ЗАСІДАННЯ ПЕРШЕ

(продовження)

Зал засідань Верховної Ради України

27 лютого 2025 року, 10 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України СТЕФАНЧУК Р.О.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слава Україні!

Шановні народні депутати, відповідно до прийнятої нами Постанови "Про деякі питання організації роботи Верховної Ради України дев'ятого скликання в умовах дії воєнного стану" сьогодні ми продовжуємо наше пленарне засідання.

Шановні колеги, звертаю увагу, що згідно з прийнятою Верховною Радою України постановою усі присутні на пленарному засіданні не повинні поширювати інформацію щодо його початку, перебігу та прийнятих у парламенті рішень раніше ніж через годину після оголошення перерви у пленарному засіданні. Я прошу всіх колег поважати прийняте українським парламентом рішення та відповідально поставитися до забезпечення безпеки єдиного законодавчого органу нашої держави.

У разі повітряної тривоги буде оголошено перерву в пленарному засіданні, і ми всі маємо перейти до безпечних місць відповідно до схеми укриття.

Шановні народні депутати, пропоную розпочати роботу з виконання Державного Гімну України.

(Лунає Державний Гімн України)

Шановні народні депутати, триває вже 1100-й день героїчного опору українського народу повномасштабному збройному вторгненню російської держави-терориста. Українці продовжують роботу заради свободи, незалежності та гідного майбутнього своєї країни. Наші воїни відважно боронять рідну землю, завдаючи ворогу рішучої відсічі.

Вшануймо хвилиною мовчання пам'ять захисників і захисниць, які віддали життя за Україну, а також мирних громадян, чиє життя забрала російська агресія.

(Хвилина мовчання)

Шановні народні депутати, відповідно до статті 28 Регламенту Верховної Ради України перед початком розгляду питань я пропоную провести сигнальне голосування. Я нагадую, що необхідно, утримуючи сенсорну кнопку, натиснути зелену кнопку "За" та утримувати ці дві кнопки одночасно до завершення голосування, тобто до появи результатів на табло.

Шановні друзі, я прошу взяти участь у сигнальному голосуванні.

 

10:16:28

За-144

За – 143, проти – 8, утримались – 2, не голосували – 114.

З процедури? Ірина Володимирівна, тільки з процедури, будь ласка.

 

10:16:39

ГЕРАЩЕНКО І.В.

Виключно з процедури. Шановні колеги, сьогодні зранку на вході в президію встановили нові замки і защелки. І в контексті цього у мене запитання до президії. Кого ви боїтеся? Ви рівні серед рівних. Чому ви вже на замки закриваєтеся в президії від депутатів? Спочатку ви себе охороною оточили. В скільки коштів бюджету України обходиться ваша охорона, і навіщо вам ця защелка? Це ви від кого закрилися? 

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Я можу дати відповідь вам дуже чітко, що все, що проводиться тут, – це система від незаконного порушення Регламенту, від блокування роботи парламенту. Це технічні засоби, які один з ваших однопартійців позавчора прийшов і ганебно вирвав, зіпсувавши роботу... Я не буду називати прізвище цього прекрасного чоловіка, він махає руками. Але просто от своїми такими вибриками він просто робить шкоду Верховній Раді України і змушує простих людей працювати для відновлення цих інструментів. Дякую. Я  все зрозуміло пояснив вам?

З процедури – Маріковський. Тільки з процедури. Будь ласка.

 

10:17:59

МАРІКОВСЬКИЙ О.В.

Пане Голово, перед початком засідання ви нам оголошуєте, що ми не можемо поширювати інформацію в медіа. Є тікток, який не заборонений в Росії, який переглядають росіяни. Є наш –  "Північ Одещини", який веде пряму трансляцію. Зараз відкрийте, будь ласка, тікток і подивіться, що наше засідання постійно в онлайні в Росії. Я не розумію, що це за засоби безпеки, якщо ми одним забороняємо, а одним дозволяємо, закриваємо очі. Тому або забороняйте "Півночі Одещини" віщати онлайн, або давайте голосувати, щоб його виключити із засідання на декілька засідань.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Шановні колеги, дивіться, те, що я говорю, це я говорю не від себе, це постанова, яка прийнята була в стінах парламенту. Тому, будь ласка, друзі, якщо є питання – до регламентного комітету, до Сергія Віталійовича Кальченка.

З процедури – Артур Володимирович. Ломатель замков, давайте, будь ласка. Артур Герасимов. 

 

10:19:04

ГЕРАСИМОВ А.В.

Шановні колеги, шановні українці, по-перше, якщо ви хочете, щоб не велися трансляції засідання, то поверніть в ефір…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. З процедури що у вас?

 

ГЕРАСИМОВ А.В. Поверніть в ефір телеканал "Рада", на який ви витрачаєте десятки, сотні мільйонів гривень, який показує всіх, окрім Ради.

І друге. Руслан Олексійович, подумайте над пропозицією встановити там рамку ще в президію і бронебійне скло, як було на Нюрнберзькому трибуналі.

Дякую вам.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Артур Володимирович, зворотна пропозиція. Подумайте, щоб своєчасно якісь ліки для заспокоєння приймати, я думаю, це вирішить питання необхідності будь-яких речей прийняття тут. Дякую.

Шановні колеги! Артур Володимирович, я не сказав… Я рекомендую вам ознайомитися з рішенням регламентного комітету.

З процедури. Будь ласка, Гончаренко – з процедури. Олексій Олексійович.

 

10:20:00

ГОНЧАРЕНКО О.О.

Дякую. У мене є абсолютно процедурна…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Процедура, будь ласка!

 

ГОНЧАРЕНКО О.О. Процедурна, я ж кажу, виключно процедурна пропозиція. Враховуючи, що до деяких дійшло через 2 роки, що в тіктоці їх видно, то, знаєте, як до жирафа доходить, до когось дійшло...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Що у вас з процедури? Будь ласка.

 

ГОНЧАРЕНКО О.О. З процедури у мене наступне. Пропоную  розглянути питання розстріляти "Північ Одещини" за те, що в тіктоці видно Маріковського і інших. Оце, я думаю, буде правильна пропозиція, давайте поставимо на голосування її.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олексій Олексійович, я думаю, що ви можете зробити це самі.

 

ГОНЧАРЕНКО О.О. Да,  дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Для того, щоб не бруднити інших.  Дякую.

 

ГОНЧАРЕНКО О.О. Ні, сам не можу. Тільки з вашою допомогою.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Репліка? Маріковський був згаданий, даю право на репліку, будь ласка. Початок вже хороший, драйвовий. Будь ласка.

                     

10:20:50

МАРІКОВСЬКИЙ О.В.

Дякую. Ми всі розуміємо і бачили це відео, де пан "Північ Одещини" брав у тестя кредит, тесть працює водієм Газпрому, російського Газпрому. Він брав кредит на купівлю нерухомості. Але я, не називаючи його прізвища, говорю, він зараз зливає інформацію про наше онлайн-засідання в Російську Федерацію, і ми на це закриваємо очі. "Північ Одещини", ганьба!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, стоп, стоп! Це було не з процедури, це була репліка.

Будь ласка, Сергій Власенко. Давайте внесемо конструктиву… А потім я дам Софії, да, я бачу. Просто у вас якісь проблеми постійно в процедурі в тому куточку. Процедуру треба міняти.

Будь ласка, Сергій Власенко.

 

10:21:48

ВЛАСЕНКО С.В.

Дякую. Шановний пане головуючий, я б хотів звернутися до вас як до особи, яка відповідає за порядок в сесійній залі. Я би просив вас нагадати нашим колегам, що в країні йде війна. Я розумію всі дискусії, я розумію  політичний ажіотаж, заклики когось розстріляти. Шановному колезі я би хотів нагадати, що у нас є зобов'язання, взяті при вступі в Раду Європи, делегатом до якої він є, і це заборонено українським законодавством, по-перше. По-друге, я думаю, що не треба давати паси, паси країні-агресору. Я думаю, що треба зупинити ці ігри з перепалками і перейти до розгляду порядку денного.

Дякую, пане Голово.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Софія Федина. Тільки, будь ласка, з процедури.

 

10:22:34

ФЕДИНА С.Р.

У будь-якій демократичній державі свобода слова і відкритість медіа – це одна з базових цінностей. Тому з процедури. Я прошу, щоб Верховна Рада перестала займатися дурницями, перестала посилатися на воєнний стан і нарешті…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Що у вас з процедури?

 

ФЕДИНА С.Р. І нарешті зробила засідання відкритими для медіа, щоб можна було робити прямі трансляції. Журналісти мають мати право доступу в кулуарах, щоб спілкуватися з народними депутатами.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Все зрозуміло.

 

ФЕДИНА С.Р. Ні, я маю пропозицію, не перебивайте мене.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка. Ні, будь ласка, давайте пропозицію одразу. Я роблю вам зауваження.

 

ФЕДИНА С.Р.  В мене є хвилина, не переривайте мене.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Перейдіть з процедури.

 

ФЕДИНА С.Р. Я маю пропозицію.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Виключіть мікрофон, будь ласка.

Шановні колеги, дивіться, ще раз, ще раз, я просто закликаю… (Шум у залі) Будь ласка, треба одразу переходити до пропозиції. Ще раз кажу… Та не репетуйте тут! (Шум у залі). Виключив, тому що маю на це право. (Шум у залі)

Шановні колеги! Ще раз, ще раз. Ось така книжечка називається Регламент, я думаю, що на шостому році достатньо інтелектуальних можливостей осилити її. В цій книзі у 57 статті чітко написано: я даю вам по процедурі, якщо ви говорите не по процедурі, я  роблю одне зауваження, ви не говорите по процедурі, другий раз – я виключаю мікрофон. Зрозуміло? Все, будь ласка.

Шановні колеги… (Шум у залі) Да, Власенко говорив по процедурі. Будь ласка.

(Шум у залі)

Спокійно. Ще раз… А ви до мене тихесенько говорите!

Добре, шановні колеги, займіть свої місця. Ще раз, сядьте на місце, я вам дам 30 секунд за умови, що ви будете по процедурі. Якщо ви будете не по процедурі, я роблю вам одне зауваження, якщо продовжуєте це, я виключаю мікрофон, так, як це передбачено в Регламенті, і на цьому буде крапка. І це для всіх, безперечно. 

Шановні колеги, дайте 30 секунд Федині з процедури договорити, і переходимо до розгляду питань порядку денного. Будь ласка.

 

10:25:00

ФЕДИНА С.Р.

