У відкритті книжкової виставки до 30-ї річниці Незалежності України взяв участь Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, який подякував усім, хто долучився до цієї ініціативи.

«Читання книг – це надзвичайно важливий і останнім часом надзвичайно рідкісний дар для людей, тому що ми починаємо читати соціальні мережі, месенджери, чати переписки, чатботи, заголовки в ЗМІ, а треба читати книги», - сказав Руслан Стефанчук і закликав пам’ятати: «Люди, які читають книги, завжди будуть управляти людьми, які дивляться телевізор».

Голова Верховної Ради подякував організаторам, що така виставка організована саме в 30-річчя Незалежності України.

Він пообіцяв виставити ТОП-5 книг, які порекомендував би прочитати депутатам за період Різдвяних канікул. Руслан Стефанчук також виступив за запровадження в усіх органах влади України традиції формування літніх списків читання, яка є в Великобританії.

Голова Верховної Ради звернув увагу на книгу, випущену за сприяння газети «Голос України», присвячену 30-й річниці Незалежності України, і закликав читати, долучатися до прекрасного.


У відкритті виставки також взяв участь голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, який зазначив, що виставка засвідчує, що ми маємо що видавати, однак, необхідно ще й читати.

«Якщо нація не буде читати книг, вона точно не зможе виграти в інформаційній війні. Бо тільки читання книжок формує критичне мислення», - наголосив народний депутат.

Микита Потураєв висловив впевненість, що Парламент і Комітет і далі будуть робити все, щоб українських книжок в книгарнях ставало дедалі більше і закликав медійників доносити думку, що «у книжки має бути читач, а у книгарні має бути відвідувач і покупець».

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив символічність відкриття виставки у дні проведення Національного тижня читання. Він наголосив, що такі акції привертають увагу до важливості читання.

Олександр Ткаченко звернув увагу, що українці занадто мало читають і закликав долучатися до читання та долучати дітей.

Заступниця голови Комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук висловила впевненість, що кожен зможе знайти свою книжку в рамках Національного тижня читання і цієї виставки.

Вона також розповіла про законопроекти, які готує Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики для популяризації і підтримки читання.

Зокрема, Євгенія Кравчук висловила сподівання, що у 2022 році будуть проголосовані «книжкові» законопроекти які: вводять поняття книжковий сертифікат для дітей; передбачають можливість компенсації оренди для книгарень; щодо боротьби з контрафактною продукцією; передбачають податкові пільги для тих виробництв, які вкладають кошти в модернізацію обладнання для друку книг. Вона закликала народних депутатів підтримати ці законопроекти.

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, який виступив організатором книжкової виставки у Верховній Раді, подякувала народним депутатам і Голові Верховної Ради за можливість представити книги у Парламенті.

«Ми вирішуємо не ті проблеми, які існують, а тільки ті, які здатні зрозуміти», - процитувала вона данську економістку, філософиню і письменницю Лене Андерсон, зауваживши, що це стосується критичної і аналітичної системи мислення. Олександра Коваль також навела іншу її цитату: «Нація – це плем’я, яке читає одні і ті самі книжки».

Довідка: 14-19 грудня 2021 року в кулуарах третього поверху адміністративного будинку Верховної Ради Український інститут книги (УІК) презентує Книжкову виставку до 30-річчя Незалежності України.


Виставка проводиться в рамках загальнонаціональної акції «Національний тиждень читання» і має на меті об’єднати навколо читання та книговидання всю книжкову спільноту країни.У Парламенті представлені понад 30 провідних видавництв України, серед яких усім відомі «АБАБАГАЛАМАГА», «Видавництво Старого Лева», «Клуб Сімейного Дозвілля», «Фоліо», #книголав, «Веселка», «КМ-Букс», «НОРА-ДРУК», «Білка», «Книги – ХХІ», «Наш Формат» та інші.Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

03 липня 2022 20:19
03 липня 2022 17:05
03 липня 2022 10:53
02 липня 2022 16:09
01 липня 2022 18:40
01 липня 2022 16:28
01 липня 2022 15:03
01 липня 2022 12:25
01 липня 2022 12:13
01 липня 2022 12:05