Під час зустрічі Президент України подякував Щвеції за послідовну підтримку України, в тому числі і на міжпарламентських майданчиках, зокрема, в парламентських асамблеях ОБСЄ та Ради Європи в питанні протидії російській агресії та збереженні санкційного режиму проти Росії до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

У ході зустрічі Анну Кінберг Батру було поінформовано про погіршення безпекової та гуманітарної ситуації на тимчасово окупованих територіях України, що зумовлене невиконанням Росією Мінських домовленостей та утисками прав і свобод кримських татар у Криму.

Представники української влади запросили представників Поміркованої партії Швеції здійснити візит на Донбас, щоб ознайомитися з гуманітарною ситуацією.

Особливої уваги на зустрічі було приділено питанню звільнення заручників та політв’язнів, що незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях та в тюрмах Російської Федерації.

Президент закликав представників Поміркованої партії Швеції посилити санкційний тиск на РФ задля повного виконання Мінських угод та деокупації Криму .

На зустрічі сторони також обговорили необхідність активізації міждержавного і міжпарламентського діалогу.

Серед іншого було обговорено спільні зусилля для протидії побудові Росією газопроводу «Північний потік - 2».

У свою чергу лідер Поміркованої партії Анна Кінберг Батра привітала Україну із позитивними зрушеннями на шляху впровадження реформ та запевнила у подальшій всебічній підтримці України з боку її політичної сили.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

03 квітня 2026 18:30
02 квітня 2026 20:46
02 квітня 2026 16:44
02 квітня 2026 16:38
31 березня 2026 20:49
30 березня 2026 18:55
30 березня 2026 15:48
30 березня 2026 12:43
26 березня 2026 11:52
26 березня 2026 11:34