ЗАСІДАННЯ П’ЯТДЕСЯТ СЬОМЕ 

Сесійна зала Верховної Ради України

18 червня 2010 року, 10 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.

10:01:32

Зареєструвалися картками в сесійній залі 377 народних депутатів. Ранкове засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.

Шановні колеги, сьогодні день народження народних депутатів України: Сідельника Івана Івановича і Мельника Петра Володимировича. Прошу привітати наших колег і побажати їм життєвих і політичних успіхів.

Шановні колеги, надаю інформацію про результати роботи Верховної Ради України на пленарних засіданнях 17 червня 2010 року.

Розглянуто 10 питань порядку денного. За результатами розгляду прийнято 2 закони та 7 постанов, 3 законопроекти прийнято за основу, 2 законопроекти відхилено.

Шановні народні депутати, пропоную вашій увазі оголошення. Відповідно до статті 61 Регламенту Верховної Ради України згідно з особисто поданою заявою повідомляю про входження народних депутатів України до складу коаліції депутатських фракцій „Стабільність і реформи” у Верховній Раді України шостого скликання: Борисова Валерія Дмитровича, Жванії Давида Важаєвича, Марущенка Володимира Станіславовича, Новікова Олега Володимировича, Хоровського Сергія Юрієвича, Шемчука Віктора Вікторовича. (Оплески)

Шановні народні депутати, відповідно до статей 25 та 229 Регламенту Верховної Ради України  у пятницю з 10 до 11 години проводиться година запитань до уряду. Представники депутатських фракцій, які не входять до складу коаліції, внесли пропозицію: під час години запитань до уряду заслухати інформацію Кабінету Міністрів України про хід розслідування питань щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів. Кабінет Міністрів України сьогодні представляє міністр внутрішніх справ України Анатолій Володимирович Могильов. І він, шановні колеги, відповість на ваші запитання. В засіданні бере участь віце-премєр-міністр Володимир Леонідович Сівкович.

Шановні народні депутати, нагадую вам, що Регламентом Верховної Ради України відводиться 30 хвилин на запитання до міністра від депутатських фракцій, які не входять до складу коаліції. Депутатська фракція Блоку "Наша Україна – Народна самооборона", керуючись частиною шостою статті 229 Регламенту Верховної Ради України, заздалегідь письмово повідомила Кабінет Міністрів України про запитання, які буде поставлено під час години запитань до уряду. Після відповідей на ці запитання пропонується відвести решту часу для відповідей на усні запитання від депутатів, які не входять до складу коаліції. А потім відвести 30 хвилин для постановки запитань та отримання відповідей для народних депутатів, які представляють всю Верховну Раду України. Немає заперечень?

Я запрошую до трибуни міністра внутрішніх справ України Анатолія Володимировича Могильова.

 

МОГИЛЬОВ А.В.

Шановний Володимир Михайлович, шановні народні депутати! До мене поступило два питання, на які я повинен відповісти. Питання перше: „Поясніть, що мали ви на увазі, коли в інтервю газеті заявили, що Герой України Чорновіл відбував покарання за кримінальні злочини? Чи відповідають такі цинічні заяви високій посаді міністра внутрішніх справ?”

Відповідаючи на це запитання, я хочу зазначити наступне. Як відомо, в радянські часи діяла жорстка репресивна машина, що дуже ефективно використовувалася для залякування громадян. Для забезпечення так званого „порядку”, в лапках, використовувалися різні методи, у тому числі, і засудження з різних приводів до кримінальної відповідальності громадян. Аналогічно фабрикувалися кримінальні справи відносно осіб, які мали іншу думку щодо шляхів розвитку держави. Їх нерідко притягували до  відповідальності за вчинення загальнокримінальних злочинів, хоча, можливо, головною причиною була саме їх політична  діяльність. Саме у цьому контексті я і відповідав журналісту. Дякую за увагу.

Питання друге: „Упродовж останнього часу МВС України почало застосовувати нову технологію, коли опозиція разом з журналістами відтісняється  з місць проведення мітингу чи протесту, а на їх місця заводяться наперед підготовлені прихильники нинішньої влади. Чи відповідають  такі дії влади міліції конституційним принципам правової демократичної держави? Навіщо ви перетворюєте демократичну Україну у поліцейську державу з авторитарним режимом?”

Склалося так, що з часів незалежності України при будь-якому уряді та складі Верховної  Ради України неодноразово мали місця нарікання та звинувачення щодо діяльності міліції. Не обійшли увагою народні депутати роботу міліції і сьогодні, за що я вам щиро вдячний. Вважаю, що якраз точка зору народу і його обранців повинна бути визначальною в оцінці діяльності правоохоронних органів України. Наголошую і прошу тільки про одне: про обєктивність.

Зі свого боку запевняю присутніх у цьому залі, що ніяких нових технологій у діяльності підрозділів МВС України при забезпечені правопорядку під час заходів з масовою участю громадян немає. Правоохоронці, як і завжди, знаходяться на позиціях неухильного дотримання чинного законодавства України. І якщо його норми порушуються, то ми на це будемо реагувати виключно законними методами відповідно до нашої компетенції.

Право на свободу, проведення масових заходів є невід’ємних правом громадян, закріпленим загальною Декларацією прав людини 1948 року. Принципи, які ґрунтуються на дотриманні закону, поваги до прав і свобод, задоволення вимог моралі, суспільного порядку і загального добробуту в демократичному суспільстві.

В Україні  на сьогодні гарантується статтею 39 Конституції України право громадян на проведення мітингів, зборів і демонстрацій. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися лише судом відповідно до закону і виключно в інтересах національної безпеки та громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту і прав свобод інших громадян. Я хочу підкреслити, або захисту прав і свобод інших громадян.

Однак, механізм реалізації цього конституційного права громадян, порядок проведення масових заходів до цього часу законодавством не врегульовано. На даний час у Верховній Раді знаходиться законопроект про масові заходи, і, я думаю, його прийняття прискорить вирішення цього питання на законодавчому рівні.

Сьогодні міліція керується діючими законами. Зокрема, відповідно до статті 2 „Основні завдання міліції” Закону України „Про міліцію” основним завданням органів внутрішніх справ є забезпечення безпеки громадян і громадського порядку, запобігання правопорушенням та їх припинення. За час перебування мене в посаді міністра внутрішніх справ України на території держави відбулося 80 тисяч масових заходів, участь в яких взяло понад 33 мільйона осіб. Тобто щодня в середньому відбувається майже 800 різноманітних заходів за участю понад 32 тисяч громадян. І на кожному з них нам необхідно забезпечити правопорядок.

На цей період на охорону громадського порядку залучалося понад 290 тисяч працівників міліції та військовослужбовців внутрішніх справ. Задіяна кількість працівників до охорони громадського порядку під час масових заходів відволікає від їх виконання основних завдань щодо розкриття злочинів та боротьби зі злочинністю.

Переважна більшість масових заходів проходить не залежно від дня тижні, і всі витрати лягають виключно на бюджет Міністерства внутрішніх справ, в тому числі і для надання допомоги по  забезпеченню правопорядку в інших регіонах держави.

За цими сухими цифрами не відображається реальна робота органів внутрішніх справ щодо забезпечення правопорядку і безпеки під час вказаних заходів. Робота міліція починається із часу отримання повідомлення до органів місцевого самоврядування, а далі проведення робочих  зустрічей з зацікавленими особами, це місцева влада, організатори заходів,  підрозділи МНС, медичних закладів тощо. З метою вирішення першорядних завдань для забезпечення  реалізації громадянами своїх конституційних прав.

Одночасно проводиться роз’яснювальна робота щодо дотримання вимог чинного законодавства, їх офіційного попередження про   недопущення порушень правопорядку та   наслідки за їх недотримання.

Виходячи з отриманої інформації, стану оперативної обстановки, врахування можливого розвитку подій, категорій учасників заходів, їх кількості та настрою, органами внутрішніх справ розробляються відповідні плани, розрахунки сил і засобів визначають старші оперативні начальники.

Хочу підкреслити, що завдяки злагодженим діям правоохоронних органів і в першу чергу міліції в Україні  недопущена загиль громадян під час масових заходів та акцій протесту. Але ми бачили, що відбувалося в інших країнах Європи, під час акцій протесту, коли групові правопорушення  громадського порядку переростають в масові заворушення і до яких руйнівних наслідків це приводить. Прикладом цього це події в  Греції в 2008 в 2010 роках, у Франції у 2009 році. Цього року у МВС  зареєстровано  15 порушень громадського порядку під час  проведення масових заходів, з яких  дев’ять випадків блокування транспортних комунікацій, по цим випадкам порушень три кримінальні справи. Це  місто Київ, 27 квітня цього року під час проведення акції протесту було перекрито проїжджу частину вулиці, 22 квітня 10 року у  місті Черкаси учасники акції перегородили вулицю, та події під час проведення документальної виставки  „Волинська різня” польські та еврейські жертви ОУН-УПА в приміщенні Державного підприємства „Український дім”, які мали місце 8 квітня цього року.

Ми усвідомлюємо відповідальність особливо у проведенні масових заходів, але ж відповідальність міліціонера, наголошую ще раз, міліціонера, може настати, як за дію так і за бездіяльність, коли потрібно було втручатись в конкретну ситуацію  з метою її локалізації. Цього вимагає стаття 11 Кримінального кодексу України. Тому звинувачувати мене в тому, що міліції було багато, або вона була не в тому місці, я считаю безпідставними.

Що стосується конкретних випадків під час участі в заходах Президента України та інших охороняємих осіб. Доводжу до вас, що обмеження руху громадян у безпосередній близості від об’єкту вводяться відповідно вимог Закону України про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб працівниками Управління державної охорони України. І при таких заходах постійно визначається режимна зона з відповідними обмеженими на вхід.

Порядок взаємодії Міністерства внутрішніх справ з Управлінням державної охорони та Служби безпеки України при здійсненні державної охорони, визначається відповідною інструкцією. Це спільний наказ 99-го року. Звинувачення, що працівники міліції відтісняли когось з місць проведення мітингу чи акції протесту безпідставні. Тому що відповідно до пункту 20 статті 11 „Права міліції” Закон України „Про міліцію”, міліція має право тимчасово обмежувати або забороняти доступ громадянам на окремі ділянки місцевості чи об’єкти з метою забезпечення громадського порядку, громадської безпеки, охорони життя і здоров’я людей, недопущення групових порушень громадського порядку та будь-якої іншої конфліктної ситуації між працівниками політичних сил, що мають різні погляди на розвиток суспільства. Це світовий досвід стражів правопорядку в усіх цивілізованих странах.

Виходячи із сказаного, вважаю, на сьогоднішній день немає підстав звинувачувати міліцію в порушенні демократичних принципів і, тим більше, упередженого ставлення до будь-якої політичної сили. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, письмові запитання вичерпані. Прошу записатися представників фракцій, що не входять до коаліції, на запитання. „Наша Україна” також, всі записуйтесь. Шановні колеги, давайте спокійно.

Народний депутат Гасюк, фракція "Блок Юлії Тимошенко".

 

10:14:35

ГАСЮК П.П.

Я тут. Скажіть, будь ласка, згідно із статичними даними, за останні  п’ять місяців в Україні скоєно понад 200 тисяч злочинів. Однак лише 1 тисяча 381 з них вважається скоєними злочинними організованими угрупуваннями, це десь приблизно 0,06 відсотків від загальної кількості. І ці цифри викликають великі сумніви, адже ми дуже часто чуємо про замовні вбивства, вибухи, інші злочини, які не можуть бути організовані злочинцями-одиначками. Можете  спростувати ці дані?  Дякую.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Благодарю вас за вопрос. Вы коснулись темы статистики общей криминальной  в стране. Я об этом уже говорил, хочу это сказать еще и в зале Верховной Рады.

В настоящий момент статистика общеуголовная в стране вызывает  большое сомнение в ее объективности. Это связано с тем, что в силу определенных объективных и субъективных факторов, как требование статистики, которые требовались к работникам милиции, статистика довольно сильно  извращена. По моим оценкам порядка 30 процентов преступлений в стране является, латентними то есть укрытыми от учета вообще.  Пример этому  я могу привести на основании статистики, которую мы имеем в текущем году.

Вот смотрите, только в текущем году мы возбудили уголовных дел, в прошлый год, то есть в 2009 году, таких  дел возбуждено по стране вот за последний квартал 13 тысяч 218 – это цифра очень большая, это порядка 6 с лишним процентов от общего числа преступлений в стране. То есть даже имеющийся рост объясняется именно этим, что мы стали более четко и объективно реагировать на заявления граждан.

Из этих вот 13  тысяч преступлений, о которых я сказал, возбужденных в этом году, а совершенных  в прошлые года, из них 29 убийств, которые  в принципе очень тяжело было бы укрывать, 121 факт нанесения тяжких телесных повреждений, 397  грабежей и 86 разбоев, я уже не говорю про остальные кражи. Поэтому говорить о реальности статистики на сегодняшний момент, в принципе нельзя. На сегодняшний день органам МВД ставится задача по адекватному реагированию на каждое заявление граждан в милицию.  Адекватному!

Потому что  до этого по разным надуманным мотивам, по большинству  часть заявлений просто не принималась во внимание, часть заявлений бдилась: или неправильная квалификация, или принимались по ним  решения об отказе в возбуждении уголовного дела. Гражданин, который обращался в милицию, прождав 10 дней после подачи своего заявления выяснял, ему приходила бумага о том, что отказывают в возбуждении уголовного…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте будь ласка. Будь ласка, продовжуйте.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Поэтому в настоящий момент поставлена очень жесткая задача по реагированию на каждое заявление и регистрации каждого заявления. Я думаю, это позволит привести общую уголовную статистику в стране в соответствии с реалиями сегодняшнего дня. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мустафа Джемільов, Джемілєв, Джемільов. Фракція „Наша Україна – Народна самооборона”. Будь ласка.

 

10:17:50

ДЖЕМІЛЄВ М. .

Дякую. Пане міністр, будучи начальником міліції в Криму, ще до свого формального звільнення з цієї посади ви в газеті „Крымская правда” опубликовали статью «В Крыму зреет конфликт по косовскому сценарию», в якій містяться грубі образи на адресу кримсько-татарського народу, а також повністю виправдовуються сталінські департації народу з території України. Зокрема єсть там слова: «Есть позорная страница современной истории крымско-татарского народа. Массовое предательство в период Великой Отечественной войны. Крым – приграничная территория, стратегически важный плацдарм. И иметь у себя в ближайшем тылу врага было бы крайне неразумным и неосмотрительным. Исходя из этих соображений, также летом 41 года из Крыма были депортированы 52 тысячи немцев».

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте питання своє будь ласка.

 

10:19:01

ДЖЕМІЛЄВ М. .

Добре. Після вашого призначення на посаду міністра ця стаття була передрукована  многими изданиями, в том числе закордонными. Крім того, Парламентська асамблея Ради Європи, 14 представителей, депутати з 12 країн звернулись до, с открытой заявой, где вызначили свое недоумение, як таку людину, може очолювати…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, Анатолій Володимирович, можете надати відповідь. Шановні колеги! Хвилина, 2 хвилини, можна ж виступ цілий зробити. Буде час для цього. Ну, ми ж так домовились, що продовжуємо. Шановні колеги! Ну, 2 хвилини була ж можливість. Прошу, відповідайте.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Уважаемые народные депутаты, Джемилев, вы довольно часто обвиняете меня в излишней жесткости при рассмотрении этих вопросов. Вы помните, когда вы меня обвиняли  на Ай-Петри, что там милиция под руководством Могилева очень жестко себя вела. Я вот вам сейчас  прочту выписку из приказа, изданного моим предшественником. Это Приказ номер 115 от 4 февраля 2009 года. Все помнят события на Ай-Петри, все вы помните их, помните, как там были бутылки с зажигательной смесью, и как   там баллон с газом  перли в костер. Как вы думаете,  бутылки с зажигательной смесью или баллон с газом, который  ….в костер, является оружием? В принципе, да. Я вам отвечу на этот вопрос, я по поводу  обвинения меня.

Так я  вот читаю Инструкцию по охране общественного порядка, которую издал Юрий Витальевич Луценко  в 2009 году: «У виняткових випадках особи, які застосовують зброю, знешкоджуються, уражаються прицільним вогнем снайперів на підставі відповідно до вимог  статті 15 Закону України „Про міліцію”.  То есть, вот я по идее  в соответствии с этим приказом должен  был там применять прицельный  огонь снайперов, чего не делали.

А теперь, что касается статьи. Данную статью я не оправдывал  там депортацию, не нужно перевирать факты. Я говорил о том, что меры, которые  предпринимались тем сталинским режимом в то время,  они не были такими уж крайними, жесткими, чтобы говорить об особой обиженности  целого населения. В тот период времени целые деревни украинцев, россиян с территории  Украины выселялись  на Крайний Север, в Сибирь и  в лагеря. Это все происходило в условиях  того сталинского режима. Я его не оправдывал,  я просто говорил о том, что это, увы, происходило, а не оправдывал это. Это просто перевирание фактов.  Благодарю вас.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Андрій Павловський, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

10:21:52

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М.

Андрій  Павловський. Прошу передати слово Роману Забзалюку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Роман Забзалюк, мікрофон.

 

10:21:59

ЗАБЗАЛЮК Р.О.

Шановний пане міністре, судячи з нещодавнього вашого виступу  по телебаченню,  вас  більше турбує наростаючий  гул барабанів під вікнами протесту громадян справедливого щодо побудови і спроби побудови в нашій країні диктатури і перетворення міліції у жандармський орган. Однак,  до вас три запитання.

Перше.  Як ви особисто ставитися до того, що сьогодні у парламенті більшістю блокується такий важливий закон, який передбачає декларацію чиновників щодо доходів і витрат? Це перше питання.

Друге питання. Ваша позиція і, звісно, ви перший раз чуєте це, що сьогодні на рівні обласних управлінь Міністерства внутрішніх справ завелися і ведуться досьє, картотеку на так званих неблагонадійних, фактично активістів опозиції. Да, ви перший раз це чуєте, да, хоча узгоджено було саме з міністерством ці питання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. І третє питання ваше. І третє питання, ви говорили.

 

10:23:06

ЗАБЗАЛЮК Р.О.

Да. Звісно, для вас це так само новина, що сьогодні, на жаль, органи внутрішніх справ задіяні щодо обкладання поборами малого, середнього бізнесу. Зокрема, звісно, ви так само не знаєте, наприклад, з кожної експертної тонни в портах сьогодні працівниками МВС забирається від 70 центів до 1,5 долара.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Дякую за питання. Відповідаю, так сказати, по очередности этих ваших вопросов. Первое. То, что касается комментариев по принятию парламентом законов тех или иных, это роль парламента, задача парламента. Я считаю, некорректным корректировать, когда эти законы будут приниматься. С моей точки зрения, некорректно, мягко выражаясь. Теперь второе. То, что касается заведения якобы каких-то списков в отношении оппозиционеров и работы по ним. Милиция занималась и будет заниматься всеми теми лицами, которые занимаются противоправной деятельностью. Это задача, которую ставил Президент независимо от цветов, белые это, красные, зеленые, голубые или какие-то другие. Все одинаково будут отвечать перед законом. Пример я вам могу привести. Только по милиции в текущем месяце арестованы по моему настояния прокуратурой замначальника УВД, начальник ГАИ области, начальники райотделов. Это те лица, которые всегда считались неприкасаемыми, в том числе, если это будут какие-то лица, связанные с теми или иными политическими силами, они тоже будут привлекаться к ответственности. Это ответ на вопрос к вам, о котором вы тут говорите. И такое будет продолжатся постоянно, мы будем устанавливать главенство закона в стране, и все будут нормы закона выполнять.

Теперь то, что касается «боя барабанов», о чем вы говорите. Действительно, все имеют право на выражение своего протеста, но это право заканчивается там, где нарушаются права других людей. Права других людей нарушать нельзя! А каждый гражданин имеет право на спокойную жизнь в стране.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Бондар передає право на постановку питання Ярославу Джоджик. Мікрофон.

 

10:25:27

ДЖОДЖИК Я.І.

Ярослав Джоджик, Українська Народна Партія.

Шановний пане міністр, за даними правозахисної організації  міжнародна амністія кожен 14-й громадянин України ставав жертвою катувань правоохоронних органів. Остання подія, яка сколихнула всю країну, це смерть 19-річного студента Ігоря Індила. Чи не вважаєте ви, що найбільш ефективним способом для усунення можливості побиття і катування українських громадян є відкриття Центру затримання і допитів, який буде підпорядкований Міністерству юстиції і в цьому центрі все буде зніматися на відео і аудіо зйомки? Дякую. 

 

МОГИЛЬОВ А.В. Ну я, честно говоря, не готов говорить о такой законодательной инициативе. Я так полагаю, депутаты парламента имеют право внести такой законопроект, рассматривать его и принимать. Я просто не знаю сколько это будет… каких финансовых затрат это будет требовать.

Теперь то, что касается печального случая… трагического случая –гибели студента в Шевченковском райуправлении. По данному факту собраны все материалы служебных расследований. По моему указанию отстранены от должностей на период окончания расследования все работники, сопричастные… так сказать, бывшие в то время в райуправлении. Материалы все находятся в настоящий момент в Генеральной прокуратуре… вернее находятся  под контролем Генеральной прокуратуры, материалы находятся в прокуратуре города Киева. Итоговое процессуальное решение будет принимать прокуратура Киева под присмотром или под надзором Генеральной прокуратуры. Итоговое решение, которое будет принято, никто никогда не будет защищать ни одного работника милиции, нарушившего норму закона. Более того, руководство МВД ставит жесткое правило о том, что любой работник милиции, учитывая, что он является стражем правопорядка, его ответственность на порядок выше, чем простого гражданского человека. И в случае установления виновности таких лиц понесут наказание все буквально до одного. Но в случае, если будет доказана невиновность работников милиции, я, естественно, их буду защищать, если будут они невиновны. Будут виновны – за это буду отвечать. Покрывать руководство МВД никого не будет, и делать такого никогда не будет больше. Я уже заявляв об этом, и декларировал о том, что я не считаю нужным, защищать честь мундира. В настоящий момент, увы, мундир МВД необходимо чистить. Увы. За последние годы сложилась настолько  жесткая, не жесткая… тлетворная, скажем так, система в МВД, когда оно все пронизано коррупционными схемами с верху до низу. Вот из-за этого я издал приказ под номером 90 о коллективной ответственности за допущенное правонарушение всей цепочки руководителей вверх, чтобы прервать коррупционные цепочки, идущие снизу…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Андрій Шевч… Сенченко, фракція "Блоку Юлії Тимошенко". Будь ласка, мікрофон.

