Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
11 листопада 2019, 16:40

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу зміни до Кодексу України з процедур банкрутства та Прикінцевих та Перехідних положень даного законопроекту

Під час сьогоднішнього засідання Комітет з питань економічного розвитку розглянув проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» (№ 2276).

Метою проекту є усунення недоліків нового Кодексу України з процедур банкрутства, який набув чинності 21 жовтня 2019 року, та недопущення відкриття проваджень у справах про банкрутство органів державної влади, органів місцевого самоврядування, бюджетних установ та організацій задля недопущення порушення норм Конституції України.

Також прийняття вказаного законопроекту дозволить господарським судам здійснювати провадження у справах про банкрутство у встановлені Кодексом процесуальні строки, що стимулює інвестиційну та кредитну сфери економіки України. Законопроект прискорить приведення Положення про автоматизовану систему документообігу суду у відповідність до цього Кодексу, а також впровадження в роботу судів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, передбаченої процесуальними кодексами.

Під час обговорення народні депутати висловили ряд зауважень до законопроекту.

Комітет прийняв рішення внести законопроект №2276 на розгляд Верховної Ради і рекомендувати включили його до порядку денного другої сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу і доручити Комітету доопрацювати законопроект щоб зняти ризики, виявлені під час обговорення.

Також народні депутати розглянули проект Закону «Про внесення змін до Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства» (№ 2290).

Головною метою проекту є врегулювання відносин у сфері страхування, та розвиток страхових послуг у сфері банкрутства; забезпечення безперервного здійснення процедур банкрутства; запобігання банкрутству теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення до поліпшення їх фінансового становища шляхом реалізації Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії».

Під час засідання відзначалося, що даний проект Закону пов’язаний із попереднім законопроектом і також покликаний виправити неврегульовані питання, які виникли у зв’язку з набуттям чинності новим Кодексом України з процедур банкрутства і прогнозувати які було неможливо.

За результатами обговорення Комітет прийняв рішення внести проект Закону №2290 на розгляд Верховної Ради і рекомендувати включити його до порядку денного та за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.

Комітет розглянув проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» (№2249) і через велику кількість зауважень, що висловлювались під час обговорення, відправив його на доопрацювання.

Проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва спирту етилового» (№2300)

Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є скасування державної монополії на виробництво спирту та сприяння детінізації ринку спирту та лікеро-горілчаної продукції.

Як зазначали народні депутати під час обговорення, до законопроекту не подано економічне обґрунтування, немає заключень Мінюсту і Мінфіну, хоча питання стосується подальшої долі цілої галузі економіки.

Комітет заявив про принципову підтримку позиції Президента України щодо боротьби із монополією виробництва спирту та лікеро-горілчаної продукції та прийняв рішення доопрацювати законопроект і розглянути його на наступному засіданні, яке відбудеться у середу, 13 листопада.

Члени Комітету підтримали ініціативу про проведення 16 грудня 2019 року Парламентських слухань на тему: «Побудова ефективної охорони інтелектуальної власності в Україні».