Сьогодні у «Голосі України»:

- Ніхто не перешкодить народним депутатам виконати свій історичний обов’язок — ухвалити закон про мову

- Законодавчий орган має стати більш ефективним, підзвітним і прозорим

- В Європарламенті показали фільм про політв’язнів Кремля

Ніхто не перешкодить народним депутатам виконати свій історичний обов’язок — ухвалити закон про мову

Перед тим, як перейти до розгляду в другому читанні законопроекту про функціонування української мови як державної, Голова Верховної Ради Андрій Парубій торкнувся процедури його обговорення. «За аналізом учорашнього дня можу зробити висновок, що деякі народні депутати свідомо затягують розгляд закону.

Ми провели розмову з головою комітету і домовились, що він обмежуватиме свої виступи для економії часу», — сказав глава парламенту А. Парубій і закликав колег не затягувати розгляд закону про мову. «Закон має бути прийнятий. Це історичний обов’язок цього скликання українського парламенту і нам ніхто не перешкодить — ні Кремль, ні його представники в Україні чи парламенті», — констатував він (читайте у «Голосі України» на 1,2 стр. >>> article/315062)

 


Законодавчий орган має стати більш ефективним, підзвітним і прозорим

Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради України — керуючий справами Петро Боднар висловив вдячність представникам ЄС та офісу ПРООН, які впродовж останніх років надають підтримку Верховній Раді у проведенні парламентської реформи.

Петро Боднар нагадав, що у 2016 році парламент затвердив План заходів після напрацювань Місії Пета Кокса. Півроку тому на діалогах Моне всі представники депутатських фракцій домовилися про створення офісу, визначивши певні пріоритети і напрями. Нині напрацьовується концепція щодо реалізації цих задумів.

«Офіс парламентської реформи є центром процесу реформування, — зазначив керівник секції Представництва ЄС в Україні Мартін Клауке. — Цей офіс тісно співпрацюватиме з робочою групою, створеною у 2016 році за результатами рекомендацій Місії Пета Кокса. Цей проект буде присвячено посиленню законотворчої роботи, наглядової функції парламенту і горизонтального менеджменту в Апараті Верховної Ради». (читайте у «Голосі України» на 1,4 стр. >>> article/315078)

 

В Європарламенті показали фільм про політв’язнів Кремля

Відкриваючи у Європарламенті показ фільму «Заручники Путіна: українські політв’язні Кремля», представник України при ЄС Микола Точицький відзначив, що наразі Росія незаконно утримує понад 70 українських політв’язнів та 24 моряків. За його словами, РФ продовжує політичні переслідування проти громадян України та масові порушення прав людини в окупованому Криму. Він закликав західних партнерів збільшити політичний тиск та посилити санкції, щоб зупинити російську агресію, інформує Представництво України в ЄС. Організатори показу на презентації звернули увагу, що «українські політичні в’язні утримуються в умовах, які загрожують їхньому здоров’ю, життю та людській гідності».

У заході також взяли участь українські правозахисниці Олександра Шандра, Марія Томак, батько українського політв’язня Павла Гриба Ігор Гриб і Віктор Сорока — батько українського моряка Василя Сороки, незаконно захопленого Росією в полон у листопаді минулого року в районі Керченської протоки.  (читайте у «Голосі України» на 1,5 стр. >>> article/315049)

 

Повний випуск «Голосу України» від 21.03.2019 на сайті http://www.golos.com.ua

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

02 квітня 2026 16:44
02 квітня 2026 16:38
31 березня 2026 20:49
30 березня 2026 18:55
30 березня 2026 15:48
30 березня 2026 12:43
26 березня 2026 11:52
26 березня 2026 11:34
25 березня 2026 19:55
25 березня 2026 16:04