Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкривши ранкове засідання, поінформував народних депутатів про запропоновані до розгляду питання порядку денного.
 
Із заявами виступили представники депутатських фракцій.
Народні депутати розглянули питання національної безпеки і оборони.

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців".

Законом внесено зміни до законів України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та «Про військовий обов’язок та військову службу», згідно з якими, одноразова грошова допомога призначатиметься у разі смерті колишнього військовослужбовця, протягом року після його звільнення з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби.

За чинною редакцією вказаних положень така допомога призначається лише у разі смерті військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження військової служби.

Проект Закону зареєстровано за №6268-1.

 

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях".


 

Законом внесено зміни до ряду положень Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та до пункту 269 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.

Цими змінами і доповненнями надано особам обох статей рівні можливості щодо укладення контракту на проходження військової служби, визначивши, що жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Законом також закріплено принцип, за яким жінки мають проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками, що включає рівний доступ до посад і військових звань та рівний обсяг відповідальності під час виконання обов’язків військової служби.

Законом скасовано обмеження щодо призначення військовослужбовців-жінок у добовий наряд, відправлення у відрядження і звільнення від проходження зборів.

Закон прийнято з техніко-юридичними правками.

Проект Закону зареєстровано за №6109.


Народні депутати включили до порядку денного і розглянули проект Закону про внесення змін до статутів Збройних Сил України №9036.

 

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до статутів Збройних Сил України".

Законопроектом пропонується внести зміни до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України та Стройового статуту Збройних Сил України щодо встановлення нового військового вітання “Слава Україні” - “Героям слава”, а також впорядкування Ритуалу підняття Державного Прапора України.

Проектом також пропонується у військових привітаннях слово «товаришу» в усіх відмінках та числах замінити словами «товаришу (пане)» у відповідному відмінку та числі.

Проект Закону зареєстровано за №9036.

 

За результатами голосування відхилено проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи екологічного та радіологічного контролю у пунктах пропуску».


Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону".

Проектом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу, зокрема:

доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 331 «Незаконне перетинання державного кордону» та передбачити кримінальну відповідальність за перетинання державного кордону України особою, яка має громадянство (підданство) держави-агресора, або іншою особою в інтересах держави-агресора, що суперечать національним інтересам України, будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості, у вигляді позбавлення волі на строк до 3-х років;

те саме діяння, вчинене повторно або групою осіб, передбачає позбавлення волі на строк від 3-х до 5-ти років.

Законом також передбачено кримінальну відповідальність за вищезазначені правопорушення із застосуванням зброї у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 8-ми років.

Проект Закону зареєстровано за №7017.

 Народні депутати розглянули питання ратифікації.


Прийнято Закон "Про ратифікацію Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про співробітництво у сфері оборони".

Верховна Рада України ратифікувала Генеральну угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про співробітництво у сфері оборони, вчинену 2 грудня 2016 року в м. Варшаві, яка набирає чинності через 30 днів з дати отримання останньої з дипломатичних нот, якими Сторони повідомлять одна одній про завершення внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності зазначеною Генеральною угодою.

Проект Закону зареєстровано за №0145.


Прийнято Закон "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії стосовно співробітництва у сфері військових перевезень".

Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії стосовно співробітництва у сфері військових перевезень, вчинену 21 квітня 2016 року у м. Бухаресті, яка набирає чинності з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення, яким Сторони повідомлять одна одній про завершення внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності зазначеною Угодою.

Проект Закону зареєстровано за №0153.


Прийнято Закон "Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про взаємне сприяння та захист інвестицій".


Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про взаємне сприяння та захист інвестицій, учинену 9 жовтня 2017 року в м. Києві, яка набирає чинності з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання Договірними Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання цією Угодою чинності.

Проект Закону зареєстровано за №0183.


Прийнято Закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Португальською Республікою про економічне співробітництво".

Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Україною та Португальською Республікою про економічне співробітництво, вчинену 18 грудня 2017 року в м. Лісабон, яка набирає чинності через тридцять днів після дати отримання останнього письмового повідомлення дипломатичними каналами про завершення обома Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності цією Угодою.

Проект Закону зареєстровано за №0187.


Народні депутати розглянули прийняті Закони України з пропозиціями Президента України.


