Новини

19 червня 2019, 17:31

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув зміни до Закону «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»

докладніше
19 червня 2019, 16:54

Члени депутатської фракції Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» провели особистий прийом громадян

докладніше
19 червня 2019, 15:30

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття у зв’язку з трагічною смертю народного депутата України Дмитра Тимчука

докладніше
19 червня 2019, 14:04

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
19 червня 2019, 13:02

Ірина Геращенко: «Українські дипломати мають донести міжнародним партнерам інформацію про застосування Росією і бойовиками сексуального насильства на Донбасі в якості знаряддя війни та катування українців»

докладніше
19 червня 2019, 12:07

Закон про мову і практична законотворчість: Інститут законодавства Верховної Ради долучився до гуманітарних проектів з популяризації української мови

докладніше
19 червня 2019, 09:42

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 червня

докладніше
19 червня 2019, 09:13

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 19 червня

докладніше
18 червня 2019, 18:20

Відбулися пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
18 червня 2019, 18:02

Члени депутатської фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 червня 2019, 16:45

Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України на своєму засіданні розглянув ряд законопроектів

докладніше
18 червня 2019, 14:44

Проектом «Планета Земля – Єдина» презентовано експозицію про сучасне мистецтво України та Великої Британії

докладніше
18 червня 2019, 14:25

Ірина Геращенко: «Закликаємо Президента підписати ухвалені законопроекти у сфері європейської інтеграції - це буде потужним сигналом для міжнародних партнерів напередодні Саміту Україна-ЄС» (відео)

докладніше
18 червня 2019, 12:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 18 червня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 лютого 2017, 17:11

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Питання дотримання норм міжнародного права на тимчасово окупованій українській території розглянуто на засіданні "круглого столу" в Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів  засідання "круглого столу" на тему: "Дотримання норм міжнародного гуманітарного права на тимчасово окуповані території України. Гуманітарний зріз Донбасу" за участі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської, керівника Проекту Ради Європи (Офіс Ради Європи в Україні) Ганни Христової,  парламентаріїв, представників органів державної влади, наукового середовища, громадських та міжнародних організацій, зокрема експерта ГО  "Право на захист" Олени Виноградовоїексперта  Інституту суспільно-економічних досліджень Тетяни Дурнєвої .

Під час заходу обговорювалися такі питання: ситуація стосовно прав людини на території Донбасу, національна стратегія у сфері прав людини та План дій з реалізації національної стратегії у сфері прав людини на 2016-2020 рр.; внутрішнє переміщення населення внаслідок конфлікту на сході України: незахищеність цивільного населення, як чинник напруженості (внутрішньо переміщені особи). Інтеграція  вимушених переселенців  на материкову частину України; свобода пересування в Донецькій та Луганській областях, захист мирного населення (тимчасовий порядок, що регулює в’їзд/виїзд з зони проведення Антитерористичної операції на Донбасі). Проблеми  реалізації; допомога біженцям і вимушеним переселенцям, захист цивільних осіб, налагодження водопостачання та забезпечення житлових умов потерпілих від бойових дій, пошук зниклих безвісти та возз’єднання сімей, протимінна діяльність, медикаментозне забезпечення інвалідів, охорона здоров’я; погіршення соціально-економічного стану східних регіонів України (Донецької та Луганської областей, крім населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської областей); план заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та політичний зріз гуманітарного стану на Донбасі.

"Зараз в Україні майже два мільйони вимушених переселенців. І це в країні з населенням в 40 мільйонів. Згідно з останнім глобальним звітом Україна  посідає четверте місце у світі за кількістю внутрішньо переміщених осіб після Сирії, Іраку та Йемену. Вражаючі цифри. Влада не має права ігнорувати цей феномен",- сказав Голова Комітету .

Уповноважений Верховної Ради  з  прав людини Валерія Лутковська заявила, що уряд не виконав майже жодного пункту Національної стратегії з прав людини, які стосуються прав і свобод вимушених переселенців.

"Фактично уряд відокремився від проблем внутрішньо переміщених осіб і не хоче займатися цим питанням. Ситуація жахлива",- сказала вона, звернувши увагу на те, що дискримінаційні по відношенню до переселенців урядові постанови  так і не були скасовані.

Перший заступник голови Комітету Валерій Пацкан підтримав Валерію Лутковську та наголосив, що Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин  неодноразово звертався до представників виконавчої гілки влади з вимогами захистити права і свободи внутрішньо переміщених осіб.  "Ми повинні захистити права і свободи цієї категорії громадян України саме сьогодні, бо завтра може бути вже запізно",-  зауважив він.


У свою чергу Заступник директора департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України Максим Кононенко поінформував про жахливу ситуацію із дотриманням прав і свобод людини в Криму та на окупованій частині Донбасу та закликав врегулювати порядок захисту прав громадян, які залишилися на цих територіях.

У цьому зв'язку голова Комітету  Григорій Немиря наголосив на нагальній необхідності для України ратифікувати Римський статут та приєднатися до Міжнародного кримінального суду (МКС). 

 "Щонайменше на три роки відкладено ратифікацію Римського статуту та приєднання України як сторони до Міжнародного кримінального суду. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. Є всі ознаки цих злочинів на окупованій частині Донбасу. Чому ж влада України не використовує такий ефективний механізм у боротьбі з агресією Росії, як Міжнародний кримінальний суд? І хто понесе за це відповідальність?"-  наголосив  він.

"Звичайно, дотримання прав людини є головним, але ми маємо Конституцію України та закон про боротьбу з тероризмом. Ми знайшли певний баланс між необхідністю здійснення безпекових заходів та дотриманням прав людини",- сказав Начальник штабу — заступник керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України Геннадій Кузнєцов

Керівник Проекту Ради Європи (Офіс Ради Європи в Україні) Ганна Христова поінформувала про програми Ради Європи щодо захисту прав і свобод громадян України, незалежно від їхнього місця знаходження.

"Права і свободи громадян України мають бути забезпечені, незалежно від місця їхнього знаходження. Програми Ради Європи у цій сфері досить потужні, і ми будемо продовжувати захищати права і свободи ваших громадян",- зауважила вона, говорячи про внутрішніх переселенців та громадян України, які залишилися в Криму та на тимчасово окупованій частині території Донбасу. 

Експерт ГО "Право на захист" Олена Виноградова розповіла про порушення прав і свобод громадян України, які проживають у так званій "сірій зоні". Зокрема, мова йшла про проблеми з отриманням довідки внутрішніх переселенців, проблеми з перетинанням лінії розмежування, доступ до лікарів, проблеми з документами при народженні та смерті, доступ до освіти, проблеми з електро, водо і теплопостачанням тощо.