Новини

29 березня 2020, 23:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков провів нараду з головами комітетів, депутатських фракцій та груп

докладніше
27 березня 2020, 17:42

Комітет з питань інтеграції України з ЄС розглянув законопроекти на відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
26 березня 2020, 12:10

У парламенті відбулася нарада з питань протидії поширенню коронавірусу

докладніше
26 березня 2020, 09:00

Привітання Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з Днем Національної гвардії України

докладніше
25 березня 2020, 12:40

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Бокого

докладніше
25 березня 2020, 10:20

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Служби безпеки України

докладніше
24 березня 2020, 16:33

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту відправити на повторне перше читання законопроект про зміну Закону “Про Службу безпеки України”

докладніше
24 березня 2020, 15:22

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом готує висновки щодо відповідності праву ЄС і міжнародно-правовим зобов’язанням України законопроектів про посилення захисту прав споживачів комунальних послуг

докладніше
24 березня 2020, 14:18

Верховна Рада України не здійснює будь-яких оплат, не пов’язаних зі сталою роботою парламенту, під час карантину

докладніше
24 березня 2020, 09:00

Верховна Рада України передає медикам Києва ще 25 автомобілів

докладніше
21 березня 2020, 09:00

Верховна Рада України передала клінічним лікарням чотири автомобілі

докладніше
20 березня 2020, 18:52

Проведення заходів, пов’язаних з несенням Почесної варти Національної гвардії України біля Верховної Ради, – відтерміновано через карантин

докладніше
20 березня 2020, 18:10

Комітет з питань бюджету розглянув законопроекти щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
20 березня 2020, 17:45

Комітет з питань бюджету рекомендує ухвалити за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв’язку з проведенням адмінреформи

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 березня 2020, 12:45

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань інтеграції України з ЄС визнав такими, що не суперечать зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію та праву ЄС проекти Трудового кодексу та Закону про працю

  
Комітет з питань інтеграції України з ЄС визнав такими, що не суперечать зобов’язанням України, відповідно до Угоди про асоціацію та праву ЄС, проекти Трудового кодексу №2410, 2410-1 та проекти Законів про працю №2708-1, №2708-2.

Відповідне рішення ухвалено під час засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом. При цьому, члени Комітету висловили щодо цих документів низку зауважень, які стосуються зокрема тих статей, де йдеться про обмеження прав працівників, що залежать від властивих певному виду робіт вимог щодо віку, рівня освіти, стану здоров’я, статі тощо.

Також законопроекти, за результатами їхнього розгляду, рекомендовано доопрацювати з метою повного врахування та належної імплементації положень права ЄС та конвенцій МОП.

Комітет розглянув також проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо захисту персональних даних, форм та умов надання згоди на їхню обробку №2671-1. Цей документ пропонує, зокрема, скасувати право Міністерства фінансів отримувати і обробляти персональні дані громадян без їхньої згоди. Органи ж державної влади та місцевого самоврядування зможуть обробляти персональні дані виключно за умови наявності згоди. Цей проект, на думку членів Комітету, за своєю метою не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері євроінтеграції, однак, не в повному обсязі враховує положення Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) 2016/679 та потребує висновку Уповноваженого з прав людини.

Такими, що не суперечать праву ЄС було визнано також законопроекти «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи» № 2571-2, №2571-3.

Законопроекти № 2338 та № 2338-1, якими, зокрема, пропонується внесення змін до Податкового кодексу України, за результатами їхнього розгляду було визнано такими, що не суперечать міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, однак положення щодо набуття чинності проектами законів потребують приведення у відповідність до принципу стабільності та передбачуваності податкового законодавства. Вони передбачають збільшення граничних обсягів доходу для першої, другої та третьої груп суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, а також запровадження нульової ставки для першої групи платників єдиного податку щодо діяльності з надання побутових послуг населенню.

Збільшити граничний обсяг доходу, передбаченого для платників єдиного податку другої групи до 5000000 гривень та третьої групи до 7000000 гривень пропонують автори законопроекту № 2437. Висновок Комітету за результатами його розгляду — запропоновані зміни до Податкового кодексу України не суперечать міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, однак положення щодо набуття чинності проектом закону потребують приведення у відповідність до принципу стабільності та передбачуваності податкового законодавства.

Аналогічний законопроект №2437-1 граничні обсяги доходу для платників єдиного податку пропонує зробити ще більшими — першої групи з 300 тис. гривень до 1 млн. гривень, другої групи з 1,5 млн. грн. до 5 млн. гривень та третьої групи з 5 млн. до 10 млн. гривень. Законопроект не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції. Зауваження такі ж, як і до проекту №2437 — набуття чинності проектом закону потребують приведення у відповідність до принципу стабільності та передбачуваності податкового законодавства.

Таким, що не відповідає міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, було визнано законопроект №2070 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відновлення привабливості території Луганської та Донецької областей.