Я прошу Голову Верховної Ради поставити на голосування пропозицію відновити прямі трансляції засідань парламенту, щоби всі громадяни України могли бачити, що тут відбувається. Свобода слова – найголовніше! Поставте на голосування!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Я просто хочу нагадати, ще раз, що порядок висвітлення діяльності роботи Верховною Радою не приймається з голосу, для цього є відповідна постанова. Ви як суб'єкт законодавчої ініціативи маєте право внести відповідну процедурну постанову, і вона буде тоді голосуватися в залі. Поки ні –  доти ні. Все, крапка. Досить балагану, переходимо до роботи. Сідайте працювати.

Шановні колеги, перелік питань, який був попередньо узгоджений Погоджувальною радою вам надано, переходимо до його розгляду.

Шановні колеги, на ваш розгляд виноситься проект Закону про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами (реєстраційний номер 12356).

Я ставлю пропозицію розглянути цей законопроект за скороченою процедурою.

 

10:26:38

За-189

Рішення прийнято.

Я запрошую до слова заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Семенця Олександра Степановича.

Будь ласка, Олександр Степанович. 

 

10:26:58

СЕМЕНЕЦЬ О.С.

Шановний Руслане Олексійовичу, шановні народні депутати! На ваш розгляд вноситься проект про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами.

Законопроектом пропонується затвердити Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами, метою якої є створення та розвиток цілісної системи поводження з радіоактивними відходами в Україні.

Програмою визначено перелік завдань і заходів, необхідних для розбудови відповідної інфраструктури довгострокового зберігання та захоронення радіоактивних відходів. Період, який  охоплює програма, становить 8 років – з 2025-го до 2032-го. Оцінка вартості проєктів програми близько 20 мільярдів гривень. Джерелами фінансування визначено державний бюджет України і кошти міжнародної підтримки.

Проект закону розроблено з метою забезпечення виконання стратегічних напрямів у сфері поводження з радіоактивними відходами, передбачених у завданнях, заходах цієї програми.

Результатом виконання програми стане забезпечення безпеки нинішніх і майбутніх поколінь, підвищення рівня захисту навколишнього природного середовища від негативного впливу радіоактивних відходів, удосконалення системи поводження з ними, зниження рівня соціально-психологічної напруги, пов'язаної з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, запобіганню вчиненню актів тероризму та створення сприятливих умов для продовження використання ядерної енергії для виробництва електроенергії з метою підвищення рівня життя населення.

Програма є дороговказом для міжнародних партнерів, які готові робити внески в радіаційну безпеку та фінансувати проєкти програми. Вони очікують визначення пріоритетів від України  для подальшої роботи. Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, я запрошую до слова голову підкомітету Комітету з питань екологічної політики та природокористування Магеру Сергія Васильовича. Будь ласка, Сергій Васильович.

 

10:28:56

МАГЕРА С.В.

Шановні колеги, Комітет з питань екологічної політики та природокористування на своєму засіданні 18 лютого 2025 року розглянув проект Закону про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами, внесену Кабінетом Міністрів України. Метою законопроекту визначено забезпечення виконання стратегічних напрямів у сфері поводження з радіоактивними відходами,  передбачених у завданнях і заходах Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами.

На засіданні комітету 18 лютого 2025 року на підтримку та щодо необхідності прийняття законопроекту висловлювалися керівники і представники Державного агентства України з управління зоною відчуження,  Міндовкілля,  Міненерго і Держатомрегулювання. Окрім цього, керівники та науковці провідних установ виступили з пропозиціями щодо законопроекту,  який може бути опрацьований комітетом під час розгляду законопроекту у другому читанні.

Після нещодавньої атаки на Чорнобильську АЕС, я вважаю,  що ми маємо зрозуміти, що увага до ядерної безпеки має бути прикута особливо. Тому комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону 12356 прийняти у першому читанні, за основу прийняти. Прошу підтримати,  друзі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Сергій Васильович.

Шановні колеги, переходимо до обговорення цього законопроекту. Прошу  фракції і групи записатися:  два – за,  два – проти. Будь ласка. 

Будь ласка, Андрій Андрійович Клочко, фракція "Слуга народу".

 

10:31:23

КЛОЧКО А.А.

Добрий день. Прошу передати слово голові комітету Олегу Бондаренку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Олег Володимирович Бондаренко.

 

10:31:45

БОНДАРЕНКО О.В.

Доброго дня, шановні колеги. Власне, що таке радіоактивні відходи? Радіоактивні відходи – це одна із складових розплат людства і наших нащадків, на жаль, за ті зручності і той прогрес, який ми маємо. Ми маємо дешеву електроенергію – це завдяки накопиченню радіоактивних відходів. Ми маємо джерела випромінювання, ми маємо можливість проводити дослідження через рентген апарати – це також радіоактивні відходи. Ми маємо дослідження атома, яке рухає нашу науку, – це також радіоактивні відходи. Вони накопичуються, вони не можуть зберігатися просто неба, вони мають оброблятися і утилізуватися. На жаль, вони майже не переробляються, тільки належним чином. І саме цьому присвячена ця програма.

Окремою складовою, звісно, є і поводження з відходами, які утворилися внаслідок Чорнобильської аварії. Я хотів би нагадати, що, як вже казав попередній доповідач, в ніч з 13 на 14 лютого відбулася ганебна атака Росії на новий безпечний конфайнмент, які закриває нестабільні конструкції. Через цю атаку, на жаль, нестабільні конструкції знаходяться знову під можливістю руйнування, і це може спричинити величезний викид радіонуклідів в повітря.

Для того, щоб подолати цю проблему, нам потрібно звернутися – ми самі розуміємо, що ми не можемо самостійно, за рахунок коштів державного бюджету подолати це, – ми маємо звернутися до донорів, маємо звернутися до наших партнерів: європейських країн, Сполучених Штатів. Але ми не можемо це зробити, поки у нас немає нашого бачення, нашої програми поводження з радіоактивними відходами. Тож, шановні колеги, закликаю вас підтримати цей законопроект, прийняти його в першому читанні.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, Ірина Василівна Фріз, фракція "Європейська солідарність".

 

10:33:40

ФРІЗ І.В.

Прошу передати слово Артуру Герасимову.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Артур Володимирович Герасимов.

 

10:34:01

ГЕРАСИМОВ А.В.

Шановні українці, ви знаєте, цей законопроект, як на мене, – це квінтесенція роботи Офісу Президента за 6 років. Ну, "їж ананаси, рябчики жуй, день твій останній приходить…" – я думаю, хтось пам'ятає ще ці вірші. Але питання в іншому, спочатку були 25 мільярдів на якісь інвестпроєкти, які Офіс розтягає там, кому хоче. Потім було 27 мільярдів на російські реактори. Зараз збирається майже 200 витратити на добудову так званої Хмельницької АЕС.

І от приходить цей законопроект, значить, що в ньому написано? Я просто зараз вам двома рядками скажу. Гарні слова, гарні слова, а потім написано: дайте нам 30 мільярдів зараз, коли не вистачає грошей на сім'ї загиблих, коли не вистачає грошей на армію. А потім шикарна річ прямо в законопроекті: але дайте нам їх без оцінки ефективності використання, Головне науково-експертне управління. Тобто гроші вони хочуть, а щоб хтось оцінював ефективність використання цих грошей, ефективність виконання цієї програми, не хочуть.

Це просто для вас, от чому я кажу, що це квінтесенція. Категорично не можна за це голосувати, тому що, як на мене, це черговий розпил 30 мільярдів гривень. І на жаль, ну дивіться, все ж тайне все рівно становиться явним. Велике будівництво, вже давно всі знають, що це "велике крадівництво", всі знають про яйця по 17, всі знають, я маю на увазі, і наші іноземні партнери, про неякісні дрони, неякісні міни. І як на мене, от всі ці корупційні скандали – це і є реальний звіт влади Зеленського за більш ніж шість років, які вони перебувають при владі.

Пропоную цей законопроект не підтримувати. Щиро вам дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Бакунець Павло Андрійович, група "Довіра".

 

10:36:12

БАКУНЕЦЬ П.А.

Дякую, пане Голово. Шановні народні обранці, звичайно, що програма поводження з радіоактивними відходами є надзвичайно важливою до її виконання, а не лише для теоретичного приймання в цьому залі. Але я хочу вас застерегти, я вважаю, що на третій рік повномасштабного вторгнення нам потрібно тут в залі розглядати законопроекти, які цікавлять наших українців, котрі захищають нас, родини наших захисників.

Я ще раз закликаю все ж таки поставити на голосування питання щодо забезпечення пенсійного родин наших героїв. Люди віддали життя, найдорожче, за нашу країну, а їхні родини і досі не те що не можуть отримати фізично виплат, бо їм говорять, що немає всіх грошей в бюджеті, вони не можуть оформити навіть соціальних виплат і гарантій, тому це потрібно розглядати в цьому залі.

Я ще раз закликаю, потрібно поставити на голосування питання про таку можливість для наших захисників привезти собі один автомобіль з нульовим розмитненням, що буде хоча би одним кроком назустріч тим відважним українцям, які роблять найвідважнішу роботу сьогодні, а не лише програми. Тому закликаю вас подумати, набратися сили і ставити в порядок денний ці питання, які сьогодні потребує українське суспільство від вас, працювати, а не лише програми поводження з радіоактивними відходами.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ми завершили обговорення цього законопроекту. Я прошу народних депутатів зайняти свої місця, переходимо до прийняття рішення. Шановні колеги, я ставлю пропозицію прийняти за основу проект Закону про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами (реєстраційний номер 12356).

Готові голосувати? Я прошу народних депутатів голосувати. 

 

10:39:03

За-227

Рішення прийнято.

Шановні колеги, у мене щось не спрацьовує кнопка, подивіться, будь ласка.

По фракціях покажіть. За – 227. Рішення прийнято.

Одну секундочку, колеги. Железняк Ярослав Іванович – з процедури. Єдине, шановні колеги, ще раз, перед тим як Ярославу Івановичу дам слово, нагадаю положення частини першої 36-ї і частини п'ятої 52-ї Регламенту: особи повинні виступати з процедури. Якщо народний депутат виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий на пленарному засіданні попереджає його про це, а в разі подальшого порушення вимог Регламенту – позбавляє його слова. Частина п'ята статті 52 Регламенту Верховної Ради України.

Ярослав Іванович, це не стосується вас, це просто я нагадав всім. Будь ласка, Ярослав Іванович.

 

10:40:01

ЖЕЛЕЗНЯК Я.І.

