Голова Верховної Ради України А.Парубій у рамках робочого візиту до Японії зустрівся у середу з Головою Комітету закордонних справ Палати Представників Парламенту Японії Паном Міцуя Норіо.

А.Парубій наголосив, що «для України розвиток дружніх і партнерських відносин з Японією є одним із важливих напрямків зовнішньої політики». Від імені Українського Парламенту і усього українського народу він подякував Японії «за підтримку у найважчі часи нашої державності».

«Після початку російської агресії для нас була важливою підтримка і солідарність усього цивілізованого світу. Японія стала не просто однією з тих держав, яка запровадила санкції проти агресора, проти Росії, а також державою, яка допомагала організовувати процес захисту України, головуючи в Організації Об’єднаних Націй. Для України це мало і має величезне значення», - сказав А.Парубій.

Також Голова Парламенту подякував за підтримку, яку Україна отримувала в економічному плані, зокрема у великому інвестиційному проекті -   реконструкції Бортницької станції аерації; за підтримку коштами відновлення зруйнованих територій та реабілітації поранених. «Ця співпраця продовжується, і це дуже важливо», - наголосив А.Парубій. Він нагадав, що Україна проголосила нинішній рік роком Японії в Україні, аби «більше українців дізналися про культуру, традиції і про сучасну Японію, про її розвиток».

Голова Верховної Ради України висловив переконання, що «є багато сфер для нашої майбутньої співпраці, зокрема безпека і проведення реформ». «Світ стає менш безпечним, Японія також відчуває загрози від Російської Федерації, і нам потрібно поглиблювати співпрацю для недопущення будь-яких загроз», - наголосив А.Парубій.

Голова Комітету закордонних справ Палати Представників Парламенту Японії висловив задоволення тісною співпрацею між японськими і українськими військовими та можливістю спільної роботи українських і японських парламентаріїв.

«Нинішня міжнародна ситуація дуже змінюється, і Україна завжди знаходиться в центрі світової політики. Для нас важливо визначитися з політикою взаємовідносин з вашою країною і регіонів навколо вашої країни», - сказав Пан Міцуя Норіо. Він виловив сподівання, що завдяки візиту Голови Українського Парламенту співпраця між Україною і Японією буде поглиблюватися і зміцнюватися.

Пан Міцуа Норіо вважає, що співпраця між Японією та Україною розвивається.

Японія, за його словами, підтримує реформи, які проводяться в Україні, зокрема, у таких сферах, як фінанси, економіка, енергетика і інфраструктура. Як приклад, він нагадав проект з модернізації станції аерації в Бортничах і надання безпосередньої підтримки в економічній сфері через Міжнародний валютний фонд. «Ми підтримуємо зусилля української влади щодо модернізації свого суспільства. Поки ви реалізовуватимете такі реформи, Японія продовжуватиме підтримку України», - сказав Пан Міцуа Норіо.

Він також наголосив, що співпраця у сфері безпеки дуже важлива, у тому числі обмін інформацією між експертами. «Японія дотримується послідовної позиції щодо незастосування сили та зміни кордонів. Ми розуміємо важливість вашої країни в геополітичному сенсі Європи і те, що ситуація в Україні дуже впливає на безпеку всієї Європі. Наша політика щодо України залишається дуже важливою», - сказав Голова Комітету.

А.Парубій, своєю чергою, також зазначив, що Росія, здійснюючи агресію проти України, створює напад і атаку на міжнародні правила, за якими жив увесь світ після Другої світової війни. «Ми миролюбні народи - і Україна і Японія, і нам важливо разом зміцнювати безпеку», - сказав А.Парубій.

Голова Українського Парламенту підкреслив, що для України «вкрай важливо залучення інвестицій з Японії» «Ми проводимо реформи і з тією метою, щоб забезпечити вільні інвестиції, які були б захищені», - підкреслив він.

Під час розмови Голова Комітету з міжнародних справ зазначив, що цінує зусилля України щодо проведення реформ. Він нагадав, що сьогодні в Україні працюють 39 японських компаній, і ще більше компаній зацікавлені у можливості роботи з Україною. Пан Міцуя Норіо висловив сподівання, що завдяки реформам система інвестицій буде прозорою, а для інвесторів це важливо.

Сторони підкреслили, що парламентська співпраця є важливим елементом для зміцнення стосунків між країнами.

А.Парубій запросив Пана Міцуя Норіо відвідати Україну і зазначив, що «Україна зацікавлена в тому, аби більше представників японської влади могли глибше її пізнати», водночас наголосив на необхідності продовження санкцій проти Росії.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

30 листопада 2023 09:10
29 листопада 2023 18:35
29 листопада 2023 17:06
29 листопада 2023 16:17
29 листопада 2023 15:24
29 листопада 2023 12:39
28 листопада 2023 20:19
28 листопада 2023 15:01
28 листопада 2023 13:25
28 листопада 2023 12:11