Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 грудня 2019, 10:36

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів розширене виїзне засідання на Волині

28-29 листопада Комітет, а саме Олександр Ткаченко, Ірина Констанкевич, Євгенія Кравчук, Микола Княжицький, Софія Федина, Павло Сушко, Андрій Боблях, Тетяна Рябуха, Дмитро Нальотов, Єлізавета Богуцька та Юрій Павленко разом із заступницею міністра культури, молоді та спорту Іриною Подоляк, головою Волинської обласної ради Іриною Вахович, в. о. голови Волинської облдержадміністрації Олександром Киричуком, виконувачем повноважень Луцького міського голови Григорієм Пустовітом, представниками ОТГ, зокрема, провели розширене засідання, присвячене темі функціювання закладів культури в умовах децентралізації. 

У фокусі обговорення опинилися мистецькі школи, музеї та музейна справа, бібліотеки та бібліотечна сфера. Протягом першого дня депутати, представники міністерств та експерти відвідали в Луцьку Музей Волинської ікони, перинатальний центр, музичну школу №1 імені Фридерика Шопена, центральну бібліотеку для дітей і Музей сучасного українського мистецтва Корсаків.

 

У п'ятницю, 29 листопада, делегацію ознайомили з роботою Державного історико-культурного заповідника (Замком Любарта, Художнім музеєм) та літературно-меморіальним музеєм Лесі Українки в с.Колодяжне.

За участі голови Ковельської РДА, науковців, музейників обмінялися поглядами щодо відзначення 150-річчя Лесі Українки; обговорили стан та перспективи розвитку бібліотек у громадах, процес реформування бібліотечної галузі.

Засідання ініціювала Ірина Констанкевич. «Волинь унікальна не тільки озерами та лісами, а й тим, що має власний особливий розвиток в умовах децентралізації. Децентралізація через створення ОТГ і зміни на місцевому рівні проходить на території області дуже непросто. Окремі громади мають кошти на утримання закладів культури, зокрема бібліотек, клубів, мистецьких шкіл, і можуть залучати гроші для розбудови інфраструктури. Однак у більшості є проблеми», — зазначила заступниця голови Комітету у перший день роботи. 

За підсумками засідання Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики допрацює та ухвалить низку важливих рішень. Серед них — пропозиції для Кабінету Міністрів України, Міністерства культури молоді та спорту, Міністерства розвитку громад та територій України, обласних державних адміністрацій, Міністерства фінансів України, місцевих органів виконавчої влади тощо. Законопроекти будуть стосуватися запровадження ефективної моделі меценатської діяльності у культурно-мистецькій сфері, уніфікації в українському законодавстві терміну «мистецька школа», розроблення та затвердження мінімальних стандартів із забезпечення мешканців територіальних громад послугами у галузі культури,  запровадження системи субвенцій і дотацій з державного бюджету, забезпечення виконання Постанови Верховної Ради України «Про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки» від 8.02.2018 р. № 2286-VIII та ін.