Голова Верховної Ради України Андрій Парубій після відкриття ранкового засідання повідомив, що у сесійній залі присутні члени Кабінету Міністрів.

Розпочалася "година запитань до Уряду".

Головуючий надав слово Першому заступнику Міністра юстиції Олені Сукмановій.

О.Сукманова доповіла про результати роботи Міністерства щодо виконання другого пакету законів "Чужих дітей не буває".

Перший заступник Міністра на початку зазначила, що вона буде говорити про дітей, про піклування і про відповідальне батьківство.

Міністерство юстиції і Уряд одним із ключових завдань своєї роботи визначили потреби дітей. Одним з найуспішніших проектів доповідачка назвала стала спільна успішна робота Уряду і Верховної Ради по прийняттю двох пакетів «Чужих дітей не буває». «Завдяки цим законам, якими було введено наступні обмеження: заборона керування транспортним засобом і заборона перетину кордону неплатникам аліментів. Сьогодні ми маємо понад 130 тисяч неплатників аліментів, до яких застосовані дані заборони.

Економічні штрафні санкції - від 20 до 50 відсотків суми боргу. І 62 тисячі постанов про накладення економічних санкцій, це тільки штрафи, не кажучи вже про аліменти ми маємо на сьогодні.

Суспільно-корисні роботи. 124 неплатника аліментів були направлені на суспільно-корисні роботи. І ще конфіскація і реалізація активів, обмеження волі строком до двох років.

Як результат ми маємо 4,6 млрд. гривень, які сплачені на користь більш ніж півмільйона українських дітей. Ця цифра вдвічі більша ніж минулого року», - повідомила доповідачка.

Перший заступник Міністра юстиції також поінформувала про чергові ініціативи Уряду і Мінюсту у цій сфері. «Що ми пропонуємо сьогодні разом з нашими колегами з Уряду і разом з міжнародними партнерами?

Вчора на засіданні Уряду Кабінетом Міністрів було підтримано розроблений Міністерством юстиції проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для отримання послуг, пов’язаних з народженням дитини, так званий проект «Е-малятко».

За її словами, даний проект надасть можливість батькам отримати повний комплекс, 9 необхідних послуг за однією заявою. Це - державна реєстрація народження дитини, реєстрація місця проживання народженої дитини, призначення допомоги при народженні дитини, реєстрація народженої дитини в системі охорони здоров’я, реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, реєстрація в Демографічному реєстрі, визначення походження народження дитини, якщо батьки не перебувають в зареєстрованому шлюбі, визначення належності дитини громадянства України.

О.Сукманова зазначила, що прийняття цього закону дозволить максимально спростити життя батьків наших дітей. Це дозволить зменшити кількість необхідних візитів до державних органів з 10 до нуля. Тобто жодного візиту до державних органів. Це дозволить зменшити кількість подань документів та відповідних довідок для отримання цих послуг з 33 до однієї.

О.Сукманова підкреслила, що послуга 9 в 1 - безкоштовна. Вона навела приклади інших країн, в яких запроваджена подібна система надання послуг.

Перший заступник Міністра юстиції поінформувала про те, що вже реалізовано для того, щоб відповідальне батьківство стало нормою для всіх українців. Перше - це «Пакунок малюка» - масштабний проект. З 1 вересня 2018 р. майже 95 тисяч людей отримали «Пакунок малюка». З 1 січня 2019 р. ця цифра склала майже 19 тисяч. Для покращення вмісту «Пакунку малюка» проведено моніторинг відгуків пропозицій від батьків. Планується залучати фахівців з соціальної роботи для вирішення проблемних питань мам, якщо вона перебуває у пологовому будинку та в складних життєвих обставинах. Також було покращено вміст «Пакунку малюка».

Друге - муніципальна няня. Відшкодування послуги за дитиною до 3 років. Планується, що компенсація буде виплачуватися в розмірі одного прожиткового мінімуму, який діє на 1 січня поточного року, тобто 1626 гривень станом на 1 січня 2019 р.

Для того, щоб отримати компенсацію за муніципальну няню батьки повинні просто укласти договір між ними і муніципальною нянею.

Третє - запровадження податкової пільги для сумлінних батьків. Другий пакет законів «Чужих дітей не буває» збільшує перелік підстав для отримання податкової знижки батьками, які оплачують навчання своїх дітей. Податкова знижка - це сума, на яку зменшується податок з доходів громадянина у зв’язку з оплатою ним послуг навчання дитини. Орієнтовний розмір податкової знижки складає десь 18% від сплаченої суми.

Перший заступник Міністра юстиції подякувала народним депутатам за підтримку законодавчих ініціатив Уряду та Мінюсту, завдяки чому діти будуть більш захищеними, а батьки більш відповідальними.

Члени Уряду відповіли на запитання представників фракцій і груп, а також окремих депутатів.

.

Запитання стосувалися: реформи вугільної галузі і виплати заборгованості із зарплати шахтарям; видобутку, продажу природного газу, а також тарифів і встановлення побутових лічильників; роботи Фонду енергоефективності; проблем з енергопостачанням водоканалів та ЖКГ, пов’язаних з реформою енергоринку; призначення і виплати субсидій; контролю якості ремонту доріг; діяльності реєстраторів і нотаріусів; вирішення проблеми відтоку трудових ресурсів за кордон; боротьби із спалахом захворювання на кір, роботи системи охорони здоров’я, а також призначення керівництва профільного міністерства; соціальних проблем окремих регіонів тощо.

На цьому «година запитань до Уряду» завершилася.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

21 квітня 2024 12:12
18 квітня 2024 10:12
17 квітня 2024 19:05
17 квітня 2024 18:51
17 квітня 2024 17:23
17 квітня 2024 11:54
16 квітня 2024 20:18
16 квітня 2024 18:50
16 квітня 2024 17:31
16 квітня 2024 16:15