Новини

15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше
15 лютого 2019, 11:29

Андрій Парубій: Ефективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є основним елементом європейської інтеграції України

докладніше
15 лютого 2019, 11:20

Ганна Гопко: «Заходи до п’ятої річниці Майдану покликані подати сигнали міжнародній спільноті про боротьбу України з російською збройною агресією і обговорити подальші плани у протистоянні викликам та загрозам»

докладніше
15 лютого 2019, 10:04

У Верховній Раді відбулася зустріч народних депутатів з представниками місії Європейської конфедерації профспілок

докладніше
15 лютого 2019, 09:30

Комітет з питань охорони здоров’я закликає ЗМІ активно долучитися до інформування населення про захворюваність на кір

докладніше
15 лютого 2019, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 лютого

докладніше
14 лютого 2019, 17:53

Народні депутати продовжують опікуватися "Охматдитом"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 вересня 2018, 14:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Парламент має якнайшвидше прийняти закон про гуманітарне розмінування (відео)

19 вересня під час ранкового засідання Парламенту Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко звернула увагу парламентаріїв на небезпеку мін та вибухонебезпечних предметів на Донбасі та наголосила на необхідності визначення правових та організаційних засад здійснення протимінної діяльності в Україні.

«Понад 7 тис. кв. кілометрів підконтрольної українському Урядові частини Луганської та Донецької областей залишаються замінованими мінами та вибухонебезпечними предметами та потребують ретельної перевірки», - повідомила І. Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради звернула увагу, що чинне законодавство у цій сфері не відповідає тим викликам та загрозам сьогодення, спричиненим військовою агресією РФ . І. Геращенко повідомила, що велика кількість обладнання, на жаль, залишилась на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Також, політик наголосила, що наразі існує значна різниця між забезпеченням обладнанням для розмінування у відомствах Міністерства внутрішніх справ України, які займаються цивільним розмінуванням, та відомствами, які займаються військовим розмінуванням.

Під час виступу І. Геращенко поінформувала, що робоча група, яка майже рік працювала при Комітеті з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України за участі представників міністерств та відомств завершила роботу над напрацюванням законопроекту про протимінну діяльність в Україні, який сьогодні зареєстрований (№9080-1 від 19.09.2018).

Інформуючи про нововведення напрацьованого законопроекту, І. Геращенко розповіла, що документ враховує найкращий досвід міжнародних партнерів України у цій сфері, зокрема, Хорватії.

«У Хорватії міжвідомчий орган - центр розмінування - здійснює не лише функції координації робіт із розмінування, але й контролю виконаних робіт, адже важливо передати розміновані території місцевим органам влади», - повідомила вона.

І. Геращенко поінформувала, що окрім вищезгаданого законопроекту, Кабінетом Міністрів України напрацьований окремий законопроект у цій сфері, а також поданий альтернативний законопроект групи народних депутатів.

Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях І. Геращенко висловила сподівання, що загадані законопроекти отримають відповідну фахову оцінку від профільних Комітетів Парламенту, а до кінця дев'ятої сесії Верховної Ради України VIII скликання буде ухвалений відповідний законопроект у цій сфері.

«Наші міжнародні партнери очікують від нас ухвалення закону у цій сфері задля визначення, зокрема, і правових підстав для залучення матеріально-технічної допомоги структурам, задіяним у сфері розмінування», - наголосила І. Геращенко. 

Насамкінець, Перший заступник Голови Верховної Ради України закликала місцеві органи влади на Донбасі посилити роботу із маркування потенційно небезпечних, замінованих територій, аби «убезпечити місцевих жителів, зокрема, дітей від можливості наразитися на таку страшну небезпеку як міни та вибухонебезпечні предмети».