У нараді, яка відбулася 23 квітня у Міністерстві соціальної політики, взяли участь народні депутати-члени Комітету, представники Міністерства, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Пенсійного фонду, профспілок, пенсіонерів державної служби та Асоціації пенсіонерів податкової служби.

Відкриваючи робочу нараду, народні депутати Сергій Каплін та Наталія Веселова зазначили, що її метою є врегулювання проблеми індексації та перерахунку пенсій державних службовців. Особливо це стосується пенсіонерів, які вийшли на заслужений відпочинок до 2016 року і отримують дуже малі пенсії, не осучаснені відповідно до останніх змін в пенсійному законодавстві.

Причиною цього є те, що пенсія їм нараховувалася із низької заробітної плати, що не змінювалася протягом десяти років, незважаючи на інфляційні процеси в державі. Разом з тим, із заробітної плати держслужбовців щомісячно відраховували збір до Пенсійного фонду у значно більшому розмірі, ніж з працівників інших сфер діяльності. З 1993 року по 2011 рік він складав 5%, тоді як у інших працівників - 2%, тобто більше у два з половиною рази, а з 2011 року - 6,1% проти 3,6%, тобто більше в 1,7 рази.

Крім того, законодавчо закріплено обмеження їхніх прав: право брати участь у страйках, займатися підприємницькою діяльністю або працювати на іншій роботі за сумісництвом крім наукової, творчої та педагогічної діяльності.

Учасники наради та представники профспілок державної служби наголошували, що непередбачуваність урядових рішень щодо надання або скасування вже наданих соціальних гарантій впливатиме у подальшому на рівень державного управління, професіоналізм та престижність роботи на посадах державної служби, забезпечення органів державного управління якісним кадровим резервом професіоналів, що в кінцевому підсумку матиме безпосередній вплив на якість адміністративних послуг населенню та на побудову демократичного суспільства загалом.

У виступах наголошувалося, що скасування права на перерахунок та індексацію вже встановлених пенсій є недопустимим. Для держави в такі непрості для неї часи важливо забезпечити престижність роботи у сфері державного управління. Адже спеціальні пенсії були чи не єдиною реальною гарантією, яка покликана компенсувати особливі вимоги до режиму праці та обмеження, які законодавство встановлює для державних службовців.

Під час наради також зазначалося. що сьогодні понад 75 000 пенсіонерів зазначеної категорії не мають право на перехід на пенсію за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і не отримали перерахунок, їх пенсія досі не індексується.

Пенсіонери державної служби звернулися з проханням пришвидшити розгляд проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо перерахунку пенсій науковим працівникам, журналістам, працівникам органів місцевого самоврядування та іншим) №7406, який Комітет розглянув 4 квітня 2018 року та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу.

За підсумками наради її учасники вирішили продовжити консультації з Комітетом, профспілковою та Урядовою сторонами, а також звернутися до Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з приводу розв’язання порушеної проблеми.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

25 квітня 2024 16:05
24 квітня 2024 14:54
23 квітня 2024 18:12
21 квітня 2024 12:12
18 квітня 2024 10:12
17 квітня 2024 19:05
17 квітня 2024 18:51
17 квітня 2024 17:23
17 квітня 2024 11:54
16 квітня 2024 20:18