Новини

18 липня 2019, 15:50

Завершились Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради у 2019 році та Програма стажування випускників німецьких ВНЗ в Апараті Верховної Ради України

докладніше
18 липня 2019, 14:59

Комітет у закордонних справах направив звернення новообраним членам Європейського Парламенту

докладніше
18 липня 2019, 13:40

І. Геращенко: «Наше завдання - зберегти санкційний тиск ЄС проти РФ та зафіксувати в резолюції вимогу до Росії звільнити усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 липня

докладніше
17 липня 2019, 17:06

Голова Верховної Ради України заявив, що скликання позачергової сесії має відбуватись у відповідності до чинного законодавства

докладніше
17 липня 2019, 11:15

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за час роботи десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання провів 10 засідань, на яких розглянуто 60 питань

докладніше
17 липня 2019, 09:39

Огляд головних тем «Голосу України» від 17 липня

докладніше
16 липня 2019, 15:30

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки провів круглий стіл: "Запуск оптового ринку електричної енергії: перші результати та виклики" (відео)

докладніше
16 липня 2019, 13:29

У першому півріччі 2019 року до Верховної Ради надійшло 32,4 тисячі пропозицій, заяв і скарг громадян

докладніше
16 липня 2019, 10:43

Комітет з питань бюджету підбив підсумки роботи протягом десятої сесії

докладніше
16 липня 2019, 09:43

Огляд головних тем «Голосу України» від 16 липня

докладніше
15 липня 2019, 16:35

Відбулось заключне засідання Комітету з питань європейської інтеграції

докладніше
15 липня 2019, 15:15

Про початок конкурсу для відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України та початок прийому пропозицій депутатських фракцій (депутатських груп) щодо кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України

докладніше
15 липня 2019, 11:51

У Комітеті з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму відбулася презентація спортивного проекту: "Діджиталізація спорту в Україні" (відео)

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
07 листопада 2016, 10:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Діяльність Верховної Ради стане прозорішою - презентовано нові е-ресурси

Нові е-ресурси, презентовані  у Верховній  Раді, покликані зробити діяльність парламенту більш прозорою.  Захід відбувся за участі  Петра Боднара, Першого заступника керівника Апарату Верховної Ради - керуючого справами, Ігоря Когута, директора програми "USAID РАДА", Сюзан Фрітц, директора регіональної місії USAID,  Олексія Сидоренка, керівника Управління  комп'ютеризованих систем, Володимира Крижанівського, старшого консультанта Програми "USAID РАДА", народних депутатів України.

"Одна з ключових функцій будь-якого парламенту - чути своїх громадян та представляти їхні інтереси", - сказала Сюзан Фрітц. За її словами, на сьогодні, коли технології  збору  та розповсюдження інформації постійно змінюються, потужні демократичні парламенти та політично свідомі парламентарії у всіх країнах світу починають застосовувати електронні інструменти, аби стимулювати діалог з громадянами та залучати їх до законотворчого процесу.
Зокрема, "Портал громадського обговорення законопроектів", розроблений за підтримки Програми USAID РАДА та за ініціативи Управління комп'ютеризованих систем  Апарату Верховної Ради України, дасть змогу  громадянам заздалегідь  ознайомитися з законопроектами, що мають  бути внесені  на обговорення парламенту, перебувають на розгляді профільних комітетів, та взяти участь у їх обговоренні. "Портал громадського обговорення законопроектів" розроблено у відповідь на рекомендації Європейського Парламенту щодо внутрішнього реформування Верховної Ради з метою поліпшення її інституційної спроможності.
На думку директора Програми USAID РАДА  Ігоря Когута, потенціал громадянського суспільства потрібно використовувати для кращої якості підготовки законопроектів та роботи комітетів."Портал громадського обговорення законопроектів"  надасть можливість поліпшити  прозорість та довіру до комітетів. Він є частиною комплексної програми відкритості комітетів. Посилення спроможності комітетів, їх контрольної функції – завдання  Програми USAID РАДА. Минулого року започатковано ресурс електронних петицій. Наступного, 2017 року, ми працюватимемо над поліпшенням впливу громадян на роботу парламенту через використання цих ресурсів - петицій та електронної бази. Це  частина «Дорожньої карти» з реформування парламенту. Сьогоднішній захід підготовлено за підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив та Ліги інтернів. Програма USAID РАДА буде і надалі підтримувати Портал тренінгами та навчальними програмами", - наголосив він.
За словами Петра Боднара, Першого заступника Керівника Апарату, "портал – це важливий крок на шляху реформи парламенту. Зроблено вже багато. За рейтингом Inter Parliamentary Union – Верховна Рада України на 24 місці. Впевнений, що у наступному році темпи реформування парламенту залишаться дуже високими".
"Сьогодні ми могли представити тестовий варіант системи,  проте комітети її ще не наповнюють. Тож ми проводимо презентацію бази даних. З наступного тижня ми плануємо відкрити цей ресурс повністю, щоб він був публічним для громадськості. 2016 рік став роком, коли запрацював Портал відкритих даних з інформацією про народних депутатів, законопроекти, штатну та господарську діяльність Верховної Ради. "Портал громадського обговорення законопроектів" створений на виконання базових рекомендацій місії Європарламенту та підтриманий Програмою
USAID РАДА. Наша основна мета – забезпечення реальної та ефективної комунікації. Завдяки Лабораторії Законодавчих Ініціатив всі учасники сьогоднішньої зустрічі отримали чудову презентацію електронної бази», - зазначив  Олексій Сидоренко, Керівник Управління комп'ютеризованих систем.
Народний депутат Світлана Заліщук пригадала часи, коли вона,  молодий журналіст, боролася, щоб подивитися  на роботу будь-якого комітету. "Хочу відзначити кілька моментів: активність громадськості та підтримка донорів реально впливає на роботу  парламенту. Глобальний тренд впливу громадянського суспільства  на роботу влади триває після Майдану. Одна із ключових речей – інституційна спроможність Верховної Ради. Я вважаю, що вплив експертів, аналітиків, інтелектуалів ми змінили саме після 2014 року. Всі революційні законопроекти – про медіа, державну службу, декларування – були прийняті під тиском громадськості. Збільшити доступність для громадян – це найперше завдання. Ризик цієї платформи – наскільки її будуть використовувати. Ми повинні активно комунікувати цей інструмент суспільству: на прикладі електронних петицій ми переконалися, що зацікавленість може бути нестабільною, згасати. Всі ці інструменти запрацюють реально, можливо лише через 2-3 роки, але вони вже на часі. PR – це і зв’язки із громадськістю, не треба це забувати, їх треба розвивати", - підсумувала парламентарій.
Народний депутат
Руслан Сидорович зазначив: "Ми мусимо дати зрозуміти людям, що більшість роботи народного депутата проходить не в сесійній залі, а триває в комітетах. Звичайно, це не є «Зеленою» чи «Білою» книгою, рекомендованою «Дорожньою картою» з реформи парламенту. Проте, це створить можливість збільшити експертну присутність у комітетах, тож  слід популяризувати цей ресурс передусім  саме в експертних колах. І, що важливо, розібратися, які саме законодавчі ініціативи є по-справжньому пріоритетними. Одна з вищих цілей – змінити сам алгоритм розгляду та ухвалення законів. В тому числі, за допомогою таких інструментів".