І.Геращенко повідомила, що сьогодні проведе засідання Погоджувальної ради за дорученням Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, який перебуває у Катарі, де бере участь у 140-й Асамблеї Міжпарламентського Союзу.

Головуюча розповіла про хід виборів Президента України, перший тур яких відбувся 31 березня.

І.Геращенко подякувала «кожному українцю, який прийшов на виборчі дільниці і проявив свою громадянську позицію, взявши участь у голосуванні».

За її словами, 63,5% українців взяли участь у першому турі президентських виборів. На закордонних виборчих дільницях взяли участь у голосуванні 55 тисяч українців.

Вона ще раз подякувала усім, хто прийшов на виборчі дільниці і висловила сподівання, що 21 квітня, під час другого туру президентських виборів, активність буде не меншою.

І.Геращенко також подякувала всім, хто забезпечував процес голосування «і, в першу чергу, співробітникам виборчих комісій, які ретельно працювали для того, щоб вибори відбулися транспарентно, прозоро, без порушень».

Головуюча зазначила: «Для нас дуже важливо, що у виборах Президента 2019 року брала участь рекордна кількість міжнародних спостерігачів. Від 139 громадських організацій було зареєстровано 94483 представники -  це громадяни України які працювали спостерігачами на виборах першого туру президентських виборів. Офіційних представників від іноземних держав – 187. Також працювали дуже потужні міжнародні організації, місії».

«Ми щасливі сьогодні інформувати українське суспільство, що міжнародні спостерігачі в усіх попередніх звітах відмічають високий рівень організації українських виборів, те, що вони відбулися за міжнародними стандартами, пройшли чесно, прозоро, транспарентно», - сказала І.Геращенко. Вона також подякувала усім депутатським фракціям за те, що «ми разом із вами оновили ЦВК і так само сприяли проведенню чесних і демократичних виборів» і подякувала Президентові України, який як глава держави, гарант Конституції зробив все для того, щоб відбулися транспарентні, чесні і прозорі вибори.

Перший заступник Голови Верховної Ради поінформувала про порядок денний засідань Парламенту.

«Цього тижня Верховна Рада продовжить розгляд у другому читанні проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної (№ 5670-д). Наразі ми пройшли з вами 1220 правок і залишилось розглянути ще 862 правки. Завтра, 9 квітня, Парламент продовжить розгляд законопроекту із 1221 правки», - сказала І.Геращенко.

Також, вона додала: «У порядку денному є, запропоновані Комітетами блоки питань з аграрної політики, інформатизації, ПЕК, а також питання ратифікації міжнародних договорів України. Крім того, залишаються актуальними питання про призначання сільських і селищних голів».

І.Геращенко надала слово для виступу керівникам депутатських фракцій і груп та головам комітетів.

Перший заступник Голови Верховної Ради додатково взяла слово і звернулася до голів комітетів і фракцій щодо порядку денного засідань Верховної Ради після завершення розгляду в сесійній залі проекту Закону про забезпечення функціонування української мови як державної і голосування щодо нього.

Зокрема, вона попросила обговорити на засіданнях фракцій, першочергове внесення до прядку денного повернення до Кримінального кодексу України статті про незаконне збагачення, повернення до дискусії щодо скасування е-декларування для громадських активістів, наголосила на необхідності голосування щодо зняття депутатської недоторканності. «Також є великий борг перед нашими Збройними Силами – ми маємо проголосувати зірваний Верховною Радою закон про військові звання, про сержантські звання, які наближають Збройні Сили до стандартів НАТО, і внести зміни до закону про розмінування, який розблокує допомогу трастових фондів західних держав нашим саперам для того, щоб проводити це гуманітарне розмінування на Донбасі», - сказала І.Геращенко.

Далі засідання Погоджувальної ради продовжила вести заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд.

О.Сироїд надала слово для виступів народним депутатам, після чого закрила засідання Погоджувальної ради.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

02 квітня 2026 16:44
02 квітня 2026 16:38
31 березня 2026 20:49
30 березня 2026 18:55
30 березня 2026 15:48
30 березня 2026 12:43
26 березня 2026 11:52
26 березня 2026 11:34
25 березня 2026 19:55
25 березня 2026 16:04