У Комітеті щодо цього надали такі коментарі:

Стаття 1 законопроекту №3632 не містить чіткого формулювання понять «лотерея», «участь в лотереї». Відсутність чіткого визначення може призвести до неоднакового тлумачення усіх термінів такого закону і подальшого вчинення корупційних правопорушень певними особами, тобто у поняття «лотереї» за бажанням можна включити і онлайн-ігри.

Корупційні ризики містять: пункт 15 частини 1 статті 7 Закону «Повноваження Уповноваженого органу», яким цей орган наділяється такими повноваженнями, як: «може встановлювати вимоги до розміру відсотка виграшу…..». Не регламентується адміністративна процедура щодо методів і способів встановлення вказаних вимог і виключення застосування їх вибірково через конфлікт інтересів чи зацікавленості.

Крім того, норми статті 43 «Спеціальні обмеження щодо участі в парі» суперечать нормам статті 16 «Вимоги до гравця» і містять корупційні ризики при здійсненні перевірок у сфері азартних ігор, оскільки статтею 16 забороняється бути гравцями – недієздатним та обмежено дієздатним особам та особам, які не досягли 18 років, а частиною 3 статті 43 це дозволяється. 

Корупціогенні ризики містять норми частини 3 статті 26, частини 2 статті 32, частини 2 статті 42, пункт 11 частини 1 статті 56, якими надаються необмежені права Уповноваженому органу самостійно визначати перелік банків, з якими організатор азартних ігор зобов’язаний буде укладати угоди банківської гарантії та відкриття цільових депозитів.

У законопроекті не має  чіткості щодо здійснення адміністративної процедури стосовно  порядку проведення планових та позапланових перевірок у сфері державних лотерей.

Законодавчі норми щодо необхідності тотального он-лайн контролю за фінансовими операціями у сфері провадження азартних ігор є корупціогенними, оскільки не містять чітких регулятивних умов та правил здійснення адміністративної процедури із функціонування Електронної системи державного моніторингу.

Законопроект не містить вимог щодо  усього спектру детального державного контролю при регулюванні діяльності  у сфері організації та проведення азартних ігор.

Враховуючи викладене та з метою усунення корупціогенного фактору зазначений законопроект доцільно відхилити.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

07 квітня 2026 13:55
06 квітня 2026 13:21
03 квітня 2026 18:30
02 квітня 2026 20:46
02 квітня 2026 16:44
02 квітня 2026 16:38
31 березня 2026 20:49
30 березня 2026 18:55
30 березня 2026 15:48
30 березня 2026 12:43