Народні депутати продовжують розгляд питань порядку денного.

У першому читанні парламентарії розглянули проект Закону про концесії №8125.

 

Прийнято за основу проект Закону "Про концесії".

Законопроектом передбачається удосконалити правове регулювання концесійної діяльності, що забезпечить чіткий механізм вибору концесіонера та підготовку до реалізації якісних проектів на умовах концесії, що відповідатимуть міжнародній практиці; систематизувати чинні закони України, що регулюють здійснення концесійної діяльності (закони України "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг", "Про особливості оренди чи концесії об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності", "Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності"); гармонізувати законодавство про концесії із законодавством про державне приватне партнерство; усунути неточності та правові колізії, що були виявлені під час практичного застосування діючих законів України у сферах державно приватного партнерства та концесій.

Законопроектом пропонується:

чітке розмежування регулювання концесії та інших форм здійснення ДПП;

єдина процедура ініціювання та прийняття рішення щодо здійснення ДПП, для всіх форм ДПП у тому числі концесії;

запровадження прозорої процедури вибору концесіонера (концесійний конкурс, конкурентний діалог), що відповідає кращій міжнародній практиці зокрема "Типовим законодавчим положенням щодо проектів в сфері інфраструктури, які фінансуються з приватних джерел", ЮНСІТРАЛ;

можливість залучення радників та незалежних експертів для підготовки проектів ДПП у формі концесії;

додаткові гарантії для концесіонерів та кредиторів, зокрема, передбачення концесійним договором права заміни концесіонера на іншого концесіонера;

спрощення процедур виділення земельних ділянок для проектів ДПП у формі концесії;

особливості концесії на ринках, що перебувають у стані природної монополії;

особливості концесії щодо будівництва та експлуатації автомобільних доріг;

процедуру трансформації оренди в концесію у разі відповідного звернення зі сторони орендаря;

можливість передачі вирішення спорів, що виникають у зв’язку з виконанням концесійного договору, міжнародному комерційному або інвестиційному арбітражу;

можливість ініціювання концесії потенційним концесіонером;

чіткий механізм контролю та моніторингу за виконанням концесійних договорів;

чітке регулювання права власності на об’єкт концесії, метою якого збереження за державою/територіальною громадою права власності на об’єкт концесії.

Також законопроектом передбачено внесення змін понад 30 законодавчих актів України з метою приведення їх у відповідність до положень законопроекту та усунення бар’єрів для реалізації концесійних проектів

Проект Закону зареєстровано за №8125.

 

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення".

Законом встановлено, що «повноваження сільської, селищної ради, її виконавчого комітету та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади, припиняються з дня набрання чинності рішенням сільської, селищної ради та рішенням міської ради об’єднаної територіальної громади про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади. З моменту припинення повноважень сільської, селищної ради повноваження міської ради поширюються на територію територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади.

З моменту припинення повноважень сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади, повноваження сільського, селищного, міського голови об’єднаної територіальної громади поширюються на територію територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади».

Відповідні зміни внесено до статті 83 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Розділ IV «Прикінцеві положення» доповнено пунктом 31 такого змісту:

«31. Визнати такими, що є спроможними об’єднаними територіальними громадами для випадків, передбачених статтями 8 - 83 цього Закону, територіальні громади міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення. До таких територіальних громад за згодою відповідних міських рад мають право добровільно приєднатися у порядку, визначеному статтями 8 - 83 цього Закону, суміжні сільські, селищні територіальні громади за рішенням відповідної сільської, селищної ради».

Прикінцевими положеннями встановлено, що цей Закон набирає чинності з 1 травня 2018 року.

До проведення чергових місцевих виборів у разі приєднання до територіальних громад міст республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення вибори голів об’єднаних територіальних громад не проводяться, а головою об’єднаної територіальної громади вважається міський голова міста республіканського Автономної Республіки Крим, обласного значення, до  територіальної громади якого відбулося приєднання.

Проект Закону зареєстровано за №6466.

 

Народні депутати не підтримали пропозицію про включення до порядку денного сесії законопроекту про внесення зміни до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України №8175.

Парламентарії розглянули питання екологічної політики.

 

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до статті 20-2 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища"".

Законопроектом пропонується встановити, що вимоги до технічної компетентності та незалежності визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, при цьому встановивши, що до цього центрального органу виконавчої влади будуть вноситись пропозиції стосовно визначення методик вимірювань, що є обов’язковими до використання уповноваженими підприємствами, установами та організаціями.

Відповідні зміни передбачається внести до статті 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Законопроект зареєстровано за №6530.


Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України (щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону)".

Законопроектом пропонується заборонити проведення рубок головного користування в господарській зоні національних природних парків, у заказниках, проведення суцільних рубок головного користування ялицево-букових лісів на стрімких схилах Карпатського регіону.

Проектом також пропонується визначити зміст термінів «ялицево-букові деревостани», «суцільні рубки», «рубки формування та оздоровлення лісів» тощо.

Відповідні зміни передбачається внести до законів України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону».

Проект Закону зареєстровано за №6749.

Головуючий закрив вечірнє засідання.





Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

06 квітня 2026 13:21
03 квітня 2026 18:30
02 квітня 2026 20:46
02 квітня 2026 16:44
02 квітня 2026 16:38
31 березня 2026 20:49
30 березня 2026 18:55
30 березня 2026 15:48
30 березня 2026 12:43
26 березня 2026 11:52