 

10:28:48

СЕНЧЕНКО А.В.

Спасибо. Господин министр, вы правильно сказали о том, что работники милиции должны нести ответственность за свои действия. На прошлой неделе прошла проверка Управления уполномоченного по правам  человека в отношении условий содержания арестованного Котельникова, который находится с диагнозом – ишемический инсульт в Сакской горрайонной больнице. Установлен факт, что 22 дня человека содержали с инсультом закованным в наручниках, 22 в палате не выключали свет, 22  дня запрещали родным передавать все, кроме воды и начальник Сакского райотдела милиции сам решал, давать медикаменты или не давать с диагнозом – инсульт. Я задаю вопрос: когда этот человек понесет ответственность в соответствии с законом за пытки? А Управление уполномоченного констатировало факт пыток.

Продолжение этого вопроса: господин Федорян – замначальника главка МВД в Крыму лично распорядился и мне это в телефонном режиме, скажем так, не опроверг, распорядился не пускать адвоката, 22 дня не допускали…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, завершіть питання, будь ласка, …

 

10:29:59

СЕНЧЕНКО А.В.

Если можно, второй коротенький вопрос: ваши подчиненные – ОБЕП Крыма уже неделю терроризируют Черноморскую телерадиокомпанию запросами, причем сопровождаемыми угрозами, запросы в отношении выдачи, ну, такого объема документов, который ничем невозможно обосновать, никакими встречными проверками.

Это просто отсутствие квалификации людей внизу или попытка давления на независимые средства массовой информации? Спасибо.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Ну, вопрос первый, касающийся сакского вот этого инцидента, который происходит. Если мы получим такие материалы от, из той инстанции, которая вы говорили, по ней будет проведено служебное расследование все лица, если там лица виновны, кто-то, мы объективно разберемся и примем  адекватные  меры реагирования в отношении всех этих лиц. Вопросов нет, я готов от вас это взять.

Теперь то, что касается телерадиокомпании… Благодарю вас, спасибо.  (Шум у залі) Ну, это показываете вы, я же не…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, будь ласка, я прошу вас, шановні колеги, давайте будемо дотримуватися відповідної процедури. Будь ласка.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Теперь то, что касается проверки телерадиокомпаний или проверок других, которые проводят сотрудники милиции по тем или иным направлениям. Это является одной из основных функций  милиции – проведение таких проверок. Поэтому если возникает вопрос об их обоснованности, необходимо обратиться в прокуратуру, которая осуществляет надзор за милицией. Там установят законность или незаконность таких действий. Это первое.

А теперь второе, то, что касается именно «Черноморки», учитывая, что  я из Крыма, я могу сказать, там были нарушения, установленные судом, в деятельности «Черноморки». Поэтому возможно, эти факты и проверяют. Возможно.

Поэтому если вы считаете, что какая-то проверка проводится неправильно или неправомерно, имеете право обратиться в прокуратуру. Благодарю вас. По этому факту я разберусь.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Станіслав Аржевітін, фракція „Наша Україна – Народна самооборона”.

 

10:31:59

АРЖЕВІТІН С.М.

Прошу передати депутату Карпуку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Карпук, фракція „Наша Україна – Народна самооборона”.

 

10:32:04

КАРПУК В.Г.

Володимир Карпук, фракція "Наша Україна". Пане міністре, 15 червня, тобто у вівторок цей, сталася надзвичайна подія біля Апеляційного суду Волинської області, коли Апеляційний суд прийняв рішення про звільнення з-під варти керівника сільськогосподарського підприємства. Зразу ж після виходу з суду він був знову, намагання було заарештувати його підрозділами МВС. Люди з цього підприємства заступилися за свого керівника. Підрозділи міліції примінили грубу фізичну силу, у тому числі, був „Беркут”, десять людей постраждало, двоє з них госпіталізовано. І був застосований сльозогінний газ. Це неадекватна реакція.

Також неадекватна реакція була в минулому році у селі Драгово Хустського району Закарпатської області, було відповідний запит депутата Аржевітіна. До цього часу відповіді немає. Ми чекаємо вашого втручання.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Дяку вам за запитання. По этому факту будет проведено служебное расследование. Мы сообщим реакцию нашу на эти факты. Если там было нарушение закона, то меры, опять же, будут приняты. Но с другой стороны, если это проводилось все с соблюдением норм закона, то милиция, увы, иногда вынуждена применять репрессивные меры в отношение правонарушителей. Увы, это так.

Теперь то, что касается вот то, что это было в прошлом году и так далее. На всех совещаниях, которые провожу я в последнее время по территориальным органам в УВД областей, я объясняю всем, что необходимо в системе МВД менять приоритеты. Что нужно ставить во главу угла всей деятельности милиции те ценности, которые провозглашены в нашей Конституции, в частности, это права и свободы человека.

Увы, за последние годы все реформирование системы МВД проходило на словах, но не на деле. В следствие этого все показатели милиции, все требования к милиции были построены на тех советских мерках, когда во главе угла стояли интересы государства, тоталитарного в то время. Поэтому этот процесс перестройки на охрану прав и свобод личности он в МВД идет, и мы его доведем до логического конца.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Володимир Бондаренко, фракція БЮТ, мікрофон.

 

10:34:27

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, "Блок Юлії Тимошенко", партія „Реформи і Порядок”.

Остання фраза, пане міністре, остання ваша фраза трошки поправить, очевидно, моє запитання. Тому що раніше ви сказали, що ми будемо робити все, щоби добитися главенства закону.

Свого часу при Сталіні був такий прокурор Вишинський, який діяв на принципах верховенства закону. Весь світ сьогодні живе на принципах верховенства права. Тому давайте ми ж якось коригувати свою діяльність, і перш за все МВС знаходиться у системі правоохоронній. І тому треба керуватися верховенством права.

І друге питання. Ви кажете, що дуже жорстко реагуєте на порушення міліціонерами законів України. Я би задав два питання. Чи притягнутий хто-небудь за слідкування за журналістами, за фактичне побиття журналіста, який був побитий, кинутий на землю з камерою разом.

Потім друге питання. 33 стаття Конституції України гарантує вільне пересування громадян по території України. Сотні або і тисячі міліціонерів були задіяні на перекриття доріг, коли мітинги проводила…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте питання.

 

10:35:37

БОНДАРЕНКО В.Д.

Дайте, два слова. Коли тут в Києві проводилися мітинги. Хто притягнутий до відповідальності з тих, хто блокував виїзд автобусів методами Державтоінспекції різноманітними, в тому числі і спокійними, попереджали людей, у нас є десятки заяв з цього приводу, готовий вам передати і ви, будь ласка, розгляньте і притягніть до відповідальності тих, хто порушує 33 статтю Конституції.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Благодарю вас за разъяснение понятий «закона» и «право», благодарю вас.

Теперь то, что касается массовых акций. Я в ответе на второй вопрос, который я читал вам, вы, наверное, не внимательно слушали. Я говорил о том, что милиция в соответствии с требованием Закона «О милиции» имеет право ограничивать доступ отдельных лиц в отдельные режимные зоны при  проведении массовых мероприятий. В соответствии с нормами этого закона мы и действуем, дабы недопустить нарушение общественного порядка, и не дай Бог, травмирования людей. Если кому-то хочется, чтобы из какой-то массовой акции получилась драка, полилась кровь, то такого не будет, в стране должен главенствовать закон или право.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Тепер прошу уваги, прошу всіх народних депутатів, якщо є запитання до міністра внутрішніх справ здійснити запис для того, щоб отримати таку можливість. Проводиться запис на запитання до міністра всіх народних депутатів за бажанням.

Прошу прізвища народних депутатів вивести на табло.

Лук’янов Владислав, фракція Партії регіонів.

 

10:37:22

ЛУК’ЯНОВ В.В.

Уважаемый господин министр! Хотелось бы задать вам один вопрос, вот вы пришли в министерство, до вас год предыдущий министр просто издевался над милицией, как вы ощущаете, есть кадровая потеря, есть ущерб имиджу милиции  от деятельности предыдущей команды? Спасибо.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Благодарю за вопрос. Знаете ли, я не хотел как-то оценивать работу предшественников, я оценю систему саму МВД, потому что о работе предшественников говорить не хочу.

По самой структуре МВД в настоящий момент, то, что получили мы систему МВД в том виде в котором она есть, это вызывает, мягко выражаясь, ужас. Разрушена полностью система управления, это самое страшное, и введена полная безответственность всех лиц за итоговую работу. Этим и было вызвано вот эти все нарушения, о которых мы говорили, в прошлом году и в теперешнем году. Сейчас мы восстанавливаем эту систему управления, мы решаем вопросы по кадровому обеспечению системы МВД, потому что… Я вам приведу пример самый простой.

Вот на сегодняшний день система образования в МВД по госзаказу выпускает на сегодняшний день 1 тысяча 127 следователей, потребность, число вакансий на сегодня 620. Куда девать остальных мы будем думать, а это потрачены громадные финансовые средства на подготовку этих специалистов, а брать их на работу некуда. Это полное отсутствие планирования работы на годы вперед, а вместо этого выступление на ток-шоу и показ клоунады всей этой. Надо заниматься конкретной работой, мы этим занимаемся.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Катерина Ващук, фракція "Блок Литвина".

 

10:39:19

ВАЩУК К.Т.

Прошу передати Зарубінському слово.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Зарубінський мікрофон.

 

10:39:25

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Шановний Анатолій Володимировичу, політика спрямована на жорстке очищення самих лав міліції від свавілля, від протизаконних дій це правильна політика. Єдине, щоб це була дійсна політика, стратегія, а не тільки компанія, це дуже важливо, що це постійні були такі дії. Тільки в таких умовах довіра може бути в населення до міліції, так як поважають поліцейського в Великій Британії, наприклад, ви знаєте очевидно. І в зв’язку з цим у мене питання, а з іншого боку захист самої міліції, захист тих людей, які покликані захищати інших має бути. І в зв’язку з цим в мене запитання, яка доля полковника Кожи, який, бачите, пальчик не так показав одному високопосадовцю, коли і той, і інший були учасниками дорожнього руху. І до речі, один і другий сиділи самі за кермом, без суда, без слідства полковника з багато десятирічним досвідом викинули. Що це, ставлення до міліції таке?! Дякую.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Благодарю вас за вопрос, именно вам за такой вопрос. Перед вами стоит министр, в отношении меня 19 декабря 2007 года уряд Тимошенко вручает почетную грамоту за продуктивную работу, а спустя два дня меня увольняют, ну, с должности, держат за кадрами, потом увольняют за дескридитацию,  пример, после этого я не работал даже уже.  Поэтому это ответ, я не буду говорить про полковника Кожу, я вот про себя говорю, про генерала, стоящего перед вами.

Теперь то, что касается защищенности работников милиции. Действительно, на сегодняшний день работники  милиции из всех силовых структур получают наименьшую заработную плату. Вследствии этого конкурентность на должности поступления на работу в милицию минимальная и вследствие этого, опять же, увы, контингент лиц, который принимаем мы в милицию, не соответствуют тем требованиям, которые должны выдвигаться к работникам милиции.

Поэтому я ставил вопрос перед руководством страны о необходимости повышения хотя бы минимальной заработной платы работникам милиции, доведения ее до зарплаты всех остальных силовых ведомств, чтобы мы могли на конкурентной основе отбирать себе сотрудников. Это очень большая тема.

А за последние годы  систему МВД вообще довели до краха, начиная  с 2004 года практически перестали покупать технику, я имею в виду автотехнику, специальную технику, перестали покупать форму для работников милиции, поэтому состояние материально-техническое в  милиции находится в состоянии ужасном.

Более того, в последнее время приняли меры по компьютеризации всей, так сказать, и создание системы связи внутренней в системе МВД, в итоге на это потратили громадные деньги, вы понимаете о чем я говорю, кто был причастен к телекоммуникационным системам вокруг системы МВД. И теперь получилось так, что частная структура имеет контроль над системой связи МВД и в любой момент может ее выключить.

Аналогичная система и в системе в ГАИ, в  компьютерном учете всех транспортных средств и так далее. Частные структуры имеют право туда вникать. Для того, чтобы это реформировать и ввести в нормальное русло,  нужны громадные финансовые средства и я думаю на будущий год  мы их будем закладывать.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Демидко, фракція Партії регіонів.

Відмовляється від слова, так? Ярослав Кендзьор, фракція "Наша Україна Народна самооборона".

 

10:42:51

КЕНДЗЬОР Я.М.

Ярослав Кендзьор, депутатська група „За Україну!”.

Пане міністре, якась така дивна тенденція простежується в уряді  і в сьогоднішній владі, починаючи з Президента. Президент постійно плутається в географії, плутає Словаччину   із Словенією. Ви Гайд-парк перенесли десь за межі великого міста. Ви ніколи не були в Лондоні і не знаєте, де Гайд-парк? Де пропонуєте перенести ці дискусії, мітинги, на взірець Гайд-парку.

І ще одне. Плутаєте. Недавно ви висловилися з приводу одинакової долі Януковича і Чорновола. Чорновіл сидів і Янукович сидів. Ви сьогодні розумієте різницю між політичним в’язнем і кримінальним в’язнем? Дякую.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Ну, якщо, если мы начнем говорить о, так сказать, о статьях, то я не хотел бы говорить о статьях уважаемого господина Чорновила. Это первое.

Теперь то, что касается лондонских предместий, о которых вы говорите. Если вы найдете хоть единое заявление Могилева об этом где-то, я напишу рапорт об отставке сразу. Могилев такого не говорил нигде. Эти слова добавили в мои интервью. Я такого не говорил нигде. Поэтому не стоит меня обвинять в незнании географии Лондона.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Чорноволенко.

 

МОГИЛЬОВ А.В. А теперь, если говорить о криминалитете, вы имеете в виду о статьях.  Я не считаю возможным говорить о статьях, в том числе о Черновола, о его судимостях здесь, в зале. И как любой нормальный гражданин Украины, я с уважением отношусь к Президенту страны, всенародно избранному.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Чорноволенко, мікрофон.

(Шум у залі)

Шановні колеги, ну, прошу заспокоїтись. Прошу заспокоїтись.

 

10:44:51

ЧОРНОВОЛЕНКО О.В.

Шановний пане міністр! А до героїв України ви відноситесь з повагою? І прошу передати слово депутати Геращенко до наступного питання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ірина Геращенко, мікрофон.

 

10:45:13

ГЕРАЩЕНКО І.В.

Пане міністр, у мене до вас є 3 запитання. Перше. Я хочу повернутися до проблеми слідкування за журналістами. Хочу нагадати, що історія вбивства журналіста Гонгадзе почалася з його відкритого листа Генеральному прокурору, де він так само говорив, що за ним слідкують машини. І ми знаємо, що там були працівники міліції. До вас є відкритий лист сьогодні генерального директора TVі. Так само є заяви менеджменту „5 каналу”, що за ними слідкують. Це дуже небезпечна насправді тема, і ми би хотіли  почути від вас серйозну на це реакцію.

Друге питання.  Як ви ставитеся до перекриття руху, коли іде кортеж Президента і таке інше, і все місто стоїть? Насправді жодним законом України це не передбачено сьогодні, і ми би хотіли, щоби ця ганебна практика прекратилась.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка,  завершіть запитання.

 

10:46:04

ГЕРАЩЕНКО І.В.  Ми  хотіли, щоби ДАІ  перестало перекривати  для кортежу Президента  рух.

І останнє.  Ви говорили, що головним  сьогодні буде для вас  критерієм – це  кількість розкриття злочинів. Насправді, нам здається, що потрібно говорити  про якість. Тому що під час вашої роботи в міліції в Криму якраз  саме було звільнення за те, що ви керували справою розкриття євпаторійського маніяка і спочатку було засуджено людину, яка не була до того причетна. Можливо варто говорити про якість, а не про кількість слідства? Дякую.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Мне нужно иметь ручку, чтобы записывать вопросы все.

Вопрос первый, касающийся слежки за журналистами то, о чем вы говорите. В настоящий момент слежка незаконно ни за кем не ведется вообще, в принципе, такого быть не может. Поэтому это все чьи-то инсинуации. Луценко считает, что за ним следят, кто-то еще считает, что за ним следят. Таких фактов нет.  Если   вы о таких фактах знаете, необходимо обращаться  в Генеральную, опять же, прокуратуру, которая осуществляет надзор за милицией, которая может проверить ведение всех оперативно-розыскных мероприятий. Точка по этому вопросу. Давайте больше даже об этом говорить не будем.

Теперь то, что  касается  сопровождения кортежа Президента. Есть в Украине Закон об охране лиц, подлежащих охране. В соответствии с этим законом Управление державной охороны имеет проводить режимные зоны, проводить различные охранные  мероприятия  и так далее в соответствии с этим  законом. Все.

 

ГОЛОС ІЗ ЗАЛУ. Це заважає киянам.

 

МОГИЛЬОВ А.В. А заважає киянам бой барабанов на улице…?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Ковалевська, фракція Партії регіонів, мікрофон.

 

10:47:45

КОВАЛЕВСЬКА Ю.С.

Передайте слово Гусарову.

 

10:47:50

ГУСАРОВ С.М.

Уважаемый товарищ министр,  разрешите обратиться.

Гусаров, Партия регионов.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Я сказав, народний депутат, Ковалевська. А, будь ласка, так скажіть так.  Народний депутат Гусаров, мікрофон.

 

10:48:09

ГУСАРОВ С.М.

Товарищ министр, как известно, что одной из важнейшей задачей, которые решают органы внутренних дел, это обеспечения охраны общественного порядка, борьба с преступностью и очень важное значение имеет вопросы подготовки личного состава, обучение, расстановка. Вот как ваше видение в вопросах кадровой политики как министра, как коллеги? И второй вопрос, вопрос очень важный – это учет и реагирование на заявление сообщений о преступлениях. Как вы, как подходы коллеги, ваши подходы и в состоянии ли вы обеспечить выезды на места происшествий и реагирования в полном объеме на заявления сообщения граждан происшествия ..... Пожалуйста.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Спасибо, Сергей Николаевич. Вопрос первый, касающейся системы образования в МВД. Ну то, что она представляет из себя в сегодняшний день, это, ну, мягко выражаясь, какая-то такая надстройка, выстроенная ......, которая пожирает громадное количество денег, но эффективности своей не дает, увы. В системе МВД в настоящий момент существует 16 вузов, и с моей точки зрения, за последние годы ее создавали так под отдельных, уходящих на пенсию, генералов, создавали отдельный вузы. В итоге мы получаем в системе МВД самого дорого специалиста и, увы, не самого лучшего. По этому в настоящий момент совместно с Министерством образования Украины создана специальная группа совместным приказом о реформировании в системе МВД системы образования. Я думаю, видение ее в действие позволит нам получать более качественную подготовку специалистов с меньшими затратами для системы МВД.

Теперь то, что касается регистрации преступлений и выезда на место происшествия. С приходом меня на пост министра и теперешние коллеги МВД это поставлено во главу угла и во главу всей работы, адекватное реагирование на заявления граждан. Увы, до сегодняшнего времени мы не имели полной регистрации всех преступлений в системе МВД, увы. В следствии этого большинство людей не получали адекватную реакцию на свои заявления в милицию, а спустя 5, 10 дней получали отписку или вообще ничего, заявление ..... Вот из-за этого я и приводил вам эти цифры о том, что только в текущем году мы возбудили по заявлениям граждан о преступлениях прошлых лет, более 13,5 тысяч преступлений. Это в принципе очень большое число, 13,5 тысяч.

Если взять графики… вот рапортовали там о снижении  большом убийств каждый год постоянно, то есть вот взять график снижения убийств, то  график пропавших без вести  людей идет в обратную сторону.  Если два их сложить, будет примерно одна и та же линия, то есть негативные явления загонялись, так сказать, под ковер, чтобы их не показывать.

Теперь то, что касается выезда на место происшествия. Это…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, дайте можливість завершити. Будь ласка.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Это пожалуй самая  большая проблема, учитывая сложнейшее материально-техническое состояние… поддержку или обеспеченность органов внутренних дел. Мы не получаем даже минимума, необходимого для обеспечения нормальной жизнедеятельности. Ну если на дежурный автомобиль в городе или в районе  выделяется, если брать Госбюджет, по которому мы это все дело покупать, около литра бензина на автомобиль в сутки, можно говорить о чем-то?  Я уже не говорю о том, что примерно половина автопарка МВД – это автомобили, подлежащие списанию, они не работают практически. Доходит до того, что, увы, в отдельных местах на личных автомобилях работники милиции выезжают на места происшествия для фиксации… Естественно это  влияет на качество сбора материалов, на качество работы по отдельным видам преступлений и в итоге – на итоговую работу милиции.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Вадим Колесніченко, фракція Партії регіонів.

 

10:52:03

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В. Уважаемый господин министр, 11 июня этого года в Одессе было совершено преступление. На журналистов телекомпаний ATV „Прионаз”, „Град”, интернет-издание «Таймер», которые осуществляли профессиональную  деятельность, осуществил  вооруженное нападение  заместитель мера Одессы Гурвица господин Уберия. Мы… я вам лично и журналисты  признательны за то, что милиция оперативно отработала, задержала преступника, арестовала, ведутся следственные мероприятия. Это безусловно ваша заслуга, заслуга Министерства в части борьбы за защиту свободы и права человека.  Однако,  предыдущая власть под руководством министра Луценко в Одессе покрывала бандитские выходки в отношение работников средств массовой информации. 30  января прошлого года во время съемок около одесской мерии на работников телекомпании «Град» было совершено нападение. В присутствии работников милиции и городского головы забрали у снимательной группы  видеокамеры, повредили, кассета исчезла. Мероприятие, результаты неизвестны.

Далее.  29 сентября 2009 года во время видеозаписи во время окружного административного…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, завершуйте формулювання питання.

 

10:53:16

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.

