Згідно зі статтею 21 Закону України «Про політичні партії в Україні» у разі виявлення порушення вимог щодо створення і діяльності політичних партій, встановлених Конституцією України, цим Законом та іншими законами України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань, невідкладно звертається до суду з адміністративним позовом про заборону політичної партії, у тому числі в разі виявлення фактів вчинення політичною партією дій, спрямованих на:

ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення; порушення рівноправності громадян залежно від їх раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками; поширення відомостей, що містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України.

Міністерством юстиції України подано до Восьмого апеляційного адміністративного суду (далі – Суд) позовну заяву про заборону діяльності політичної партії «НАШ КРАЙ».

Ухвалами Суду від 21.05.2024 відкрито провадження у справі №П/857/6/24 за позовом Мін’юсту до політичної партії «НАШ КРАЙ», за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача – Служби безпеки України, про заборону діяльності політичної партії та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 12.06.2024.

 

 

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

УХВАЛА

 

про відкриття провадження в адміністративній справі

21 травня 2024 року                       Львів                                    Справа № П/857/6/24

 

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-

доповідача -

Гуляка

В. В.

суддів - Ільчишин

Н. В.

Коваля Р. Й.

перевіривши матеріали позовної заяви Міністерства юстиції України до Політичної партії "НАШ КРАЙ" , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача

Служба безпеки України про заборону політичної партії,

 

ВСТАНОВИВ

 

до Восьмого апеляційного адміністративного суду надійшла позовна заява Міністерства юстиції України код ЄДРПОУ 00015622, Політичної партії "НАШ КРАЙ" код ЄДРПОУ 37724082 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Служба безпеки України, про заборону політичної партії,

Відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) позов належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Адміністративна справа підсудна Восьмому апеляційному адміністративному суду згідно з пунктом четвертим розділу VII Перехідних положень КАС України.

Позовна заява відповідає вимогам статті 160, абзацу третього частини другої статті 161, частині першій статті 289-3 КАС України.

Відповідно до частини восьмої статті 289-3 КАС України судовий збір за подання до адміністративного суду позовної заяви про заборону політичної партії не сплачується.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Керуючись статтями 19, 160, 161, 171, 248, 256, 289-3, пунктом 4 розділу VII Перехідних положень КАС України, суд –

 

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовною заявою Міністерства юстиції України до Політичної партії "НАШ КРАЙ", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Служба безпеки України про заборону політичної партії Повідомити позивача про відкриття провадження в адміністративній справі та зобов’язати позивача опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі в порядку, передбаченому частиною п’ятою статті 289-3 КАС України.

Копію цієї ухвали та позовну заяву і додатки до неї направити відповідачу та третій особі відповідно до абзацу другого частини третьої 289-3 КАС України та встановити строк до "05" червня 2024 р. для подачу суду (отримання судом у вказаний строк заяв по суті справи): відповідачем – відзиву на позовну заяву, а третьою особою – пояснення щодо позову.

Роз’яснити відповідачу та третій особі, що копія відзиву та доданих до нього документів, копія пояснень та доданих до них документів повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: https://8aa.court.gov.ua/.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач

В. В. Гуляк

судді

Н. В. Ільчишин

Р. Й. Коваль

 

 

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

УХВАЛА

 

про призначення справи до судового розгляду

 

21 травня 2024 року               Львів Справа                                     № П/857/6/24

 

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів

судді-доповідача -

Гуляка В. В.

суддів – Ільчишин Н. В.

Коваля Р. Й.

 

здійснивши підготовку до розгляду адміністративної справи за позовом Міністерства юстиції України код ЄДРПОУ 00015622 до Політичної партії "НАШ КРАЙ" код ЄДРПОУ 37724082, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Служба безпеки України про заборону політичної партії,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21 травня 2024 року відкрито провадження в адміністративній справі за позовом Міністерства юстиції України код ЄДРПОУ 00015622 до Політичної партії "НАШ КРАЙ" код ЄДРПОУ 37724082, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача Служба безпеки України про заборону політичної партії.

В порядку підготовки справи для розгляду по суті, повідомлено позивача про відкриття провадження в адміністративній справі та зобов’язати позивача опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі в порядку, передбаченому частиною п’ятою статті 289-3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).

Крім цього, копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі та позовну заяву і додатки до неї направлено відповідачу та третій особі відповідно до абзацу другого частини третьої 289-3 КАС України та встановити строк для подачу суду: відповідачем – відзиву на позовну заяву, а третьою особою – пояснення щодо позову.

Керуючись статтями 194, 289-3 КАС України, суд –

 

УХВАЛИВ

 

Призначити судове засідання на 12 червня 2024 року о 14:45 год., яке буде проводитись у приміщенні Восьмого апеляційного адміністративного суду за адресою: м. Львів, вул. Саксаганського, 13 у залі судових засідань №4.

Повідомити позивача про призначення судового засідання в адміністративній справі та зобов’язати позивача опублікувати оголошення про призначення судового засідання в адміністративній справі в порядку, передбаченому частиною п’ятою статті 289-3 КАС України.

У судове засідання викликати осіб, які беруть участь в справі. Неприбуття у судове засідання осіб, повідомлених про дату, час і місце розгляду справи в порядку, передбаченому частиною п’ятою статті 289-3 КАС України, не перешкоджає розгляду справи.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач

В. В. Гуляк

судді

Н. В. Ільчишин

Р. Й. Коваль

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

23 липня 2024 19:00
22 липня 2024 20:14
22 липня 2024 17:19
22 липня 2024 16:58
20 липня 2024 11:35
20 липня 2024 10:30
18 липня 2024 21:13
18 липня 2024 17:30
17 липня 2024 19:01
17 липня 2024 16:53