Зокрема, відбулися зустрічі з Головою Комітету з закордонних справ
Бундестагу Н.Рьотгеном, зовнішньополітичним радником Федерального канцлера
К.Хойзгенгом, Головою Комітету з питань ЄС Бундестагу Г.Кріхбаумом, заступником
Голови фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Х.Фрідріхом.
Голова Комітету у закордонних справах Г.Гопко взяла участь у слуханнях Бундестагу на тему: «Історична відповідальність Німеччини перед Україною», організованих парламентською фракцією Союз 90/Зелені на чолі з депутатом Бундестагу Марі-Луїзою БЕК. У слуханнях взяло участь близько 300 учасників, у т.ч. відомий історик Тімоті Снайдер, українські дипломати на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Німеччині Андрієм Мельником, численні політики та експерти з Німеччини й інших країн Європи.
«Економічно потужна, вільна, демократична Україна відповідає інтересам Німеччини і всієї Європи», - відзначила Ганна Гопко у своїй промові в Бундестазі під час слухань.
Голова Комітету висловила впевненість в успіху України і перемозі над путінською агресією і закликала німецьких політиків об’єднати зусилля для захисту спільних цінностей та інтересів. Зокрема, на думку Ганни Гопко, європейські держави, в т.ч. й Німеччина, мають разом протидіяти втіленню проекту «Північний потік-2», який суперечить стратегії енергетичної безпеки ЄС, а також посили санкції проти Росії як держави-агресора, а також закликала німецьких колег визнати Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу.
Г.Гопко також зазначила, що відповідні слухання щодо відповідальності Німеччини перед Україною відбудуться у Верховній Раді наприкінці липня поточного року.