Во время телесъемок телекомпанией «ITV» при нас было совершено нападение группой лиц в масках, которые работали совместно с работниками милиции.

Когда было высказано сомнение, что работники милиции имеют право сотрудничать с людьми в масках, на оператора было совершено нападение с применением холодного оружия, видеокамера была повреждена, видеосъемка исчезла. Руководил нападением на работников «ITV» господин, заместитель Киевского РУВД в Одесской области Василий Пасулько. Во время этого прибыл начальник Одесского управления милиции Эдуард Добрынин, который дал распоряжение…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Питання, будь ласка.

 

10:53:59

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.

Закончу. У меня вопрос. Первое: сможет ли ваше ведомство расследовать преступление предыдущего министра и его пособников, которые уничтожали свободу слова? И какая ваша оценка: как могло такое быть? Спасибо.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Вадим Васильевич, вы просто дайте мне эти материалы. Я просто по ним проведу проверку, чтобы я мог потом адекватно вам по этому вопросу ответить.

Теперь то, что касается информирования журналистов, работы с ними и так далее. Вот здесь находится Стогний, раднык министра по, так сказать, связям с СМИ. Он может подтвердить, что при прежней власти, увы, давали указания в центры общественных связей УВД областей о запрете передачи информации отдельным средствам массовой информации, а передача их только особым из них. Это вот Стогний это может подтвердить. По этому факту проводили мы проверку.

По всем этим фактам мы проводим проверки. И те лица, которые были причастны к таким противоправным указаниям, по ним принимаются меры дисциплинарного воздействия, вплоть до увольнения из органов внутренних дел. Поэтому такую чистку мы проводим.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Валерій Бевз, фракція комуністів.

 

10:55:04

БЕВЗ В.А.

Шановний Анатолію Володимирович, днями ознайомився з виступом Нургалієва, міністра внутрішніх справ Російської Федерації. Він в своєму виступі привів декілька цифр, які викликають, так би мовити, серйозні запитання. Ну, для прикладу: сказав, що кожний десятий працівник міліції Росії потребує серйозної допомоги психіатрів, що керівництвом Російської Федерації за рік введено більше тисячі керівників-самодурів і більше того, за рік 9-тий в російській Федерації скоєно триста суїцидів працівниками міліції.

Не хотілося б проводити паралелей, але що робиться у нас, в нашому відомстві? І що має робити керівництво Міністерства внутрішніх справ, щоб таких фактів було менше? Дякую.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Я согласен с вами, это проблема, которая существует и в системе украинской милиции, у нас, увы, есть факты суицида среди личного состава. По каждому из них проводятся проверки и основной, так сказать, позыв совершения таких поступков, суицидов – это низкое денежное содержание работников милиции, проблемы на бытовом уровне. То есть решить эту проблему можно только путем повышения денежного содержания работников милиции, учитывая громадные психоэмоциональные нагрузки, которые работник милиции испытывает. Это первая проблема, которая стоит перед нами.

Вторая, то… та система психологов, которая существует в МВД, с моей точки зрения, на сегодняшний день не отвечает требованиям сегодняшнего дня. Увы, так сложилось, что в эту службу  назначены, скажем так, люди, ну, если можно так сказать „по блату”, то есть чьи-то родственники или чьи-то знакомые. В следствии этого об уровне этой службы в настоящий момент достойном говорить нельзя. Поэтому в системе, когда мы будем реформировать систему нашего образования, там будет предусмотрены обучения людей именно психологов, чтобы они могли проводить адекватную коррекцию психологическую нашего личного состава, который подвержен определенным, так сказать, психоэмоциональным нагрузкам и довольно большим. Дякую вам.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Валентин Матвєєв, фракція комуністів.

 

10:57:36

МАТВЄЄВ В.Г.

Прошу передати слово Миколі Кравченку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Кравченко, мікрофон.

 

10:57:40

КРАВЧЕНКО М.В.

Кравченко, фракция коммунистов, председатель Всеукраинского союза защиты прав водителей, Донецкая область.

У меня к вам такой вопрос, Анатолий Владимирович, масса писем идет по поводу техосмотра будущего, люди теряются, где проходить его, в милиции, то ли на частных станциях технического обслуживания? Я бы считал необходимым, чтобы из ваших уст в средствах массовой информации прозвучала, ну, будем говорить, окончательная информация о том, как будет решен этот вопрос.

И в качестве реплики. Я хочу обратиться к нашим избирателям о том, что вот этот концерт, который устраивают националисты в зале сегодня… ну, в конце концов, разве население не помнит или мы не помним, как Земельный кодекс как шулера по кабинетам принимали, как вводили войска под купол Верховного Совета и вытесняли депутатов из …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте питання, у чому питання?

 

10:58:48

КРАВЧЕНКО М.В.

А питання я задал министру. Я хочу обратили внимание избиратели на то, каким образом как хамелеоны меняют свою кожу, когда пахнет жареным. Речь идет о том, что пусть покаются за то, как они Ющенко поддерживали, которого никто не травил, а мордовали…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Будь ласка.

 

МОГИЛЬОВ А.В. На ваш вопрос по системе ГАИ. Это одна из проблем милиции, это оказание услуг населению. Если главная услуга, которую оказывает милиция – это защита прав и свобод граждан, реагирование на противоправные действия в отношении граждан, то милиция оказывает еще услуги системе разрешительной, паспортной и службе ГАИ.

Мы специально проводили совещание с ГАИ, там есть целый ряд проблем, связанных и с регистрацией автомобилей, и с выдачей водительских удостоверений, и с проведением техосмотра. Сейчас мы эту систему всю реформируем, и итоговый документ обнародуем и опубликуем его в прессе. Вот так сейчас пилотный такой проект мы провели в Симферополе, в Киеве и в Донецке. Делается так, чтобы человек, который приходит покупать автомобиль в салон официального дилера, мог прийти там заплатить деньги и получить ключи, техпаспорт, номер и уехать оттуда, дабы не болтаться по всей, так сказать, системе ГАИ после этого. Эту такую реформу мы проводим по оказанию услуг, тех услуг, которые оказывает МВД населению, чтобы они стали максимально четкими, понятными, прозрачными и минимизировать расходы  населения на оказание этих услуг. Этой работой МВД занимается. Это один из приоритетов или блоков, над которыми милиция работает.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Демчишин, фракція Партії регіонів.

 

11:00:33

ДЕМЧИШЕН В.В.

Прошу передати слово Чечетову Михайлу Васильовичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Михайло Чечетов, мікрофон.

 

11:00:36

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Анатолий Владимирович! Мы знаем и мы видели, как с 2005 года практически началось тотальное уничтожение милиции. Разгоняли лучшие кадры, милицию превращали в аппарат политических преследований, политических репрессий, аппарат, обслуживающий интересы одних политически сил и политических движений, политических лидеров.

Мы знаем, что вы милиционер до мозга гостей. Мы вас очень глубоко уважаем  и мы вам верим, верим в то, что вы делаете.

Скажите, пожалуйста, что вы сейчас предпринимаете для того, чтобы восстановить былую славу милиции, которой она обладала, когда ею руководил легендарный министр внутренних дел покойный Юрий Кравченко? Спасибо.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Спасибо за вопрос.

В настоящий момент то, что вы сказали, что милицию превратили в инструмент разборок каких-то, кроме этого, милицию превратили еще и в насос, высасывающий финансы из народа. Увы. И я это должен утверждать, потому что эти коррупционные цепочки, которые были сложены снизу вверх, о финансовых потоках, которые высасывались из народа просто и оседали вверху. Эти цепочки мы сейчас режем. Из-за этого я и ввел ответственность руководителей за своих подчиненных трехступенчатую.

Вот пример приводили, меня спрашивали, о том, что когда замначальника УВД Тернопольской области за совершение уголовного преступления был арестован. Начальника УВД области сняли, потому что он его назначал. И такая ответственность будет, чтобы начальник знал, что если он с подчиненного какие-то гроши требует, то за эти гроши… поимки его отвечать будет и он.  Поэтому эту цепочку коррупционных связей в системе милиции мы ее сейчас рушим.

О профессиональном ядре, которое, увы, в милиции разрушено, я бы сказал, не разрушено – развращено. Вот это самое страшное. Сейчас мы проводим целый комплекс, я об этом могу говорить час или больше об этом всем, мы проводим целый комплекс мероприятий по разным направлениям, по нормализации обстановки в милиции, по восстановлению доверия народа к милиции, о том, чтобы могли адекватно или честно смотреть в глаза всем людям, адекватно реагируя на заявление граждан.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Юрій Болдирєв, фракція Партії регіонів.

 

11:02:56

БОЛДИРЄВ Ю.О.

Уважаемый Анатолий Владимирович! Во-первых, разрешите поблагодарить вас  от имени родителей тех детей, которые теперь, к счастью не имеют возможность  покупать курительные смеси.

Ко мне обращалась группа родителей по этому поводу, спасибо вам за быстрое оперативное реагирование, решение этого вопроса. Но остается вопрос зависимых от игровой деятельности, расскажите пожалуйста, что вы планируете, какие меры вы планируете предпринять для прекращения нелегальной  игровой деятельности на территории страны? Спасибо.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Вы знаете, что сейчас в большей мере игровая деятельность ушла из темы наличных денег, ушла в сферу Интернета. С этой целью в настоящий момент в системе МВД создается департамент кибергпреступности, который будет заниматься данным вопросом, чтобы мы могли более адекватно влиять на эту игровую деятельность именно в сфере Интернета, в сфере  глобальных сетей.  Поэтому этой работой мы занимаемся.

Более того, я скажу, с принятием Закона «О ликвидации игрового  бизнеса» он, мы знаем он остался, знаем кем он крышуется и занимаемся сейчас обрезанием всех этих, по точкам, которые туда стекают. Мы этим занимаемся, то что касается курительных смесей мы внесли этот документ в Кабмин, он был Кабмином принят о внесении перечня всех этих трав курительных в перечень наркотических веществ. И такой процесс должен идти постоянно каждый буквально день рождаются новые препараты, новые  средства, которые необходимо  постоянно туда вносить. Это находиться под контролем департамента ОБНОНа и мы постоянно будем совершенствовать этот список. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Лілія Григорович, фракція "Наша Україна – Народна самооборона".

 

11:04:58

ГРИГОРОВИЧ Л.С.

Лілія  Григорович, депутатська група „За Україну!”.

Шановний пане міністре! Тут  питали у вас, про те, що було п’ять років назад, десять років назад, я скажу про інше, скоро буде 40 з дня загибелі, не виясненої, трагічної студента Індило. У вас про це питали багато разів, як опозиційний депутат я очевидно мала би коментувати це  і перевищенням дій влади, неподобство і буду це робити, але я спитаюсь вас як людина. Скажіть, будь ласка, чи ви розумієте, що у Греції  ці всі заворушення почалися після вбивства молодого юнака, з боку правоохоронних органів, які перевищили свої повноваження. Я хочу запитатися, чи не треба просто уйняти своїх службовців, бо ми говорили тут про психологічну перевантаженість, нехай вони так не релаксують на людях. Бо замість того, щоб підкласти плече своєму Президентові і владі по суті виходить, що міліція ставить велику свиню. Тому я б хотіла ще раз закликати вас, не просто на час розслідування…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, завершіть питання.

 

11:06:10

ГРИГОРОВИЧ Л.С. Не просто на час розслідування відставити таких, психологічно закомплексованих людей, від службового виконання, їх треба звільнити. Бо студент не загинув під час силових акцій, коли озброєні міліціонери йшли на студента, студент загинув у приміщенні Шевченківського СІЗО. Тому я наполягаю на тому, щоб їх звільнити вже, вони перевищили.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Спасибо вам за вопрос. Я, как человек, как отец, я с вами согласен абсолютно в этом вопросе, но существует еще такое понятие как презумпция невиновности. Я не могу обвинять кого-то до установления его виновности, поэтому мы ждем выводов прокуратуры по этому вопросу. Материалы все мы представили туда, решение прокуратуры, которое оно будет принимать, оно будет итоговым и по решению, по концу его будут приниматься саамы жесткие меры.

Более того, я вам скажу, все последние совещания, которые я провожу в областях, на этом примере я объясняю, что действия работников милиции в любой ситуации должны быть адекватны тем правонарушениям, которые совершает человек. Тут очень много можно полемизировать по этому вопросу, но действия должны быть адекватными. И объясняю всем работникам, вбивая буквально в головы, о том, что права человека, его свободы, а жизнь человека тем более, это самое высшая ценность, которая есть в государстве. Ломаем этот стереотип мышления, который увы никто не  трогал. Уровень погибших в системе наших ИВСов или комнат задержанных, он примерно, он не примерно, он там в этом году чуть ниже чем в прошлом году. Мы должны достигнуть вообще этой нулевой оценки этого дела, потому что увы, ломать психологию сотрудников очень тяжело, не то что довольно, а очень тяжело. Но я вам скажу так, в настоящий момент руководство министерства подходит очень жестко к малейшим нарушениям законности со стороны наших работников.

Любое, самое мелкое, даже маленькое нарушение закона получает очень жесткую оценку как в отношении того лица, кто его совершил, так и в отношении его руководителей, дабы повысить ответственность руководителей за своих подчиненных.

По итогам проверки там будут приняты адекватные меры в соответствии с виновностью каждого, то что будет установлено  прокуратурой.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ.  Микола Томенко,  будь ласка.

 

11:08:28

ТОМЕНКО М.В.

Анатолій Володимирович, так сталось, що я останнє запитання вам задаю, це радше не запитання, а порада. Повірте, я  за останні роки, коли був президент Леонід Кучма, Віктор Ющенко, вивчив всі документи, які стосуються охорони найвищих посадових осіб, вони складаються, правильно ви сказали, з закону і з документів, які регламентуються „не для  службового користування”.

І моя порада є дуже проста. Значить вона зводиться до наступного,  проблема, бачитимете Голову Служби безпеки і УДО, передайте вітання і скажіть, що якщо далі охорона Президента буде здійснюватися так, як вона здійснюється  сьогодні, ви принижуєте, або ті, хто займаєтесь, Президента, ви принижуєте киян  і принижуєте Україну. Тому що якщо щоденно посадові особи, починаючи з Голови Служби безпеки України, будуть заявляти про те, що вони розшукують маніяка чи терориста, який хоче вбити Президента, це зневага і до Президента, і до країни. Тому що ті люди, які займаються охороною Президента, вони повинні думати про кількісні параметри, параметри етики. Конституція, до речі, наша  передбачає не тільки  гідність Президента захищати, а й гідність кожної людини. Ну якщо метро буде блокуватися в Києві, такого не було напевно з часів Другої світової війни, блокуватись, коли проїжджає Президент, ви уявляєте, яке ставлення киян до влади і до правоохоронних органів.

Тому міру безпеки, гідність, треба враховувати. Бо в іншому разі робиться шкода, ще раз кажу,  і главі держави і шкода країні. Бо як в засобах масової інформації і міжнародних агенцій пишуть, що двічі Президент проводив публічні заходи і двічі шукали терориста чи вбивцю, яке ставлення у світу до нашої країни?

Тому просив би тут виходити зі здорового глузду, поваги до людей і до того, щоб ми розуміли, що Президент працює на країну, а країна думає про те, як  їй не заважають так само   діяти, щоденно працювати, особливо киянам, які мають свої проблеми і щоденно їх вирішують.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Анатолій Володимирович.

 

МОГИЛЬОВ А.В. Це для мене питання. Якщо, если говорить о работе милиции по этой проблеме, то милиция действует в строгом соответствии с действующим в стране законодательстве. Точка. Все силы и средства милиции, которые привлекаются и привлекаются ровно столько, сколько необходимо для охраны общественного порядка. Точка. Все остальные вопросы не касаются компетенции милиции вообще.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте будь ласка, Анатолій Володимирович. Шановні колеги! Година запитань до міністра внутрішніх справ вичерпана.

Переходимо до розгляду наступного питання. Шановні колеги! Відповідно до статті 25 Регламенту Верховної Ради України у п’ятницю ми маємо 30 хвилин для виголошення депутатських запитів.

Надійшли запити народних депутатів України:

Ірини Бережної до Президента України  щодо вжиття заходів реагування за фактами рейдерського нападу на Закрите акціонерне товариство "Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних та лікарських препаратів "Біолік" (місто Харків), Товариства з обмеженою відповідальністю  "Сінбіас Фарма" та "ОнкоДженерікс" (місто Донецьк).

Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

11:12:22

За-198

Запит підтримано.

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України.

 

11:12:42

За-229

Рішення прийнято.

Сергія Подгорного до Президента України про надання інформації стосовно робочого візиту Президента України до Грецької Республіки 6-7 червня 2010 року. Ставлю на голосування про підтримку запиту..

 

11:13:11

За-84

Рішення не прийнято.

Юрія Литвина до Президента України  щодо запобігання рейдерській атаці на об’єкт Державного комітету  телебачення та радіомовлення  України.  Ставлю на голосування про підтримку запиту. Прошу голосувати.

 

11:13:40

За-93

В кінці повернемся до голосування. Запит не підтримано.

Ольги Герасим’юк та Ірини Геращенко  до Президента України  щодо запобігання випадків обмеження руху транспорту. Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

11:14:12

За-99

Рішення не прийнято.

Андрія Павловського до Прем'єр-міністра України  щодо невиконання Кабінетом Міністрів України Закону України "Про оплату праці" в частині встановлення розміру тарифної ставки робітника першого розряду, що має перевищувати законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

 Вадима Колесніченка до Прем'єр-міністра України  щодо вжиття дієвих заходів із відновлення діяльності Державного підприємства "Чорноморсько - Азовське виробничо-експлуатаційне управління морських шляхів" з виконання державних функцій із забезпечення експлуатації морських водних шляхів.

Василя Грицака до Прем'єр-міністра України, Міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України  щодо перевірки інформації про вірогідність створення колишнім заступником Міністра внутрішніх справ України, одним із лідерів Політичної партії "Фронт Змін" Володимиром Хоменком так званого "Комплексу спеціальних об'єктів "Фортеця" МВС" з метою виведення об'єктів державної власності з під контролю держави.

 Віктора Сінченка до Прем'єр-міністра України  щодо зняття з державної реєстрації Українського виробничого об'єднання по виробництву залізобетонних конструкцій "Укртрансзалізобетон" Української державної корпорації "Укртрансбуд".

Володимира Яворівського до Прем'єр-міністра України  з приводу підтвердження або спростування інформації про те, що українська сторона відкликала своїх адвокатів-міжнародників з судового процесу у Стокгольмському арбітражному суді, де розглядався позов компанії "РосУкрЕнерго" до України щодо повернення їй одинадцяти  мільярдів кубічних метрів природного газу (вартістю понад 5 мільярдів доларів), рішення якого завдало великої шкоди національним інтересам та може призвести до втрати чверті Державного бюджету України.

 Григорія Смітюха до Прем'єр-міністра України  стосовно захисту інтересів держави та усунення порушень законодавства у зв'язку із ситуацією навколо штучного банкрутства Державного підприємства "Нікопольський трубний завод".

Григорія Смітюха до Прем'єр-міністра України, Голови Служби безпеки України, Голови Державної податкової адміністрації України, Голови Фонду державного майна України, Генерального прокурора України  стосовно захисту інтересів держави та припинення протиправної діяльності керівництва Державного підприємства "Севастопольський виноробний завод", яка загрожує банкрутством підприємства.

Едуарда Прутніка до Кабінету Міністрів України, Міністерства аграрної політики України, Державного комітету із земельних ресурсів України, Міністерства внутрішніх справ України, Вищої Ради юстиції, Генеральної прокуратури  України  стосовно необхідності всебічного розгляду звернення підприємця Олександра Хлєбова щодо недопущення протиправного поглинання і захоплення агропідприємств у Талалаївському та Срібнянському районах Чернігівської області шляхом заволодіння землями сільськогосподарського призначення, які відповідно до законодавства зареєстровані і знаходяться в оренді, та блокування протягом останніх двох років господарської діяльності підприємств "Партнер Плюс" та "Партнер Плюс Агро"

Євгена Царькова до Прем'єр-міністра України, Міністра охорони навколишнього природного середовища України  щодо відновлення екосистеми морського лиману Сасик шляхом будівництва сполучного каналу й реабілітації прилеглих територій.

Ігора Шарова до Прем'єр-міністра України  щодо надання інформації про вжиті заходи та дії у подоланні надзвичайно критичної ситуації у місті Калуші та цільове використання державних коштів, спрямованих на її подолання.

Ігора Шарова до Прем'єр-міністра України  щодо нагальних заходів із ліквідації наслідків підтоплення територій у містах і селищах України.

 Миколи Деркача до Прем'єр-міністра України  щодо реконструкції пологового будинку в місті Дніпродзержинську Дніпропетровської області.

Миколи Деркача до Прем'єр-міністра України  щодо вирішення проблеми забезпечення якісною питною водою мешканців міста Зеленодольська Апостолівського району Дніпропетровської області.

Миколи Томенка до Прем'єр-міністра України  щодо різкого скорочення випуску української книжкової продукції у 2010 році.

Оксани Білозір до Прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України стосовно вжиття невідкладних заходів щодо недопущення незаконної вирубки лісів у Київській області та інших регіонах України.

Олега Зарубінського до Прем'єр-міністра України  щодо створення державою безпечних умов проживання для осіб, які мешкають на територіях, де проводяться підземні роботи.

Олега Зарубінського до Прем'єр-міністра України  щодо заходів із збереження державою власних територій в межах Дунайського сектору українсько-румунського кордону.

Олега Тищенка до Прем'єр-міністра України  щодо проведення службового розслідування за фактом неналежного виконання службових обов'язків, невиконання законних вимог народного депутата України головою Державного комітету із земельних ресурсів України Олегом Кулінічем.

Олени Бондаренко до Прем'єр-міністра України  щодо добудови підвідних газопроводів до сіл Бердичівського району Житомирської області.

Сергія Власенка до Першого віце-прем'єр-міністра України, міністра палива та енергетики України, голови правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України"  щодо обставин неналежного виконання своїх обов'язків посадовими особами під час представництва інтересів Національної  акціонерної  компанії "Нафтогаз України" в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольму (Швеція).

Сергія Гордієнка до Прем'єр-міністра України  щодо вивчення причин закриття та можливості відновлення роботи Білицького молочноконсервного комбінату Кобеляцького району Полтавської області.