Прийнято Закон "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму "єдиного вікна" та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України" з урахуванням пропозиції Президента України.

Закон був прийнятий Верховною Радою України 05 липня 2018 року.

Верховна Рад підтримали пропозицію Президента України щодо виключення з тексту Закону пунктів 21 та 25 розділу ІІ, якими пропонувалося запровадити державну підтримку у формі часткового відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості закупівлі спеціальних вагонів для перевезення зерна.

Закон зареєстровано за №7010.

 

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів" з урахуванням пропозицій Президента.

Закон прийнятий Верховною Радою України 3 липня 2018 року.

Із Закону виключено пункт 2 розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів", встановивши захисні заходи, спрямовані на збереження українських лісів, застосування яких відповідатиме міжнародним зобов’язанням України.

Закон зареєстровано за №5495.


Народні депутати розглядають питання ратифікації.


Прийнято Закон "Про ратифікацію Торговельної угоди між Урядом України та Урядом Королівства Таїланд".

Верховна Рада України ратифікувала Торговельну угоду між Урядом України та Урядом Королівства Таїланд, вчинену 5 червня 2017 року в м. Бангкоку (додається), яка набирає чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення про виконання Договірними Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності зазначеною Угодою.

Проект Закону зареєстровано за №0170.


Прийнято Закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Швейцарською Конфедерацією про реадмісію осіб".

Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Україною та Швейцарською Конфедерацією про реадмісію осіб, учинену 7 червня 2017 року в м. Києві, яка набирає чинності в перший день другого місяця з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання Договірними Сторонами відповідних внутрішньодержавних процедур.

Проект Закону зареєстровано за №0192.


Прийнято Закон «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про реадмісію осіб».

Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про реадмісію осіб, вчинену 6 жовтня 2017 року в м. Кишиневі, яка набирає чинності через 30 (тридцять) календарних днів з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.

Проект Закону зареєстровано за №0188.


Прийнято Закон "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів Українита Урядом Федеративної Республіки Німеччина про трудову діяльність членів сімей співробітників дипломатичних представництв і консульських установ".

Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про трудову діяльність членів сімей співробітників дипломатичних представництв і консульських установ, вчинену 3 січня 2018 року у м. Києві, яка набирає чинності в день, коли Кабінет Міністрів України повідомить Уряду Федеративної Республіки Німеччина дипломатичними каналами про виконання внутрішньодержавних процедур для набрання зазначеною Угодою чинності.

Проект Закону зареєстровано за №0191.


Прийнято Закон "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Федеральною радою Швейцарії про здійснення оплачуваної діяльності особами, супроводжуючими співробітників дипломатичних представництв, консульських установ та постійних представництв при міжнародній організації".

Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Кабінетом Міністрів України та Федеральною радою Швейцарії про здійснення оплачуваної діяльності особами, супроводжуючими співробітників дипломатичних представництв, консульських установ та постійних представництв при міжнародній організації, вчинену 25 січня 2018 року в м. Давосі, яка набирає чинності на тридцятий день з дати отримання сторонами останнього письмового повідомлення про виконання усіх внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності цією Угодою.

Проект Закону зареєстровано за №0182.


 

Прийнято Закон "Про ратифікацію Угоди між Україною та Португальською Республікою про здійснення оплачуваних видів діяльності членами сімей, які перебувають на утриманні дипломатичного, адміністративного та технічного персоналу дипломатичних представництв та консульських установ".

Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Україною та Португальською Республікою про здійснення оплачуваних видів діяльності членами сімей, які перебувають на утриманні дипломатичного, адміністративного та технічного персоналу дипломатичних представництв та консульських установ, учинену 10 липня 2017 року у м. Київ, яка набирає чинності через тридцять (30) днів з дати отримання останнього письмового повідомлення дипломатичними каналами про завершення виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.

Проект Закону зареєстровано за №0176.


Народні депутати також розглянули проект Закону «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів» №0195.

Рішення щодо законопроекту буде прийнято на наступному засіданні.

Головуючий закрив ранкове засідання.

 Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

24 червня 2024 16:39
24 червня 2024 15:27
23 червня 2024 10:00
21 червня 2024 18:00
20 червня 2024 15:19
19 червня 2024 20:21
19 червня 2024 16:33
19 червня 2024 15:24
19 червня 2024 14:00
19 червня 2024 11:20