У Комітеті щодо цього надали такі коментарі:
Стаття 1 законопроекту №3632 не містить чіткого формулювання понять «лотерея», «участь в лотереї». Відсутність чіткого визначення може призвести до неоднакового тлумачення усіх термінів такого закону і подальшого вчинення корупційних правопорушень певними особами, тобто у поняття «лотереї» за бажанням можна включити і онлайн-ігри.
Корупційні ризики містять: пункт 15 частини 1 статті 7 Закону «Повноваження Уповноваженого органу», яким цей орган наділяється такими повноваженнями, як: «може встановлювати вимоги до розміру відсотка виграшу…..». Не регламентується адміністративна процедура щодо методів і способів встановлення вказаних вимог і виключення застосування їх вибірково через конфлікт інтересів чи зацікавленості.
Крім того, норми статті 43 «Спеціальні обмеження щодо участі в парі» суперечать нормам статті 16 «Вимоги до гравця» і містять корупційні ризики при здійсненні перевірок у сфері азартних ігор, оскільки статтею 16 забороняється бути гравцями – недієздатним та обмежено дієздатним особам та особам, які не досягли 18 років, а частиною 3 статті 43 це дозволяється.
Корупціогенні ризики містять норми частини 3 статті 26, частини 2 статті 32, частини 2 статті 42, пункт 11 частини 1 статті 56, якими надаються необмежені права Уповноваженому органу самостійно визначати перелік банків, з якими організатор азартних ігор зобов’язаний буде укладати угоди банківської гарантії та відкриття цільових депозитів.
У законопроекті не має чіткості щодо здійснення адміністративної процедури стосовно порядку проведення планових та позапланових перевірок у сфері державних лотерей.
Законодавчі норми щодо необхідності тотального он-лайн контролю за фінансовими операціями у сфері провадження азартних ігор є корупціогенними, оскільки не містять чітких регулятивних умов та правил здійснення адміністративної процедури із функціонування Електронної системи державного моніторингу.
Законопроект не містить вимог щодо усього спектру детального державного контролю при регулюванні діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.
Враховуючи викладене та з метою усунення корупціогенного фактору зазначений законопроект доцільно відхилити.