Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час зустрічі у п’ятницю з Президентом Парламентської Асамблеї Ради Європи Педро Аграмунтом обговорили хід реформ, які відбуваються в Україні,  і узгодили план подальшої співпраці. «Ми сподіваємось, що вона буде тісною і результативною», - наголосив А.Парубій.

А.Парубій висловив вдячність Пану Президенту «за ту неймовірну підтримку, яку отримує Українська держава, Український парламент у такий важкий для країни час, коли доводиться одночасно і воювати за незалежність на Сході країни, і здійснювати реформи». Він наголосив, що «для України є дуже важливою не тільки підтримка у здійсненні реформ, а й концентрація міжнародних зусиль по санкціях проти агресора - Російської Федерації».

«Я наголошую, що будь-яке послаблення санкцій буде лише провокувати агресора до нових дій», - сказав А.Парубій.

Водночас, Голова Парламенту підкреслив, що «є великий потенціал для здійснення реформ в Україні, оскільки співпраця між Парламентом і Урядом сьогодні на дуже високому рівні». На його переконання, також є великий потенціал для виконання усіх міжнародних зобов’язань, які взяла на себе Україна.

А.Парубій зазначив, що уперше в історії Українського парламенту більшість фракцій мають проєвропейську позицію, тому всі питання щодо національної безпеки і оборони, здійснення реформ набирають необхідну кількість голосів у залі. Він також визнав позитивним той факт, що нинішній Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман добре обізнаний з роботою парламенту, оскільки обіймав посаду спікера. «Більшість законів щодо співпраці з МВФ готуються в Уряді, тому потребують дискусій і обговорення», - сказав він.

П.Аграмунт привітав А.Парубія з призначенням на посаду Голови Верховної Ради України і подякував Українському Парламенту і Українському Уряду за гостинність. «Україна переживає непрості часи і має нашу повну підтримку»,- сказав він.

«Парламентська Асамблея Ради Європи повністю підтримує незалежність, суверенність та територіальну єдність України, а також процес продовження необхідних реформ»,- запевнив Президент ПАРЄ.

Він висловився за те, аби «Уряд і Парламент скористалися динамікою, пов’язаною з призначенням нового Уряду для продовження процесу реформ».

«Для того, щоб домогтися миру і добробуту на своїй території, Україна повинна бути потужною і багатою, маючи належні державні інституції та структури для проведення реформ», - підкреслив П.Аграмунт, додавши,  «що усі політичні сили повинні згуртуватися сильніше, ніж будь-коли, і показати народу України конкретні результати».

«Ми впевнені, що незважаючи на політичні розбіжності, парламент повинен показати здорові ознаки динамічного плюралістичного розвитку для того, щоб знайти спільний знаменник для виконання таких важливих реформ», - сказав Президент ПАРЄ і додав, що Парламентська Асамблея Ради Європи продовжуватиме надавати українській владі необхідну підтримку у її зусиллях з проведення реформ.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

29 січня 2023 12:42
27 січня 2023 14:45
27 січня 2023 10:35
26 січня 2023 18:04
26 січня 2023 15:52
25 січня 2023 16:37
25 січня 2023 14:30
25 січня 2023 09:47
23 січня 2023 18:52
23 січня 2023 17:30