Новини

19 лютого 2019, 15:07

У Верховній Раді України відбулося засідання у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України (відео)

докладніше
19 лютого 2019, 13:40

Президент України Петро Порошенко: «Герої Майдану, всі патріоти, захищаючи Україну, боронили і боронять східні рубежі Європи від навали, яка загрожує знищенням свободи і демократії» (відео)

докладніше
19 лютого 2019, 13:20

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман: «Ми вдячні кожному герою, кожному, хто поставив державні інтереси вище власних» (відео)

докладніше
19 лютого 2019, 13:10

Президент Європейської Ради Дональд Туск: «Немає Європи без України!» (відео)

докладніше
19 лютого 2019, 13:00

Виступ Голови Верховної Ради України Андрія Парубія на засіданні у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України

докладніше
19 лютого 2019, 12:21

Андрій Парубій: «Усі, хто стоїть за злочинами проти людяності і міжнародного права, повинні неминуче понести справедливу кару»

докладніше
19 лютого 2019, 12:20

Тематична експозиція «Україна. Реалії сучасної війни» представлена у Парламенті до п’ятих роковин початку збройної агресії Росії проти України

докладніше
19 лютого 2019, 08:58

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 лютого

докладніше
18 лютого 2019, 21:03

Ірина Геращенко: Парламент має розширити повноваження Комітету з питань європейської інтеграції для пришвидшення виконання Україною зобов’язань по Угоді про асоціацію

докладніше
18 лютого 2019, 16:39

Відбувся особистий прийом громадян головою Комітету у закордонних справах Ганною Гопко

докладніше
18 лютого 2019, 16:00

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи підтримав зміни до Закону про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва ЦСВЯП

докладніше
18 лютого 2019, 13:02

Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко взяла участь у 55-ій Мюнхенській конференції з безпеки

докладніше
18 лютого 2019, 11:14

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ініціює проведення парламентських слухань на тему: "Детінізація заробітної плати"

докладніше
18 лютого 2019, 09:47

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про внесення змін до Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 жовтня 2018, 15:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбулися парламентські слухання на тему: «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп» (відео)

Відкрила слухання головуюча на засіданні заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.

Вона зауважила: «Ця тема дуже вразлива, вона зачіпає багатьох, але ми готові сьогодні про це говорити». О.Сироїд підкреслила, що роль жінки і права жінки забезпечуються не в боротьбі з чоловіками, «нам потрібно боротися за те, щоб мати партнерство, яке гарантує повагу кожному, щоб кожен міг займатися тим, який вибір він зробив, щоб це був власний вибір, а не вибір іншого». «Українська історія нас учить, що це наша природа, природа нашої землі», - сказала заступник Голови Верховної Ради України.

«Так, у XVI-XVII століттях на цих землях жінки мали рівні з чоловіками права, включаючи право спадкувати, мали власне майно і гроші. Тому вони могли інвестувати, будували школи і церкви, займалися підприємництвом», - зазначила О.Сироїд і додала: «Це все частина нашої традиції, яку забрала спочатку царська Росія, а потім тоталітарна Росія. І зараз, коли ми говоримо про ставлення до жінки, особливо з вразливих верств, то нам потрібна декомунізація мислення».

«Особливо в цьому контексті важливе виховання, виховання поваги до жінки, особливо, до жінки, яка належить до вразливих верств. І це виховання починається і з виховання чоловіків», - підкреслила заступник Голови Верховної Ради.

З доповіддю виступила заступник міністра соціальної політики України Наталія Федорович. Вона акцентувала увагу на кроках уряду щодо виконання національного плану заходів з ліквідації дискримінації щодо жінок на період до 2021 року.

Голова Підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Ірина Суслова у своєму виступі наголосила, що значна зацікавленість темою парламентських слухань серед міжнародних партнерів свідчить про наявність проблем, врегулювання яких суспільство готове сформулювати як завдання владі. «Сьогодні ми будемо говорити про жінок, які найбільше потерпають від дискримінації та нерівності. Ми поглянемо як ці фактори позначаються на кожній з цих груп. Я хотіла б розпочати з ромських жінок», - сказала І.Суслова.

Вона повідомила, що «за попередніми офіційними даними, на території України проживає 48 тисяч ромів, за неофіційними – орієнтовно 400 тисяч, серед них більша частина – жінки. Лише 1% дітей ромів отримує атестат про повну загальну середню освіту, більшість залишають навчання через позицію батьків». Парламентарій зазначила, що «лише 28% ромів сьогодні мають роботу, особливо у важкому стані - ромські жінки. Без освіти, документів працевлаштуватися фактично неможливо. Вони ведуть асоціальний спосіб життя».

І.Суслова наголосила, що план заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської нацменшини просто не виконується через те, що не закладено на нього фінансування. «У кращому випадку області державні адміністрації звітують нам, що проводять культурні заходи. Але це не вирішує цієї проблеми», - зауважила народний депутат.

