Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив ранкове засідання.

Народні депутати виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Після закінчення виступів народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

На пропозицію заступника Голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук були внесені зміни у порядок денний.

Розгляд питань народні депутати розпочали із проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" №3006а.

За результатами голосування законопроект 264 голосами «за» прийняли законопроект у другому читанні і в цілому.

До порядку денного було включено проект Закону про внесення змін до Виборчого кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо особливостей організації підготовки та проведення виборів у період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України особливо небезпечних і небезпечних інфекційних захворювань, та вдосконалення окремих положень виборчого законодавства №4117.

На вимогу двох фракцій у пленарному засідання оголошено перерву.

Після закінчення перерви Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков повідомив, що за останні два дні захворіла велика кількість як у сесійному залі, так і в Апараті Верховної Ради. «За останні декілька днів до десяти осіб захворіло, - сказав він і звернувся до народних депутатів з проханням одягнути захисну маску.

Дмитро Разумков повідомив, що депутатські фракції та групи звернулися з пропозицією четвер та п’ятницю визначити комітетськими днями для того, щоб Верховна Рада продовжила свою роботу, але дала змогу зменшити концентрацію людей в одному приміщенні. Він нагадав, що засідання комітетів можуть відбуватися в онлайн-режимі і висловив сподівання, що сьогодні народні депутати зможуть розглянути Постанову на цьому пленарному засіданні.

Депутатські фракції і групи також звернулися з пропозицією сьогодні розглянути такі законопроекти за №№3648, 4119, 4120, 3014 і постанову про роботу в комітетах у четвер і п’ятницю.

Цю пропозицію головуючого народні депутати підтримали 278 голосами.

Парламентарії розглянули поправки до проекту Закону про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові №3648.

Після закінчення розгляду всіх правок законопроект було поставлено на голосування і 251 голосом прийнято у другому читанні і в цілому.

Головуючий поставив на голосування пропозицію про те, щоб сьогодні працювати до закінчення розгляду визначених питань порядку денного.

284 голосами пропозиція була підтримана.

Головуючий оголосив перерву у засіданні.

Після закінчення перерви народні депутати не включили до порядку денного законопроекти за №4119 і №4120.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Гео Лерос.

Головуючий повідомив, що депутатські фракцій і групи звернулися з проханням додаткового розглянути ще два питання: проект Постанови про Заяву Верховної Ради України щодо невизнання легітимності так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях України - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі №4109 і проект Закону про внесення зміни до пункту 4 Розділу X "Прикінцеві та Перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо особливостей здійснення закупівель під час виборчого процесу №4099.

Проект Постанови №4109 було включено до порядку денного.

Проект доповів Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

Постанова має на меті схвалити Заяву Верховної Ради України у якій засуджується чергове порушення міжнародного права Російською Федерацією, факт незаконного проведення голосування на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, зокрема на «виборах губернатора Севастополя» та «довиборах депутатів» до так званих «державної ради Республіки Крим» і «Сімферопольської місцевої ради» та засуджуються триваючі порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях України - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також Заява містить звернення до іноземних парламентів та міжнародних організацій з проханням надати принципову оцінку таким порушенням норм міжнародного права.

Олександр Мережко повідомив, що Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України включити вказаний проект Постанови до порядку денного четвертої сесії, прийняти його за основу та в цілому і схвалити Заяву Верховної Ради України щодо невизнання легітимності так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях України - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

Проект Постанови 276 голосами було прийнято в цілому.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Олександр Качура.

До порядку денного включено проект Закону про внесення зміни до пункту 4 Розділу X "Прикінцеві та Перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо особливостей здійснення закупівель під час виборчого процесу №4099.

Законопроект доповів народний депутата Давид Арахамія.

Метою законопроекту є врегулювання питання організації закупівельної діяльності окружними (територіальними) виборчими комісіями для своєчасного матеріально-технічного забезпечення організації та проведення виборів в Україні.

Законопроектом пропонується доповнити пункт 4 Розділу Х «Прикінцеві та Перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» новим підпунктом 3, яким передбачається, що до 1 січня 2022 року для здійснення закупівель окружної (територіальної) виборчої комісії може призначатися уповноважена(ні) особа (особи) на підставі рішення такої окружної (територіальної) виборчої комісії відповідно до частини десятої статті 33 Виборчого кодексу України.

Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому, змінивши дату з «1 січня 2022 року» на «1 грудня 2020 року».

За результатами голосування законопроект 231 голосом прийнято на основу.

Народні депутати розглянули підготовлений до другого читання проект Закону про електронні комунікації №3014.

Верховна Рада 260 голосами прийняла законопроект у другому читанні і в цілому.

Народні депутати 281 голосом «за» прийняли проект Постанови про внесення змін до календарного плану проведення четвертої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання №4171.

Прийнятою Постановою внесено зміни до календарного плану проведення четвертої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 15 липня 2020 року №792-IX, щодо роботи Верховної Ради України у жовтні 2020 року, передбачивши, що народні депутати 1, 2 жовтня працюватимуть в комітетах, комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах);

тиждень з 5 по 9 жовтня - робота в комітетах, комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах);

тиждень з 19 по 23 жовтня: 19 жовтня - робота з виборцями, 20 жовтня - пленарне засідання, 21, 22, 23 жовтня - робота з виборцями.

Головуючий закрив пленарне засідання.

 

   

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

19 січня 2022 15:25
18 січня 2022 13:09
17 січня 2022 16:30
16 січня 2022 08:00
15 січня 2022 09:00
15 січня 2022 08:00
11 січня 2022 09:37
11 січня 2022 09:00
06 січня 2022 18:00
03 січня 2022 10:20