Заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко назвала дослідження волонтерів під головуванням заступника Голови Комітету у закордонних справах Сейму Республіка Польща Малгожати Госєвської «Військові злочини Росії на Сході України» визначною подією - свідоцтвом «підтримки не тільки України, а й справедливості тих цінностей, на яких базується Європейський Союз».

Під час зустрічі з М.Госєвською І.Геращенко повідомила, що саме у цей час відбувається суд над російськими військовими з ГРУ Російської Федерації. За її словами, вирок цим злочинцям є ще одним доказом до того фактажу, який приведе до покарання представників Російської Федерації, що порушили норми міжнародного права.

Заступник Голови Парламенту зазначила, що на цьому тижні ПАРЄ розгляне на своєму засіданні питання щодо порушення прав українських полонених, у тому числі народного депутата України Надії Савченко. «Питання звільнення заручників та утримання багатьох з них на території Росії є одним із ключових аспектів виконання Мінських домовленостей, - сказала вона. – Ми вдячні польській стороні за приєднання до вимог міжнародної спільноти у цьому питанні».

І.Геращенко нагадала, що серед безвісти зниклих числиться 681 особа, пошуки їх продовжуються. «Наше завдання - шукати цих людей. Червоний хрест має бути допущений до проведення пошукових робіт на захопленій території», - наголосила вона.

За її словами, «намагання прив’язати звільнення заручників до амністії неможливе, адже амністія не проводиться, поки не припинені бойові дії». І.Геращенко пообіцяла поінформувати Президента України Петра Порошенка про те, що «у України є друзі, які такими діями привертають увагу до ситуації на Сході». На її переконання, зараз «не може йти мова про припинення санкцій до Росії, адже Російська Федерація не виконала жодних умов Мінських домовленостей».

Народний депутат Артур Герасимов, Голова Постійної делегації в ПА ОБСЄ, своєю чергою, зазначив, що ця доповідь є опрацьованим доказом злочинів, що відбувались на Сході України. «Ми дійсно в українському парламенті презентуємо цю доповідь, бо Російська Федерація всіляко доводить, що її немає в Україні. Докази нелюдського поводження наявні, - підкреслив він. - Нелюдські тортури мають бути покарані».

Заступник Голови Комітету у закордонних справах Сейму Республіка Польща Малгожата Госєвська зазначила, що вона збирає дані про заручників та тортури по відношенню до них, «і весь цей фактаж  має піти до судів у Гаазі».

Доповідь була представлена депутатами Європарламенту у Брюсселі 5 квітня поточного року і базується на свідченнях понад 60 жертв.

***

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

18 квітня 2024 10:12
17 квітня 2024 19:05
17 квітня 2024 18:51
17 квітня 2024 17:23
17 квітня 2024 11:54
16 квітня 2024 20:18
16 квітня 2024 18:50
16 квітня 2024 17:31
16 квітня 2024 16:15
16 квітня 2024 14:00