«Мій візит до Грузії матиме два завдання: участь у парламентській Асамблеї НАТО, яка відбуватиметься цими днями в Тбілісі, і безпосередня зустріч з керівниками Грузії: спікером Парламенту, Президентом,  Керівником Уряду», - сказав Голова Верховної Ради України А.Парубій у п’ятницю в інтерв’ю телеканалу «Рада».

Він повідомив, що засідання Парламентської асамблеї НАТО, яке зараз проходить у Тбілісі, - «дуже важливий сигнал для Грузії, яка теж, як і Україна є на шляху до НАТО». За словами А.Парубія, він виступить на засіданні Асамблеї.  «І моє завдання - добитися того, щоб одне з наступних засідань Парламентської асамблеї НАТО відбулося в Києві. Це буде важливий і символічний крок», - зазначив він і повідомив, що «кілька тижнів тому направив листа Президенту Парламентської асамблеї НАТО Паоло Аллі із запрошенням провести засідання Парламентської асамблеї в Києві».

Голова Парламенту зазначив, що «попередньо Паоло Аллі цю ініціативу підтримав, але вона має бути затверджена на Комітеті міжпарламентської Асамблеї». Голова Парламенту висловив сподівання, що «у ці дні, в Тбілісі, ми зможемо вийти на позитивний результат і наприкінці наступного року або на початку 19-го року Парламентська асамблея НАТО, а це представники усіх парламентів усіх країн НАТО, відбудеться в Києві». «Це важливий, практичний і символічний крок для України на шляху до НАТО»,- підкреслив А.Парубій.

У цьому контексті він повідомив, що вже «підготували з народними депутатами законопроект, який би більш чітко артикулював прагнення України на шляху до НАТО, це зміни до Закону про засади зовнішньої і внутрішньої політики, і ми пропонуємо, щоб законодавчо було чітко вказано, що стратегічне завдання для України є вступ до НАТО».

«Друга частина моєї поїздки стосуватиметься наших взаємовідносин з Грузією», - сказав Голова Парламенту. «Я вважаю, ми трохи втратили той темп, який мали в дипломатичних взаємовідносинах. Фактично, за останні три роки, це буде перший візит перших осіб до Грузії», - зауважив він і додав, що їде з конкретною ідеєю щодо створення міжпарламентської асамблеї «Україна-Грузія-Молдова» .

На думку Голови Верховної Ради, «цей формат міжпарламентської асамблеї, стане добрим майданчиком для скріплення відносин між нашими державами».

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

19 січня 2026 11:00
16 січня 2026 17:10
16 січня 2026 09:55
15 січня 2026 18:21
15 січня 2026 16:43
14 січня 2026 16:20
13 січня 2026 18:14
12 січня 2026 19:57
12 січня 2026 15:40
09 січня 2026 12:38