Для підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України, з метою покращення якості законодавства та моніторингу його ефективного впровадження у Верховній Раді України у п’ятницю відбулася церемонія підписання Листа про наміри між Верховною Радою України, Представництвом ЄС в Україні та Програмою розвитку ООН в Україні.

А.Парубій, який підписав документ від імені українського Парламенту, наголосив, що «реформи в Україні відбуваються у різних напрямках, у тому числі, здійснюється реформування Верховної Ради України». «Реформи йдуть не так швидко, як усі ми хотіли, як хотіли б наші партнери, але вони відбуваються у напрямку європейської інтеграції», - сказав Голова Парламенту. Він подякував європейським колегам та запевнив, що «зусилля будуть потужними», і підкреслив, що є «великий потенціал у співпраці з Урядом».

«Український парламент може долати виклики, які стоять перед ним і перед державою, і  демонструє свою здатність до конструктивної роботи», - запевнив А.Парубій. Він висловив сподівання, що співпраця з Європейським Союзом і Програмою розвитку ООН у частині реформування Верховної Ради сприятиме  удосконаленню парламентських процедур, приведенню українського законодавства до європейських стандартів та підвищенню прозорості роботи і покращенню процесів діалогу із суспільством.

Своєю чергою, Ян Томбінський, голова Представництва ЄС в Україні, заявив, що «цей важливий проект спрямований на зміцнення спроможності Верховної Ради щодо розробки якісного законодавства та контролю за його здійсненням». Ян Томбінський висловив сподівання, що Проект сприятиме виконанню Угоди про Асоціацію між Євросоюзом і Україною.

«Україні потрібен добре функціонуючий, прозорий та відповідальний законодавчий орган, який працює у випереджувальний спосіб над запровадженням реформ та на досягнення амбітної мети щодо трансформації, яку поставила перед собою Україна», - сказав Ян Томбінський.

Постійний Представник ПРООН в Україні, координатор Системи ООН в Україні Ніл Вокер висловив упевненість, що «нова програма парламентських реформ і поновлена міжнародна підтримка дозволять Раді задовольнити високі очікування народу України».

«Парламент вже відіграє ключову роль у приведенні законодавства у відповідність до найвищих європейських стандартів і є рушійною силою реформаторського руху в Україні», - наголосив Н.Вокер.

 

Довідково: Лист про наміри не створює жодних юридичних чи фінансових зобов’язань. Будь-яка співпраця згідно з цим Листом про наміри здійснюватиметься у відповідності зо законів, інших нормативно-правових актів України, Європейського Союзу і Програми розвитку ООН.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

02 жовтня 2023 22:10
02 жовтня 2023 19:34
02 жовтня 2023 17:51
01 жовтня 2023 18:55
01 жовтня 2023 13:36
01 жовтня 2023 08:30
29 вересня 2023 20:17
29 вересня 2023 18:57
29 вересня 2023 18:20
29 вересня 2023 17:38