А.Парубій висловив сумнів, що обидва законопроекти вдасться сьогодні
розглянути. Зважаючи на це, сьогодні буде розглядатися лише перший законопроект
- про ринок електричної енергії. Законопроект про Конституційний Суд України
розглядатиметься наступного вівторка.
Головуючий повідомив, що дві фракції вимагають оголосити перерву або надати їм можливість для оголошення заяви.
Керівники фракцій Радикальної партії Олег Ляшко і фракції "Самопоміч" Олег Березюк вимагали запросити на пленарне засідання голову
Національної комісії, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних
послуг для інформації щодо прийнятого Національною комісією рішення про введення абонплати за газ.
Народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.
Прийнято Закон "Про внесення змін до
деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань
діяльності закладів охорони здоров’я".
Закон спрямований на реформування організаційно-правового статусу закладів охорони здоров’я та їх фінансування. При цьому у відповідності до статті 49 Конституції України існуюча мережа державних та комунальних закладів охорони здоров’я не може бути скорочена і державні та комунальні заклади охорони здоров’я будуть залишатись у державній та комунальній власності та не будуть підлягати приватизації.
Законодавчим актом:
уточнено особливості організаційно-правового статусу закладів охорони здоров’я, їх класифікацію, вимоги до установчих документів та управління;
встановлено спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров’я - державних та комунальних установ у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства, зокрема порядок переоформлення ліцензій, інших дозвільних документів;
встановлено ряд стимулів, в тому числі фінансових, для реорганізації закладів охорони здоров’я - державних та комунальних установ у казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства;
врегульовано особливості укладення трудових контрактів з керівниками закладів охорони здоров’я;
уточнено можливі джерела фінансування надання медичної допомоги закладами охорони здоров’я;
уточнено існуючу гарантію, що кошти не використані закладом охорони здоров’я (крім державних та комунальних установ) у поточному році, не будуть вилучатись, та можуть використовуватись таким закладом на фінансування його діяльності (зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази). Таке невикористання коштів не може бути підставою для зменшення фінансування у наступному бюджетному періоді.
Законом також врегульовані окремі питання, пов’язані з договорами про медичне обслуговування населення. Договори про медичне обслуговування населення будуть укладатись відповідно до спеціального порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, який замінить процедури державних закупівель, які внаслідок своєї складності та тривалості можуть призвести до перебоїв в наданні медичних послуг населенню.
Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом, крім підпункту 3 (щодо нової редакції статті 18 Основ законодавства України про охорону здоров’я) пункту 2 розділу І цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2018 року.
Державні та комунальні заклади охорони здоров’я - бюджетні установи можуть реорганізовуватися в казенні підприємства або комунальні некомерційні підприємства. Зміна основного виду діяльності державного та комунального закладу охорони здоров’я з медичного обслуговування населення (медична практика) у зв’язку із зміною його організаційно-правової форми забороняється.
Згідно із Законом, не підлягають реорганізації в казенні підприємства та/або комунальні некомерційні підприємства заклади охорони здоров’я Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної пенітенціарної служби України, а також інші заклади охорони здоров’я відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Законом встановлено, що до 31 грудня 2018 року:
1) кредитори державних та комунальних закладів охорони здоров’я, що реорганізуються відповідно до пункту 2 цього розділу, не вправі вимагати від них виконання незабезпечених зобов’язань, припинення або дострокового виконання зобов’язання, або забезпечення виконання зобов’язання. Згода кредитора на заміну боржника у зобов’язанні у такому разі не вимагається;
2) обов’язкова оцінка майна, передбачена Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", для закладів охорони здоров’я, що реорганізуються відповідно до пункту 2 цього розділу, не застосовується;
3) звільнення працівників закладів, що реорганізуються відповідно до пункту 2 цього розділу, допускається лише у разі, якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу;
4) казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства, що утворюються у результаті реорганізації державних та комунальних закладів охорони здоров’я – бюджетних установ відповідно до пункту 2 цього розділу, є правонаступниками всіх прав та обов’язків відповідних бюджетних установ. Органи, що здійснюють управління майном відповідних державних та комунальних закладів охорони здоров’я – бюджетних установ, передають відповідним казенним підприємствам та комунальним некомерційним підприємствам, що утворюються у результаті реорганізації таких установ відповідно до пункту 2 цього розділу, майно, що входить до цілісного майнового комплексу державного чи комунального закладу охорони здоров’я – бюджетної установи, яким користувалися на законних підставах ці заклади. Майно, що передається від державних та комунальних закладів охорони здоров’я – бюджетних установ відповідно до казенних підприємств та комунальних некомерційних підприємств, утворених у результаті реорганізації, закріплюється за ними на праві оперативного управління;
5) передача нерухомого майна від державних та комунальних закладів охорони здоров’я - бюджетних установ до казенних підприємств та комунальних некомерційних підприємств, що утворюються у результаті реорганізації таких закладів відповідно до пункту 2 цього розділу, здійснюється на підставі даних бухгалтерського обліку відповідних бюджетних установ щодо такого майна та результатів обов’язкової його інвентаризації;
6) кошти, не використані державним чи комунальним закладом охорони здоров’я (крім державних та комунальних установ) протягом бюджетного періоду, не вилучаються та можуть бути використані у подальшому виключно з метою фінансування діяльності державного чи комунального закладу охорони здоров’я, у тому числі для оновлення матеріально-технічної бази, з урахуванням вимог законодавства та установчих документів. Невикористання державним чи комунальним закладом охорони здоров’я (крім державних та комунальних установ) бюджетних коштів та/або коштів, отриманих за договорами про медичне обслуговування населення, не може бути підставою для зменшення обсягу бюджетних коштів, що будуть перераховані такому закладу охорони здоров’я у наступному бюджетному періоді, за умови належного виконання договорів про медичне обслуговування населення.
Закон прийнято з техніко-юридичними правками.
Проект Закону зареєстровано за №2309а-д.
Народні депутати за результатами голосування не підтримали пропозицію головуючого працювати без перерви о 12.00. -12.30.
Розглядається проект Закону про ринок електричної енергії в Україні №4493.
Під час розгляду поправок Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що Європарламент схвалив безвізовий режим між Україною та країнами Європейського Союзу.
"Це важливе рішення, адже щоби отримати безвізовий режим Україна виконала 144 вимоги, а це ухвалення 144 законів, це 144 реформи, які змінили Україну, які наблизили її до європейських стандартів життя. До життя в родині вільних народів, вільного та гідного життя", - сказав А.Парубій і подякував європейським колегам за підтримку і віру в Україну.
Народні депутати продовжили розгляд правок до законопроекту про ринок електричної енергії в Україні №4493.
За результатами голосування 265 голосами законопроект направлено на доопрацювання в комітет для підготовки на повторне друге читання.
А.Парубій оголосив про створення у Верховній Раді двох міжфракційних депутатських об’єднань - "Сприяння захисту прав та соціальної реабілітації учасників АТО", головою якого обрано народного депутата Оксану Білозір, і "Право на захист", головою обрано народного депутата Юрія Дерев'янка.
Головуючий закрив ранкове засідання.