Сергія Павленка до Прем'єр-міністра України, міністра охорони здоров'я України щодо забезпечення ефективного лікування онкохворих дітей.

Тараса Стецьків до Прем'єр-міністра України  щодо прозорості проведення конкурсу проектів програм, розроблених молодіжними, дитячими громадськими організаціями та їх спілками, стосовно дітей, молоді, жінок та сім'ї на 2010 рік.

Юрія Кармазіна до Прем'єр-міністра України  стосовно вжиття заходів із негайної розробки родовищ газогідратів Чорного моря, об'єм яких сягає біля 50 трильйонів кубометрів і може забезпечити Україну природним газом на півтори тисячі років, що забезпечить енергетичну та політичну безпеку України, недопущення знищення Прикарпатського управління бурових робіт, як світової колиски нафтогазовидобувної промисловості, збереження кадрового потенціалу та вирішення питання із фінансування вказаних проблем в повному об'ємі за рахунок державних асигнувань, відновлення та розвитку нафтогазової галузі в Україні, підвищення ефективності її діяльності, створення та забезпечення умов для сталого зростання та підвищення конкурентоспроможності нафтогазової сфери національної економіки, що сприятиме забезпеченню національних інтересів держави.

Юрія Литвина до Прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України  щодо запобігання рейдерській атаці на об'єкт Державного комітету телебачення та радіомовлення України.

Юлії Ковальової до Прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України  щодо перевірки законності виділення земельної ділянки під будівництво поблизу Шатіловського джерела питної води у місті Харкові у зв'язку із незадоволенням відповіддю на депутатське звернення.

Арсенія Яценюка до Голови Антимонопольного комітету України, міністра фінансів України  щодо надання інформації про монопольне становище консорціуму "ЄДАПС" на ринку виробництва цінних паперів, документів суворої звітності, акцизних марок та голографічно-захищених елементів.

Валерія Келестина до міністра охорони навколишнього природного середовища України, Генерального прокурора України  щодо неналежного розгляду депутатського звернення відповідальними працівниками Державної геологічної служби стосовно розробки піщаного кар'єру біля церкви - пам'ятки архітектури національного значення та старовинного цвинтаря приватною фірмою Закрите акціонерне товариство  агрофірма "Кліщівнянка".

Валерія Писаренка до міністра внутрішніх справ України, голови Київської міської державної адміністрації  щодо ознак зловживання Володимиром Бондаренком - членом політичної партії "Реформи і порядок" повноваженнями народного депутата України задля отримання неправомірної вигоди.

Володимира Яворівського до голови Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду "Україна 3000"  з приводу будівництва в Києві Дитячої лікарні майбутнього під патронатом дружини екс-президента України Віктора Ющенка, а саме: наявності реальної земельної ділянки, кількість зібраних добродійними пожертвами коштів, надання інформації про те, де ці кошти знаходяться, як витрачаються, і чи взагалі буде споруджена в Україні вкрай необхідна для українських дітей лікарня в найближче десятиріччя.

Едуарда Прутніка до Міністерства палива та енергетики України, Міністерства фінансів України, Чернігівської обласної державної адміністрації стосовно необхідності розгляду колективного звернення жителів села Верба Коропського району Чернігівської області щодо сприяння у газифікації цього населеного пункту;

Євгена Царькова до Міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України щодо співробітників Одеської обласної клінічної лікарні та однієї з районних лікарень Одеської області, яких викрито в продажі дітей;

Миколи Янковського до голови Вищої ради юстиції, Голови кваліфікаційної комісії суддів господарських судів України щодо підтримки звернення працівників Відкритого акціонерного товариства "Концерн Стирол" міста Горлівки Донецької області;

Олега Тищенка до голови Вищої ради юстиції стосовно розгляду звернення Голови Правління Публічного акціонерного товариства "Банк Національний кредит" щодо, на думку заявника, неправомірних дій та порушення присяги судді Господарського суду міста Києва Інги Усатенко;

Олександра Шепелєва до міністра транспорту та зв'язку України  щодо вжиття заходів для ремонту мосту-шляхопроводу у місті Дніпродзержинськ та вирішення питання його подальшого обслуговування;

Олени Бондаренко до міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  щодо неналежного розгляду звернення громадян і ненадання відповіді заявникам;

Павла Мовчана до міністра культури і туризму України щодо фінансування та випуску газети "Кримська світлиця";

Сергія Гордієнка до голови Вищої ради юстиції щодо необхідності проведення перевірки на предмет вивчення окремими суддями Київського та Московського районних судів міста Харкова дій, що порочать звання судді і викликають сумнів у їх об'єктивності, неупередженості, незалежності, чесності і непідкупності;

Сергія Подгорного до Керівника Державного управління справами  про надання інформації стосовно робочого візиту Президента України до Грецької Республіки 6 - 7 червня 2010 року;

Сергія Терещука до міністра внутрішніх справ України щодо вчинення тиску на кандидата на посаду Обмачівського сільського голови Бахмацького району Чернігівської області Віталія Кухаренка;

Юрія Крука до міністра юстиції України, міністра закордонних справ України щодо правомочності для України міжнародних конвенцій з безпеки мореплавства;

Юрія Стеця до Голови Служби безпеки України стосовно необхідності розслідування факту стеження невідомими особами за працівниками телевізійного  каналу ТVі і вжиття невідкладних закладів щодо порушення конституційних прав і свобод громадян України;

Володимира Карпука та Володимира Мойсика до Міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України  щодо перевірки фактів перевищення службових повноважень, грубого порушення Конституції України працівниками міліції та бійцями спецпідрозділу "Беркут", які застосували силу та сльозогінний газ до мирних громадян біля приміщення Апеляційного суду Волинської області 15 червня  2010 року;

Ірини Геращенко та Ольги Герасимюк до начальника Управління державної охорони України  щодо порушення співробітником Управління державної охорони України Конституції та законів України;

Ольги Герасимюк та Ірини Геращенко до Міністра внутрішніх справ України  щодо запобігання обмеженню руху транспорту;

Андрія Павловського до Генерального прокурора України  щодо незаконного виділення земельних ділянок та недопущення знищення зелених насаджень вздовж Святошино - Броварської лінії метрополітену між станціями "Чернігівська" та "Дарниця" в Дніпровському районі міста Києва;

Арсенія Яценюка до Генерального прокурора України, Голови Київської міської державної адміністрації  щодо зупинення незаконного знищення парку імені Малишка у Дніпровському районі міста Києва;

Володимира Пилипенка до Генерального прокурора України  щодо протиправного захоплення народним депутатом України, членом політичної партії "Реформи і порядок" Сергієм Соболєвим Товариства з обмеженою відповідальністю "Євпаторійський винзавод" та Відкритого акціонерного товариства сільськогосподарське підприємство "Чорноморська перлина";

Володимира Пилипенка до Генерального прокурора України  щодо нереагування Генеральною прокуратурою України на інформацію про протиправні дії, члена політичної партії "Реформи і порядок" Остапа Семерака, що полягають у рейдерському захопленні майна мешканців Києва;

Євгена Шаго до Генерального прокурора України  щодо здійснення перевірки та притягнення до відповідальності осіб, причетних до зловживань, перевищення службових повноважень і розпродажу земельних ділянок у селі Білогородка Київської області;

Ігоря Савченко до Генерального прокурора України  щодо перевірки фактів неналежного виконання службових обов'язків Броварським міжрайонним прокурором Київської області Сергієм Щербиною;

Ірини Бережної до Генерального прокурора України  щодо вжиття заходів реагування за фактами рейдерського нападу на Закрите акціонерне товариство "Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних та лікарських препаратів "Біолік" (місто Харків), Товариства з обмеженою відповідальністю  "Сінбіас Фарма" та "ОнкоДженерікс" (місто Донецьк).

Олени Шустік до Генерального прокурора України  стосовно вжиття заходів щодо припинення незаконних дій службових осіб Товариства з обмеженою відповідальністю "Європоліс Проперті Холдинг".

Святослава Олійника до Генерального прокурора України  щодо протиправного захоплення Луганського машинобудівного заводу імені Пархоменка.

Юрія Кармазіна до Генерального прокурора України  стосовно неналежного реагування на депутатський запит та звернення працівників прокуратури Львівської області та Дрогобицької міжрайонної прокуратури за фактами розкрадання майна на Відкритому акціонерному товаристві "Дрогобицький машинобудівний завод", нецільового використання коштів місцевого бюджету головою Стебницької міської ради при вирішенні питання щодо визначення власника орендного підприємства "Все для дому" та при здійсненні фінансово-господарської діяльності "Стебникводоканал", створення комплексної комісії з перевірки фактів бездіяльності, неналежного виконання посадових обов'язків окремими працівниками прокуратури Львівської області та Дрогобицької міжрайонної прокуратури, вирішення питання про притягнення їх до відповідальності та заміну керівництва Дрогобицької міжрайонної прокуратури Львівської області.

Катерини Ващук до Генерального прокурора України  щодо невдоволення відповіддю на депутатське звернення про перевірку законності порушення кримінальної справи проти Сергія Сека і дотримання процесуального законодавства при проведенні досудового слідства посадовими особами Печерського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві, прокуратури міста Києва та прокуратури Печерського району    міста Києва.

Олени Шустік до Генерального прокурора України  стосовно вжиття заходів щодо припинення незаконних дій службових осіб Товариства з обмеженою відповідальністю "Європоліс Лоджістікс Парк два".

Володими Олійника та Василя Демчишена до Генерального прокурора України  стосовно призначення перевірки дотримання вимог чинного законодавства України під час процедури передачі в заставу державного майна Державним підприємством "Укрриба" Відкритому акціонерному товариству "Волиньрибгосп".

Ксенії Ляпіної до Ірпінського міського голови  щодо виділення земельної ділянки мешканці міста Ірпінь Ларисі Витяганець.

Ксенії Ляпіної до Голови Солом'янської районної державної адміністрації міста Києва стосовно надання інформації щодо забудови земельної ділянки у місті Києві по вулиці Урицького, 37-А.

Миколи Шмідта до голови Донецької обласної державної адміністрації, Донецького міського голови  щодо вирішення житлового питання інваліда Великої Вітчизняної війни І групи Геворга Варагяна.

Юрія Гнаткевича до Київського міського голови з приводу незадоволення відповіддю на депутатське звернення щодо проблем контролю за виконанням мовного законодавства у зовнішній рекламі столиці, бо така відповідь скоріше нагадує глузування над депутатом, ніж відповідь по суті депутатського звернення.

Шановні колеги! Тут прозвучала пропозиція про те, щоб повернутися до розгляду запитів, які пропонували скерувати до Президента України. Тому я поставлю на голосування всі ті запити, які не були підтримані, кожен окремо.

Повернутись до розгляду запиту народного депутата, прошу уваги, щоб потім робили свідомий вибір.

Сергія Подгорного до Президента України про надання інформації стосовно робочого візиту Президента України до Грецької Республіки 6-7 червня 2010 року.

 

11:32:09

За-113

Запит не підтримано. Тобто повернення не підтримано.

Ставлю на голосування пропозицію про повернення до розгляду запиту Юрія Литвина до Президента України (щодо запобігання рейдерській атаці  на об’єкт Державного комітету телебачення та радіомовлення  України. Ставлю на голосування про повернення до розгляду запиту, прошу голосувати.

 

11:32:43

За-303

Повернулись до розгляду запиту. Ставлю на голосування про підтримку запиту. Прошу голосувати.

 

11:33:03

За-304

Підтримали запит.

Ставлю на голосування пропозицію про направлення запиту до Президента України. Прошу голосувати.

 

11:33:23

За-312

Запит направляється до Президента України.

Ставлю на голосування пропозицію про повернення до розгляду запиту Ольги Герасим’юк та Ірини Геращенко до Президента України щодо запобігання випадків обмеження руху транспорту.

 

11:33:53

За-113

Рішення не прийнято.

По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 0, "Блок Юлії Тимошенко" – 75, "Наша Україна - Народна самооборона" – 38, фракція комуністів, "Блок Литвина" і позафракційні – 0.

Всього виголошено 96 запитів. Шановні колеги, дві фракції, фракція "Блок Юлії Тимошенко" і "Наша Україна - Народна самооборона" вимагають оголосити перерву на 30 хвилин для проведення консультацій щодо розкладу засідань на сьогодні, п’ятницю 18 червня. Можливо заяву зразу зроблять чи перерву? Перерву. Давайте домовимось таким чином: ми зробимо перерву до 12 годин 05 хвилин, а потім не будемо робити перерву і доопрацюємо в нормальному режимі.

Так заяву, перерву вимагають зробити. Оголошується перерва до 12 годин 05 хвилин.

 

Після перерви

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Продовжуємо нашу роботу. Дві фракції запропонували перерву, вона була оголошена, прошу проінформувати з приводу … Що-що?

Виступати від імені двох фракцій буде народних депутат  Стець.

 

12:05:34

СТЕЦЬ Ю.Я.

Шановні колеги, хочу ще раз звернути вашу увагу на ті питання, які піднімає опозиція уже протягом двох останніх тижнів і чомусь в цій залі, а також  в Апараті Верховної Ради немає ніяких відгуків. У мене не лишається жодної іншої можливості як з цієї поважної високої трибуни спробувати достукатись до ваших  душ, сердець, до вашого розуму.

Наголошую  на тому, що в Україні останнім часом  зареєстровано достатню кількість правопорушень, які стосуються перешкоджання журналістській  діяльності. Для Голови пояснюю, що зареєстровані вони депутатськими запитами до голови МВС, до Голови Служби безпеки, до Генерального   прокурора.

Вчора ця поважна зала за допомогою голосів коаліції створила тимчасову слідчу комісію на чолі з пані Богословською, яка має розслідувати діяльність Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Наголошую на тому, що ця комісія була створена з порушенням закону, оскільки на момент реєстрації і голосування  в залі в цій комісії було лише 4 члени подані від депутатської зали.

Крім  того, головою в цій комісії призначено пані Богословську, яка не є членом жодної з фракцій, а згідно Закону України „Про Регламент  Верховної Ради” головою  тимчасової слідчої комісії можуть висувати тільки депутатські фракції і в тому числі і депутатські групи, пані Богословська є позафракційним депутатом.

Оскільки Комітет  по свободі слова і інформації на своєму засіданні прийняв рішення одноголосно про створення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування випадків цензури у засобах масової інформації, тиску на свободу слова в Україні та  перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, ми вимагаємо  від Голови Верховної Ради України  підписати лист про  відкликання цієї постанови і доручити у найстисліші терміни регламентному комітету  розглянути нову постанову, на погляд юристів апарату комітету, бездоганну, нову постанову з такою самою назвою. Так само вимагаємо після цього внесення  негайного до залу.

Ще раз наголошую, що стан свободи слова в Україні зараз потребує нашого уважного розслідування, оскільки журналістів б’ють. Давайте не допустимо ще однієї справи  Гонгадзе. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка.

Шановні колеги, я одразу мушу сказати,  що  попри всю повагу до звернення народних депутатів і комітетів, я не зможу відкликати проект постанови. Дозвольте я вивчу це питання, оскільки я вчора перебував з офіційним візитом у Німеччині, не бачив ще матеріалів, які були вчора  проголосовані. Одне можу сказати, що, виходячи з того, що у слідчих комісіях  навіть  має бути представництво, яке пропорційно відповідає складу Верховної Ради України, то нам треба знаходити домовленості, інакше ми не зможемо прийняти рішення по жодній із слідчих комісій. Якщо не буде представників від фракцій,  я думаю, що ми розумієм всі, що не можна   буде підписати цей документ. Тому я вивчу ці  пропозиції, проконсультуюсь із юристами, я думаю, що  ми вийдем на прийнятне рішення.

Разом з тим я просив би  і звертаюсь до курівництва фракції Партії регіонів і фракції БЮТ завершити спільні переговори щодо Комітету з питань  свободи слова  та інформації. Ми не можемо далі  так працювати, що немає голови комітету.  Я наскільки знаю, консультації проводились, поки що вони там  результативно  не завершились. Будь ласка,  знайдіть компроміс, якими комітетами   чи яким комітетом ви можете обмінятися для того, щоб ми вирішили це питання, щоб воно не вирішилось через більшість, тиском, голосуванням в 226 голосів. Нам не треба  створювати у сесійній залі приводи для чергових конфліктів. Нам потрібно позитивні паростки, які ми мали в плані порозуміння і знаходження компромісів.

Шановні народні депутати, переходимо до розгляду питань, які визначені розкладом на сьогодні. Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування угод про розподіл продукції. Проект реєстраційний номер має 5376. Я просив би, щоб ми ці законопроекти далі розглядали за скороченою процедурою, для того щоб максимально змогли прийняти рішень. Доповідач – народний депутат України Горошкевич Олександр Сергійович, співдоповідач – голова підкомітету Комітету з питань економічної політики Плотніков Олексій Віталійович. Я ставлю на голосування пропозицію про розгляд законопроекту 5376 за скороченою процедурою. Прошу голосувати.

 

12:11:13

За-201

Рішення прийнято.

Будь ласка.

 

12:11:22

ГОРОШКЕВИЧ О.С.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати! Необхідність прийняття змін до законодавства України щодо застосування угод про розподіл продукції викликана наступними чинниками.

 По-перше, законопроект ліквідує внутрішні протиріччя, що існують у діючому законі. Це стосується, зокрема, визначення учасників угоди з української сторони. Так в статті 4 діючого закону фіксується, що стороною угод про розподіл продукції є держава Україна, але вже в статті 5 зазначається, що сторонами угоди є Кабінет Міністрів України і орган місцевого самоврядування, на території якого знаходиться ділянка надр, що передається у користування на умовах угоди про розподіл продукції.

По-друге, базовий Закон про угоди про розподіл продукції приймався ще в 99 році. За цей час застаріли як окремі положення самого закону, так і низки законів, які повязані з тими діями, до яких він призводить. Тому пропонується і внести зміни до тих законодавчих актів, які є паралельно.

По-третє, український Закон про угоди про розподіл продукції, на відміну від законодавства інших країн, розроблявся для регулювання не тільки видобутку нафти і газу, але і для інших видів корисних копалин. Проте, на сьогодні найбільше практичне значення цей законопроект має для роботи на морських та вуглеводневих родовищах. Тому до закону треба внести уточнення для більш чіткої регламентації операцій із пошуку і добутку нафти і газу на континентальному шельфі.

Зокрема, в діючому законодавстві відсутнє чітке визначення кордонів континентального шельфу та прилеглої економічної зони. І тому залишається поле для дискусій. Чи має зокрема Одеська обласна рада юрисдикцію щодо ділянок надр в північно-західному секторі мілководного шельфу. Від відповіді на це питання залежить дуже важливий практичний висновок. Чи буде Одеська обласна рада стороною конкретної угоди по розподілу продукції. Слід зазначити, що для належної регламентації робіт з пошуку та видобутку вуглеводів на шельфі треба вносити низку змін не тільки до закону про угоди про розподіл продукції…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте будь ласка.

 

ГОРОШКЕВИЧ О.С. А й до інших законів. Так, згідно чинного законодавства, морська платформа є частиною митної території України. А видобута на ній нафта є товаром українського походження. В той же час, через відсутність відповідного митного режиму, при доставці на материкову частину України належної державі частини видобутої нафти, ця нафта повинна оформлюватись як імпортована із сплатою ввізного мита та податку на додану вартість. Явний абсурд, який ми пропонуємо виправити.

Науково-експертна рада пропонує прийняти зазначений законопроект в першому читанні. А при підготовці до другого читання врахувати низку зауважень. Я погоджуюсь із частиною цих зауважень. Також я погоджуюсь з тими зауваженнями, які має Міністерство фінансів та Мінекономіки щодо доопрацювання до другого читання ряду положень цього закону. Прошу підтримати законопроект у першому читанні. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олександре Сергійовичу. Сідайте будь ласка. Олексій Плотніков, голова підкомітету Комітету з питань економічної політики. Прошу, рішення комітету?

 

12:14:33

ПЛОТНІКОВ О.В.

Шановний Голово! Шановні народні депутати! Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики на засіданні 30 березня 2010 року розглянув проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування угод про розподіл продукції. Реєстраційний номер 5376 від 15.11.2009 року. Внесений народним депутатом України Горошкевичем.

В проекті пропонується внести зміни в Закон України про угод про розподіл продукції, Митного кодексу, Кодексу України про надра та деяких інших законодавчих актів, які спрямовані на створення  належних умов для укладання таких угод. Законопроектом передбачається внесення окремих  змін до чинних законів України, які дозволять усунути суперечності закону, чітко визначити державною стороною угоди про розподіл продукції  та органи влади, ну і багато інших речей, про які казав в своєму виступі і народний депутат, і які колеги мають тексти роздані під час реєстрації.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради у своєму висновку  висловило до проекту деякі зауваження, проте рекомендує прийняти  законопроект у першому читанні за основу для подальшого доопрацювання з урахуванням зауважень і пропозицій. Таким чином, Комітет з економічної політики прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів, внесений народним депутатом  України Горошкевичем, прийняти у першому читанні за основу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, прошу записатися на обговорення законопроект, якщо є потреба така. Прошу прізвища народних депутатів вивести на інформаційне табло. Михайло Чечетов, прошу.

  

12:16:19

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Шановний Володимире Михайловичу! Шановні народні депутати! Цілі і завдання розробленого законопроекту полягають у створенні належних законодавчих  засад для застосування угод про розподіл продукції, спрощення окремих дозвільних процедур у сфері надрокористування на умогах угод про розподіл продукції, усунення окремих прогалин в законодавстві,  пов`язаних з застосуванням митних процедур до вуглеводнів, добутих на митній території України, розташовані за межами Державного кордону, але в межах виключної морської економічної зони України, а також удосконалення механізму сплати податків, зокрема в натуральній формі, тобто частини вуглеводневої сировини, а також ліквідувати неузгодження та прогалини в чинному законодавстві, що створюють перешкоди для застосування державою угод про розподіл продукції.

Законопроектом передбачається також внесення окремих змін до Закону про  угоди про розподіл продукції, які дозволяють:  перше -      усунути суперечності закону, чітко визначити державу стороною угоди про розподіл продукції та органи державної влади, через які держава діє як учасник такої угоди.

