Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман переконаний, що нова Конституція дозволить остаточно закріпити права людей на управління своїм життям.

Про це він сказав в ефірі програми. «Те, що ми маємо пострадянську корумповану централізовану систему - для всіх є очевидним. І за 24 роки Незалежності вона довела свою абсолютну неефективність: дороги в жахливому стані, інфраструктура застаріла, зубожіння. Кожного дня ми стикаємося із подібними локальними проблемами», - зазначив Голова Парламенту.

Однією з причин такого стану, на думку В. Гройсмана, є те, що місцеві органи влади були відсунуті від вирішення проблеми розвитку місцевої економіки, яка «має формувати не олігархічний тип економіки, який ми маємо сьогодні, а середній і малий бізнес, який розвиватиметься на відповідних територіях».

В. Гройсман переконаний, що остаточно зруйнувати пострадянську систему можливо лише після внесення змін до Конституції.

За словами Голови Парламенту, «фінансова децентралізація, яка зараз працює на місцях, є яскравим свідченням того, що ми на правильному шляху», - пояснив він. 

 «Якщо ви бачите на своєму шляху десь заасфальтовані території, десь нові об’єкти інфраструктури - це вже перші ознаки децентралізації», - додав В. Гройсман.

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман також переконаний, що депутатські фракції парламентської коаліції близькі до узгодження спільного рішення щодо закону про місцеві вибори.

«Думаю, що на цьому тижні ми можемо після засідання відповідального комітету, у четвер, наприклад, розглянути один із законів у першому читанні», - зазначив В.Гройсман, додавши, що у Постанові про прийняття його за основу, мають бути «враховані та консолідовані певні важливі параметри, зазначені в інших проектах законів», запропонованих на розгляд Верховної Ради. 

В. Гройсман наголосив, що це має бути єдиний проект закону, який би відповідав декільком критеріям - це відкриті списки, максимальне спрощення системи голосування та мінімізація будь-яких зловживань чи підкупу виборців.

«Треба дивитися людям в очі. Якщо ти не дивишся людям в очі, а дивишся тільки своєму партійному лідеру - босу, то ти перетворюєшся в служаку», - відзначив керівник Парламенту.

В.Гройсман зазначив, що відкриті списки дозволять обирати на виборах особистостей, а не партійні бренди, які довели свою неефективність.

«Хочуть виборці вибирати партію «Х» - нехай обирають, помиляться - це їх відповідальність. Але вибір, результат виборів не має бути іншими від того, що люди прагнуть обрати», - сказав В. Гройсман.

На думку Голови Парламенту, з прийняттям Закону у кожного з’явиться своя відповідальність. «Ми можемо чітко сказати - ти прийняв не те рішення на міській чи селищній раді, чи заасфальтували вулицю за завищеною ціною… ситуація буде змінюватися. Зникне безгосподарність і найголовніше - не буде викривлення  результатів виборів», - відзначив керівник Парламенту.

«Маємо голосувати за тих людей, яких ми знаємо, яких ми бачимо, з якими ми працюємо, і з якими у нас є зворотній зв'язок. Це буде абсолютно нова якісна система», -  переконаний В. Гройсман.


Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

27 лютого 2025 20:01
27 лютого 2025 14:31
27 лютого 2025 13:40
27 лютого 2025 11:41
26 лютого 2025 18:46
26 лютого 2025 15:56
25 лютого 2025 16:15
25 лютого 2025 10:28
24 лютого 2025 20:04
24 лютого 2025 19:04