Шановні колеги, вчора я двічі ставив питання про зміну порядку денного "години запитань до Уряду" і винесення першим питанням доповідь або Прем'єр-міністра, або першого віце-прем'єр-міністра щодо угоди. Так само вчора це питання не набрало голосів, тому що деякі представники коаліції влаштували щось схоже на істерику, що немає ніякої угоди.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Що у вас з процедури, Ярослав Іванович?

 

ЖЕЛЕЗНЯК Я.І. Пане Голово, не перебивайте мене, в Регламенті такого точно немає.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Там є таке, що я роблю попередження.

 

ЖЕЛЕЗНЯК Я.І. Ви зараз не робите попередження, ви мене перебили, тому прошу додати мені час. Так ось, колеги, і після цього ми з засобів масової інформації дізналися про угоду. Якщо хтось бачив офіційне джерело, покажіть мені. Тому я пропоную знову на завтра на 10 годин ранку викликати Прем'єр-міністра з доповіддю  щодо угоди про копалини. Сподіваюся, що зараз це набере необхідну кількість голосів. Ставлю це на голосування.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ставлю пропозицію Ярослава Івановича, як він її озвучив. Прошу голосувати. Просто нагадую, що у нас і так "година запитань до Уряду", але Ярослав Іванович має право. Будь ласка, ставлю пропозицію Железняка. Прошу голосувати.

 

10:41:51

За-138

Рішення не прийнято.

Шановні колеги, надійшла... По фракціях. Надійшла заява від двох фракцій –  перерва із заміною на виступ. Я запрошую, 3 хвилини, будь ласка, колег до трибуни. Будь ласка, підходьте, хто бажає. (Шум у залі) Запустите час, коли вже всі стануть, добре.

Будь ласка, обнуліть час. Прошу, Ігор.

 

10:42:50

ГУЗЬ І.В.

Шановні друзі, сьогодні з цієї трибуни ми хочемо звернутися до братнього грузинського народу зі словами підтримки. Грузинський народ уже декілька місяців нещадно бореться з диктатурою проросійського олігарха Бідзіна Іванішвілі. Побиття, люди за ґратами, закриття медіа, фактично путінський дискурс, який сьогодні володіє Грузією.

Ми хочемо сказати грузинам: тримайтеся! Я особисто хочу сказати Михайлу Саакашвілі: тримайся, друже, ти будеш вільний, як і буде вільна Грузія. Український парламент, український народ з грузинським народом, який сьогодні протестує на вулицях Тбілісі, Кутаїсі, Батумі, Горі і дуже багатьох міст і селищ. Тримайтеся, браття.

 

10:43:56

САВЧУК О.В.

Зараз грузинська влада бореться проти власного народу. Ми цінуємо грузинську націю, поважаємо їхній суверенітет. Дякуємо тим грузинам, які пліч-о-пліч з українськими військовими борються проти Росії. Зробіть все, щоб не допустити колаборантів до влади у Грузії.

 

10:44:14

В’ЯТРОВИЧ В.М.

Глобальні зміни, які ми зараз переживаємо, відсунули з новин інформацію про Грузію. Але там триває боротьба за свободу. Вона важлива для нас, бо це боротьба проти того самого ворога – проти Російської Федерації. Вона важлива для нас, бо саме грузинський сценарій Росія розглядає в Україні, щоб всі забули про війну, щоб тут постала проросійська влада, щоб поступово перетворити цю країну в васала Росії. Те саме хочуть зробити з Україною. Тому маємо пам'ятати про Грузію. Тому маємо зараз підтримати Грузію. Це наша спільна боротьба за свободу.

 

10:44:44

КРУЛЬКО І.І.

Грузія має бути вільною. Грузія має бути вільною так само, як має бути вільною Україна. І зараз саме тут на цій території, на території України, на території Грузії вирішується майбутнє Європи, майбутнє безпеки вільного світу. І тому ми закликаємо грузинів, не складайте руки. Так само, як українці на Революції Гідності з дерев'яними щитами і палицями прогнали проросійського Януковича і їхню кліку з України. Так само ви проженете. Але треба вірити в свої сили, вірити в перемогу, і обов'язково вона настане. Слава Україні! І Слава Грузії!

 

10:45:25

БОБРОВСЬКА С.А.

Грузія сама покинула насправді Парламентську асамблею Ради Європи, що, в принципі, довело її неспроможність провести чесні демократичні вибори. І в мене прохання і звернення до всіх голів фракції, а також до спікера, повернути Постанову Верховної Ради про невизнання виборів в Грузії. Це перше. (Вислів іноземною мовою)

 

ГОЛОСИ ІЗ ЗАЛУ. Грузія! Грузія!  Грузія!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Дякую, шановні колеги. Дякую.

Переходимо далі. Наступний законопроект 12233 – це проект Закону про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо спорту ветеранів війни.

Я ставлю пропозицію розглянути це питання за скороченою процедурою. Прошу голосувати.

 

10:46:36

За-213

Рішення прийнято.

Я запрошую до слова заступника міністра у справах ветеранів України Фархадова Фархада Габіловича. Будь ласка.

 

10:46:56

ФАРХАДОВ Ф.Г.

Шановний Руслан Олексійович, шановні народні депутати, на ваш розгляд вноситься проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо спорту ветеранів війни. Законопроект розроблений з метою реалізації державної політики у сфері розвитку ветеранів війни, зокрема створення кроссекторальної співпраці державних органів, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, а також розмежування сфер відповідальності, а також повноважень органів державної влади у цій сфері.

Спорт ветеранів війни на сьогодні є невід'ємною складовою розвитку  і інтеграції ветеранів війни у суспільство. Він допомагає як психологічному здоров'ю, так і покращенню ментального здоров'я. Законопроектом передбачається внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт", зокрема щодо визначення повноважень Міністерства у справах ветеранів України щодо розвитку спорту ветеранів війни, залучення місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, національних федерацій, фізкультурно-спортивних товариств до розвитку спорту ветеранів війни, створення умов для збільшення кількості ветеранів війни, які приймають участь у міжнародних спортивних заходах.

Реалізація дозволить збільшити кількість проведених таких заходів, учасників таких заходів, а також загалом вплине на покращення психічного здоров'я, а також адаптації в суспільство ветеранів війни.

Дякую. Прошу підтримати 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Я запрошую до слова голову підкомітету Комітету з питань молоді і спорту Борзову Ірину Наумівну. Будь ласка, Ірина Наумівна.

 

10:48:57

БОРЗОВА І.Н.

Вітаю, шановні колеги! Комітет з питань молоді і спорту  розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо спорту ветеранів війни.

В Україні тисячі ветеранів повернулися з війни і багато з них мають як фізичні, так і психологічні поранення. Спорт – це не лише відновлення тіла, а й психологічна реабілітація, можливість повернутися до активного життя. Саме тому важливо розвивати спортивні ініціативи для ветеранів війни насамперед за місцем проживання.

Спорт допомагає ветеранам війни не лише відновитися, а й здобути перемоги на міжнародній арені. Яскравим прикладом цього є Ігри нескорених у Канаді, де наша українська збірна виборола 32 медалі та посіла третє місце серед 25 країн світу.

Ухвалення даного законопроекту сприятиме системній підтримці спорту ветеранів війни з боку держави, координації державної політики та чіткому розподілу відповідальності між державними органами влади, доступу ветеранів війни до спортивної інфраструктури, підтримці у проведенні регіональних, національних та міжнародних змагань за участю ветеранів війни.

З метою покращення законопроекту комітет пропонує до другого читання уточнити повноваження Міністерства ветеранів та долучити до розвитку спорту ветеранів війни органи місцевого самоврядування. З огляду на це комітет рекомендує Верховній Раді ухвалити законопроект у першому читанні з доопрацюванням до другого читання.

Шановні колеги, ухвалення цього законопроекту – це не просто зміни, це підтримка  наших героїв, їхня реабілітація, інтеграція та…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, я прошу фракції і групи записатися на виступи: два – за, два – проти щодо цього законопроекту.

Будь ласка, Наливайченко, фракція "Батьківщина". Будь ласка, Валентин Олександрович.

Михайло Михайлович Цимбалюк, будь ласка.

 

10:51:46

ЦИМБАЛЮК М.М.

Михайло Цимбалюк, "Батьківщина". Шановні колеги, насправді сьогодні за кількістю ветеранів ми є першими в світі, і це та реальність, з якою потрібно рахуватися. І те, що Міністерство ветеранів в системі державного управління має бути другим після Міністерства оборони, це також є фактом. Через те ми підтримуємо даний законопроект щодо зміни повноважень в органах державної влади стосовно державної політики у сферах ветеранів, ветеранського спорту. Це також позитивна річ. Але ми маємо казати, що крім повноважень, ми повинні ще говорити, що Міністерство у справах ветеранів має набирати більше обертів щодо захисту всіх ветеранських гарантій, їхнього соціального захисту, забезпечення житлом, забезпечення виплати тих коштів родинам загиблих і тих наших героїв, які отримали поранення.

Сьогодні Міністерство у справах ветеранів має демонструвати наступальну рішучість щодо захисту ветерана на тій території, де він повернувся в територіальних громадах. Бо коли ми кажемо, що ми їм передаємо в громади повноваження, ми обов'язково маємо передавати кошти і ресурси.

Даний законопроект до другого читання потрібно також удосконалити шляхом конкретних заходів щодо фізичного оздоровлення наших ветеранів на місцях. Фракція "Батьківщина" в першому читанні підтримує, і будемо готувати правки щодо другого читання.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Будь ласка, Беленюк Жан Венсанович, фракція "Слуга народу". Будь ласка.

 

10:53:58

БЕЛЕНЮК Ж.В.

Шановні колеги, всім доброго дня! Напевно, ініціативи, які  пов'язані з фізичною культурою і здоров'ям нації, вони мають певний консенс в цій залі і завжди підтримуються. Тим паче, коли це стосується наших ветеранів, людей, які наразі захищають наш суверенітет, територіальну цілісність, і саме через них ми можемо тут ухвалювати подібні ініціативи.

І, звісно, що в повоєнній Україні навіть зараз ці ветерани будуть мати необхідність реабілітації і інтеграції в повоєнне життя. Звісно, що треба зробити всі необхідні умови, всю необхідну інфраструктуру для того, щоб це відбувалося за належних умов і щоб ці люди, ці поважні люди, яким ми всім завдячуємо, вони мали класні умови для того, щоб інтегруватися в повоєнне життя.

