Члени Комітету на засіданні 15 березня заслухали інформацію Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка про результати впровадження у 2016 році ключових реформ з децентралізації, енергоефективності та ЖКГ, дерегуляції будівельної галузі, реформи держслужби.

Доповідач зазначив, що внаслідок децентралізації відзначається приріст надходжень до бюджетів об’єднаних територіальних громад, а отримавши повноваження й ресурси - органами місцевого самоврядування розпочато реалізацію проектів з відбудови доріг, шкіл, дитячих садочків, медичних закладів.

В рамках розпочатих реформ з енергоефективності діють програми енергоефективності та «теплих кредитів». Розроблено Концепцію реформування теплоенергетики.

Г.Зубко наголосив на необхідності прийняття законопроектів про житлово-комунальні послуги, про комерційний облік комунальних послуг, про енергоефективність будівель, про фонд енергоефективності. За його словами. підтримка законопроектів №3610 щодо скасування пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту та №5587 щодо поліпшення умов ведення будівельного бізнесу дозволить залучити у будівельну галузь інвестиції, усунути корупційні ризики та підняти Україну у рейтингу «Doing Busіness».

Учасники засідання обмінялися думками щодо наявності проблемних питань, подальшої реалізації започаткованих реформ та необхідності прийняття відповідних законодавчих ініціатив.

За результатами заслуховування Комітетом схвалено звіт Мінрегіону щодо результатів виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів у 2016 році.

Члени Комітету також схвалили підготовлену до другого читання порівняльну таблицю проекту Закону про комерційний облік комунальних послуг №4901 та рекомендують Верховній Раді прийняти його у другому читанні та в цілому.

Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу проект Закону про мораторій на примусову реалізацію житла, нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій за несплату житлово-комунальних послуг №5250. Положення законопроекту спрямовані на встановлення до 1 січня 2018 року мораторію на примусову реалізацію житла, нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій за несплату житлово-комунальних послуг.

Комітет також вирішив рекомендувати Верховній Раді відхилити проект Закону про встановлення мораторію на виселення, стягнення житла, нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій за несплату житлово-комунальних послуг №5250-1.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

03 квітня 2026 18:30
02 квітня 2026 20:46
02 квітня 2026 16:44
02 квітня 2026 16:38
31 березня 2026 20:49
30 березня 2026 18:55
30 березня 2026 15:48
30 березня 2026 12:43
26 березня 2026 11:52
26 березня 2026 11:34