За словами І.Суслової, новою соціально вразливою групою жінок є внутрішньо переміщені особи. «Наразі їх орієнтовно 70% від загальної кількості внутрішньо переміщених осіб. На них лягає основний тягар по вихованню та забезпеченню дітей. Вони часто зіштовхуються з проблемами працевлаштування, частина з них не може знайти роботу на новому місці проживання. В судах жінки ВПО мають менше можливостей захистити свої інтереси, аніж чоловіки», - зазначила парламентарій.

«Що ми можемо зробити для реалізації прав жінок з вразливих соціальних груп?», - зауважила І.Суслова і наголосила: «Для подолання дискримінації прав ромських жінок слід адекватно фінансувати Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, здійснити паспортизацію представників ромської громади, слід боротися за інклюзивну освіту та протидію сегрегації в лікарнях, необхідно відновити роботу вечірніх шкіл, щоб поступово підвищувати рівень грамотності дорослих ромів». Також вона підкреслила, що з метою припинення знущання над жінками, які відбувають покарання, необхідна системна реформа пенітенціарної системи. «Подолати дискримінацію жінок, які живуть з ВІЛ, можна скасувавши накази Міністерства охорони здоров’я № 579 та 479», - запропонувала парламентарій.


Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму виступі зазначила, що найбільше страждають жінки з числа внутрішньо переміщених осіб, жінки з інвалідністю, сільські жінки, особливо похилого віку, а також жінки ромської національності.

Вона окремо зупинилася на проблемах жінок, які самостійно виховують дітей з інвалідністю, зазначивши, що щороку їх кількість зростає і в 2017 році їх нараховувалося 170 тисяч. Такі жінки не мають змоги повноцінно працювати, а фінансова і реабілітаційна допомога від держави є недостатньою.

За даними Омбудсмена, тільки третина жінок з інвалідністю працездатного віку працюють, а решта потребують працевлаштування, що могло б покращити їх матеріальний достаток і соціалізацію в суспільстві. Також жінки з інвалідністю мають проблеми з доступом до медичного обслуговування.

Л.Денісова озвучила проблеми, з якими стикаються жінки з числа внутрішньо переміщених осіб - це відсутність житла, заощаджень, стабільного заробітку, соціальної та психологічної підтримки та ряд інших. У 60% таких жінок основним доходом є щомісячна адресна допомога держави внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання. І третина їх заощаджує на харчування.

Говорячи про проблеми сільських жінок, Омбудсмен зазначила, що у них схожі проблеми: відсутність належного медичного обслуговування і працевлаштування.

Л. Денісова також повідомила, що стосується жінок, які потерпають від домашнього насильства, то досі є проблема недостатньої поінформованості про їхні права і недовіри до правоохоронних органів, соціальних служб.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини наголосила на актуальності проблем жінок із вразливих груп населення і, що вони вимагають посилення захисту і конкретних дій.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала депутатам за ініціативу проведення слухань на тему: «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп» та висловила сподівання, що до наступних парламентських слухань з зазначених питань будуть присутні більше чоловіків: «Оскільки для нас надзвичайно важливо долучити до вирішення проблеми рівності чоловіків, щоб забезпечити суспільний розвиток».

І. Климпуш-Цинцадзе наголосила, що Уряд «вперше, за підтримки представників міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» з Верховної Ради, серед пріоритетних дій виокремив саме впровадження питання гендерної рівності». «Це відбулося вперше за часи незалежності України», - наголосила віце- прем'єр. «За цей час перші ініціативи, які нам вже вдалося реалізувати – це те, що ми визначили відповідального Віце-прем'єр-міністра за координацію гендерної політики, ми вперше розробили Національний план до 2021 року на виконання Конвенції про ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок», - зазначила І. Климпуш-Цинцадзе і додала: «Ми попрацювали над тим, щоб оновити Національний план з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, Мир, Безпека». І вперше Міністерство економічного розвитку і Міністерство фінансів інтегрували гендерне бюджетування в Стратегію управління державними фінансами, зауважила Віце-прем'єр-міністр.

Вона наголосила, що всі ці заходи покликані покращити ситуацію: «Ми прийняти Національний план дій щодо протидії всіх форм дискримінації, так як Україна у кінці лютого 2017 прозвітувала про виконання цієї Конвенції, а вже на початку березня отримала заключні зауваження, в яких з року в рік переходили до наступних рекомендації, які Україна не виконувала».

«Ми прийняли рішення, що саме у такий спосіб, консолідуючи усі наші зусилля, ми зможемо вийти на конкретний документ, який приймемо на державному рівні. А відповідно його потім ретранслюємо в місцеві плани та стратегії. І тому 5 вересня ц.р. на засіданні Кабінету Міністрів ми схвалили Розпорядження про затвердження Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2021 року», - підкреслила І. Климпуш-Цинцадзе.


Учасники парламентських слухань на тему: «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп» заслухали виступи народних депутатів, представників правозахисних організацій, громадських об’єднань, всеукраїнських і міжнародних організацій.

Висловлені під час зібрання пропозиції щодо подолання дискримінації жінок з вразливих соціальних груп будуть враховані Комітетом з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин у рекомендаціях парламентських слухань.