Тому я хочу вас закликати вчергове підтримати гарну ініціативу, дати Міністерству ветеранів всі необхідні повноваження для того, щоб вони займалися своєю справою. І хочу побажати заступнику, він вже пішов, заступнику міністра для того, щоб всі амбітні цілі були втілені в життя.

Дякую всім за увагу. Слава Україні!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Будь ласка, Геращенко Ірина Володимирівна, "Європейська солідарність".

Гончаренко Олексій Олексійович.

 

10:55:33

ГОНЧАРЕНКО О.О.

Шановні друзі! По-перше, щодо цього закону. Не дуже зрозуміло, чому Кабінет Міністрів запропонував виключити ветеранів і людей-учасників Революції Гідності, я не дуже розумію. Я пропоную вам до другого читання, звичайно, їх повернути, сподіваюсь, це у вас якась помилка. Бо, безумовно, ветерани війни – це святе, але і ці люди – учасники Революції Гідності – це теж наші воїни. Тому тут немає питань. І прошу вас це повернути, і прошу вас це врахувати.

Але, друзі, я хочу сказати, тут, колеги зі "Слуги народу" врешті-решт дізналися, що йде трансляція і що їх видно, і дуже розпереживалися. Я просто, знаєте, у мене одне тільки питання, як сталося, що та партія, яка йшла під гаслами абсолютної відкритості, нових людей, нового всього, перетворилися в оце: ті, які бояться навіть, щоб їх бачили, що вони тут роблять. Ті, які замість того, щоб бути в СІЗО, тому що декларують якісь біткоїни фальшиві, мають всі підозри, оцей "Марібітковський", оці Тищенки, оці всі діячі, які мають бути в СІЗО, ціле МФО СІЗО тут може сидіти, замість СІЗО сидять тут. Я розумію, що їм дуже не хочеться, щоб люди бачили, що замість СІЗО вони тут. Але я все зроблю, щоб люди це побачили. І коли ви мені там чимось погрожуєте, що або він там припинить, або ми його кудись виженемо. Це вас звідси виженуть всіх і дуже скоро, тому люди не можуть на це вже дивитися, у що ви перетворили парламент і у що ви перетворюєте державу. Це ганьба! Поверніть журналістів на балкон. Поверніть пряму трансляцію. Зробіть Раду відкритою. Бо ви знищуєте країну своїм божевіллям.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Батенко Тарас Іванович.

Констанкевич Ірина Мирославівна. Будь ласка.

 

10:57:45

КОНСТАНКЕВИЧ І.М.

Шановні колеги! Безперечно, даний законопроект ми повинні усі підтримати, тому що ми свідомі того, що у нас не лише зростає кількість ветеранів, і їх, справді, уже десятки і сотні тисяч ветеранів очікуються найближчим часом, але і збільшується кількість проблем, які ми повинні вирішити для того, щоб повернення ветеранів у цивільне життя було комфортним, відповідало тому рівню, що, власне, вони зробили, героїзму, який вони вчинили на передовій. І ми бачимо,  що саме  фізичний спорт,  фізична культура і спорт є тими сферами, де поруч із культурою відбувається найкраща інтеграція ветеранів у суспільство.

Тому, безперечно, можливості, які запропоновані у цьому законопроекті,  треба підтримати. І Мінветеранів потрібно підтримати, тому що вони запропонували кілька важливих програм. Але це програми, які потребують і великих коштів. Тому що не тільки поїздки на міжнародні змагання, ми повинні дбати за підтримку тих ініціатив для ветеранів, які відбуваються в Україні на національному рівні, на регіональному рівні,  на рівні громад,  а це великі кошти. Тому синхронізація усіх видів робіт – це вкрай важливо.

І от вчора наша ТСК,  яка працює з питаннями ветеранів,  була в університеті Грінченка, і ми побачили реалізацію важливої програми реабілітації для ветеранів у басейні. Але це все робиться за кошти університетів і з власної ініціативи. Тому таких ініціатив у нас сотні в країні,  але фінансуються винятково з власної кишені. Тому давайте подумаємо, як синхронізувати цю роботу, як підтримати Міністерство фінансів не лише організаційно,  не лише у вигляді програми, але й з залученням більшої кількості грошей.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, ми завершили обговорення  цього законопроекту. Переходимо до прийняття рішення. Будь ласка, друзі, займіть свої місця. Шановні колеги, займіть свої місця.

Я ставлю пропозицію прийняти за основу з доопрацюванням положень відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо спорту ветеранів війни (реєстраційний номер законопроекту 12233).

Готові голосувати? Я прошу народних депутатів голосувати.

 

11:01:03

За-273

Рішення прийнято.

Покажіть по фракціях, будь ласка. Дякую.

Железняк, будь ласка, ще раз. Ярослав Іванович, що у вас, з процедури? З процедури, будь ласка.

 

11:01:23

ЖЕЛЕЗНЯК Я.І.

Шановні колеги, спробую останній раз достукатись до логіки і якоїсь суб'єктності парламентом.

Жодна людина в цьому залі зараз офіційно не може побачити навіть ту угоду, яку нам вчора достатньо багато офіційно розповідало багато джерел. Єдиний документ, який ви можете побачити, – це  публікацію в "Європейській правді". Все, це єдиний документ, який був опублікований.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ярослав, з процедури.

 

ЖЕЛЕЗНЯК Я.І. Саме тому я вважаю, що недопустимо завтра, пробачте, але слухати про освіту, і ставлю на голосування, якщо не хочете Прем'єр-міністра, то виклик двох віцепрем'єрів: Першого віцепрем'єра з питань економіки пані Свириденко і віцепрем'єра з питань євроінтеграції пані Стефанішину – на 10 ранку п'ятниці з доповіддю про угоду. Сподіваюсь, вони принесуть текст, який буде офіційним джерелом, а не публікації ЗМІ.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ярослав Іванович, наскільки я поінформований, обидва цих міністри сьогодні знаходяться в Сполучених Штатах Америки. Я можу помилятися, але в мене така інформація є.

Шановні колеги, дивіться, я можу поставити, але я просто вам доводжу цю інформацію до відома. (Шум у залі) Ну, ви ж вже виступили, Ярослав Іванович! Я вам пояснюю. Будь ласка, що у вас, Ярослав Іванович? Що ви хочете уточнити? Железняк.

 

11:02:57

ЖЕЛЕЗНЯК Я.І.

Пане Голово, наскільки я, та й, в принципі, кожен тут може побачити, літак, яким вони мають вилітати, поки знаходиться в Польщі. Тому я не думаю, що вони знаходяться в Сполучених Штатах, при всій повазі до вашої інформації.

Тому давайте поставимо це на голосування. Якщо залу це нецікаво, якщо вам достатньо публікацій в засобах масової інформації, це ок. Але я хочу бачити офіційний документ.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я почув.

Дивіться, я просто вам пояснив, що по тій інформації принаймні щодо міністра євроінтеграції в мене практично 99,9 відсотка, що вона буде у Сполучених Штатах в цей час. З приводу…

Але я ставлю цю просто пропозицію на голосування. Прошу голосувати.

 

11:03:53

За-125

Рішення не прийнято.

Будь ласка, Ірина Геращенко теж, прошу. Ви з процедури? Будь ласка, що у вас з процедури?

 

11:04:02

ГЕРАЩЕНКО І.В.

Шановний пане Голово, ви справедливо зазначили, що для того, аби змінити порядок висвітлення роботи Верховної Ради України, потрібно, необхідна постанова. Я хочу нагадати, що вже рік зареєстрована відповідна постанова, її номер 11140 – проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради про деякі питання висвітлення роботи Верховної Ради України дев'ятого скликання в умовах воєнного стану щодо удосконалення порядку висвітлення. На жаль, регламентний комітет не знайшов часу рік рівно зібратися, аби розглянути цю постанову.

І тому ми звертаємося до вас і просимо поставити зараз це на голосування, дати доручення регламентному комітету невідкладно зібратися, розглянути цю постанову, аби дійсно ми не в соцмережах шановного колеги Олексія Гончаренка бачили…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я зрозумів, з процедури.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. … те, що відбувається в парламенті, а аби українці бачили трансляцію каналу "Рада".

Будь ласка, прошу поставити це на голосування.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка. Шановні колеги, я ставлю пропозицію Ірини Геращенко, – вона, по-моєму, зрозуміло сформульована, – на голосування. Прошу голосувати.

 

11:05:29

За-115

Рішення не прийнято.

Дякую. По фракціях покажіть.

Наступний законопроект – це проект Закону 0293. Проект Закону про внесення змін до статті 1 Закону України "Про ратифікацію Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування".

Я ставлю пропозицію розглянути цей проект за скороченою процедурою. Прошу голосувати.

 

11:06:17

За-221

Рішення прийнято.

Я запрошую до слова заступника міністра фінансів України Драганчука Юрія Олеговича. Будь ласка.

 

11:06:38

ДРАГАНЧУК Ю.О.

Шановні народні депутати, колеги, вашій увазі пропонується законопроект номер 0293, метою якого є виконання зобов'язань України відповідно до Багатосторонньої конвенції MLI в частині актуалізації переліку повідомлень та застережень України у зв'язку з набранням чинності, а також припиненням дії низкою міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування, а також набранням чинності протоколами про внесення змін до деяких міжнародних договорів.

Зміни вносяться, зокрема, до переліку міжнародних договорів України, на які поширюється дія Багатосторонньої конвенції MLI в частині повідомлень про доповнення міжнародних договорів України преамбулою, в якій зазначено, що договори не повинні розповсюджуватися на осіб, які використовують положення договору для ухилення від оподаткування. Також в частині повідомлень про наявність у міжнародних договорах України положень про обмеження можливості застосування пільгових положень договорів, якщо основною метою є отримання таких пільг. В частині повідомлень про наявність в міжнародних договорах України положень щодо заборони розділення контрактів на декілька частин з метою зменшення часового періоду, після завершення якого конкретний вид діяльності вважається постійним представництвом. А також в частині повідомлень про встановлення можливості ініціювання платником податків процедури взаємного узгодження, тобто вирішення податкових спорів як в державі своєї резиденції, так і в державі, де здійснюється діяльність такої особи.

Прошу підтримати. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Я надаю слово голові Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Мережку Олександру Олександровичу. Сан Санич Мережко.

 

11:08:34

МЕРЕЖКО О.О.

Шановні колеги, Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва на своєму засіданні 5 лютого 2025 року розглянув внесений Президентом України проект Закону України про внесення змін до статті 1 Закону України "Про ратифікацію Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування" і ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти згаданий проект закону за основу та в цілому з урахуванням техніко-юридичних правок.

