Законопроект має на меті спростити процес призначення позачергових виборів у разі дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови.

Законопроектом пропонується:

створити альтернативний механізм повідомлення ВРУ про дострокове припинення повноважень голови (якщо уповноважена на виконання обов’язків голови не зробила цього вчасно);

зміна підходу до визначення моменту дострокового припинення повноважень голови - замість прийняття додаткового рішення місцевою радою (про взяття до відома факту):

У випадку звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови - з дня оголошення особистої заяви на пленарному засіданні ради, якщо таке засідання проводиться протягом двотижневого строку з дня одержання радою зазначеної заяви, а в разі, якщо оголошення особистої заяви на пленарному засіданні не відбулося або пленарне засідання не проводилося - в останній день двотижневого строку з дня одержання радою зазначеної заяви.

У випадку припинення його громадянства України - з дати припинення його громадянства України.

У випадку визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер - з дня, наступного за днем одержання радою або її виконавчим комітетом копії відповідного рішення суду без прийняття рішення відповідної ради.

У випадку смерті - з дня смерті, визначеного у свідоцтві про смерть або у іншому документі, що засвідчує факт смерті особи, виданого компетентним органом іноземної держави.

Проектом також пропонується змінити підхід до визначення моменту, від якого відраховуватиметься дев'яностоденний строк, протягом якого Верховна Рада України повинна буде призначити позачергові вибори сільського, селищного, міського голови, повноваження якого припинено достроково. Пропонується, що 90 днів буде відраховуватися з дня отримання Верховною Радою повідомлення про таке припинення, а не з дня припинення повноважень. Обґрунтування такої пропозиції полягає в тому, що у разі початку відліку цього строку у день припинення повноважень голови, існує ризик, що Верховна Рада може не призначити позачергові вибори вчасно через відсутність підтвердженої інформації про таке припинення.

Відповідні зміни пропонується внести до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Виборчого кодексу України.

Проект Закону зареєстровано за №5241.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

27 листопада 2021 18:05
27 листопада 2021 08:30
26 листопада 2021 14:51
25 листопада 2021 17:10
25 листопада 2021 13:29
25 листопада 2021 11:58
24 листопада 2021 17:29
24 листопада 2021 15:44
24 листопада 2021 14:30
24 листопада 2021 12:11