Метою законопроекту є підвищення ефективності роботи Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України в частині управлінської діяльності та виконання статутних завдань.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”  щодо роботи Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України в частині зміни складу правління Фонду, збільшивши в ньому кількість представників від держави, зміни порядку проведення засідань та прийняття рішень правлінням Фонду, порядку обрання голови правління Фонду з метою встановлення посиленого державного контролю над діяльністю Фонду.

Законопроектом, зокрема, пропонується:

ліквідувати принцип паритетності формування правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;

змінити представництво сторін соціального діалогу в правлінні Фонду (по 3 представники від застрахованих осіб та роботодавців, та 8 представників від держави);

визначити правомочність засідання правління Фонду, якщо на ньому присутня більшість від загальної чисельності членів правління;

скоротити строк повноважень членів правління, який становитиме 3 роки;

ліквідувати механізм черговості представників сторін на посаді голови правління Фонду;

надати право органу державного нагляду скликати та проводити позачергове засідання правління Фонду;

виключити положення статті 17 Закону, щодо непоширення бюджетного законодавства на порядок використання Фондом коштів, що надходять від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Проект Закону зареєстровано за №3115.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

17 червня 2026 18:17
16 червня 2026 19:05
16 червня 2026 17:35
16 червня 2026 11:34
15 червня 2026 21:49
15 червня 2026 16:32
15 червня 2026 14:08
15 червня 2026 13:50
12 червня 2026 15:31
12 червня 2026 13:58