Проект закону України розроблений з метою виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для актуалізації переліку  повідомлень та застережень країни у зв'язку із набранням чинності чи припиненням дії низкою міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування, а також набранням чинності  протоколами про внесення змін  до чинних міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування. Відповідно до пояснювальної записки  за підписом Міністра фінансів України Сергія Марченка проект закону не потребує додаткового бюджетного фінансування.

Головне науково-експертне управління  не заперечує  щодо можливості прийняття законопроекту. Комітет Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу  повідомляє, що положення  проекту закону регулюються національним законодавством країн-членів Європейського Союзу та не підпадають під дію міжнародно-правових зобов'язань України у сфері європейської інтеграції.   

Тож, шановні колеги, прошу підтримати рішення Комітету з питань   зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва та прийняти проект цього закону за основу та в цілому з урахуванням техніко-юридичних правок.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Дякую, Сан Санич.

Шановні колеги, я запрошую фракції і групи записатися: два – за, два – проти щодо цього законопроекту, для обговорення цього закону. Будь ласка,  Наталія  Валентинівна Локтіонова, фракція "Слуга народу".

 

11:10:51

ЛОКТІОНОВА Н.В.

Прошу передати слово Копиленку Олександру.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Любимович Копиленко. Будь ласка.

 

11:11:09

КОПИЛЕНКО О.Л.

Шановна президія, шановні колеги, йдеться про уточнення багатосторонньої конвенції 16-го, точніше 19-го року, яка була ухвалена в рамках авторитетної міжнародної Організації економічного співробітництва та розвитку, яка об'єднує розвинені держави з 1948 року, які будують своє життя на основах представницької демократії та ринкової економіки.

Наша країна ратифікувала цю конвенцію в 19-му році, але зараз виникли нагальні потреби для внесення певних коректив. Що дуже важливо тут, якщо говорити дуже просто. Замість того, щоб ухвалювати зміни до численних наших угод про уникнення подвійного і далі оподаткування, ця конвенція і приєднання до неї, і удосконалення її дозволяють це зробити одним актом, що між іншим це абсолютно вписується в архітектоніку нашого молодого Закону "Про правотворчу діяльність". Адже ми одним актом можемо і зараз вносимо зміни до 77 відповідних наших ратифікаційних законів. І можна собі уявити, скільки б часу це у нас потребувало.

І останнє. В цьому проекті, в цій конвенції багато сказано про дотримання внутрішньодержавних процедур. І, в принципі, ми ці процедури зараз виконали всередині парламенту відповідно до Регламенту і встановленого порядку. І тому я закликаю або запрошую активно голосувати за цей закон.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олександре Любимовичу.

Я запрошую до слова В'ятровича Володимира Михайловича, фракція "Європейська солідарність".

 

11:13:16

В’ЯТРОВИЧ В.М.

Іоновій Марії прошу передати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Марія Миколаївна.

 

11:13:29

ІОНОВА М.М.

Шановний пане Голово, "Європейська солідарність" хотіла би наголосити, що ми усвідомлюємо важливість наших відносин з міжнародними партнерами. Але те, що відбувається зараз з міжнародною політикою, це, на жаль, про керування так званих 5-6 ефективних менеджерів, які якраз займаються переговорами, а парламент про це дізнається з новин. І ви вчора, сьогодні і в черговий раз розтоптали ці демократичні принципи міжнародних відносин, коли відмовилися і відмовляєтеся викликати представників уряду і прем'єра, і віцепрем'єра, щоб обговорити угоду про копалини з Сполученими Штатами. Це стратегічна рамка нашого майбутнього. І ви знаєте, вчора дуже було багато запитів, я впевнена, ті, хто займаються зовнішньою політикою, від міжнародних медіа, взагалі роль парламенту в цій міжнародній угоді, чи ми знаємо її зміст. Питання дуже риторичне. І мені прикро, що і Комітет закордонних справ, на жаль, роботу знівельовано, і ми не маємо цієї системної роботи. Я вже не говорю про те, що жодного разу комітет навіть не виїхав до своїх колег за кордон.

І, знаєте, хотілось би, щоб ви перестали робити вигляд, що ви не розумієте, про що ми говоримо. Ми вимагаємо пряму трансляцію парламенту. Люди мають бачити, що відбувається в сесійній залі кожен день. Де ваш звіт про результати 6 років керування? Що у нас відбувається з безпеки і оборони? Це пріоритет. Ви кожен день співаєте "Душу й тіло ми положимо за нашу свободу", але поки що ви все поклали, аби закритись від людей, аби приймати закони, які не посилюють сектор безпеки і оборони, аби купити реактори російські. І ви зараз тут підтримуєте Грузію. Та ви підтримайте демократію так в Україні, не купуючи російські реактори, не ганьбити бойових командирів. Тому не ганьбіть країну і Україну, а, будь ласка, помагайте армії.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Михайло Михайлович Цимбалюк, фракція "Батьківщина".

 

11:15:33

ЦИМБАЛЮК М.М.

Прошу слово передати Григорію Немирі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Григорій Михайлович Немиря, будь ласка.

 

11:15:45

НЕМИРЯ Г.М.

Шановні колеги, "Батьківщина" підтримує цей законопроект, в ньому немає нічого складного. Але я хотів би нагадати про одну річ, яку ми все ж таки забули, періодично забуваємо. Пройшло 3 роки війни, багато йшлося про те, що ця війна продовжується, що Росія – агресор. Минулого тижня всі обурювались, як це так, що Сполучені Штати Америки в Генеральній асамблеї ООН вперше голосують разом з Російською Федерацією.

Давайте подивимося на себе. Більше 3 років війни, а в Україні продовжують діяти більше 200 двосторонніх міждержавних угод, договорів, ще більше на рівні відомств, центральних органів виконавчої влади, між Україною і країною-агресором Російською Федерацією. Я пам'ятаю, коли міністр закордонних справ обіцяв представити єдиний законопроект, який нарешті припинить цю ганьбу. Цього законопроекту не було. Голова Верховної Ради двічі звертався з пропозицією виконати цю обіцянку. Вона не виконана.

Тому, пане Голово, я в черговий раз звертаюся до вас, все ж таки ми маємо побачити у верховній залі законопроект або законопроекти про вихід, остаточне розірвання двосторонніх угод, міждержавних договорів між Україною і Російською Федерацією. Це саме стосується і СНД.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, ще 1 хвилина –  Колтунович Олександр Сергійович, і після цього голосуємо.

 

11:17:44

КОЛТУНОВИЧ О.С.

Дякую, шановний пане Голово. Підтримуючи проект Закону про ратифікацію багатосторонньої конвенції, ми її також підтримуємо, я хочу сфокусувати увагу на три ключові зовнішньоекономічні і зовнішньополітичні виклики, які необхідно нам відреагувати.

Перший. Подивіться голосування нещодавні в ООН, Рада Безпеки ООН і Генасамблея ООН, як голосували за наші резолюції і проти нас. Хто як голосував – це надзвичайно важливо. У нас має бути нова зовнішньополітична доктрина, яка буде відповідати новим викликам часу.

Два. Зовнішня торгівля, я постійно про це кажу, від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі – мінус 29 мільярдів доларів. Ключовий елемент зовнішньоекономічної політики України – це подолання від'ємного сальдо, це нам обнуляє нашу фінансову систему і так далі.

І третє. Угода про корисні копалини, вона вже сьогодні звучала. Але, найважливіше, це буде друга угода про сам фонд, вона буде фундаментальною і буде визначати майбутнє України.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, я прошу… Ні, у вас 1 хвилина була. Шановні колеги, я прошу зайняти місця, ми переходимо до прийняття рішення. Будь ласка.

Шановні колеги, я ставлю пропозицію прийняти за основу і в цілому з необхідними техніко-юридичними поправками проект Закону про внесення змін до статті 1 Закону України "Про ратифікацію Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування"  (реєстраційний номер проекту Закону 0293).

Готові голосувати? Я прошу народних депутатів голосувати.

 

11:19:55

За-261

Рішення прийнято. 

Роман, будь ласка, Костенко. Будь ласка, Роман.   

 

11:20:08

КОСТЕНКО Р.В.

Шановні колеги, є пропозиція від Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки у зв'язку з тим, що останнім часом систематично міністр оборони не з'являється на комітет, я хочу поставити на голосування. Відповідно до частини четвертої статті 9 і пункту 13  частини першої статті 78 Регламенту Верховної Ради України, статті 48 про комітети Верховної Ради пропоную Верховній Раді України прийняти рішення про доручення Комітету Верховної Ради України з нацбезпеки, оборони  та розвідки підготувати на розгляд Верховної Ради питання щодо забезпечення наших Збройних Сил озброєнням у разі проблем з нашими партнерами Сполученими Штатами та невідкладно провести засідання комітету за обов'язковою участю міністра оборони України. Прошу поставити це на голосування.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Скажіть, будь ласка, а ви просто зібратися не можете, вам тільки треба доручення Верховної Ради? Якось дивно. (Шум у залі) Що ви постійно кричите?

Шановні колеги, я ставлю пропозицію, яка була озвучена паном Костенком. Ні-ні, просто для мене дивно, чому Рада повинна давати комітету. Я зрозумів, чому. Я зрозумів вже, чому. Я ставлю вашу пропозицію. Ставлю вашу пропозицію на голосування.

Прошу голосувати.

 

11:21:53

За-234

Рішення прийнято.

Дякую, колеги. Рухаємося далі. Наступний законопроект 5870-д. Це проект Закону про захист медіа-сервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу. Це у нас друге читання, шановні колеги.

Я запрошую до трибуни Кравчук Євгенію Михайлівну. Дякую.

Шановні колеги, будь ласка, будемо йти по поправках. Я почну спочатку з поправок, які комітетом відхилені.

Скажіть, будь ласка, хтось наполягає на поправках, які комітетом відхилені? Ніхто не наполягає на відхилених поправках. Дякую.

Тепер переходимо до поправок, які комітетом враховані, таких поправок десь з 20. Я розумію так, що "Європейська солідарність" буде ставити ці поправки, да? Будь ласка, хто буде першу поправку?

Артур Герасимов, будь ласка. Це перша поправка, так, буде? Тимошенко – автор.

 

11:23:03

ГЕРАСИМОВ А.В.

