Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк вимагає терміново провести спільне засідання Парламенту та Уряду, а також окреме засідання Ради Національної безпеки та оборони з питань протидії третій хвилі пандемії коронавірусу.

З такою ініціативою вона виступила на Погоджувальній раді депутатських фракцій та груп. Віцеспікерка відзначила, що Україна перебуває у п’ятірці лідерів у Європі за темпами поширення COVID-19 і вже чотири області оголошені зонами карантину червоного рівня: Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська і Чернівецька. При цьому, рівень госпіталізацій стрімко зростає у низці інших областей.

За словами Заступниці Голови Парламенту, темпи вакцинації в Україні є вкрай незадовільними попри обіцянки керівництва МОЗ, що до старту кампанії все було готово.

«На жаль, повністю справдився мій прогноз про те, що вакцинація, яка з великими труднощами і запізненням розпочалася в Україні, не здатна зупинити третю хвилю. Кількість інфікувань стабільно випереджає кількість щеплень. За підрахунками аналітиків, з такими повільними темпами Україні знадобиться близько 23 років, щоб вакцинувати всіх дорослих громадян», - зауважила Олена Кондратюк.

У той же час вона навела приклад Ізраїлю, який завдяки швидкій, масовій та ефективній вакцинації  вже оголосив про перемогу над пандемією та вихід з коронакризи.

Як зазначила Заступниця Голови, якщо подивитися на темпи третьої хвилі пандемії, то графіки наближаються до тих показників, коли в Україні, в січні 2021 року, було запроваджено жорсткий карантин.

«Все йде до того, що вже найближчим часом Уряду доведеться оголошувати черговий локдаун. Тому вже на цьому тижні треба всі зусилля кинути на спільні дії по боротьбі з коронавірусом. Це має бути спільне засідання Уряду і Верховної Ради, окреме засідання Ради Національної безпеки та оборони, яке має бути присвячено виключно боротьбі з коронавірусом. А саме напрацюванню спільного плану дій всіх гілок влади на випадок нового жорсткого локдауну, вірогідність якого, повторюся, є дуже високою», - підкреслила Олена Кондратюк.

На її переконання, на цьому засіданні необхідно визначитися з питаннями про наявність ресурсів для розгортання додаткових мобільних госпіталів по всій країні, обладнання додаткових ліжко-місць з киснем. Також слід з’ясувати, якої термінової підтримки потребує медична система та наші лікарі, куди і на які цілі слід негайно направити додаткові ресурси.

«Маємо вирішити, які заходи вживати для допомоги малому і середньому бізнесу, домогосподарствам та іншим сферам, які постраждають від нового карантину. Що у нас з формуванням стратегічного запасу вакцин. Коли Україна отримає нові партії вакцин і від яких виробників, в якій кількості. Чим раніше ці рішення будуть обговорені та ухвалені, тим легше країна і кожна родина перенесе новий локдаун», - вважає Олена Кондратюк.Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

03 жовтня 2022 11:17
03 жовтня 2022 10:30
02 жовтня 2022 20:10
02 жовтня 2022 18:14
02 жовтня 2022 14:55
02 жовтня 2022 10:43
30 вересня 2022 17:56
30 вересня 2022 14:17
30 вересня 2022 13:50
29 вересня 2022 19:36