Новини

16 жовтня 2019, 18:30

Комітет з питань аграрної та земельної політики розпочав розгляд проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення»

докладніше
16 жовтня 2019, 17:50

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді ухвалити у другому читанні зміни до деяких законодавчих актів щодо гармонізації законодавства у сфері порівняльної реклами із правом Євросоюзу

докладніше
16 жовтня 2019, 17:40

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провів правозахисний форум на тему: «Подолання наслідків конфлікту: порядок денний для нового парламенту»

докладніше
16 жовтня 2019, 17:35

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей

докладніше
16 жовтня 2019, 17:02

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки затвердив План роботи на період другої сесії

докладніше
16 жовтня 2019, 17:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув питання порядку денного

докладніше
16 жовтня 2019, 16:00

Ми маємо шукати позиції, які допоможуть об’єднати нашу країну, - Дмитро Разумков

докладніше
16 жовтня 2019, 14:08

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
16 жовтня 2019, 14:08

Ухвалено Закон щодо припинення відшкодування народному депутату витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань або засідань комітетів Верховної Ради

докладніше
16 жовтня 2019, 13:45

Прийнято Постанову "Про призначення Совгирі О. В. на посаду постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України"

докладніше
16 жовтня 2019, 13:27

Прийнято Постанову "Про участь постійного представника Верховної Ради України у конституційному провадженні"

докладніше
16 жовтня 2019, 13:18

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування"

докладніше
16 жовтня 2019, 09:48

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 жовтня

докладніше
16 жовтня 2019, 09:08

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 16 жовтня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 липня 2019, 17:46

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань охорони здоров’я відбувся круглий стіл щодо підсумків роботи Комітету за період діяльності Верховної Ради VIII скликання

Комітет з питань охорони здоров’я 10 липня за ініціативи голови Комітету Ольги Богомолець провів засідання круглого столу, під час якого були підбиті підсумки роботи Комітету за період діяльності Верховної Ради України восьмого скликання.

Ольга Богомолець поінформувала присутніх про роботу Комітету за період з 4 грудня 2014 року і до сьогоднішнього дня.

Зокрема, йшлося про напрацьовані Комітетом і ухвалені Верховною Радою законопроекти, проведені парламентські слухання і круглі столи, опрацьовані Секретаріатом Комітету звернення громадян, співпрацю з Рахунковою палатою та органами виконавчої влади.

О.Богомолець зауважила: «Комітет розробив ряд законопроектів, спрямованих на реформування та розбудову вітчизняної системи охорони здоров’я, частина з яких вже прийняті Верховною Радою як закони України».

«Одним із перших кроків на шляху реформування системи здоров’я стало ухвалення у квітні 2017 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» (№ 2002-VIII), який вперше ввів у національне законодавство поняття «послуга з медичного обслуговування населення» - «медична послуга», заклавши підвалини для переходу на новий принцип фінансування закладів охорони здоров’я – за конкретно надану медичну послугу», - нагадала голова Комітету.

За її словами, Комітет брав активну участь у розробці цілого ряду законопроектів, направлених на реформування медичної галузі, які стосувалися: покращення фінансування галузі, підвищення доступності і якості медичного обслуговування у сільській місцевості, декомунізації психіатричної допомоги, трансплантації, забезпечення своєчасного доступу до лікарських засобів та медичних виробів, доступу до результатів клінічних випробувань лікарських засобів, акредитації аптечних закладів, лікарського самоврядування, донорства крові та інших.

О.Богомолець наголосила: «Протягом своєї діяльності у Верховній Раді восьмого скликання Комітет з питань охорони здоров’я приділяв постійну увагу питанню законодавчого запровадження загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування, однак, незважаючи на актуальність цього питання, наявність правового підґрунтя та відповідних законодавчих ініціатив народних депутатів, поданих на розгляд Верховної Ради, а також постійні наполягання Комітету на необхідності його включення в порядок денний та розгляду, воно залишилось не вирішеним по суті».

Голова Комітету підкреслила, що запровадження загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування є фундаментом для реформ, без яких «не вдасться зменшити смертність і збільшити тривалість життя українців».

Народний депутат повідомила, що Комітет в порядку контролю заслухав 13 звітів Рахункової палати України за результатами проведених аудитів ефективності використання коштів державного бюджету МОЗ України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Були напрацьовані відповідні рекомендації. «Однак, жодні зауваження не були виконані виконавчою владою», - сказала доповідач.

О.Богомолець поінформувала, що члени Комітету напрацювали лист-звернення до наступного голови Комітету, щоб усі хороші напрацювання, які залишилися невтіленими, були швидше і ефективніше опрацьовані новим складом Комітету з питань охорони здоров’я.

Член Комітету з питань охорони здоров’я, народний депутат Ігор Шурма, виступаючи під час круглого столу зазначив: «Не запрацював жоден закон, який був прийнятий у галузі охорони здоров’я». Усі вони потребують або законодавчого доопрацювання, або прийняття додаткових нормативних актів з боку виконавчої влади, сказав народний депутат.

І.Шурма підкреслив, що основною проблемою стало те, що «не змогли синхронізувати роботу виконавчої і законодавчої влад – Кабінету Міністрів і Верховної Ради – і від цього постраждала система охорони здоров’я, пацієнти».

Підсумовуючи роботу по реформуванню галузі охорони здоров’я він наголосив, що найбільшою бідою галузі є відсутність концепції охорони здоров’я і стратегії її реалізації: «Старе – зруйноване, а те, що нове – зависло в повітрі».

Серед позитивів у роботі цієї каденції народний депутат назвав збільшення активності громадськості, зростання її впливу на владу і висловив побажання, щоб це тривало і надалі.

І.Шурма також подякував працівникам Секретаріату Комітету з питань охорони здоров’я за професійну роботу.

Під час круглого столу виступили представники громадських організацій, що співпрацювали з Комітетом у цю парламентську каденцію.

Учасники обговорили результати співпраці та законодавчі напрацювання з подальшого розвитку охорони здоров’я, які доцільно реалізувати у парламенті наступного скликання.