10 грудня напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС члени Комітету відвідали м. Славутич.

Місто Славутич - це «місто чорнобильців», яке закладене у 1986 році після Чорнобильської катастрофи для переселення працівників ЧАЕС та жителів зони відчуження.

Народні депутати побували у Краєзнавчому музеї міста Славутича і на Чорнобильської АЕС, вшанували пам’ять героїв, які втратили життя під час ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Також проведено робочу нараду народних депутатів - членів Комітету з представниками місцевої влади, Міністерства соціальної політики, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадських організацій.

Під час наради порушено ряд проблемних питань, які стосуються соціального захисту осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, зокрема:

невиконання Урядом рішення Конституційного суду щодо відновлення пільг чорнобильцям;

недостатнє фінансове забезпечення соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

катастрофічна нестача коштів місцевого бюджету на пасажирські перевезення пільговиків.

Також порушено питання лікування онкохворих. Тільки у м. Славутич проживає майже 600 осіб онкохворих, а у місцевій лікарні немає профільного лікаря.

За результатами обговорення, Перший заступник голови Комітету Сергій Каплін запевнив, що проблемні питання будуть взяті на контроль у Комітеті та буде вжито всіх можливих заходів реагування для їх вирішення по суті.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

26 червня 2026 19:32
26 червня 2026 15:51
26 червня 2026 12:08
24 червня 2026 15:54
23 червня 2026 11:27
22 червня 2026 15:44
19 червня 2026 21:30
19 червня 2026 18:13
17 червня 2026 18:17
16 червня 2026 19:05