7 листопада Комітет на своєму засіданні, заслухавши питання про стан та перспективи утворення міжвідомчого координаційного органу з метою узагальнення правової позиції держави у питанні відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та підготовки консолідованої претензії України до Російської Федерації щодо реалізації її міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України, ухвалив рішення, з метою створення відповідних передумов, звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням визначити у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» додаткові видатки Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України за окремою бюджетною програмою «Фінансування заходів із створення та організації функціонування міжвідомчого координаційного органу з метою узагальнення правової позиції держави у питанні відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та підготовки консолідованої претензії України до Російської Федерації».

Комітет звернув увагу на те, що стаття 6 Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» та Постанова Верховної Ради України від 20 березня 2018 року № 2356-VIII «Про комплекс невідкладних заходів щодо практичної реалізації міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації за збройну агресію проти України» прямо встановлюють обов’язок Кабінету Міністрів України вжити необхідних заходів для утворення згаданого міжвідомчого координаційного.

«До функцій та повноважень вказаного новоствореного органу повинні бути віднесені питання підготовки процесуальних документів, вироблення і затвердження необхідних методик, взаємодія із міжнародними судовими інституціями та іноземними партнерами й багато іншого, що необхідно для належного узагальнення правової позиції держави у питанні відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та підготовки консолідованої претензії України до Російської Федерації щодо реалізації її міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України.

Консолідована претензія України до Росії - це хороший додатковий інструмент в руках іноземних партнерів для продовження тиску на Кремль з метою відновлення територіальної цілісності та суверенітету нашої держави», - зазначається у зверненні.

 

  


Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

03 квітня 2026 18:30
02 квітня 2026 20:46
02 квітня 2026 16:44
02 квітня 2026 16:38
31 березня 2026 20:49
30 березня 2026 18:55
30 березня 2026 15:48
30 березня 2026 12:43
26 березня 2026 11:52
26 березня 2026 11:34