Друге. Визначити уповноважений орган державної влади – Кабінет Міністрів України – на укладання угоди про розподіл продукції на території виключної морської економічної зони та на континентальному шельфі України.

Третє. Вдосконалити та врегулювати механізми сплати податків і зборів при виконанні угоди про розподіл продукції, зокрема у межах території виключної морської економічної зони України.

І четверте. Посилити гарантії від змін в законодавстві на термін дії укладеної угоди, а отже, створити стабільний та сприятливий режим надрокористування на період дії угоди.

Також даний законопроект передбачає внесення окремих, найбільш актуальних, змін до наступних законодавчих актів України: до Митного кодексу, до кодексів закону про надра, про зовнішньоекономічну діяльність.

Фракція Партії регіонів розглянула цей законопроект. І пропонує сесійній залі прийняти його в першому читанні. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Юрій Кармазін, фракція  „Наша Україна – Народна самооборона”.

 

12:18:44

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни,  „Наша Україна – Народна самооборона”.

Шановні народні депутати, я уважно ознайомився  з цим законом, як і з усіма іншими. І я дивуюся, Володимир Михайлович, що ми з вами порушуємо Регламент, причому серйозно і суттєво. Чому?

Я розумію, що для цієї зали не вперше порушувати Регламент. Хіба можна вносити зміни до кодексів за скороченою процедурою? Володимир Михайлович, Адам Іванович, ви знаєте, що не можна вносити зміни до кодексів по скороченій процедурі. А ви пропонуєте…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, давайте будемо точними. Верховна Рада України не може розглядати за скороченою процедурою кодекси. І давайте будемо з цього виходити. Прошу вас, продовжуйте.

 

КАРМАЗІН Ю.А. Ну, так ми далеко дійдемо, такими речами.

Шановні друзі, я хотів би дуже коротко зараз сказати, що вносити зміни до Митного кодексу, які тут пропонуються, абсолютно несерйозно, тому що тут йде питання щодо митної території України, і визначення. Тут всі визначення даються в Митному кодексі і так просто, с кондачка, до цього не можна підходити.

Друге питання, я вважаю, що вносити зміни до Закону про зовнішньоекономічну діяльність, яким надавати переваги субєктам зовнішньоекономіческой діяльності, або іншим, які є стороною угоди про розподіл продукції, абсолютно недоречно, це зміни до статті 37 до Закону про зовнішньоекономічну діяльність. Я вважаю, що давати, також встановлювати інші порядки при справленні податків і зборів також незаконно, оскільки є Закон про систему оподаткування, де сказано… і треба буде вилучити звідси все, що стосується оподаткування відповідної діяльності. Воно може бути тільки в податкових законах і ми…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка, Юрій Анатолійович. Мікрофон, будь ласка.

 

КАРМАЗІН Ю.А. Спасибі, спасибі, Володимир Михайлович. Таким чином, я вважаю, закон потрібний, але недопрацьований. Як виражається Чечетов: повторне перше читання з урахуванням того, що треба вилучити всі лобістські, підкреслюю, лобістські речі, направлені на те, щоб як раз зараз добувати цю продукцію. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, обговорення законопроекту завершено. Хто із представників фракцій, які не скористалися правом виступу, налягає на виступі? Немає.

Комітет пропонує прийняти законопроект за основу. Головне…

 (Шум у залі)  Одну хвилинку. Головне науково-експертне управління погоджується з тим, що законопроект може бути прийнятий за основу. Будь ласка, позиція уряду з цього питання?

 

СУХОМЛИН О.А.

Добрий день. Міністерство економіки.

Я хочу сказати, що зауважень до цього законопроекту досить… дуже, ну, досить багато. І ми звертаємо увагу на дві речі, значить, цей законопроект протирічить закону… Бюджетному кодексу України, який передбачає сплату податків і зборів виключно в грошовій формі та Закону України про усунення дискримінації в оподаткуванні відповідно до… Ні, я не продовжу весь закон. Відповідно до якого, питання валютного, митного та податкового  законодавства не може… не можуть регулюватися спеціальним законодавством України. Але уряд пропонує в цілому підтримати в першому читанні цей закон.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, мікрофон.

 

ЄФИМЕНКО Т.І.

Враховуючи те, що вже була розглянута перша редакція Податкового кодексу і там є окремий розділ щодо оподаткування продукції в договорах про розподіл продукції, то є пропозиція, щоб вилучити з цього проекту закону на друге читання норми, які стосуються оподаткування і розглянути їх при опрацюванні другої редакції Податкового кодексу.

І також, що стосується внесення змін до пункту 7 статті 25 проекту, де пропонується звільнення від сплати митних платежів та зборів при ввезенні на  митну території України товарів, ми рахуємо, що це потрібно розглянути, бо тут є проблеми пов’язані з тим, що можуть бути зловживання, якщо  виписати таким чином, як це виписано в першій редакції. Тому наша пропозиція: в другому читанні вилучити норми, які стосуються податкових норм. І друге – відпрацювати норми, які стосуються митних правил. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Я ставлю на голосування пропозицію комітету про прийняття за основу проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо застосування угод про розподіл продукції) (реєстраційний номер 5376). Прошу голосувати.

 

12:24:06

За-233

Рішення прийнято. Дякую.

 

ГОЛОС ІЗ ЗАЛУ. По фракціях,  Володимир Михайлович!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. По фракціях, обов’язково, обов’язково. Партія регіонів – 166,  "Блок Тимошенко" – 14, "Наша Україна - Народна самооборона" – 7, комуністів – 24,  "Блок Литвина" – 19, позафракційні – 3.

Оголошую до розгляду проект Закону про збір та облік єдиного соціального внеску. Може також за скороченою процедурою?

Є пропозиція за скороченою? Я ставлю на голосування цю пропозицію. Так, а ми тоді не встигнемо його розглянути. Я ставлю на голосування цю пропозицію (реєстраційний номер 6525). Прошу голосувати.

 

12:25:03

За-208

Рішення прийнято.

Доповідач перший заступник міністра праці та соціальної політики Дроздова Лідія Миколаївна, співдоповідач голова Комітету з питань соціальної політики та праці Хара Василь Георгійович. Будь ласка.

 

ДРОЗДОВА Л.М.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати, законопроект про збір та облік єдиного соціального внеску розроблено з метою створення умов для уникнення дублювання страховими фондами функцій, пов’язаних із формуванням страхових коштів. Зокрема, в ньому передбачено, скорочення обсягу роботи щодо постановки на облік платників страхових внесків, збору коштів; формування та ведення Пенсійним фондом України єдиної для всіх фондів соціального страхування інформаційної системи відомостей про застрахованих осіб та платників страхових внесків; забезпечення єдиної системи звітності; здійснення контролю за повнотою та своєчасністю справляння внесків єдиним органом – Пенсійним фондом України за участю Державної податкової адміністрації, зменшення кількості перевірок щодо сплати страхових внесків, скорочення адміністративних витрат фондів, зростання доходів страхових фондів, більш ефективне використання коштів соціального страхування.

Введення законопроекту пропонується з 1 січня 2011 року. З метою прискорення його запровадження до законопроекту включено розмір єдиного соціального внеску, який сформовано на базі існуючих розмірів страхових внесків до чотирьох видів соціального страхування: пенсійного, на випадок безробіття, з тимчасової втрати працездатності, від нещасних випадків на виробництві. Розчеплення єдиного соціального внеску буде здійснюватися державним казначейством України на централізовані рахунки в Фонді соціального страхування.

Запровадження єдиного соціального внеску потребує внесення відповідних змін до основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування та законів з окремих видів загальнообов’язкового державного соціального страхування інших законів. Зазначені зміни включено до „Прикінцевих положень” законопроекту.

Законопроект підтримано Головним науково-експертним управлінням Апарату Верховної Ради України та рекомендовано прийняття його за основу.

Щодо зауваження концептуального характеру, яке стосується   створення єдиного фонду соціального страхування, який не тільки забезпечуватиме виконання функцій щодо  консолідації збору, ведення обліку та здійснення …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Будь ласка, звершуйте.

 

ДРОЗДОВА Л.М. … єдиного соціального внеску, а й виконання функцій пов’язаних з  його використанням, то слід зазначити, що  це не є метою цього законопроекту, розгляд цього питання може  бути наступним кроком у реформуванні соціального страхування.

Інші зауваження Головного науково-експертного управління можуть бути враховані під час підготовки законопроекту до другого читання. Прошу підтримати законопроект. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Дякую, сідайте,  будь ласка.  

Хара Василь Георгійович – голова Комітету з питань соціальної  політики та праці.

 

12:28:11

ХАРА В.Г.

Уважаемый Владимир Михайлович,  уважаемые коллеги! Данный  законопроект направлен на укрепление финансовой структуры системы социального страхования нашей  страны, снижение количества  финансовых документов, отчетов, проверок, санкций и тому подобное.

Законопроект предполагает объединение функций фондов: первое – постановка  на  учет плательщиков фондов, второе – формирование  и внедрение единого реестра   социального страхования как  плательщиков, так и застрахованных лиц, третье – обеспечение  единой отчетности, четвертое – осуществление единого контроля за полнотой и своевременностью уплаты  единого социального взноса а так же за взыскание задолженности, пятое – осуществление платежей  единым платежным  документом, шестое – осуществление проверок по вышеуказанным вопросам единым органом.

Помимо всего ожидается увеличение поступлений в фонды от несчастного случая на производстве, от временной потери трудоспособности, от  безработицы за счет расширения  числа страхователя. Дело в том, что у  Пенсионного фонда более четкие, точные и строгие данные учета страхователей, поэтому их число  значительно больше, чем в вышеуказанных фондах.

Наш комитет  16 июня рассмотрел на своем заседании данный проект. Свое отношение к нему  высказали социальные партнеры, объединения работодателей и профсоюзов, высказали принципиально достаточно предложения, но согласились с тем, что ко второму чтению они вполне могут быть внедрены в законопроект.

Высказались будущие участники проекта, казначейство,  Пенсионный фонд, представители  трех фондов социального страхования  будущие участники этого проекта.

Внимательно рассмотрены замечания Научно-экспертного управления Аппарата Верховной Рады. Я хочу сказать, что впервые в таком объеме мы замечания получили. Но они тоже могут быть не удалены ко второму чтению. Все замечания будут учтены и такое согласие комитет дал. Комитет принял решение рекомендовать Верховной Раде принять данный законопроект за основу. Прошу поддержать. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Прошу записатись на обговорення законопроекту. Прошу прізвища народних депутатів вивести на інформаційне табло. Михайло Чечетов, фракція Партії регіонів. Наступний буде виступати Михайло Волинець.

 

12:30:35

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Шановний Володимире Михайловичу! Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати! Законопроект спрямовано на вдосконалення системи державного соціального страхування, підвищення ефективної роботи фондів соціального страхування. Зокрема шляхом більш раціонального використання коштів, що спрямовується на утримання їх адміністративного апарату.

З цією метою в законопроекті передбачено з 1 січня 2011 року, перше, консолідацію в одному органі, в Пенсійному фонді України подібних для всіх фондів соціального страхування функцій, а саме: постановки на облік платників, формування та ведіння державного реєстру соціального страхування тощо; друге – запровадження в Україні сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування одним платіжним дорученням; третє - перерахування єдиного соціального внеску Державним казначейством України на централізовані рахунки фондів соціального страхування; четверте – забезпечення використання фондами соціального страхування даних Державного реєстру соціального страхування для призначення страхових виплат та соціальних послуг, цільового використання коштів.

Механізм обчислення, рахування і сплати єдиного соціального внеску пропонується здійснювати за тим же принципом, за яким здійснюється сплата страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Проект закону передбачає права, обов’язки та відповідальність у сфері формування страхових коштів, які окреслені для платників єдиного соціального внеску – органів Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, Державного казначейства України та інших органів.

Фракція Партії регіонів дуже уважно розглянула цей законодавчий акт і закликає сесійну залу підтримати цей законопроект. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Михайло Волинець, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.  Наступний буде виступати  Юрій Кармазін.

 

12:32:29

ВОЛИНЕЦЬ М.Я.

Шановні колеги, шановні телеглядачі, радіослухачі! Тут стидливо ніхто не говорить, про що йде мова. А мова йде про  Пенсійний фонд, у минулому році – це 196 мільярдів гривень. Мова йде про фонди соціального страхування плюс ще 20 мільярдів гривень. Хочу наголосити, що  від 50 до 60  відсотків коштів в фондах соціального страхування  розкрадається і використовується неефективно і не за цільовим призначенням.

І таким чином зараз  уряд Азарова  намагається взяти під контроль, монопольний контроль три фонди соціального страхування і використати їх для  власних ресурсних цілей не тільки Кабінетом Міністрів,  а і Партії регіонів. Хочу сказати наступне, що  передбачено збільшити збір до Пенсійного фонду,  до   трьох фондів соціального страхування навіть по першому класу, а, наприклад, 67 клас  передбачено суттєво збільшити  збір.

І я не можу зрозуміти, як  з цим погоджуються роботодавці. Якби  це відбулося в любій цивілізованій державі,  там би була, дійсно, революція. Я А сьогодні  хтось не сплачує внески і  думає, що пронесе,  або якась верхівка  у роботодавців сьогодні  розпоряджається цими коштами, або органи влади, або, наприклад, профспілки  так само, як  структури,  підпорядковані Федерації профспілок  України  щорічно із одного фонду соціального страхування  отримують на підтримку своїх структур  1 мільярд гривень, щорічно 1 мільярд гривень. І ніхто не знає, як   використовуються ці кошти.

Або, наприклад,  у 2007 році  із одного фонду Партія регіонів забезпечила замовлення за рахунок цього фонду своєї всієї поліграфічної бази  виборів до Верховної Ради саме у 2007 році.

І це питання відносно цього  законопроекту і збільшення платежів, вони  не обговорювались   на  трьохсторонній раді  соціального діалогу, вони не обговорювались конкретно з роботодавськими організаціями. Як казав Василь Хара стидливо, що це  говорилося на його комітеті. Ми знаємо, як на комітеті   Хари обговорюються такі питання, і чому Федерація вільних профспілок, яку  я представляю, не була там  запрошена.

А хочу сказати наступне, що…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завернуйте, будь ласка.

 

ВОЛИНЕЦЬ М.Я. … наймані працівники, крім всього, сплачують до Пенсійного фонду, крім роботодавців, 2 відсотки, в один із фондів соціального страхування  0,6 відсотки, в інший  фонд – 1 відсоток, і таким чином, разом з відрахуванням по заробітній платі найманий працівник ще сплачує 18,6 відсотки. Тому ми маємо право вимагати, щоб це питання розглядалось на тристоронній раді соціального діалогу, щоб це питання не приймалося кулуарно, і не таким чином, як, скажемо… відмовляють  розглядати у парламенті  і блокують, не приймають законопроект Ольги Боднар, а потів вносять урядовий з тією ж самою назвою. Це вже порушення Регламенту.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Юрій Кармазін, фракція „Наша Україна – Народна самооборона”.

 

12:35:27

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, „Наша Україна – Народна самооборона”. Шановні народні депутати, для тих, кого не переконали, я хотів би сказати: перше, закон гарно називається, але в законі від гарної назви, від хороших намірів йде те, про що говорилося, куди дорога в пекло. Перше, не зменшується кількість перевіряючих органів, завіряю вас, друге, збільшується кількість штрафних санкцій, які будуть накладатися як на організацію, так і на посадових осіб персонально, що буде тягнути тільки витрати. Тільки витрати.

Третє, розширяється база нарахування єдиного соціального внеску.

І четверте, частина повноважень переходить до уряду, до Кабінету  Міністрів щодо цього. А ці, перелік весь має бути тільки встановлюватися в самому законі, нами у Верховній  Раді.

І накінець, я хотів би, щоб ми вчилися на чужому досвіді, а не на своєму. І в Російський Федерації подивилися: з 1 січня припинено такий експеримент. З 1 січня цього року!

Люди добрі! Я звертаюся до тих, хто завжди орієнтується  на північну столицю: подивіться, чому за період дії цього податку, соціального податку, в якому були обєднані страхові внески за усіма видами соціального страхування та бюджетні кошти на соціальне забезпечення, значно зріс та з кожним роком ставав все більш загрожуючим дефіцит пенсійного фонду Російській Федерації. У фондах соціального страхування не вистачало коштів для підвищення розмірів страхових виплат застрахованим особам. Такий підхід у державній соціальній політиці зазнав поразки, у зв’язку з чим уряд Російської Федерації, затверджуючи концепцію довгострокового соціально-економічного розвитку Росії до 20 року, прийняв рішення ліквідувати єдиний соціальний податок. І зараз він ліквідований.

То давайте ж ми не будемо наступати на ті ж граблі, а цей закон відправимо на доопрацювання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Петро Цибенко, фракція Компартії. Одна хвилина, будь ласка.

 

12:37:41

ЦИБЕНКО П.С.

Дякую. Фракція комуністів, Петро Цибенко, голова ради Організації ветеранів України.

Шановні колеги, фракція Компартії України буде підтримувати цей проект закону, бо працюють… очолюючи Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів протягом двох скликань, працюючи послідовно на протязі 10 років у системі соціального захисту ветеранів, хочу сказати, що рішення потрібне.

Більше того, хочу сказати, що правильно вибрана і головний фонд для адміністрування соціального внеску, оскільки мова йде про Пенсійний фонд України, який має найбільший досвід у цьому плані. Скажу більше. Проводився і певний експеримент на рівні областей, де органи Пенсійного фонду адміністрували ті внески соціальні, які цим законом вони мають адмініструвати. І той експеримент показав, що ідея правильна.

А я хочу сказати, закликати людину, яка дуже палко зараз звинувачувала. Почекайте із своїми звинуваченнями, скоро буде, будуть результати…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, завершуйте.

 

12:38:52

ЦИБЕНКО П.С. Скоро будуть результати аудиту. І, мабуть, ми почуємо сьогодні зовсім інших людей, які зловживали використанням коштів. Тому побережіть свої емоції до того часу. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, ніхто не наполягає на виступі? Ні.

Шановні колеги, яка репліка? Прізвищ ж не називали? Кого називали?

Мікрофон Хари, народного депутата, увімкніть.

 

12:39:23

ХАРА В.Г.

Уважаемые народные депутаты! Уважаемые граждане Украины! Не хочу комментировать бред известного провокатора, всем известного Волынца. Его невразумительные речи не достойны ушей нормальных людей. И на его ложь может быть только один ответ – это подача  материалов в суд на ту ложь, которую он выливает не только сегодня, а на протяжении всего периода нахождения в парламенте. Толку от него совершенно нет, кроме вранья, провокаций за ним ничего не стоит. По этому я хочу сообщить, что я подаю на Волынца за ту ложь, которую высказал в адрес меня, комитета, Партии регионов и Федерации профсоюзов Украины, подаю материалы в суд. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, репліки на репліки. Заспокойтесь. Репліку на репліку немає… Ви зараз… (Шум у залі)  Одну хвилинку. Ви зараз репліку, потім у відповідь буде репліка, Регламентом не передбачено. Шановні колеги, і я просив би… (Шум у залі) Я ще раз вам говорю: репліки на репліку немає. Я прошу вас. Я просто просив би колег під час обговорення делікатно або по-людськи висловлюватись по відношенню один до одного. Спокійно. (Шум у залі)

Шановні колеги, я ставлю на голосування пропозицію комітету про прийняття за основу проекту Закону про збір та облік єдиного соціального внеску (реєстраційний номер 6525). Прошу голосувати.

 

12:41:19

За-237

Рішення прийнято.

Шановні народні депутати … З мотивів можна. Добре. Шановні колеги, ну якщо ви всі демонструєте гнучкий розум, запишіться, 5 хвилин з мотивів, і будете виступати скільки завгодно вам буде.

Шановні колеги, прошу дати інформацію про результати голосування на табло. По фракціях, прошу дати. Партія регіонів – 168, „Блок Юлії Тимошенко” – 13, „Наша Україна – Народна самооборона” – 8, комуністів – 27, „Блок Литвина” – 18, позафракційні – 3. А тепер запишіться від фракцій по одній хвилині, будь ласка.

Рішення прийнято по цьому законопроекту.

Прошу прізвища народних депутатів на табло. Василь Хара, фракція Партії регіонів.

 

12:42:25

ХАРА В.Г.

Прошу передать Стояну.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Стоян. Потім – Андрій Павловський.

 

12:42:29

СТОЯН О.М.

Шановні колеги, ми прийняли з вами дуже важливий закон. Чому? тому що цей закон, по-перше, скорочує апарати фондів соціального страхування, йдуть великі витрати. По-друге, він акумулює кошти на єдиному внеску. По-третє, і саме головне, сьогодні, ви знаєте, що тільки у фонд по тимчасовій непрацездатності, у нього недоплачено 200 мільйонів, і вибити ці кошти неможливо, бо це самоврядна організація, яка не може примусити роботодавця платити ці кошти. Коли цей фонд буде під управлінням Пенсійного фонду, який має структуру, який має чітку систему, ці кошти будуть наповнені. І саме головне, що акумуляція коштів дасть можливість потім їх розщеплювати по напрямках.

Я хочу нагадати, що всі політичні сили, які сьогодні виступають проти, вони свого часу також робили спробу зробити цей закон: про єдиний соціальний внесок. І колезі, який, дійсно тут з Василем Харою коментував, ну, може, досить уже обливати брудом свого колегу про профспілках? Ви ж разом з ним працюєте. Замість того, щоб захищати людей, ви весь час Хару поливаєте брудом. Негідно це робити, пане колего з незалежних профспілок.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Андрій Павловський.

 

12:43:37

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М.

Андрій Павловський. Ну, просив би колег при обговоренні не скочуватись до відвертого хамства. І прошу передати слово Волинцю. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Михайло Волинець, мікрофон.

 

12:43:46

ВОЛИНЕЦЬ М.Я.

Справа в тому, Василю Григоровичу, що ви у вівторок на цьому тижні мали представляти найманих представників на 99-й Генеральній сесії Міжнародної організації праці, де Україна, єдина зі світу, мала звітувати про зростання заборгованості по заробітній платі. І ви туди не поїхали, хоча держава купила вам квиток і замовила готель, і витратилась держава з бюджету. І ви сьогодні сидите посміхаєтесь!

