15 травня – важлива дата в історії українського парламентаризму. Саме 15 травня 1990 року, вперше, як постійно діючий парламент, розпочала свою роботу Верховна Рада УРСР XII скликання. Пізніше – Верховна Рада України I скликання. 

Вибори відбулися у березні 1990 року. Вже 15 травня Верховна Рада УРСР XII (I) скликання почала працювати як парламент — на постійній основі за Тимчасовим регламентом засідань. Цей документ визначив, що найвищим органом державної влади України є Верховна Рада України. Народні депутати почали збиратися постійно: перша сесія тривала понад два місяці, а не два-три дні, як раніше.

Верховна Рада України I скликання заклала фундамент для незалежності держави. Народні депутати ухвалили історичні документи: Декларацію про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акт проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, розпочали роботу над Конституцією. 

За 4 роки роботи ухвалили понад 1 570 законопроєктів, постанов та інших документів, які сформували систему управління новоствореної держави. 

У цей день вітаю усіх, хто творив історію єдиного законодавчого органу України, продовжує демократичні традиції й розбудовує сучасний парламент європейської держави! 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

19 червня 2026 21:30
19 червня 2026 18:13
17 червня 2026 18:17
16 червня 2026 19:05
16 червня 2026 17:35
16 червня 2026 11:34
15 червня 2026 21:49
15 червня 2026 16:32
15 червня 2026 14:08
15 червня 2026 13:50