Шановні колеги, для вашого розуміння, от ми не тільки уважно читаємо законопроект, ми також дуже уважно читаємо висновки Головного юридичного управління і ГНЕУ. Так от ви в курсі, що цей законопроект було розроблено за тим, що кажуть автори, згідно до того, щоб імплементувати в наше законодавство директиву відповідно Європейського парламенту та Ради від 20 листопада 1998 року. Але відсутній текст перекладу директиви, схвалений органами Кабінету Міністрів України згідно своєї ж постанови. А як ви це розробляли, коли у вас немає офіційного перекладу? Саме через те оці непрофесійні закони, про це пишуть юристи, не можна приймати, не можна сьогодні це приймати.

Тому прошу поставити поправку на підтвердження і подумати кожного, навіщо треба голосувати за цей закон, коли навіть офіційного перекладу директиви немає. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Я дам відповідь, але це 1-а поправка вона стосується взагалі мети закону.  Будь ласка,  Євгенія Михайлівна.

 

11:24:10

КРАВЧУК Є.М.

Шановні колеги! В попередньому скликанні була група "Єврооптимісти", а у нас з'явилась група європесимісти, і її очолює "Європейська солідарність", що  навіть звучить, як оксюморон.

 Більше того, цей законопроект (було без прізвищ), цей законопроект було розроблено Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики як "д", ми  його доопрацювали. Дійсно, уряд помилився в деяких моментах, і, зверніть увагу, що серед авторів є колеги з вашої фракції, поважайте хоча б їх, якщо нас не поважаєте. Прошу – за.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зараз ми проголосуємо... Друзі, проголосуємо і я дам право на репліку. Шановні колеги, я дам право на репліку. Ми зараз проголосуємо 1-у поправку, тому що, Євгенія Михайлівна, не тільки прізвище, ім'я, але і назва фракції також дає право на репліку, на жаль, чи на щастя, кожен сам вирішує, як це.

Тому, шановні колеги, я ставлю пропозицію, ще раз, ви зрозуміли, 1-а поправка, авторства Юлії Володимирівни Тимошенко і колег, ця поправка комітетом врахована. Водночас народний депутат Герасимов просить поставити це  рішення на підтвердження зали.

Шановні колеги, я ставлю 1-у поправку на підтвердження... Міша, сядьте голосувати.

Я ставлю цю поправку на підтвердження.       

Прошу голосувати.

 

11:26:00

За-216

Поправка вважається відхиленою.

Право на репліку, будь ласка, Ірина Геращенко. Будь ласка.

 

11:26:10

ГЕРАЩЕНКО І.В.

Шановні українці! Неодноразово з цієї трибуни від представників влади ви чуєте про попередню команду. Я хочу нагадати, вже 7-й рік майже іде каденція, на жаль, Зеленського і "слуг народу", прийшов час звітувати. Звітувати про руйнування парламентаризму. Таке Чечетову в голову не приходило те, що ви тут робите. Звітувати про вашу корупцію. Звітувати про ваше нахабство. Звітувати про ваші провали дипломатичні. Тому ми вимагаємо в кожному вашому виступі не на "папєрєдніков" кидати головою, а звітувати, звітувати і звітувати перед українським народом. Вам не вдасться сховатися за паркани, за скло, за охоронців, за оці от замочки перед суспільством. Як би ви не закривалися перед суспільством тим, що ви  сьогодні заборонили каналу "Рада" розповідати про вашу роботу, ви будете звітувати, в тому числі пані, яка зараз стоїть …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, я прошу все-таки всіх колег більше згуртуватися. Не хотілося, щоб… Я, чесно, перший раз бачу, як ми противимося євроінтеграційним законам. Давайте згрупуємося і зробимо все для того, щоб підтримати євроінтеграційні ініціативи, які потрібні нам для нашого поступу на майбутнє.

2 поправка Юрченка. Будете?

Будь ласка, Герасимов, "Європейська солідарність". Будь ласка.

 

11:27:46

ГЕРАСИМОВ А.В.

"Європейська солідарність" за демократію, за свободу слова, за присутність журналістів у сесійній залі і проти узурпації влади, яка дуже явно, ми бачимо, коли навіть президія ховається. А, кстати, Руслан Олексійович, а чому оцю кнопочку на закриття президії ви поставили собі і першому віцеспікеру і не поставили віцеспікеру від опозиції? Це якесь утискання і гендерна нерівність, я вам скажу.

Але,  колеги,  по-перше,  ще раз наголошую, як можна приймати  офіційний документ,  коли у вас немає офіційного, підкреслюю, перекладу директиви? Ну,  господи,  скільки можна  на ці граблі вже наступати!

Окрім цього, ви розумієте, Степан… шановний Руслан Олексійович,  ви багато звертаєтеся до Регламенту, так от в цьому законопроекті в нас порівняльна таблиця оформлена з дуже великими порушеннями вимог статті 118 Регламенту. Ну  як можна це приймати? Навіть от просто...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Відповім вам, Петро. Що я вам скажу, в нас тут просто ви зламали кнопку і лишилося дві кнопки, і ми вирішили зекономити, щоб Олена Костівна могла моєю користуватися. Ми дуже переживали.

Будь ласка, відповідь –  Євгенія Михайлівна.

 

11:29:10

КРАВЧУК Є.М.

Колеги, я ще одну дам відповідь, просто потім  я вас просити підтримувати всі правки, вони редакційні,  на покращення тексту спрямовані. Я просто зауважу,  що  31 березня - 1 квітня буде якраз зустріч переговорних груп за розділом "Медіа". І я буду мати що розповісти колегам в Брюсселі,  як насправді підтримується євроінтеграція. Тому, будь ласка, підтримайте правки на підтвердження, це на якість законопроекту, і підтримайте в другому  читанні.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, я ставлю... Шановні колеги, 2 поправка авторства Юрченка. Вона врахована частково. Вона врахована частково. Тому я ставлю пропозицію, оскільки Артур Герасимов ставить пропозицію підтвердити це рішення, ставлю пропозицію підтвердити поправку 2 в тій редакції,  в якій вона врахована частково. (Шум у залі) Я назвав: Юрченко. Слухайте,  будь ласка.

Будь ласка, прошу голосувати.

 

11:30:37

За-218

Рішення не прийнято.

3 поправка, Тищенко.

Артур Володимирович, будь ласка. Я ж сказав, Артур Володимирович. Опустіть руку, говоріть щось. У вас якось воно…

 

11:30:59

ГЕРАСИМОВ А.В.

Шановний Руслан Олексійович, поправка 4, йдемо далі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 4-а, да?

 

ГЕРАСИМОВ А.В. Так от, колеги, вам, окрім цього, ще декілька аргументів, дуже цікавих, щодо того, що цей закон підтримувати не можна.

Цим законом додаткові повноваження надаються, малого того що Кабінету Міністрів, а ще – увага! – Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів. Дуже цікава історія. От медіа-сервіси, а у нас це, мені здається, буде на полці лежати в супермаркеті, да, медіа-сервіси?

І ще раз вам наголошую: на жаль, на жаль, закон створено досить непрофесійно. Якби було перше читання, була б зовсім інша мова. Але, нагадую, це друге читання.

Тому повторне друге, можливо, але, будь ласка, і закон не підтримуйте, і не підтримуйте цю правку.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Артур Володимирович, а давайте, може, ми зразу відправимо на повторне друге його? Ні, ми поставимо друге. Ми ж бачимо, що, мабуть, воно не підтримається, і відправимо на повторне друге. (Шум у залі) Рухаємося по правках? Прекрасно!

Добре. 4 поправка авторства Кравчук і Потураєва. Вона комітетом врахована. (Шум у залі) Так він її поставив тільки що. Друзі, ви якось скоординуйтеся в себе, він поставив 4 поправку.

Я ставлю 4 поправку. Вона комітетом врахована. Герасимов просить підтвердити це рішення. Ставлю її на підтвердження, 4 поправку. Прошу голосувати.

 

11:32:53

За-208

Рішення не прийнято.

Будь ласка, наступна поправка 5-а авторства Тимошенко Юлії Володимирівни, врахована частково. Хто буде ставити її? Що? 8-а? 8-а, ви мене вибачте, 8-а відхилена, по-моєму. 8-а відхилена, ви не маєте права її ставити, це не ваша поправка.

Друзі, ви можете розібратися з нумерацією? Та же ж арабські цифри, там все зрозуміло, там однозначні, двозначні, тризначні, там же ж логіка проста.

Будь ласка, 10-а Юлії Володимирівни Тимошенко. Правильно? Будь ласка, хто буде з вас? Хто? Ви один на одного показуєте.

Ірина Володимирівна.

 

11:33:57

ГЕРАЩЕНКО І.В.

Дякую. Ця поправка була врахована частково. Ми підтримуємо, що вона настільки геніальна, ця поправка, її треба було в повному обсязі врахувати от. І в даному випадку я хочу звернутися до пані, яка представляє зараз комітет, на жаль, вона не на трибуні.

Шановна пані Євгенія, ми просимо вас як розказчицю, коли ви будете спілкуватися з Єврокомісією, Європарламентом, поінформувати їх про відключені телеканали, про те, що ви особисто як заступниця голови комітету гуманітарного голосували проти і не голосувати за те, щоб повернути журналістів в Раду і трансляцію. Про це, будь ласка, поінформуйте. Поінформуйте про те, що певних журналістів українських не запрошують на заходи, зокрема телеканалу "Прямого", на заходи великого демократа Зеленського. Я думаю, це треба поінформувати.

А поправку не ставте на голосування. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Не будемо ставити, 10 поправка.

Але відповідь, будь ласка, Євгенія.

 

11:35:01

КРАВЧУК Є.М.

Я просто хочу сказати, що саме зараз нас дивляться журналісти, які на третьому поверсі, і спостерігають цей цирк, бо це по-іншому не можна назвати. Євроінтеграційний закон, який зриває "Європейська солідарність".

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, 12-а. Буде хтось ставити? Хто буде? Сюмар, будь ласка, да, 12 поправку будете ставити. Будь ласка.

 

11:35:38

СЮМАР В.П.

Шановні колеги, я дуже рада, що ми маємо зараз дискусію…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Одну секундочку, я дам відповідь. Щось не працює тут кнопка, тому доповідач буде голосувати там, а відповідати тут. На жаль, технічно, я перепрошую.

Будь ласка, я обнуляю, я пояснив, чому доповідач знаходиться там. Будь ласка, Сюмар.

 

11:35:57

СЮМАР В.П.