Хочу сказати наступне. Я підтверджую, що структури, які вам підпорядковані, отримують щорічно з одного з фондів соціального страхування 1 мільярд коштів. І ніхто не знає, як ці кошти використовуються. І ми не бачимо там ні дешевих путівок, ні якісного оздоровлення працівників. Тому можете подати на суд, але я думаю, що з вами дуже багато людей буде судитися.

Наступне. Ви про це не говорите як голова спільного представницького органу профспілок, що це питання мало бути обговорено на трьохсторонній раді з соціального діалогу, не говорите про те, що…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Юрій Кармазін, фрація „Наша Україна –  Народна самооборона”.

 

12:44:48

КАРМАЗІН Ю.А. Юрій Кармазін.

Шановні народні депутати! Шановні українці! Я голосував проти цього законопроекту і хочу сказати, що він ще не готовий, хоча ідея хороша. І ось у нас на руках відповіді спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні. Який, ви думаєте, висновок вони зробили?  Вони зробили такий висновок (підписав голова Мірошниченко): „законом не досягається той соціально-економічний ефект, на який  очікує суспільство. Немає жодних позитивів ані для поліпшення адміністрування існуючих внесків на соціальне  страхування, ані для суб`єктів соціального страхування”. Це я цитату вжив. Інші суб`єкти, які мали бути задіяні при соціальному діалозі в суспільстві, у тому числі Федерація професійних спілок України за підписом Українця також іде  негативний висновок. Тому, шановні друзі, я думаю, що треба добре доопрацьовувати…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, оголошується до розгляду питання „Звіт Тимчасової спеціальної комісії з питань реформування Служби безпеки України та його законодавчого забезпечення”. Враховуючи ту обставину, шановні колеги, що о 13-ій годині ми маємо перейти до виступів у „Різному”, пропонується такий регламент розгляду цього питання: 5 хвилин – для  доповіді голові комісії, 3 хвилини – запитання, якщо є, і потім за той час, який залишиться, до 13-ої години – обговорення. Немає заперечень?

Дякую.   Будь ласка, Олександр Матвійовичу.

 

12:46:36

СКИБІНЕЦЬКИЙ О.М.

Дякую, Володимире Михайловичу.

Шановні народні депутати! Комісія з реформування Служби безпеки  та його  законодавчого забезпечення працювало протягом року. За цей період вивчила ситуацію в службі, визначила пріоритетні напрями реформування служби і при цьому також виходила з  концепції і програми реформування, які були затверджені Радою національної безпеки і оборони та введення в дію указами Президента.

Головним результатом роботи комісії можна вважати те, що вона розглянула і схвалила проект нової редакції Закону „Про Службу безпеки”. Цей проект подано на перше читання  до Верховної Ради.   

Разом з тим, розгляд цього питання на сьогоднішній день затримується через ряд причин і перш за все через зміну політичного керівництва країни. Тобто складається ситуація, яка змушує відтермінувати розгляд цього питання.

По-перше, зараз, згідно вказівки Президента в Раді національної безпеки і оборони готуються зміни до концепції програми реформування, з урахуванням реформування всього сектору безпеки і сфери правоохоронної діяльності. І по-друге, Служба безпеки виходить з новими пропозиціями до законопроекту, які входять в протиріччя з тією концепцією і програмою, яка на сьогоднішній день ще не відмінена. Тобто, як сказав один відомий політичний діяч, на сьогоднішній день ситуація обнуляється. Комісією направлені відповідні запити Президенту і секретарю Ради національної безпеки стосовно позиції по реформуванню на сьогоднішній день. Відповіді поки що не надійшли.

Оскільки передбачений Регламентом, термін роботи комісії вичерпано, ми просимо Верховну Раду прийняти звіт до відома і подальшу роботу з реформування Служби, в тому числі доопрацювання відповідного законопроекту доручити профільному Комітету з питань національної безпеки і оброни. Дякую за увагу.

 

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України А.І.МАРТИНЮК  

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Є запитання? Немає?

Є чи немає? Так, бо… Є, тоді запишіться, будь ласка. Володимир Бондаренко, будь ласка.

 

12:48:53

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, "Блок Юлії Тимошенко", партія „Реформи і Порядок”.

Пане Олександре, свого часу я звертався до цієї комісії з запитами стосовно діяльності однієї з заступниць Голови Служби, діяльності не зовсім, на мій погляд, правомірної з приводу розбазарювання приміщень, які в місті Києві належали раніше Службі, а також деяких трансформацій власності академії Служби безпеки України. А також давав запит, чи  ця керівниця, яка весь час була повязана з діяльністю відомого сьогодні політика Арсенія Яценюка, не вчинила якихось злочинів, які підривають авторитет Служби і таке інше. І яким чином запобігти, щоб і надалі до Служби не потрапляли такі люди, як нинішній керівник, який не мав ніколи ніякого відношення до Служби, от така керівниця, про яку я говорив, та  інші деякі кадри. Дякую.

 

СКИБІНЕЦЬКИЙ О.М. Дякую, пане Володимире, за запитання. Я можу відповісти так, що у тій редакції, у новій редакції Закону "Про Службу безпеки”, який зараз знаходиться поданий на перше читання, там передбачена норма про професійний ценз для призначення на керівні посади. І якщо ми, все-таки виходячи з якогось консенсусу, з Радою національної безпеки, зі службою дійдемо до цього законопроекту, то ця норма буде прийнята, тому що у робочому порядку ми вивчали з головою Служби і заперечень немає щодо введення такого цензу. А це – 7 років досвіду у Службі безпеки для заступника голови Служби.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Павловський Андрій.

 

12:50:42

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М.

Шановний доповідач! Важлива Служба безпеки для нашої держави. Ну, як нам на законодавчому рівні вирішити питання, щоб, наприклад, бізнесмени, які представляють інтереси комерційних структур, у них є конфлікт інтересів, не очолювали такі важливі спецслужби? Тим більше, непрофесіонали, які жодного дня не були не те що там у структурі правоохоронних органів, взагалі в армії не служили. Як нам убезпечити себе від  цих непрофесіоналів, які йдуть туди, просто щоб захищати інтереси свого бізнес-клану. Дякую.

 

СКИБІНЕЦЬКИЙ О.М. Шановний пане Андрію, я тільки що говорив про професійний ценз, професіональний ценз. У нашому проекті закону, який ми разом з моїм колегою з фракції Партії регіонів Юрієм Самойленком подали на перше читання, там передбачена не тільки норма професійного цензу, там також передбачена норма посилення парламентського контролю, якою передбачається, що перед призначенням на керівні посади у Службу безпеки, включаючи голову, що врегульовано законодавством, а тепер і заступників голови, і керівників регіональних органів, вони мають пройти співбесіду у профільному комітеті, і профільний комітет матиме право висловити публічно свою думку щодо цієї кандидатури, що підвищить відповідальність того, хто призначатиме цю людину.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир  Карпук.

 

12:52:03

КАРПУК В.Г.

Володимир Карпук, "Наша Україна". Я хочу тільки подякувати Олександру Матвійовичу як професіоналу, який чесно відповів на це запитання щодо, дійсно, можливості, коли Службу безпеки України очолює людина з великого бізнесу, яка володіє величезним медіа-ресурсом і може використовувати, як би нам не пояснювали, ми розуміємо, що цю конфіденційну інформацію, якою він володіє, він може і в подальшому використовувати в своєму бізнесі. В принципі ви на це запитання відповіли. Але це повинно бути, дійсно, темою для глибоких роздумів і тих професіоналів, які чесно багато років працюють у цій службі. Дякую.

 

СКИБІНЕЦЬКИЙ О.М.  Дякую. Тут немає чого коментувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Сідайте, будь ласка.

Шановні колеги, давайте подякуємо Олександру Матвійовичу, членам комісії, які працювали, виконуючи наше доручення, і підтримаємо їхню пропозицію.

Я хочу сказати одне: вони зробили все, що могли. А далі будемо працювати ми з вами, вносячи відповідні зміни  в законопроекти. Більше у них можливостей реформувати СБУ немає вже. Будемо займатися спільно.

Тому я ставлю на голосування про прийняття постанови щодо звіту Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань реформування Служби безпеки України та його законодавчого забезпечення (реєстраційний номер 6534). Прошу голосувати.

 

12:53:47

За-319

Прийнята постанова.

Слухається проект постанови про утворення ТСК з питань з'ясування обставин розкрадання мільйонних сум бюджетних коштів керівництвом Державного комітету України з державного матеріального резерву. Реєстраційний номер 6181.

Голосуємо? Добре.

Я ставлю на голосування… (Шум у залі)

Будь ласка, тоді за скороченою процедурою прошу проголосувати розгляд цього питання. Юрію Анатолійовичу…

 

12:54:38

За-195

Володимир Миколайович Олійник, будь ласка, дві хвилини.

 

12:54:45

ОЛІЙНИК В.М.

Володимир Олійник, фракція Партії регіонів. Шановний Адаме Івановичу! Шановні колеги! Ми просимо розглянути і прийняти проект Постанови Верховної Ради про утворення Тимчасової слідчої комісії в результаті роботи із Регламентним комітетом, ми змінили назву, вона називається не «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради  з питань  з’ясування обставин розкрадання мільйонних сум бюджетних коштів керівництвом Державним комітету України з державного матеріального резерву», а називається  «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради  України з питань з’ясування обставин використання бюджетних коштів керівництвом Державного комітету України з державно-матеріального резерву».

Мета,  завдання цієї комісії – це з’ясування обставин використання  бюджетних коштів керівництвом Державного комітету із державно-матеріального резерву, встановлення відповідальності вимогам закону здійснення Держкомрезерву господарської діяльності та обґрунтованості укладання ним угод на придбання та реалізацію товарно-матеріальних цінностей.

Безперечно, ви добре знаєте із засобів масової інформації, що зловживання дуже великі, практично сьогодні вже є матеріали в Службі безпеці, яка засвідчить до 5-6 мільярдів розкрадання коштів. Також є виявлені реальні запаси матеріальних ресурсів у вісім разів менш, ніж вони задекларовані відповідними документами.

Окрім того, на придбанні і на реалізації ресурсів з матеріально-технічного резерву, безперечно, дуже великі є зловживання і розкрадання коштів. Так, при тому як реалізовувалося пальне, наприклад, 14 тисяч тонн були реалізовані за одну гривню 30 копійок за літр. І в той же час так само …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте.

 

ОЛІЙНИК В.М. Пропозиція створити таку комісію для того, щоб дійсно дати відповідні висновки Верховній Раді і проінформувати про ситуацію, яка склалася в Держкомрезерві.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сідайте, будь ласка. Співдоповідач у нас Макеєнко Володимир Володимирович, голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради.

 

12:57:24

МАКЕЄНКО В.В.

Шановний Адам Іванович, шановні народні депутати України, комітет на своєму засіданні 14 квітня цього року розглянув на відповідність вимогам регламенту Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань використання бюджетних коштів керівництвом Державного комітету України з державного матеріального резерву». Враховуючи те, що проект постанови зареєстрований у відповідності з вимогами статей 85, 87 та 90-92 Регламенту Верховної Ради України, комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України підтримати зазначений проект постанови з урахуванням пропозицій комітету. Просимо підтримати рішення комітету. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будемо голосувати? Єдине я звертаю увагу про те, щоб не було проблем при підписанні цієї постанови як постанови, ще не всі фракції подали свої пропозиції до складу комісії, це перше. Чи вже у вас є новий склад, Володимире Михайловичу? І друге, там не все відповідно із, дайте мені, можливо у вас свіжіший. Точно такий у мене.

Ще один момент полягає в тому, що тут дещо трошки із квотами не так як треба за регламентом. Тому я ставлю на голосування і з цими зауваженнями. Одна хвилина Кармазіну.

 

12:59:16

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, в рішенні комітету регламентного зазначено, це не Кармазін каже, це в рішенні комітету зазначено, що звертаю увагу, що ініціаторами проекту пропонується обрати заступника голови комісії народного депутата Рибакова, який не входить до складу будь-якої депутатської фракції.

Зазначаємо, що Закон про статус народного депутата і Регламент не містять положень, які б передбачали квоту для участі позафракційних народних депутатів у тимчасових комісіях, що потребує законодавче  врегулювання.

Таким чином, шановні народні депутати, я за те, щоб проводилась перевірка і  якомога скоріше, і щоб називали речі своїми іменами. Не використання мільйонних коштів, а розкрадання бюджетних коштів, як воно є. Але я категорично проти того,  щоб у нас були подвійні стандарти. Бо комісію по Межигір’ю, вона пролежала тут кілька місяців і так і не запустили в дію. А ті комісії, які потрібно, за один день реєструються і запускаються. Ця комісія по …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Юрій Анатолійович, будьте справедливі, не за один  день! Подано на заміну вже, на заміну, 30 березня … Не живіть вчорашнім днем! Не живіть вчорашнім днем, треба дивитись вперед!

Чечетов,  будь ласка.

 

13:00:44

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Юрий Анатолиевич, я с глубоким уважением к вам отношусь, но вам не удастся поломать конструктивную работу парламента. Вы вот смотрите, как мы стали конструктивно работать. В прошлом году мы понасоздавали, создавали сотни комиссий и ни одна до ума не доведена не была.

А сейчас, смотрите: две комиссии, но какие! Богословская разберется в радиочастотах, а она точно разберется и назовет, кто куда брал и зачем!   Сейчас мы разберемся, где делся материальный резерв, потому что там уже и вывески нет, уже и гвозди поржавели, и так далее. Две комиссии, но серьезные, где мы порядок наведем. Вот так, не нужно гнаться за количеством, а нужно качественно отрабатывать эти вопросы. Потому я предлагаю поставить на голосование и так же конструктивно работать и дальше. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування Постанову про створення ТСК з питань з’ясування обставин розкрадання мільйонних сум бюджетних коштів керівництвом  державного комітету. 6181.

 

13:01:59

За-240

Рішення прийнято.      

Ну, я дам. Але немає такого „з мотивів голосування”. Бондаренко, будь ласка.

 

13:02:11

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко. Я чому попросив слова. Дивіться, як звучить назва комісії. В ній вже зразу є висновок, що там мільйонні розкрадались. Ну, як так можна?! От у нас є група молодих юристів, які більше схожі на рейдерів, яким по 20 з лишнім років. Вони сьогодні подали декілька запитів, де зразу дають характеристики своїм колегам. Давайте ми якось попросимо секретаріат відсіювати такі документи і просити авторів не одразу визначатись. Попрацює комісія, знайдуть навіть мільярди, можливо, але не може вже в заголовку давати висновок, як судовий орган, вибачте.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Це правильно. Я вас тут підтримую. І на відміну від Кармазіна, який говорив абсолютно протилежне. Ні? Тоді записуємось на „Різне”.

 

ГОЛОС ІЗ ЗАЛУ. Репліка!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Записуємось на „Різне”, не встигнете Юрій Анатолійович.

Багато записується. Так, будь ласка, година «Різного». Потапчук, підготуватись Кармазіну. А, будь ласка, Шевчук Сергій.

 

13:04:05

ШЕВЧУК С.В.

Дякую. Шановні колеги! Традиційно на початку літа в країні відзначається професійне свято – День медичного працівника. Саме в цю пору найнижчий рівень захворюваності. Немає спалахів епідемій і медики самі можуть планувати відпустки. Нинішнього року професійне свято медиків співпало з закінченням 100 дні уряду Януко.., Азарова. Тому варто відмітити, а чим особливим відзначився діючий орган за перші дні в галузі охорони здоров’я?

Сказати, що нічим не можна, адже є чіткі специфічні особливості. На них я і зупинюсь. По-перше, з 1 квітня 2010 року внесені зміни до Єдиної тарифної сітки.  І вперше за всю історію української охорони здоров’я, бо не було такого раніше, створений максимальний рівень зрівнялівки в оплаті праці медичних працівників. Посадові оклади середнього медперсоналу фактично однакові з заробітною платою технічного і молодшого медперсоналу, а  посадовий оклад лікар 10 тарифного розряду   відрізняється від посадового окладу некваліфікованих працівників, наприклад, сторожів чи сантехників лише на 14 відсотків або на 148 гривень. Від перших не вимагається навіть середньої освіти, а лікар вчиться 6 років в інституті, ще 3 роки в  інтернатурі. Отже, 9 років навчання  задля здобуття права лікувати хворих людей уряд Азарова встановив різницю  в посадових окладах 148 гривень. Оце і є справжня ціна  вищої медичної освіти України.

Всупереч основам законодавства України про охорону здоров’я середньомісячна  зарплата у медичній галузі на  59 відсотків нижча, ніж у середньому  в промисловості, хоча по закону України має бути тотожна. А у центральному органі виконавчої влади з питань охорони здоров’я – МОЗ зарплата  головного спеціаліста, наприклад з питань педіатрії,  складає всього 2 тисячі гривень, що значно менше, ніж оклад  прибиральниці у будь-якій фінансово-банківській установі. Не випадково такий стан спричинює практику корупції  в апараті МОЗ.

Ви знаєте, Головне контрольно-ревізійне управління України по результатам перевірки виявило, як мінімум, 7 протиправних напрямків або  тіньових схем у проведенні  тендерних процедур у МОЗі. Профільний комітет Верховної Ради України звернувся до Президента Януковича  з вимогою дати належну оцінку. Яка ж реакція?  Прем`єр-міністр України дав доручення  відкликати заключення ГоловКРУ щодо протиправних дій  у МОЗі. Ось така боротьба з корупцією нині  у медицині.

Однак, шановні медичні працівники,  ми переконані, що  справжню оцінку вашої невтомної праці  дають не можновладці, а співгромадяни. Парламентська опозиція виправлятиме ту  неприпустиму ситуацію, яка  сформувалась. Представники опозиції  щиро вітають медичні колективи, персонально фахівців охорони здоров’я, волонтерів і благодійників зі святом медичного працівника і зичить успіхів, добробуту, погоди духу на кожен прожитий день. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, Юрій Кармазін, підготуватися Касянюку.

 

13:07:22

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, „Наша Україна – Народна самооборона”. Шановні народні депутати, шановний український народе! Я хочу до вас звернутися з трьома питаннями.

Перше питання, яке вимагає нагального реагування керівництва Верховної Ради, керівництва уряду, Президента держави і керівництва правоохоронних органів, це реагування на незаконне вирубування дерев в місті Харкові і на те, що людей, які проти того протестували, засудили до різних термінів позбавлення волі у вигляді арешту, причому брутально і незаконно. Я хотів би звернути на це увагу, привернути увагу суспільства.

Друге. Я звертаю увагу на те, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Іванівна Карпачова дала в своєму листі до Генерального прокурора України Медведька оцінку тому, що відбувається в Криму щодо капітана першого рангу Котєльнікова, керівника порту Євпаторійського, який прикутий наручниками до ліжка з ішемічним інсультом. Вона кваліфікувала, що це є катування, більше того, навела такі численні випадки таких речей, які там відбуваються. Я хотів би, щоб вжилися заходи щодо цього керівництвом, і ми почули тут відповіді Генеральної прокуратури.

На кінець я хочу зачитати вам лист з Дніпропетровської області, з міста Синельникова пана Бабіча, громадянина України, який пише: „Я пенсионер, сваривший сотни километров газопроводов, подключивший тысячи метров домов до тепла, получаю пенсию, доплата составила 2,70 гривен. Вот я хочу”, - это я его все цитирую, - „чтобы вы зачитали это письмо с трибуны Верховной Рады, до какого цинизма дошла коалиция. Присылаю 3 гривны. Раздайте Литвину одну гривну – пусть  купит родителям очки, а то он везде рассказывает, что у них одни на двоих. Как он  думает за меня, если не думает о родителях?! Ефремову – одну гривну и еще гривну – Симоненко – борцам за права трудящихся. А я буду присылать эту добавку им каждый месяц. Может они когда-то наедятся. Бабич Виктор Васильевич”.

Я виконав цю вимогу, цих людей, і ці три гривні покладу зараз головуючому, які прислала ця людина – наш пенсіонер Бабич Віктор Васильович. І хочу показати до якого цинізму дійшла влада, обіцявши підняти пенсії, а підняли податки, підняли ціни, підняли  все інше і понизили життєвий рівень. Тому, шановний  головуючий Адам Іванович Мартинюк, передайте, будь ласка, по гривні вашому партійному керівнику…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Дякую, це мало. Плотніков, будь ласка. За ним Попеску.

 

13:10:44

ПЛОТНІКОВ О.В.

Шановний головуючий! Шановні народні депутати! Я хочу привернути увагу всіх присутніх до чергових проблем, які виникають у відносинах  Київської міської влади з мешканцями… з жителями Києва.

Я хочу розповісти про невідповідне ставлення влади до зобов`язань щодо забезпечення безпечного життя в Києві,  збереження майна громадян та ландшафту міста Києва. Так, до мене звернулися мешканці Голосіївського району міста Києва, які скаржаться, зокрема, це вулиця генерала Родимцева біля Голосіївського парку імені Максима Рильського, вони скаржаться  на те, що значно посилились процеси ерозії схилів, на яких розташовані житлові будинки.

Ще рік тому 20 травня 2009 року я надіслав Чернівецькому депутатське звернення №05163 про те, що стічними водами значно зруйновано схил, на якому розміщуються будинки 17 та 15а по вулиці генерала Родимцева. Руйнуванню схилу загрожує цілісності згаданим будинкам та загрожує  безпечному перебуванню дітей на вулиці поблизу цього схилу. Розмір провалля вже такий, що до нього  падають навіть великі дерева, яким сотні років. До такого стану схил був доведений руйнуванням старих дренажних систем та жахливим станом водопровідної інфраструктури на цій вулиці. На жаль,  жодної конструктивної реакції київської влади немає

У своїй відповіді – знову ж таки вже більше року тому назад – за підписом першого, тодішнього першого заступника Голубченка київська влада погодилась з тим, що потрібно виконати негайно ці роботи, але чомусь віднесли їх на 2010 рік.

Вже йде 2010 рік, вже півроку добігає до кінця, але жодної реакції київської міської влади на турботи мешканців, на те, щоб зробити і безпечним проживання громадян відповідно домів 15 і 17А по вулиці Генерала Родимцева, громадян, які проводять дозвілля у Голосіївському парку культури, немає. Тобто на сьогоднішній день ситуація лише погіршується, яр поглиблюється, розширюється, і відбуваються інші деструктивні процеси.

