У своєму виступі під час VIII засідання Міжпарламентської асамблеї «Україна – Польща - Литва» (27-28 березня 2017 р., м. Варшава) Голова Верховної Ради України А.Парубій закликав вшанувати пам’ять козаків і старшин Армії УНР, які у 1920-му році разом з польським військом боролися проти російських окупантів і перемагали. «Коли наші народи діють спільно, вони перемагають», - сказав він і додав, що «сьогоднішня зустріч у вже традиційному для нас форматі дозволить не лише звірити годинники з усіх важливих напрямів співпраці наших країн, але й визначити пріоритетні завдання на найближчу перспективу».

А.Парубій підкреслив, що нинішні відносини розвиваються «в особливих умовах – умовах зміни існуючого до недавнього міжнародного світового порядку». «За таких обставин парламенти мають відігравати одну з ключових ролей у забезпеченні стабільного розвитку і безпеки наших народів. Без сумніву, на ті виклики, що стоять перед Європою, потрібно відповідати спільно», - сказав він.

На переконання Голови Верховної Ради, «співпраця, а тим більше на регіональному рівні, дасть можливість більш виважено давати відповідь на ці виклики». Він висловився «за необхідність продовжити дискусії про можливе розширення формату регіональної співпраці власне у тих регіонах, які представляють держави у МПА». «Вважаю, що проговорення і вироблення механізмів співпраці в Балто-Чорноморському регіоні чи у районі Міжмор’я має стати однією з тем наших обговорень, наших стратегічних планів і завдань», - зазначив він.

А.Парубій переконаний, що поглиблення міжпарламентської взаємодії сприятиме виробленню спільних підходів та пошукові шляхів подолання нинішніх викликів і загроз, допомагатиме ефективній реалізації євроінтеграційних прагнень України, а також подальшому розвиткові традиційно дружніх відносин стратегічного партнерства між Україною, Литвою та Польщею.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

19 січня 2026 11:00
16 січня 2026 17:10
16 січня 2026 09:55
15 січня 2026 18:21
15 січня 2026 16:43
14 січня 2026 16:20
13 січня 2026 18:14
12 січня 2026 19:57
12 січня 2026 15:40
09 січня 2026 12:38