Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря зазначив, що в останні дні вересня українці вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру - одного з найжахливіших символів Голокосту. «Лише 29 та 30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві було вбито близько 34 тисяч євреїв, яких нищили тільки за те, що вони були євреями. Масові розстріли у Бабиному Яру проводилися аж до звільнення Києва від німецької окупації. У 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем, де страчували євреїв, українців, поляків, росіян, литовців, ромів, в’язнів Сирецького концтабору, радянських військовополонених, членів Організації українських націоналістів, порушників комендантської години, душевнохворих та інших», - сказав він і наголосив: «Усього ж за три роки окупації тут закатували щонайменше 100 тисяч людей різних національностей, віросповідань і політичних поглядів».

«Тривалий час радянська влада намагалася замовчати трагедію у Бабиному Яру. У 2016 році СБУ оприлюднила архівні документи про боротьбу КДБ із пам’яттю про Бабин Яр. Замовчування історичної правди, злочинного нехтування правами є також злочином. Такі трагічні сторінки не можна забувати хоча б тому, щоб запобігти повторенню злочинів проти людяності», - підкреслив Григорій Немиря.

Вшановуючи пам’ять жертв Бабиного Яру, голова Комітету закликав українське суспільство до консолідації зусиль у відстоювання та дотриманні основоположних прав та свобод людини в нашій державі. «В сучасній Україні не має бути місця антисемітизму, шовінізму, расизму, ксенофобії та нетерпимості», - наголосив Григорій Немиря.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

23 червня 2026 11:27
22 червня 2026 15:44
19 червня 2026 21:30
19 червня 2026 18:13
17 червня 2026 18:17
16 червня 2026 19:05
16 червня 2026 17:35
16 червня 2026 11:34
15 червня 2026 21:49
15 червня 2026 16:32