Я дуже рада, колеги, що ми зараз говоримо про європейські стандарти в сфері медіа, бодай зараз, бодай під час цього розгляду європейського законопроекту. Я дуже поділяю, що нас дивляться зараз журналісти, дуже би хотіла, щоби вони були ось тут. Більше того, я би дуже хотіла, щоб громадяни України дивилися нас по телеканалу "Рада", який спеціально для цього створений, а не мільйонні аудиторії збирав тікток Олексія Гончаренка, який сьогодні хотіли вирубити.

Я дуже би далі хотіла поговорити про європейські стандарти в сфері  медіа, коли ви впровадили державну цензуру, яка триває в країні останні три роки за кошт платників податків, за гроші, які мали би йти на армію. Я дуже би хотіла поговорити про європейські стандарти в сфері медіа, хто відімкнув проукраїнські, проєвропейські телеканали і хто за це буде нести відповідальність.

Колеги, просто не починайте розмову про європейські стандарти в сфері медіа, вона…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ви наполягаєте на 12 поправці, да? Шановні колеги, дивіться, в словах можна сказати дуже багато, питання в справах. Євроінтеграційний законопроект, який сьогодні є важливим для нашої євроінтеграції. Можна пищати, верещати, а нам будуть зараховувати конкретно по тих законодавчих актах, які підтримані, які імплементовані в Україні. Все інше – це таке.

Шановні колеги, 12 поправка. Ви наполягаєте? Ставлю. 12 поправка авторства Юрченка, вона комітетом врахована. Народна депутатка Сюмар просить поставити її на підтвердження. Ставлю 12 поправку на підтвердження. Прошу голосувати.

 

11:38:02

За-211

Рішення не прийнято.

Дякую. Будь ласка,  наступна поправка Сюмар. Який номер поправки? Починайте з номера. Сюмар.

 

11:38:12

СЮМАР В.П.

16-а. Я дуже рада продовжити зараз цю дискусію в контексті справ. Тому що конкретно мої зауваження якраз стосувалися європейських стандартів і вони потребують справ. Справ влади, яка справді сьогодні мала би прозвітувати практично про 6-річне унікальне правління і представити всі свої результати не у вигляді закритого парламенту, не у вигляді пустих трибун тут, не у вигляді монополізованого інформаційного простору, а конкретних досягнень для людей і для народу України, бажано в цифрах і в тому як покращилося їхнє життя.

І якщо ми будемо говорити про справи, то  саме вони важливі в контексті євроінтеграції. Може, нам, якщо щось зміниться з того, що я перерахувала, може, якщо буде скасована цензура або включені телеканали, нам і відкриють перший розділ в євроінтеграції, який називається  Fundamentals, в якому ідеться про демократичні права і свободи людини.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 16 поправка авторства Калаура. Вона комітетом врахована. Шановні колеги, я ставлю 16 поправку на підтвердження, тому що цього вимагає народна депутатка Сюмар. Я ставлю 16 поправку на  підтвердження, прошу голосувати.

 

11:39:44

За-207

Рішення не прийнято.

Далі хто? Сюмар і номер поправки.

 

11:39:54

СЮМАР В.П.

Я, колеги, коли ми говоримо про повагу в цій залі, я, в принципі, до неї закликаю. Я просто хочу сказати про "папєрєдніков,"  яких ви тут так любите поливати гівном, я хочу сказати, що було зроблено в сфері медіа в 2014-2019 роках і заразом подякувати тим колегам, які ці реформи робили. Так-от, ми позбулися від державних телеканалів, це була умова під час нашої євроінтеграції, яка стартувала, вибачте, не в 19-му, а в 14-му році, коли Порошенко підписав Угоду про асоціацію, і ці реформи реально на справах втілювалися в життя, не на папірцях, а на справах. Ми позбулися державного фінансування для медіа, ми створили фактично ринок і з кожної праски можна було, вибачте, про владу говорити все, що хочеш, все те, що ви сьогодні зачистили в ім'я теплої ванни для самих себе в умовах страшної холодної війни.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дуже добре це було чути з медведчуківських каналів.

Дякую, колеги. Рухаємося далі. Це у нас 16 поправка? 16 поправка. Ви наполягаєте, щоб її ставити? Ставлю 16 поправку на голосування. Комітетом вона врахована... (Шум у залі) Що-що? А, 23-я? 23-я, я перепрошую, це поправка Кравчук, вона комітетом врахована. 23 поправка, це Кравчук, я перепрошую.

Це 23 поправка авторства Кравчук, вона комітетом врахована була. Сюмар просить поставити її на підтвердження. Прошу голосувати.

 

11:41:53

За-210

Рішення не прийнято.

Далі, хто? Будь ласка, Сюмар.

 

11:42:03

СЮМАР В.П.

Колеги, я хочу, пане спікере, сказати вам, що ви зараз про канали Медведчука говорите людині, яка свого часу в 14-му році ініціювала закриття російських телеканалів в Україні. До речі, від європейських комісарів я отримала дуже багато тоді критичних листів на свою адресу, але ми тоді це зробили. Ми вичистили інформаційний простір, впровадивши закон про... європейську директиву, яка фактично забороняла російський телепродукт в Україні. Ми заборонили російське кіно в Україні.

Канали Медведчука і його медіахолдинг був оформлений в 2019 році, ви не повірите.  Ви знаєте, не були ми тоді вже владою, це ваше досягнення. Я вас вітаю.

На жаль, російський гібридний інформаційний вплив сьогодні продовжується через російський месенджер "Телеграм", який ми просимо вас закрити, тому що це вплив російського ФСБ. Тому дійте зараз.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 27-а. Шановні колеги, дивіться, я дуже би просив, тому що, повірте, один одному є багато що сказати. Але ми працюємо над законом і хочемо зробити його кращим, а не зруйнувати його. Поки все, що я чую, це спроба фракції, яка має ніби якісь європейські ідеали, зруйнувати євроінтеграційний закон. І це правда, і це всі бачать. Слухайте, за своїми гаслами не прикривайте ницість вчинків.

Але я ставлю 27 поправку авторства Кравчук, яка врахована. Ставлю її на підтвердження. Прошу голосувати.

 

11:44:00

За-210

Рішення не прийнято.

Будь ласка, далі. Хто далі? Будь ласка, Сюмар, номер поправки.

 

11:44:11

СЮМАР В.П.

28 поправка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка.

 

СЮМАР В.П. Колеги, я в сфері медіа працю з 1998 року. Я бачила різні періоди цензури, і періоду Кучми, коли там Медведчук теж у нас керував і пробував монополізувати інформаційний простір, я бачила, як все це призводило до революцій. Я вам хочу відверто сказати, насправді важать ваші дії, насправді важить реальна ситуація, а не те, що ви проголошуєте голосними словами і які галочки ви ставите на папері. Так-от, такого рівня зачистки інформаційного простору, як є сьогодні, не було за весь цей час. Ви створили систему державної цензури під егідою боротьби з усіма, ви насправді не захищаєте Україну від інформаційних впливів. Що там сьогодні з часткою Медведчука в каналі "1+1"? Може, нагадайте мені, хто був керівником цього телеканалу і заробив там 40 мільйонів гривень. Тому, коли ви починаєте… Доларів, перепрошую. Коли ви…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я ставлю 28 поправку авторства Рєпіної, яка врахована комітетом, на підтвердження. Прошу голосувати.

 

11:45:41

За-205

Рішення не прийнято.

Далі, будь ласка, хто? Геращенко, будь ласка. Номер поправки, починайте.

 

11:45:50

ГЕРАЩЕНКО І.В.

32 поправка. Ви знаєте, дійсно, в цій залі дуже люблять згадувати "папєрєдніков". Я пишаюся нашою командою, яка в 14-му році заборонила російські соцмережі "Одноклассники", "ВКонтакте", де дехто з правлячої влади, знаєте, і досі сторінки мав, тому що Росія через ці соцмережі намагалася протягувати, в тому числі набирати бойовиків.

І ви знаєте, дійсно, коли ми обговорюємо медіапростір, то важливо згадати про таку торгівлю на крові, коли телесеріал "Свати" демонструвався в Росії і дехто за нього отримував роялті, а, можливо, і зараз отримує. І коли ми від Європейського Союзу вимагаємо санкції проти Російської Федерації, то, може, варто на РНБО розглянути санкції проти людей, які за серіал "Свати" отримували роялті. Я думаю, що можна вийти на самих себе.

Прошу поставити поправку на голосування.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 32 поправка авторства Калаура. Комітетом врахована. Народна депутатка Геращенко просить поставити це рішення на підтвердження.   Прошу голосувати.

 

11:47:16

За-211

Рішення не прийнято.

Далі, будь ласка, хто? Княжицький, будь ласка, номер поправки.

 

11:47:27

КНЯЖИЦЬКИЙ М.Л.

33-я. Шановні колеги, цей закон, від нього ні холодно, ні жарко, всі ці норми є в Законі про авторське право, нічого страшного.

Але хочу звернутися до представників влади. Друзі, ви бачите, в якій катастрофічній ситуації знаходиться країна. І коли ви продовжуєте ображати опозицію з трибуни, Женю, ви хочете, щоб закон пройшов? Не ображайте опозицію. Опозицію, на яку ви накладаєте санкції, на лідера опозиції, ви обмежуєте далі свободу слова. В цій ситуації ми мали би, навпаки, демонструвати єдність, нормально ставитися один до одного. І це ваша відповідальність, влади, зараз проявити мудрість,  вибачитись, закликати до єдності і спільно захищати країну. А не просувати закони, від яких взагалі нічого не залежить, ображаючи і принижуючи опозицію.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Відповідь, будь ласка.

 

11:48:19

КРАВЧУК Є.М.

Микола Леонідович, я, звісно ж, нікого не ображаю, я констатую факт, що в нас зараз недостатньо голосів загалом в єдності, в єдності цієї зали, щоб прийняти переклад Директиви 9894 від 1998 року. Ми навіть прийняли вашу правку і я хочу, я чекаю на те, щоб навіть вашу правку поставили, очевидно, на підтвердження, не знаю, чи вона, мабуть, погана. Ну, це ж правда, ми працювали разом над цим законопроектом, провели підкомітет в єдності, випустили його в залу, переписали після уряду – це ж теж правда.

Тому я розумію, що зараз уже немає просто фізично голосів без ваших, щоб прийняти ці правки. Я просто дуже прошу, щоб ми хоча б відправили, не втратили цю роботу, нашу спільну в комітеті, і відправили зараз на повторне друге.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, 33 поправка авторства Калаура. Комітетом врахована частково. Народний депутат Княжицький просить це рішення поставити на підтвердження.

