Новини

16 липня 2019, 10:43

Комітет з питань бюджету підбив підсумки роботи протягом десятої сесії

докладніше
16 липня 2019, 09:43

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 липня

докладніше
15 липня 2019, 16:35

Відбулось заключне засідання Комітету з питань європейської інтеграції

докладніше
15 липня 2019, 15:15

Про початок конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України та початок прийому пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) щодо кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України

докладніше
15 липня 2019, 11:51

У Комітеті з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму відбулася презентація спортивного проекту: "Діджиталізація спорту в Україні"

докладніше
15 липня 2019, 10:03

У №28 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано закон щодо імплементації актів законодавства ЄС у сфері технічного регулювання

докладніше
12 липня 2019, 17:50

Голова Парламенту Андрій Парубій підбив підсумки роботи Верховної Ради України VIII скликання

докладніше
12 липня 2019, 16:43

І.Геращенко: «Новий Виборчий кодекс містить важливі зміни і дає надію на створення в Україні справжніх партій - з чітко окресленою ідеологією»

докладніше
12 липня 2019, 15:39

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
12 липня 2019, 13:31

Відбулося пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
12 липня 2019, 11:40

Година запитань до Уряду (відео)

докладніше
12 липня 2019, 10:07

Огляд головних тем «Голосу України» від 12 липня

докладніше
11 липня 2019, 18:09

Відбулося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
11 липня 2019, 17:44

Ірина Геращенко: «Покращення стану дорожньої інфраструктури є запорукою розвитку внутрішнього туризму в Україні»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 лютого 2017, 17:11

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Питання дотримання норм міжнародного права на тимчасово окупованій українській території розглянуто на засіданні "круглого столу" в Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів  засідання "круглого столу" на тему: "Дотримання норм міжнародного гуманітарного права на тимчасово окуповані території України. Гуманітарний зріз Донбасу" за участі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської, керівника Проекту Ради Європи (Офіс Ради Європи в Україні) Ганни Христової,  парламентаріїв, представників органів державної влади, наукового середовища, громадських та міжнародних організацій, зокрема експерта ГО  "Право на захист" Олени Виноградовоїексперта  Інституту суспільно-економічних досліджень Тетяни Дурнєвої .

Під час заходу обговорювалися такі питання: ситуація стосовно прав людини на території Донбасу, національна стратегія у сфері прав людини та План дій з реалізації національної стратегії у сфері прав людини на 2016-2020 рр.; внутрішнє переміщення населення внаслідок конфлікту на сході України: незахищеність цивільного населення, як чинник напруженості (внутрішньо переміщені особи). Інтеграція  вимушених переселенців  на материкову частину України; свобода пересування в Донецькій та Луганській областях, захист мирного населення (тимчасовий порядок, що регулює в’їзд/виїзд з зони проведення Антитерористичної операції на Донбасі). Проблеми  реалізації; допомога біженцям і вимушеним переселенцям, захист цивільних осіб, налагодження водопостачання та забезпечення житлових умов потерпілих від бойових дій, пошук зниклих безвісти та возз’єднання сімей, протимінна діяльність, медикаментозне забезпечення інвалідів, охорона здоров’я; погіршення соціально-економічного стану східних регіонів України (Донецької та Луганської областей, крім населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської областей); план заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та політичний зріз гуманітарного стану на Донбасі.

"Зараз в Україні майже два мільйони вимушених переселенців. І це в країні з населенням в 40 мільйонів. Згідно з останнім глобальним звітом Україна  посідає четверте місце у світі за кількістю внутрішньо переміщених осіб після Сирії, Іраку та Йемену. Вражаючі цифри. Влада не має права ігнорувати цей феномен",- сказав Голова Комітету .

Уповноважений Верховної Ради  з  прав людини Валерія Лутковська заявила, що уряд не виконав майже жодного пункту Національної стратегії з прав людини, які стосуються прав і свобод вимушених переселенців.

"Фактично уряд відокремився від проблем внутрішньо переміщених осіб і не хоче займатися цим питанням. Ситуація жахлива",- сказала вона, звернувши увагу на те, що дискримінаційні по відношенню до переселенців урядові постанови  так і не були скасовані.

Перший заступник голови Комітету Валерій Пацкан підтримав Валерію Лутковську та наголосив, що Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин  неодноразово звертався до представників виконавчої гілки влади з вимогами захистити права і свободи внутрішньо переміщених осіб.  "Ми повинні захистити права і свободи цієї категорії громадян України саме сьогодні, бо завтра може бути вже запізно",-  зауважив він.


У свою чергу Заступник директора департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України Максим Кононенко поінформував про жахливу ситуацію із дотриманням прав і свобод людини в Криму та на окупованій частині Донбасу та закликав врегулювати порядок захисту прав громадян, які залишилися на цих територіях.

У цьому зв'язку голова Комітету  Григорій Немиря наголосив на нагальній необхідності для України ратифікувати Римський статут та приєднатися до Міжнародного кримінального суду (МКС). 

 "Щонайменше на три роки відкладено ратифікацію Римського статуту та приєднання України як сторони до Міжнародного кримінального суду. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Є всі ознаки цих злочинів на окупованій частині Донбасу. Чому ж влада України не використовує такий ефективний механізм у боротьбі з агресією Росії, як Міжнародний кримінальний суд? І хто понесе за це відповідальність?"-  наголосив  він.

"Звичайно, дотримання прав людини є головним, але ми маємо Конституцію України та закон про боротьбу з тероризмом. Ми знайшли певний баланс між необхідністю здійснення безпекових заходів та дотриманням прав людини",- сказав Начальник штабу — заступник керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України Геннадій Кузнєцов

Керівник Проекту Ради Європи (Офіс Ради Європи в Україні) Ганна Христова поінформувала про програми Ради Європи щодо захисту прав і свобод громадян України, незалежно від їхнього місця знаходження.

"Права і свободи громадян України мають бути забезпечені, незалежно від місця їхнього знаходження. Програми Ради Європи у цій сфері досить потужні, і ми будемо продовжувати захищати права і свободи ваших громадян",- зауважила вона, говорячи про внутрішніх переселенців та громадян України, які залишилися в Криму та на тимчасово окупованій частині території Донбасу. 

Експерт ГО "Право на захист" Олена Виноградова розповіла про порушення прав і свобод громадян України, які проживають у так званій "сірій зоні". Зокрема, мова йшла про проблеми з отриманням довідки внутрішніх переселенців, проблеми з перетинанням лінії розмежування, доступ до лікарів, проблеми з документами при народженні та смерті, доступ до освіти, проблеми з електро, водо і теплопостачанням тощо.