Я, виступаючи з цієї трибуни, хочу закликати київську владу все ж таки виконати свої обовязки перед громадянами, виконати свої обовязки перед тими, хто, на жаль, свого часу за неї голосував, з тим щоб мешканці Києва відчували не лише існування самої влади, а можливості для нормального, безпечного, комфортного життя. Спасибі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Іван Попеску. Підготуватись Царькову.

 

13:13:24

ПОПЕСКУ І.В.

Дякую. Попеску, фракція Партії регіонів.

Вельмишановні колеги, під час роботи із виборцями до мене звернулись члени виконавчого комітету Тернавської сільської ради Герцаєвського району Чернівецької області та особисто тернавський сільський голова пан Пантін з проханням допомогти у вирішенні питання щодо відкриття КПП „Дяківці” та надання йому статусу міжнародного.

З моменту закриття КПП „Дяківці” до відповідної сільської ради масово звертаються мешканці прикордонних та інших сіл Герцаєвського району. Історично склалось так, що майже кожна родина Герцаєвського, і не тільки Герцаєвського, а й усіх інших прикордонних районів Чернівецької області, мають родичів, друзів або знайомих у сусідній Румунії. Для того, щоб вони відвідували друг друга, вони повинні перетинати кордон через найближче КПП „Порубне”, де майже завжди величезні черги, та приходиться наверстати зайвих 80-100, а інколи навіть і більше, кілометрів.

Оскільки через Чернівецьку область щорічно проходять десятки тисяч транспортних засобів, що спричинено її вигідним територіальним розташуванням, як прикордонного регіону. Тому вирішення даної проблеми сприятиме збільшенню транспортних потоків через КПП Яківці – Раковець, в тому числі із  значним обсягом міжнародних перевезень, тим самим зменшить навантаження на інші контрольно-пропускні пункти, скоротить кількість черг та час проходження митного контролю, а також збільшить зростання обсягу взаємних відносин на міжнародному рівні та сприятиме істотному підвищенню інвестиційної привабливості та стимулюватиме економічну активність прикордонних регіонів.

Тому я звертаюсь до Держкомкордону та Міністерства закордонних справ України, активізувати переговорний процес з відповідними структурами у Румунії, з метою пришвидшення відкриття тимчасового закритого КПП Яківці та надання йому статусу міжнародного. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Євгеній Царьков, фракція комуністів, підготуватися Ярощуку.

 

13:15:31

ЦАРЬКОВ Є.І.

Уважаемые народные депутаты, уважаемые избирателе, в Одесской области зарегистрировано 16 объектов природно-заповеднического фонда национального значения, среди них заказники: Петровский в Коминтерновском районе, Совранский лес – в Совранском, Далинский – в Ананьевском районе. Все они сегодня находятся на финансировании государственного бюджета и, в принципе, находятся в удовлетворительном состоянии. Однако в области есть и горячие экологические точки. Я хочу остановиться на одной из них – это озеро Сасык. Треть века тому назад чиновники провели эксперимент: Сасык, который исторически был лиманом или по-одесски большим причерноморским парком, с учетом дефицита пресной воды в регионе предложили перегородить дамбой для решения вопроса пресной воды. И, в принципе, направляли эту воду на орошение полей, на водопользование местного региона. Однако природа в этом случае взяла верх, озеро стало закисать, а его закрытое состояние без проточной воды превратило, практически, в солелечебницу.

Еще в 99-м году Татарбунарский райсовет принял решение про демонтаж дамбы. Более десяти экологических экспертиз подтвердили правильность такого решения. В 2009 году по инициативе первого заместителя председателя Одесского облсовета Никола Тендюка из бюджета удалось выделить 295 тысяч гривен на разработку ТЭО в отношения воссоздания экосистемы озера  Сасык.

В бюджете области в этом году оформлен  бюджетный запрос в в объеме 1,4 миллиона гривен, который позволит перейти ко второму этапу создания конкретного технического  проекта. Но дальше без помощи Государственного бюджета и личного вмешательства Президента и Премьер-министра решить данный вопрос будет невозможно. Для спасения «жемчужины Бессарабии» необходимо 40 миллионов гривен.

Однако, есть сведения, что вместо реальной помощи некоторые чиновники Кабмина пытаются «заволокитить» вопросы, создать четырнадцатую по счету за все время существования этого вопроса специальную комиссию по вопросу целесообразности ликвидации дамбы.

В 2008 году более полутысячи местных жителей уже вышли с лопатами на дамбу и выкопали символическую протоку длиной 500 метров и шириной один метр. Я предлагаю не испытывать нервы одесситов, не испытывать наших граждан и все-таки отнестись к этой проблеме с большим пониманием, потому что район стоит на грани экологической катастрофы.

Поэтому от имени фракции Компартии Украины обращаюсь к Премьеру Николаю Азарову взять этот  вопрос под личный контроль. И прошу считать выступление депутатским запросом. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Ярощук, підготуватися Зубову.

 

13:18:13

ЯРОЩУК В.І.

Шановний Головуючий, шановні народні депутати! Висловлюю сам свою повагу та звертаюсь через кричущі факти зловживання своїм посадовим становищем одним з високопосадовців  Кабінету Міністрів України. У той час, коли у країні проголошено курс Президента України  на боротьбу із таким злочинним явищем, як рейдерство, окремі чиновники продовжують зловживати своїми посадовими обовязками задля власного збагачення. Йдеться про використання судових та правоохоронних органів у цілях заволодіння державним та приватним майном незаконним шляхом.

Мені стали відомі факти участі віце-премєр-міністра України з силових питань голови міжвідомчої комісії з питань протидії протиправного поглинання та захоплення підприємств Сівковича Володимира Леонідовича у операціях, що не відповідають високому статусу урядовця. Посада віце-премєр-міністра України з силових питань зобовязує забезпечувати зміцнення законності, сприяти припиненню протиправної діяльності, сприяти координації діяльності правоохоронних органів, протидіяти рейдерству. На жаль, реальні справи свідчать про протилежне.

До нас надійшла інформація про неодноразове втручання Сівковича у роботу судових та правоохоронних органів шляхом погроз та примусу з метою заволодіння державним майном. Голова міжвідомчої комісії з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств. Використовує цю посаду прямо протилежно її призначенню. Сприяє рейдерству, кришує силові захоплення підприємств, спрямовує рейдерів на захоплення тих чи інших підприємств, активно застосовує телефонне право у роботі із суддями та прокурорами для ухвалення певних рішень та вчинення дій на користь злочинних груп.

Однією із оборуток, яка була вчинена за сприяння Сівковича та голови Держкомзему України пана Кулініча є захоплення державних земель у розмірі 220 гектарів острова Муромець, який знаходиться на території міста Києва. Відповідно до вказівок Сівковича та Кулініча Броварська районна державна адміністрація у лютому 2010 року надала дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства 110 громадянам. А вже у березні 2010 року передала ці земельні ділянки підставним особам у приватну власність. Вкінці кінців державна земля опинилася під контролем високопосадовців, що легко відстежити по зв’язках між фізичними та юридичними особами.

Не зважаючи на судову заборону Київського окружного адміністративного суду вчиняти дії щодо відведення зазначених вище земель видавати розпорядження, оформлювати документи, що посвідчують право власності на вказані землі, незаконні оборутки були здійснені. Такі факти підтверджують високий державний статус замовників цього злочину, які впевнені в своїй безкарності.

Особливо зухвало виглядають такі дії з огляду на положення статей 4, 89 Водного кодексу України, якими на територіях островів забороняється ведення особистого селянського господарства. Також частиною четвертою статті 59 Земельного кодексу України встановлено, що землі водного фонду можуть передаватися громадянам та юридичним особам виключно на умовах оренди. Законодавчі акти України не передбачають можливості передачі…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте.

 

ЯРОЩУК В.І. Крім того, острів Муромець знаходиться на території Києва, на яку жодним чином не поширюються повноваження Броварської районної державної адміністрації. Інформація про належність острова Муромець до міста Києва міститься у Державному комітеті України із земельних ресурсів та державному підприємстві „Центр державного кадастру”.

У вищезазначеній злочинній змові були задіяні посадові особи Броварської районної державної адміністрації, управління Держкомзему України у Броварському районі, броварського відділу „Центр Державного земельного кадастру”, Державного комітету України із земельних ресурсів, ДП Центр державного земельного кадастру. Вищевказані факти кидають тінь на державні інституції України, підривають авторитет та довіру до вищих органів державної влади, є яскравим свідченням криміналізованності окремих членів уряду, викликають недовіру до діяльності  новоствореного Кабінету Міністрів, продовжують утверджувати переконання про безкарність та вседозволеність…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Будь ласка, Валентин Зубов, підготуватись Гордієнко. Ви повторюєте по кругу одне і те ж саме, можна було за три хвилини сказати.

 

13:22:29

ЗУБОВ В.С.

Уважаемый президиум! Уважаемые коллеги! Уважаемые наши избиратели! Прошло чуть больше месяца, когда наша страна достойно отметила великий праздник – 65 -ю годовщину Победы советского народа в Великой Отечественной войне. Действительно в этом году это был достойный праздник, активное участие принимали в подготовке и проведения праздника Кабинет Министров Украины, государственные и общественные организации, да и просто многие граждане Украины. Праздник был, подчеркиваю, достойный.

Однако 27 мая газета «Комсомольская правда» опубликовала статью, «Ветеран покончил с собой в день Победы – от обиды». Речь в статье идет  о том как праздновали День Победы в городе-герое Керчи, тоже достойно, тоже с размахом. Однако возле одного пятиэтажного дома у своего парадного подъезда сидел 96-летний Федор Игнатенко, разведчик, который прошел всю войну с первого до последнего дня. На праздничном его костюме были десятки орденов и медалей и когда выходившие люди, его соседи предлагали его довести до центра города для того, чтобы принять участие в этом празднике, он говорил: «Не нужно, за мной обязательно приедут, мне обещали».  И так он просидел целый день до самого вечера, а вечером от горькой обиды, от такого дикого невнимания, в этот его праздник, он покончил жизнь самоубийством, он повесился.

Я хочу сказать, что это очень знаменательный факт. Это позор не только мэру города Асадчему, его служащим, это позор всем нам. И страшное, что это событие не стало предметом для обширного серьезного общественного разговора. Самое страшное состоит в том, что после этого не стали выяснять кто повинен в этом, а начали преследовать журналистов, которые подняли эту проблему, соседей, которые сообщали об этом факте, преследовать по полному порядку.

Поэтому я хочу, чтобы сегодняшнее мое выступление, Адам Иванович, воспринималось как депутатский запрос Президенту Украины Виктору Януковичу, чтобы он дал оценку действиям мэра города Керчи Асадчему и Генеральная прокуратура, которая имеет все основания возбудить уголовное дело против державних службовців і посадових осіб, которые допустили подобные вещи по статье до ведения до самоубийства.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Гордієнко, будь ласка. За ним – Михайло Волинець.

 

13:25:44

ГОРДІЄНКО С.В.

Сергій Гордієнко, фракція Компартії України, Полтавщина. Шановний головуючий, шановні колеги та жителі українського села, до мене, як до народного депутата України, під час роботи у регіонах України, часто звертаються селяни з проханням вирішити питання щодо отримання державного пільгового довгострокового кредиту для поліпшення житлових умов за програмою „Власний дім”. Однак фінансування зазначеної програми у поточному році, на жаль, ще не розпочиналося, як відомо Міністерство аграрної політики в даний час подало на розгляд уряду проект Постанови Кабінету Міністрів України про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 1998 року за номером 1597. Доопрацьований згідно з дорученням Кабінету Міністрів України від 29.05.2010 року без затвердження зазначеної постанови фінансування пільгового самокредитування не розпочнеться. Даний проект постанови погоджено з Мінфіном, Мінекономіки і Державним казначейством за винятком лише Міністерства регіонального розвитку та будівництва.

Позиція Мінрегіонбуду пояснюється тим, що це міністерство ініціювало в поточному  році питання щодо об’єднання фондів   підтримки індивідуального житлового будівництва на селі,  державного фонду сприяння молодіжному будівництву та державного…

Однак як зазначають спеціалісти, позиція Мінрегіонбуду не може бути перешкодою фінансування  зазначеної програми „Державне пільгове кредитування індивідуальних  сільських  забудовників”. 

Тим більше, що у поточному році через обмеженість ресурсу Державного бюджету фінансування за програмою „Власний дім” передбачено лише за рахунок коштів спеціального фонду Державного  бюджету в  обсязі 40 мільйонів, а  з них більше 15 мільйонів, із цих 40 мільйонів, більше 15-ти уже знаходяться на рахунках обласних відділень Державного казначейства.

Враховуючи вищевикладене та з метою зняття соціальної напруги серед сільського населення, я звертаюся до Прем’єр-міністра України  дати відповідні доручення та посприяти якнайшвидшому затвердженню розробленого Мінагрополітики проекту Постанови про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів  України від 5 жовтня 1998 року  за номером 1597 і забезпечити  саме фінансування за програмою  державного пільгового кредитування  індивідуальних сільських забудовників.

Дане я прошу вважати як моїм запитом до Прем’єр-міністра. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Михайло Волинець, підготуватися Самойленко.

 

13:28:46

ВОЛИНЕЦЬ М.Я.

Шановні телеглядачі, шановні радіослухачі, шановний Адаме Івановичу! Ми сьогодні  приймали в першому читанні законопроект про збір та облік єдиного соціального внеску  і я хочу наголосити на тому, що при 67 класу внеску передбачено збільшити розмір внеску до фонду заробітної плати до 49,7 відсотків.

Це для шахтарів, яким сьогодні не можуть виплатити вчасно  заробітну плату і уряд Тимошенко в минулому році давав для вугільної галузі надзвичайно великі преференції для того, щоб шахтарі отримували  заробітну  плату і вони отримували вперше  за всю історію країни. І для того, щоб виплачувались лікарняні і регреси. Але у мене виникають дуже великі проблеми, чи насправді шахтарі на майбутнє зможуть отримувати і заробітну плату, і отримувати регреси, і лікарняні при такому підході уряду. І я дивуюся, що при цьому порушується Закон про соціальний розвиток України в частині, де не передбачено застосовувати обов’язкове медичне соціальне страхування. Що люди не мають доступу до медицини і таке інше.

Натомість я наголошую, Федерація профспілок України, її структури -  структури Федерації профспілок України – отримують щорічно 1 мільярд гривень для Укрпрофоздоровниці. І ми абсолютно, громадяни України, не знаємо, яким чином використовуються ці кошти. Я хочу сказати наступне. Що є там надзвичайно серйозні зловживання. І буду наполягати на тому, щоб ці питання в кінці кінців були розглянуті.

Натомість хочу сказати, що відбулася і зараз проводиться 99-та Генеральна сесія Міжнародної організації праці, де 8 червня розглядалось питання звітування України про заборгованість по заробітним платам. Україна єдина країна в світі, яка звітувала з цього питання. З початку року заборгованість по заробітній платі виросла на 13,2.

Голова Федерації профспілок України, Василь Хара, був делегований нашою державою від найманих працівників для того, щоб звітувати у вівторок на цьому тижні з трибуни Генеральної сесії Міжнародної організації праці з цього та інших питань. Але Василь Хара не поїхав туди. І я хочу сказати, що держава купила йому квиток за 550 доларів, за готель, забронювала готель – 315 доларів, на відрядження було передбачено 1 мільярд... 1 тисячу 129 доларів. І, якщо брати квитки і готель, то держава понесла збитки 4 тисячі гривень. Але людина, найгірше те, що вона не поїхала туди і не представила людей найманої праці. І достойно не відзвітувала, яка ж справді ситуація з виплатою заробітної плати, і коли заборгованість по заробітній платі буде в нашій Україні ліквідована як таке негативне явище.

Натомість Василь Хара являється автором законопроекту про Трудовий кодекс України, який передбачає збільшити суттєво робочий тиждень і робочий час для найманих працівників. 28 статтею проекту передбачають застосування технічних засобів слідкування за працівниками на робочих місцях, тобто це підслуховуючі пристрої, це відеокамери, які будуть використовуватись, як…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Юрій Павлович Самойленко, Стешенко за ним.

 

13:32:03

САМОЙЛЕНКО Ю.П.

Уважаемые товарищи,  я представляю интересы 39 избирательного округа Днепропетровской области, куда входит город Синельниково, Синельниковский, Межевской, Покровский и Васильковский районы. Нет необходимости говорить об  отельном весе Днепропетровщины  в экономике Украины. Достаточно  отметить, что область первая среди промышленных регионов Украины по объемам реализованной промышленной продукции, по объемам инвестиций  в основной капитал, а также прямых иностранных инвестиций. Заметно оживилась экономика области в текущем году. Дальнейшему росту всех экономических   показателей, безусловно, способствовал  принятый 27 апреля  Государственный   бюджет Украины, и 14 мая был принят  бюджет Днепропетровской области.

О социальной направленности этого бюджета говорят такие цифры увеличения финансирования по сравнению с прошлым годом: на здравоохранение – на  24 процента больше, образование – на  21  процент, соцобеспечение, соцзащита населения – на 26 процентов. Естественно, все эти  положительные изменения  бюджетные в области в полно мере касаются бюджетов и регионов, входящих в 39  избирательный округ. 

Задаю себе вопрос: «Все ли проблемы региона учтены в принятом бюджете в смысле их финансирования?»  Естественно, не все.  Можно подробно говорить о финансирования из областного  и местных бюджетов  проблемных вопросов региона таких, как выделение 830  гривен для окончания реконструкции  стадиона в Васильковке,  сдачи 68-квартивного дома  и окончания строительства дома культуры  в Межевском районе и других.

 Но сегодня целесообразно акцентировать внимание  на нерешенных проблемах, требующих незамедлительного финансирования, как в текущем, так и в 2011 году. По-прежнему проблема – это отсутствие финансирования проектов, требующих больших капиталовложений. Их немало. Это проектно-капитальное строительство  очистных сооружений, канализационного  коллектора в Покровке, стоимость 18,6 миллиона гривен; водопроводных сетей в Просевном – 3,6 миллиона гривен;  необходимо порядка 2 миллионов  гривен для завершения водоснабжения двух сел в Межевском районе – это Межевая Славянка;  для завершения газификации села Новопавловка Межевского района требуется 3,7 миллиона гривен. Необходимо достроить 30-квартирный дом в Васильковке и так далее, и так далее. Как видите, все проблемные вопросы в поле зрения как народных депутатов, так и правительства, и руководства Днепропетровской области. Они будут безусловно решены, но поэтапно. Как я и говорил на встречах с вами, избиратели, жители вверенного мне региона, нужен напряженный труд сегодня всех нас, дальнейший подъем производства, а основное – это стабильность в нашей державе и элементарный порядок. И сегодня мы видим, что значительные шаги в этом направлении уже сделаны. Со своей стороны я обещаю, что вместе с руководством области приложим все усилия, чтобы обозначенные другие проблемы региона были решены как можно ...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте.

 

САМОЙЛЕНКО Ю.П. С этой целью мной направлены необходимые документы в Бюджетный комитет, который возглавляет наш земляк Николай Иванович Деркач, и в Кабинет Министров Премьер-министру Николаю Яновичу Азарову с просьбой учесть наши проблемы при корректировке бюджета страны в 2010 году и учесть их при подготовке бюджетной резолюции на 2011 год. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Стешенко Олександр, підготуватись Тарану.

 

13:35:44

СТЕШЕНКО О.М.

Шановні земляки, мешканці Сватівського району, що на Луганщині! Високоповажна Лідія Кузьмівна Лукашенко із села Хомівки Сватівського району, ваші односельці. Безумовно, що боляче читати такі звернення, які носять виключно місцевий характер та стають яскравим свідченням того, що влади як не було на місцях, так і немає її і на сьогоднішній день. Одні лише реляції про швидко сформовану президентську владну вертикаль, до котрої з такими потугами просувався, підмащуючи дорогу, голова Сватівської районної державної адміністрації Володимир Мормуль, поборник штучних водоймищ в районі, плавальних басейнів, художніх полотен картин та власних будівель. Деградованими кроками у цьому питанні, на жаль, зарекомендував себе і голова Сватівської районної ради Юрій Гавриленко, який газує на всі сто.

Невже ви, панове, думаєте й далі будувати окружну дорогу?

Ну усе можливе робить і Гончарівський сільський голова Наталія Білогурова, якій, мабуть, байдуже чи буде зелений гай в селі, чи на його місці оселяться сватівські короїди. Востаннє в усі пори року полюбляють його відвідувати з метою відпочинку. Суть справи.

Лідія Кузьмівна Лукашенко тричі обиралась депутатом Гончарівської сільської ради Сватівського району. Разом із односельцями – усього 34 підписи – ведуть тривалий час боротьбу за збереження зелених насаджень площею понад 20  гектар у селі Фомівка, яке адміністративно входить до складу Гончарівської сільської ради. Як говорять очевидці, хвойні насадження знищуються у декілька етапів. Перший етап мав  соціальні ознаки і розпочався з початком будівництва головою Сватівської райдержадміністрації Мормулем власного маєтку у місті Сватові.  Саме у цей час сватівські лісоруби отримали доручення від цього посадовця вести порубку кращих дерев. Другий етап – екологічний, який розпочався з виявлення місцевими мешканцями шкідників лісу, які нищать з апетитом сватівських владних мужів соснові насадження. Підкреслюю, що сватівські районні керманичі – районне лісництво, районна екологічна інспекція – демонструють виключно мовчанку щодо благань мешканців Хомівки врятувати цю чудотворну зелену зону. А може їм допоможе Генеральний прокурор більш сумлінно ставитися до виконання своїх  посадових обов`язків?

 Прошу виголошене вважати моїм депутатським запитом  до Генеральної прокуратури. Досить обіцянок та вагань.

А це фотоетюди, які говорять про те, куди переміщаються зелені насадження. Ліворуч…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте.

 

СТЕШЕНКО О.М. Ліворуч – це маєток голови Сватівської райдержадміністрації, який збудований рекордними  темпами. Отої… отак би дбати   про сватівчан! Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Віктор Таран. За ним – Аржевітін.

 

13:39:14

ТАРАН В.В.

