Виступаючи перед слухачами Інституту Міжнародних Відносин Японії, Голова Верховної Ради наголосив, що для України співпраця з Японією має особливе стратегічне значення, і подякував за підтримку, яку Україна отримала від Японії за останні декілька років. Він також зазначив, що головною темою розмови є питання безпеки і сучасних методик гібридної війни, яку веде Росія проти України.

За його словами, Російська Федерація становить загрозу глобальній системі безпеки й усьому цивілізованому світу. «Цивілізований світ після другої світової війни напрацював систему безпеки, яка забезпечила стабільність і процвітання країн. Одним із основних її положень була непорушність кордонів - не може сильніший напасти на слабшого через те, що має більше військ, більше ресурсів і більше можливостей. На жаль, Російська Федерація порушила цей принцип», - сказав А.Парубій.

Пояснюючи сутність гібридної війни як «війни керованого хаосу», Голова Верховної Ради назвав головними її ознаками проведення дій без оголошення війни, використання інформаційної складової та кібернетичної безпеки, «які інколи мають більше значення, аніж пряма мілітарна сила».

А.Парубій зазначив, що у випадку з Україною «мілітарна війна підпорядковується інформаційній, а не навпаки». «Також важливий наголос робиться на створенні дестабілізації у країні – об’єкті агресора, що було застосовано в Україні», - сказав він і нагадав, що коли заходили російські війська до Криму, Росія не визнавала, що це військовослужбовці, називала їх «зеленими чоловічками», і лише згодом обставини з’ясувались.

За його словами, використання диверсійних груп і живого щита з мирного населення було наступною важливою ознакою такого виду війни. «Часто використовувались місцеві проросійські угрупування для створення диверсійних груп для проведення диверсійних акцій. Фінансування і постачання зброї відбувалось з Росії, водночас подавалося це як протести відбуваються всередині країни. Лише коли Україна почала чинити опір, були введені регулярні війська Росії, як останній аргумент була використана пряма мілітарна сила регулярної російської армії», - розповів А.Парубій.

Голова Парламенту зазначив, що Українській державі доводилось майже з нуля відтворювати свою армію. «Першими, хто захистив країну, були добровольці, які пішли на фронт з Майдану. Тільки завдяки їхній хоробрості Україна мала час на створення своєї армії», - сказав він і зауважив, що навіть у період переформування української армії противник здійснював дестабілізацію ситуації зсередини.

На переконання А.Парубія, використовуючи дестабілізацію, противник намагається привести до влади режим, більш лояльний до країни- агресора. «Це також одна з методик гібридної війни. Розробники війни прагнуть сіяти серед людей незадоволення з будь-якого приводу », - додав він.

Голова Парламенту наголосив на необхідності досліджувати новітні методики гібридної війни, тому що вони можуть використовуватись у різних куточках світу, зокрема, і по відношенню до Японії». «Треба розуміти і переконуватись, які методики і тактика використовуються у сучасних війнах. Нашим народам потрібно тісніше співпрацювати, аби попередити війну. Власні збройні сили можуть стати гарантією суверенітету і безпеки своєї країн», - наголосив він.

А.Парубій нагадав, що Україна у 1994 році позбулась власної ядерної зброї під гарантії безпеки країн Будапештського Меморандуму, у тому числі і Росії. «Але фактично один з гарантів безпеки розпочав збройну агресію, анексуючи нашу територію, і міжнародні угоди не дали відповіді на цей факт агресії. Власне, українські хлопці, що пішли добровольцями на фронт, зупинили агресію і стали гарантією незалежності і безпеки. Дуже важливо, що Україні вдалось зупинити російську агресію і не дати реалізувати їм свої плани, - сказав він і нагадав. - Україна довгий час веде боротьбу за свою незалежність, і зараз відстоювання незалежності – це наш історичний шанс і захист усього вільного світу».

Голова Парламенту ще раз подякував, що «Японія стала поруч у такий важкий для України час, ввівши санкції проти російського агресора, та висловив упевненість, що Україна ніколи не забуде цієї братньої підтримки з боку Японії». На його переконання, міжнародні санкції, як і українські збройні сили, стали двома головними факторами для призупинення і стримування агресії. «Переконаний, що через співпрацю всіх країн вільного світу ми зможемо забезпечити безпеку у світі і унеможливити холодні чи гарячі війни».

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

30 листопада 2023 09:10
29 листопада 2023 18:35
29 листопада 2023 17:06
29 листопада 2023 16:17
29 листопада 2023 15:24
29 листопада 2023 12:39
28 листопада 2023 20:19
28 листопада 2023 15:01
28 листопада 2023 13:25
28 листопада 2023 12:11