Новини

25 березня 2019, 18:37

Ірина Геращенко: «Ми очікуємо на жорстку реакцію від ОБСЄ та лідерів «Нормандського формату» на деструктивну позицію російської сторони, спрямованої на поглиблення гуманітарної кризи на Донбасі»

докладніше
25 березня 2019, 17:00

У Комітеті з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки проекту закону України про парламентську службу

докладніше
25 березня 2019, 16:00

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко провела зустріч з Міністром закордонних та європейських справ Люксембургу Жаном Ассельборном

докладніше
25 березня 2019, 11:14

МФО «Зелена енергія змін» представило порядок денний з питань охорони довкілля та енергетики для України до 2030 року

докладніше
25 березня 2019, 10:21

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув звіт Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше
25 березня 2019, 06:00

Вітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди Дня Служби безпеки України

докладніше
22 березня 2019, 19:29

І.Геращенко: «Знешкоджені російські БПЛА на Донбасі - черговий доказ військової агресії РФ проти України, і ми вимагаємо жорсткої реакції від ОБСЄ, учасників «Нормандського формату» та міжнародних партнерів»

докладніше
22 березня 2019, 18:52

Ірина Геращенко: «Вимагаємо РФ припинити тортури над Павлом Грибом та звільнити 25 українців в обмін на 25 громадян РФ, затриманих в Україні»

докладніше
22 березня 2019, 18:45

І.Геращенко: У Парламенті зареєстровані законопроекти у сфері євроатлантичної інтеграції України та посилення сектору безпеки (№№10180, 10181)

докладніше
22 березня 2019, 18:32

Ірина Геращенко: 24 березня українська сторона має намір відкрити КПВВ «Золоте» в Луганській області

докладніше
22 березня 2019, 17:36

У Верховній Раді України відбулася зустріч з учасниками делегації лідерів думок з країн ЄС

докладніше
22 березня 2019, 16:54

Перший заступник голови Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Величкович провів особистий прийом громадян

докладніше
22 березня 2019, 16:30

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Франції Ізабель Дюмон

докладніше
22 березня 2019, 15:10

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 жовтня 2018, 10:17

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності кредитних спілок

 

Законопроектом №9078  пропонується уточнити визначення терміну «кредитна спілка», а також принципи діяльності та особливості правового статусу кредитної спілки; конкретизувати порядок задоволення вимог кредиторів кредитної спілки; визначити умови та підстави визнання кредитних спілок проблемними і неплатоспроможними; встановити особливості членства у кредитній спілці фізичних та юридичних осіб; уточнити порядок управління кредитною спілкою; визначити правовий статус асоціацій та об’єднань кредитних спілок, у тому числі як саморегулівних організацій тощо.

Відповідні зміни пропонується внести до Закону «Про кредитні спілки».

Проектом також передбачається внести зміни до ст. 130 Господарського кодексу, а також до законів України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Перший заступник голови Комітету Михайло Довбенко, доповідаючи законопроект на засіданні Комітету, зазначив, що з проекту вилучено зміни щодо кооперативних банків. Також в цьому документі передбачений механізм ліквідації кредитних спілок, а також концептуальний напрям щодо приєднання кредитних спілок до системи гарантування вкладів фізичних осіб. 

За словами М.Довбенка, цим проектом також передбачена обов'язкова участь кредитних спілок, які здійснюють залучення внесків, вкладів членів кредитних спілок на депозитні рахунки у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.

«Ми бачимо, як зростає питома вага проблемної заборгованості, як, на жаль, ми не можемо розширити портфель кредитний у комерційних банках. І тому, я думаю, що все - таки підтримка кредитних спілок, законодавче підґрунтя, яке ми сьогодні формуємо для них, є вкрай важливими», - зазначив він.

Члени Комітету більшістю голосів підтримали законопроект у першому читанні за основу. Вони вважають, що прийняття проекту сприятиме розв’язанню проблеми з кредитуванням реальної економіки з огляду на негативні тенденції, які спостерігаються впродовж кількох років у цьому сегменті банківської діяльності.