Сьогодні в суспільстві набрав великого розголосу  законопроект про мирні зібрання. І лідером своєї партії, лідером „Блоку Юлії Тимошенко”, я уповноважений заявити, що „Блок Юлії Тимошенко” в цій залі ніколи не проголосує за будь-яку норму цього чи будь-якого іншого закону, який би обмежував священне право людей, фундаментальне право людини, збиратися мирно, без зброї і заявляти свою позицію. Люди мають право збиратися там, де вони хочуть, коли вони хочуть, і говорити те, що вони хочуть. Це перше.

Друге. Чи взагалі потрібен такий закон? Потрібен. Потрібен, тому що сьогодні суди посилаються на норму Указу Президії Верховної Ради ще Радянського Союзу – і заявляють про те, що кожен, хто хоче провести мітинг чи демонстрацію, повинен подавати заявку ще за 10 днів. Вони б ще реанімували закон про колоски.

Потрібен закон. Тому що Могильов, який сьогодні прикидався таким, знаєте, політичним незнайкою, пропонує, аби збиралися демонстранти в окремо відведеному місці. Я не знаю, може, він мав на увазі Лукянівську тюрму чи Берковці.

Потрібен, тому що протистояння в суспільстві буде рости, адже сьогодні, як дим, розвіюються всі обіцянки Януковича. І сьогодні вже є така навіть приказка серед людей, в дусі Папанова: „А щоб ти жив на одну підвищену пенсію!”.

І тому, саме тому, аби закріпити законодавчі принципи в країні, ще урядом Юлії Тимошенко було подано законопроект про мирні зібрання, і цей законопроект мав повідомчий характер, а не дозвільний. І це відповідає усім принципам ОБСЄ.

І я хочу сказати до честі свого Комітету з прав людини: комітет опрацював цей законопроект. І ось висновок на доопрацьований законопроект, висновок абсолютно незаангажованої Гельсінської групи такий: „Проект закону є достатньо ліберальним і відповідає усім сферам, міжнародним принципам за права людини”, - кінець цитати. Це є висновок Гельсінської групи, і він є достатньо обєктивним.

І друге. Але в суспільстві, чи то через непоінформованість, чи тому що люди вже нічого не хочуть чекати і не думають, що вони щось діждуться доброго від влади, починали голоси лунати проти цього закону. І тоді відповідно до пропозицій Голови Верховної Ради наш комітет зустрівся з представниками правозахисних організацій. Ми проведемо комітетські слухання  і законопроект буде ще кращим. Але ж, але ж сьогодні вже Партія регіонів проти цього закону і вже Чечетов заявив, що вони проти, і тому законопроект намагаються зупинити руками самих же демократів, наймаючи різних куплених козачків, які, по суті, є провокаторами і які неодмінно виконують завдання Могильова. І тому коли буде прийматися закон, його намагатимуться тут вилучити всі демократичні принципи. І тому маємо стати на захист цього закону, щоб він не став репресивним інструментом в руках влади.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Станіслав Аржевітін, підготуватись Ксенії Ляпіній.

 

13:42:28

АРЖЕВІТІН С.М.

Станіслав Аржевітін, голова ради Асоціації українських банків.

Саме сьогодні своє двадцятиріччя відзначає Асоціація українських банків – перша в незалежній Україні громадська організація вітчизняних банків та банківських обєднань, представник української банківської системи на фінансовому ринку держави.

На адресу нашої асоціації надійшли численні привітання. Ось як оцінюю 20-ту річницю діяльності асоціації перші керівники нашої країни. Президент України Віктор Янукович підкреслює: „Ваша  організація, яка стала… стояла біля витоків встановлення ринкової економіки України, зарекомендувала себе важливим чинником стабільного розвитку вітчизняної фінансово-кредитної системи, відіграє сьогодні важливу роль у суспільному житті нашої держави”.

В своєму привітанні Голова Верховної Ради України Володимир Литвин акцентує: „Поставши в час масштабних і системних перетворень, ваша організація відіграла велику роль у розбудові вітчизняної банківської системи, зробила вагомий внесок у фінансово-економічний розвиток незалежної української держави. Знаменно, що Асоціація, вирішуючи складні проблеми професійної консолідації, захисту системних інтересів банківської системи, зосередила свої ділові зусилля на опрацюванні пропозицій щодо вдосконалення законодавства та нормативно-правової бази в банківсько-фінансовій сфері”.

Віце-премєр-міністр України Сергій Тігіпко від імені уряду наголошує: „За час своєї двадцятирічної  діяльності Асоціація стала однією з найвпливовіших і найефективніших професійних організацій в Україні. З перших років незалежності держави Асоціація пліч-о-пліч з Національним банком та урядом створювала умови для стабільної роботи економіки країни в нових умовах. За вашої безпосередньої участі відбувалося формування сучасної законодавчої та нормативної бази щодо регулювання діяльності банківської системи. Голова Національного банку України Володимир Стельмах зазначає: обєднавши 130 банків, Асоціація упродовж уже  20-ти літ сприяє зміцненню довіри населення до банківської системи. Багаторічна активна та конструктивна співпраця Асоціації з Національним банком України, участь у робочих групах надання пропозицій до нормативних акцій, інструкцій є важливим і ефективним напрямком вашої роботи.

Особливо варто відзначити активність асоціації у період фінансово-економічної кризи в країні. Багато  пропозицій стали невідємною частиною державних антикризових заходів. Це дуже висока оцінка діяльності Асоціації з боку держави, яка покладає ще більшу відповідальність на Асоціацію українських банків по зміцненню банківської системи у відновленні обсягів кредитування української економіки, повернення довіри до банків.

Керівні органи асоціації і дирекція щиро дякує керівникам держави за таку оцінку. В основі такої діяльності лежить активна професійна робота дирекції Асоціації на чолі з багаторічним президентом Олександром Сугоняко. Зі святом вас, шановні активісти Асоціації українських банків.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Катерина… Ксенія Ляпіна, вибачте. Підготуватися Муцу.

 

13:45:37

ЛЯПІНА К.М.

Ксенія Ляпіна, група „За Україну!”. У своєму виступі я, на жаль, змушена знову повертатися до проблем малого підприємництва в Україні.

Хочу звернути увагу на те, що у всьому світі мале підприємництво вважається не тим субєктом, який є головним наповнювачем Державного бюджету, а тим субєктом, який вирішує найголовніші соціальні проблеми в державі. Мале підприємництво розглядається як субєкт, який створює власними силами, власною енергію, власними коштами створює для себе робочі місця. І, можливо, створює ще одне-два-три інших місця для інших українців.

У всьому світі такий підхід вважається дуже важливим, тому що він розвантажує державу, її зобовязання по соціальних фондах, розвантажує бюджет, і більше того, розкриває приватну ініціативу, розкриває ініціативу кожної людини. Кожна людина може забезпечити себе, взяти свою долю в свої руки, і це дуже важливо.

Що відбувається у нас після ухвалення вчора в першому читанні проекту Податкового кодексу України? Складається враження, що українська влада з якоїсь радості вирішила, що саме малі підприємці мають скласти основу наповнення Державного бюджету України. Я хочу повідомити вам, що це неможливо, з теоретичної точки зору, абсолютно не реалістично, з практичної точки зору, абсолютно безнадійно. Це може призвести лише до одного – до руйнування сьогодні малого підприємництва і до страшної тінізації країни, якої і так достатньо. І я не думаю, що це є шлях розвитку країни, її тінізувати.

Чому так стається? Ви знаєте, Податковий кодекс – це дуже складний документ. Ви так поспішали із його прийняттям, що скоріш за все і самі не дочитали всі ті норми, які там містяться. І по мірі, так би мовити, вивчення цього документу, винаходяться все нові і нові новації, які просто лякають.

Так, у Податковому кодексі передбачається, причому у „Прикінцевих положеннях” глибоко прихована норма, якою фактично скасовується звільнення від застосування електронних контрольно-касових апаратів дрібних підприємців на ринках України.

 Я хочу нагадати, що 10 років тому саме спроба ввести касові апарати на ринках викликало вибух, соціальний вибух у середовищі малого підприємництва. Наслідком була триденна акція, тисячна акція протесту під стінами Верховної Ради, коли підприємці вимагали припинити знущання.

Чому підприємці проти касових апаратів? Не тому, що вони бояться електроніки, а тому що за касовим апаратом іде страшна потужна машина адміністрування, при якій маленька помилка перетворюється в знищення малого підприємництва. І на таких умовах, безумовно, підприємці будуть чинити суворий супротив прийняттю подібного документу. Він потребує глибокої корекції, він потребує змін і потребує збереження основних положень спрощеної системи оподаткування…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте.

 

ЛЯПІНА К.М. Яка виправдала себе за 10 років свого існування, яка легалізувала підприємців. Я закликаю всіх не ступити на зворотній шлях. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, Орест Муц. Підготуватися Ковалевській.

 

13:49:03

МУЦ О.П.

Орест Муц, фракція Партії регіонів, Тернопільщина.

Шановні громадяни, колеги депутати! Цього тижня Президент України Янукович наголосив на необхідності розробки стратегії розвитку регіонів України, а насамперед тих, де найгірша економічна ситуація, адже за всі роки незалежності і розвитку таких регіонів не було розроблено потрібної системи та  підходів.

Нам треба подивитись на такі депресивні регіони як Сумщина, Херсонщина, Тернопільщина, Чернігівщина, там зарплата сьогодні на 25-30 відсотків нижча порівняно з усіма іншими областями України, сказав  глава держави. Зауваживши, що населення депресивних областей не повинно страждати через низький рівень заробітної плати.

Що стосується рідної мені Тернопільщини, то через попередню помаранчеву владу область і справді стала депресивною, хоча має потужні умови для розвитку сільського господарства, має суттєвий людський ресурс, кількість сільських жителів тут переважає кількість міських, є туристичним краєм, займає перше місце в країні за кількістю замків, має відомі у світі святині, та одне з семи природних чудес України.

В обласному центрі навчається кілька десятків тисяч студентів, в краї кожен третій володіє чотирма-п’ятьма мовами завдяки вимушеному наймитуванню за кордоном. Регіон навіть має двох фермерів Героїв України. Що означають герої-фермери для Тернопільщини? Виснажуються землі засіяні ріпаком, нищиться цукрова галузь, з’їдаються малі фермерські господарства, обманюють наших селян.

Не переймаються проблемами регіону і опозиційні фракції в Тернопільській облраді, зосередившись суто на політичних питаннях. Вчора на сесії Тернопільської обласної ради опозиційна фракція створила комісію з вивчення фактів начебто переслідування та тиску за політичними мотивами на  своїх депутатів, хоча насправді ні про що таке не йдеться. Тобто опозиція намагається зберегти політичний безлад та стан безвідповідальності, який був досі.

Від імені земляків з парламентської трибуни звертаюсь до нового губернатора області Михайла Цимбалюка, генерал-лейтенанта міліції з досвідом роботи в правоохоронних органах, ми вас просимо, наведіть лад в області, не зважайте на політиканство місцевого  типу, а ми вам допоможемо. Тоді вдасться те, що не вдалося попереднім помаранчевим губернаторам, повернути заробітчанам область, запропонувати їм гідні оплачувані робочі місця в рідному краї, відродити славу області, яку ви пам’ятаєте ще за студентських років.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Юлія Ковалевська, Волинець Євгеній наступний.

 

13:52:15

КОВАЛЕВСЬКА Ю.С.

Шановний Адам Іванович, шановні колеги, шановні телеглядачі та радіослухачі, вчора Верховна Рада України прийняла постанову про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування законності, прийняття рішень Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення щодо проведення конкурсів та встановлення переможців конкурсів на отримання, переоформлення ліцензій на мовлення з використанням відповідних частот у 2005-2010 роках. Зауважу, що рішення про створення такої комісії є своєчасним і необхідним. Адже все частіше і частіше з боку нинішньої опозиції лунають гучні заяви про утискання свободи слова, наступи на неї та введення цензури. Під гаслами „Стоп цензура”, „Цензурі ні!”, представники деяких вітчизняних ЗМІ виходять на вулиці та майдани.

Тиском на опозицію і свободу слова називають журналісти каналів ТVi та „П’ятого каналу” вилучення у них частот, що були отримані 27 січня цього року в останній момент діяльності попередньої влади. Тоді щасливі переможці не вимагали юридичної частоти процесу проведення конкурсу, не писали відкритих листів Президенту, все було добре, все чесно, зрозуміло і прозоро. Чому ж тепер деякі ЗМІ, переважно ті, власниками яких є представники різних нині опозиційних сил, постійно намагаються спровокувати конфлікт там, де його немає. Це вже не дивує навіть пересічних громадян, які мало цікавляться політикою. Адже в нашій країні тільки відомі всім політичні сили завжди кристально чисті перед законом. А найменше втручання в їхні справи та розслідування безвинних махінацій миттєво оголошуються утиском та політичними репресіями. Лунають провокаційні заклики зупинити втручання в редакційну політику, повернути частоти, захистити колектив улюбленого каналу і таке інше. Що ж відбувається насправді?

Сьогодні в Україні вперше за останні п’ять років склалася нормальна робоча команда державних управлінців.

Влада намагається вирішити проблеми, які  накопичились за останні  роки, виникли на тлі економічної кризи, але водночас бути відкритою і чесною перед суспільством.

Ми не малюємо все рожевими кольорами, а чесно  говоримо про існуючі проблеми і шукаємо шляхи  їх вирішення. В суспільному і політичному житті країни є багато цікавих тем для висвітлення, багато проблем та інформаційних приводів для ознайомлення  з ними широкого загалу. Відзначу, що чимало вітчизняних ЗМІ  проводять  зважену інформацій політику, користуючись любов’ю  і повагою слухачів, глядачів, читачів.

Відомо, що в Україні  більше засобів масової інформації мають своїх конкретних  власників і вони іноді і намагаються втручатися  в діяльність ЗМІ, вводити самоцензуру і „замовляти музику”. Тому з’являється  неперевірена або провокативна інформація на замовлення, яка порушує  журналістські стандарти і етичні норми. Адже  саме  у такий спосіб деякі редактори борються за аудиторію,  їм „чим більше смаженого, тим краще”, от  і маємо в результаті  як не „джинсу”, то „чорнуху”. Гірко і досадно, але тим не менш,  свобода слова тут ні до чого…

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте.

 

КОВАЛЕВСЬКА Ю.С. Нагадаю, перш за все саме медіа-власник є гарантом дотримання незалежної редакційної політики, гідної оплати праці робітників, їхнього соціального  захисту. То ж не варто шукати чорного кота в темній кімнаті.

Я вважаю, що під політичними  утисками є намагання надати політичне забарвлення  боротьбі за свої власницькі інтереси. Але не слід забувати, що свобода, це не вседозволеність, а перш за все відповідальність і не тільки  перед суспільством, а і перед власною совістю. Дякую за увагу.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ.  Євгеній Волинець, за ним Іван Заєць.

 

13:56:04

ВОЛИНЕЦЬ Є.В.

Уважаемый Адам Иванович, уважаемые коллеги, уважаемые избиратели. Сегодня хочу поднять вопрос, который умалчивается и его не решение может привести к плачевным последствиям всего региона.

В Донецкой области  в настоящее время в стадии ликвидации находятся 56 угольных шахт, при этом  программа закрытия не имеет предельного строка и так не решены вопросы объемов финансирования.

Массовое закрытие шахт в Донецкой области началось  в 1996 году, за 15 лет переданы на ликвидацию 64 шахты, ликвидировано 8 шахт, в настоящее время на стадии ликвидации находятся 56 предприятий. Такого одновременного   закрытия глубоких шахт небыло в мировой практике.

Проектная стоимость ликвидационных    работ составляет на 1 января 2010 года порядка 4 миллиарда 900 миллионов гривен. Уже потрачено 3 миллиарда гривен. Из этого общего объема затраченных средств с начала ликвидации расходы по статье «Природоохранные мероприятия» составили лишь 2 процента. В прошлом году, после некомпетентной корректировки программы финансирования, расходы на содержание водоотливных комплексов не предусмотрен вообще. В то же время расходы на бытовое топливо составили почти 58 процентов от годового объема финансирования. Но самое опасное, что структура управления процессом закрытия шахт постоянно реформируется. В результате такой непосредственно политики, непоследовательной в сфере ликвидации шахт, могут произойти катастрофы.

Первое. В Донецкой области грозит повышение сейсмоактивности. И в Донецкой уже зафиксировано 3-бальное землетрясение. Вода увеличит их силу в 2 раза. Если в затопленных шахтах объем воды достигнет критического придела, землетрясения на поверхности могут оказаться 6-бальные. Это приведет к разрушению зданий и к человеческим жертвам.

Вторая проблема. Это катастрофа, сдвиг зон активного газовыделения. Активизация деформации земной поверхности. Образование провалов, подтопление территорий, сброс неочищенных шахтных вод.

Третье. На фоне выше перечисленного самое безобидное. Это негативное влияние породных отвалов на окружающую среду. Из 600 терриконов сейчас 160 горящие. Рекультивация и озеленение породных отвалов практически не ведется. Отвалы стали местами стихийных свалок бытового, строительного мусора. Если учесть, что сама Донецкая область не является классически чистым, безопасным регионом, то в ходе такой безалаберности территория может превратиться в черное пятно на карте Украины, во второй Чернобыль.

Хочу также ответить, что недостаток финансирования, как самая распространенная причина невыполнения многих обязанностей, планов и так далее. Кстати, недавно ко мне обратился избиратель, дело которого было изъято из производства по причине недостатка финансирования в суде. Исходя из выше сказанного, считаю необходимым провести проверку целесообразности закрытия шахт, разработать новые критерии необходимости ликвидации шахт, пересмотреть структуру управления, закрытия шахт с учетом пересмотра функций органов центрального, регионального и местного управления. И решение комплексных проблем, касающихся интересов и компетенции всех уровней. И зафиксировать ее на уровне программ и возможных законов. Создать специальную комиссию Верховной Рады Украины по контролю за этим процессом. Проверить компетентным органам …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте.

 

ВОЛИНЕЦЬ Є.В. … проверить компетентным органам расходование  средств на ликвидацию шахт в 2009 году, учитывая тот факт, что на  многие необходимые статьи средства не выделялись, а 56 процентов их было потрачено на обеспечение  бытовым углем. При этом  обеспечение бытовым топливом  не было произведено в полном объеме всем категориям граждан, которые пользуются этой нормой. Зафиксированы случаи, когда  была сокращена норма потребления по решению тех или иных чиновников. Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Іван Заєць, будь ласка.

 

13:59:45

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська Народна Партія.

Шановні народні депутати, співвітчизники, я хочу привернути вашу увагу до явищ, які сигналізують, що в Україні розгортається  антиукраїнська і антидемократична контреволюція, і ми всі маємо поставити  цьому заслін. Так харківська влада,  по суті, перетворила місто  на полігон відпрацювання репресій  проти громадян, небайдужих до долі Харкова і своєї держави.

Останні 10 днів  вся Україна спостерігала за показовим бандитським  винищенням сотень дерев парку Горького та жорстоким побиттям громадян, які стали на захист  цих зелених легень міста. Той, хто спостерігав за цими поліями  по змі, переконався, що вся патріотична громадськість України  солідаризується з захисниками парку. Одночасно місцева влада почала  репресії проти української інтелігенції, під загрозою опинилися екологічні,  культурні та  політичні права громадян. І якщо не  зупинити  цю пошесть, то скоро Україна перетвориться в  державу авторитарного типу. 

Як ілюстрацію до цих слів, зачитаю вам звернення  громадян до мене як народного депутата України: „Проти керівників громадських організацій, які написали листа Президенту  США Обамі щодо незаконного виселення  Харківською міськрадою культурно-освітнього центру Харківського міського товариства  „Спадщина”, прокуратура Харківської області  працює над порушенням кримінальної справи. Підписантам звернення до Президента США має бути інкримінована стаття за  першим розділом Кримінального кодексу  України „Злочини проти основ національної безпеки України”.

Очевидно, керуючись  політичною кон’юнктурою задля    упокорення опозиційних громадських активістів, прокуратура Харківської області  задумала широкоформатний процес за історичним прикладом процесу .......…., який у 20-30-х роках  легалізував тотальні репресії над українською інтелігенцією. До списку сучасних ворогів народу зараховані відомі харківські діячі української культури, науковці, митці, кобзарі,  які підписали звернення  до Президента США Обами.

Характерно, що тиск на лідерів громадських організацій Харкова, які написали листа Обамі, розпочався      одразу після оголошення ними кампанії з усунення з території Харкова меморіальної дошки основоположнику Харківського відділу „Чорної сотні” Андрію Вязігіну, який на початку ХХ століття уславився активною пропагандою ксенофобії і очолював погроми над представниками єврейської громади і діячами української культури міста. Вказана меморіальна дошка з чорносотенцем була офіційно відкрита в Харкові за участю депутатів Харківської міськради і керівництва мерії. До політичного процесу над підписанням листа до Президента США залучене Управління служби безпеки України в Харківській області, якому надані повноваження зясувати ступінь небезпеки новітніх ворогів народу для державного суверенітету України. Як стає зрозумілим з тексту запиту керівництва УСБУ у Харківській області до одного з ініціаторів звернення до Обами форма, стиль і методи розкрутки обвинуваченого дуже нагадують методи діяльності НКВС 20-30 років ХХ століття. Я вимагаю від Президента України, уряду України як гаранта Конституції і прав громадян припинити ці політичні переслідування.

Сьогодні Україна прощається з великим своїм сином, геніальним режисером, письменником …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте.

 

ЗАЄЦЬ І.О. … режисером, письменником, політичним діячем, лауреатом Шевченківської премії Юрієм Ільєнком. Це втрата непоправна. Віддаючи йому шану, ми зобовязані зробити все для відродження української духовності, зокрема, українського кінематографу, в імя світлої памяті Юрія Ільєнка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, шановні колеги, завершили ми обговорення питань. На завершення дозвольте вам нагадати, що наступного тижня народні депутати працюють з виборцями.

У вівторок, ще раз наголошую, у вівторок 29 червня о 9 годині відбудеться Погоджувальна рада депутатських фракцій. Пленарне засідання розпочнеться у вівторок о 10 годині.

Давайте ще раз привітаємо працівників медичної сфери із професійним святом, який будемо відзначати днями. На цьому ранкове засідання Верховної Ради оголошую закритим.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку