вирішення проблеми торгівлі людьми та інші.

Під час зустрічі учасники констатували необхідність комплексної протидії сексуальному насильству по відношенню до жінок на тимчасово окупованих територіях України.

Перший віце-спікер наголосила, що Україна рішуче засуджує прикрий випадок гендерно-обумовленого насильства по відношенню до представниці СММ ОБСЄ на Донбасі, що мало місце 5 травня ц.р.

«Ми вимагаємо належного розслідування та притягнення до відповідальності винних у цьому злочині», - повідомила І.Геращенко. Також політик підкреслила, що подібні зухвалі злочини зі сторони РФ та ОРДЛО мають бути офіційно засуджені представниками країн-ОБСЄ.


Під час зустрічі представники МФО «Рівні можливості» поінформували, що працюють над тим, аби цього року Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію. Вони зауважили, що наразі триває внутрішньо-парламентський діалог щодо ратифікації та вивчення досвіду Грузії і Польщі у цьому напрямку.

Представниці МФО «Рівні можливості» подякували за сприяння ОБСЄ в організації проектів в Україні, спрямованих на протидію домашньому насильству. Народні депутати України висловили сподівання, що пілотний проект «Поліцейська мережа протидії домашньому насильству», що реалізується за сприяння ОБСЄ стане дієвим механізмом для протидії домашньому насильству в Україні.

Своєю чергою, пані Вервір відзначила успіхи українських парламентаріїв у впровадженні гендерної рівності, збільшенні ролі жінок у політиці та посиленні їхнього впливу. Окрім того, Спеціальний представник діючого голови ОБСЄ з ґендерних питань запевнила у готовності надання подальшої консультативно дорадчої допомоги ОБСЄ Україні стосовно гендерної проблематики.


 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

30 листопада 2023 09:10
29 листопада 2023 18:35
29 листопада 2023 17:06
29 листопада 2023 16:17
29 листопада 2023 15:24
29 листопада 2023 12:39
28 листопада 2023 20:19
28 листопада 2023 15:01
28 листопада 2023 13:25
28 листопада 2023 12:11