І я ставлю 33 поправку в редакції, як вона врахована частково, на підтвердження. Прошу голосувати.

 

11:49:41

За-213

Рішення не прийнято. 

Будь ласка, далі, Геращенко, номер поправки.

 

11:49:49

ГЕРАЩЕНКО І.В.

Шановні колеги, "Європейська солідарність" вітає зміну тональності доповідачки, яка визнала, що в залі зараз немає голосів і просить "Європейську солідарність" поділитися голосами за європейський законопроект.

Я нагадаю, що 99 відсотків європейських законопроектів в цій залі голосувалися голосами "Європейської солідарності", адже ніякої монобільшості давно не існує в природі, востаннє "слуги" дали 226 голосів в 2023 році за призначення Малюка. І тому, коли ви хочете когось критикувати за зрив законопроектів, шановна пані Євгенія, зверніться зараз до фракції "Слуга народу". Де Куницький, де інші депутати, які пішли в СЗЧ і прогулюють зараз засідання? Досить виховувати "Європейську солідарність". Ми чекаємо від Голови Верховної Ради і від Жені Кравчук, Євгенії Кравчук, зараз чесності, зверніться до "слуг". Де "слуги"? "Слуги" зараз мають віддати свої голоси за цей важливий законопроект.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Хочете чесності? В мене є чесність до вас. За весь час дев'ятого скликання жоден закон в цій залі не був проголосований без голосів "Слуги народу". Жоден. Ось вам чесність!

Будь ласка, хочете відповісти, прошу.

 

11:51:13

КРАВЧУК Є.М.

Колеги, це ж такий пінг-понг, ми можемо грати в цей пінг-понг. Але яка мета для держави? Для держави ми маємо розуміти: ми хочемо євроінтеграцію чи не хочемо. Якщо не хочемо, можемо всі зараз піти на брифінг… Колеги!

(Шум у залі)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, не треба голосувати?

Наступний. Який номер? Артур Володимирович, номер поправки називайте.

 

11:51:47

ГЕРАСИМОВ А.В.

35-а.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка.

 

ГЕРАСИМОВ А.В. Ви знаєте, Руслан Олексійович, ви правильно сказали: треба оцінювати по справах. Президент Порошенко: Томос, відновлення армії, безвіз. Президент Зеленський: крадівництво на дорогах, яйця по 17, неякісні міни, крадівництво на дронах, купівля російських реакторів, шашлики.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. А можна по поправці?

 

ГЕРАСИМОВ А.В. Тому, знаєте, що я вам скажу, не треба ніколи щось починати, бо ви виходите на самих себе. А правку прошу поставити на підтвердження.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, ви почули короткий звіт з методички, яку ви можете бачити в багатьох інформаційних каналах продукованих.

35 поправка. А, ви – будь ласка.

 

11:52:33

КРАВЧУК Є.М.

Ви знаєте, я не вважаю правильним ображати Верховного Головнокомандувача в залі парламенту України. Бо він зараз працює на те, щоб наша держава збереглася, і ви мали де ще обратися.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, 35 поправка авторства Цимбалюка Михайла Михайловича. Михайло Михайлович, і до вас вже добралися.

Шановні колеги, вона врахована частково. І дуже правильна поправка, мені говорять.

Тому, шановні колеги,  35 поправка, вона врахована частково, авторства Цимбалюка Михайла Михайловича. Артур Герасимов просить поставити її на підтвердження в тій редакції, в якій вона врахована частково. Прошу голосувати.

 

11:53:34

За-230

Михайло Михайлович! От сильно, от людина, поки єдиний, хто бажає євроінтеграції в залі конкретними справами. Дякую, Михайло Михайлович.

Будь ласка, рухаємося далі. Хто далі? Артур Володимирович. Далі слухаємо, що у вас там по каналах іде.

 

11:53:55

ГЕРАСИМОВ А.В.

37 правка, шановний Руслан Олексійович. Ви знаєте, я, до речі, перерахував звичайні факти, які сталися під керівництвом пана Зеленського. Поясню. Яйця по 17 – зафіксовані у звіті Рахункової палати, і не тільки. Далі,  неякісні міни – зафіксовані в розслідуваннях журналістів.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  А можна по поправці, Артур Володимирович.

 

ГЕРАСИМОВ А.В. Наступне. Дрони – зафіксовані в розслідуваннях журналістів. Російські реактори – зафіксовані в цій залі, і ви за це голосували. Замок на президії, де ви ховаєтесь,  – це ж ваші рішення.

А що стосується поправки, то ви знаєте, я хочу сказати ще раз по цьому закону. Колеги, просто вдумайтесь, ніхто ж не проти європейської інтеграції, але, коли без офіційного перекладу директиви ви щось робите на колінці, це є неправильним. Тому прошу поставити правку на підтвердження і не підтримувати.

Щиро вам дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

37 поправка авторства Тищенка Миколи Миколайовича. Врахована частково. Артур Володимирович Герасимов просить цю поправку підтвердити в тій редакції, в якій вона врахована частково.

Ставлю цю поправку в редакції, в якій вона врахована частково, на голосування.

 

11:55:35

За-189

Рішення не прийнято.

Наступне, колеги. Хтось буде ще ставити поправки? Артур Володимирович, знову утренняя зорька, звіт від партійного чату, давайте.  Будь ласка. (Шум у залі)

 

11:55:51

ГЕРАСИМОВ А.В.

Шановний Руслан Олексійович! Дивіться, що стосується шашликів, то це був відеовиступ пана Зеленського перед державою, коли його попереджав увесь світ про напад, широкомасштабний напад Росії.

18 лютого 2022 року, за 6 днів до повномасштабного вторгнення, пан Зеленський сказав, що ми, звичайно, можемо витрачати гроші на армію, але тоді нам не вистачить на дороги. Підкреслюю, це сталося за 6 днів до повномасштабного вторгнення. Це, що стосується відповіді на ваше питання.

І що стосується правок, то ще раз по закону. Між іншим, колеги, ви правильно не підтримали попередню правку пана Тищенка, тому що науково-експертне управління написало, що ця правка була внесена з грубим  порушення навіть 116 статті. Розумієте, да? Тому це правильно ми зробили.

І зараз цю правку прошу не ставити на підтвердження. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, 38 поправка авторства Тимошенко Юлії Володимирівни…

Не ставити? Не ставити, да. А чого? Так я ж не можу, це ж ви ставите. (Шум у залі) Я маю право, я головуючий. Да. Я запитую, ставити чи не ставити. (Шум у залі) Ще раз, не репетуйте на мене. Зрозуміли мене?

Шановні колеги, наступна поправка. Хто буде ставити?

Будь ласка, Геращенко. 

 

11:57:37

ГЕРАЩЕНКО І.В.

Дякую. 40 поправка зараз не обговорюється, колеги.

Я хочу нагадати, що у Голови Верховної Ради є не лише права, а й обов'язки. І ці обов'язки дуже чітко зазначені в Регламенті Верховної Ради України. Я хочу нагадати, що…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Що у вас по поправці?

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Я хочу нагадати вам, що ви є спікером Верховної Ради України, а не на подтанцовке "Слуги народу". Ви представляєте весь парламент. Тому ми просимо вас, по-перше, порядок в залі аби був. Зараз народний депутат Мотовиловець матюкається знову на всю залу...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слухайте, ви як якийсь комсомольський работник, наябедничати номер 1.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. Ви  знову коментуєте...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ви мали шикарне минуле, я так розумію, в комсомольськом отряде.

 

ГЕРАЩЕНКО І.В. ... фракцію "Європейська солідарність". Ви знаєте, я думаю, що комсомольские работники – вам видніше, вони себе поводили саме так як ви. І от насправді ви сьогодні ганьбите парламент і ваша фракція. А ви, пане...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, 40 поправка Калаура. Комітетом врахована частково. Ставлю на підтвердження це рішення комітету. Прошу голосувати.

 

11:59:02

За-207

Рішення не прийнято.

Наступна поправка. Хто? Сюмар, будь ласка.

 

11:59:14

СЮМАР В.П.

Шановні колеги, 41 поправка до вашої уваги. Я, знаєте, дозволю собі сказати, що ця дискусія насправді про трошки подвійні стандарти, тому що коли ми так героїчно подаємо на етичний комітет на розгляд когось із опозиції,  а потім називаємо на ті самі зауваження когось комсомольцями, піонерами чи ще кимось, то цим ми ці подвійні стандарти, даруйте, демонструємо. Це насправді не гідно українського парламенту. Як насправді, я вважаю, що не гідно коментувати в такому принизливому тоні кожен виступ. Я дуже хочу, щоб в цій залі ми навчилися чути один одного. Я дуже хочу, щоби ми могли один одного переконувати аргументами. Я дуже мрію про те. Я дуже рідко виступаю, колеги, але я справді дуже мрію про те, щоб цей зал був суб'єктним, щоби ваші рішення, конкретно кожного з вас враховувалися, а не виконувалися вказівки десь згори.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я теж хочу дискусії. Але те, що я чую до цього, це звіт з партійних методичок. Підкреслюю ще раз, я – за дискусію, я хочу чути аргумент, я хочу чути розум, я хочу чути інтелект, а не те, що ми можемо прочитати, якщо раптом потрапимо на сторінки.

Ви наполягаєте на цій поправці, пані Вікторія?

41 поправка Рєпіної. Комітетом врахована частково. Сюмар просить поставити її на підтвердження, це рішення, врахувати частково. Прошу голосувати.

 

12:01:07

За-208

Рішення не прийнято.

Будь ласка, хто? Артур. Далі продовжимо.

 

12:01:19

ГЕРАСИМОВ А.В.

Поправка 43, Руслан Олексійович.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка.

 

ГЕРАСИМОВ А.В. Руслан Олексійович, знаєте, в розслідуваннях головне не вийти на самого себе. От пан Зеленський наклав санкції, абсолютно антиконституційні, незаконні, за нібито, нібито якусь вугільну торгівлю. Але я точно знаю, що під час розслідування, чому ж це не пішло в суди, вийшли на те, що саме команда Зеленського торгувала, наскільки я розумію, вугіллям, електроенергією з Росією і Білоруссю, вийшли на самих себе.

І от, коли ви щось казали про піонерів і комсомол, то, ви знаєте, Руслан Олексійович, головне не вийти на самого себе. Бо ваша перша назва команди КВК була "НКВС". Я думаю, не треба пояснювати українцям, що таке НКВС…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ви дуже помиляєтеся, вона була іншою. Це в ваших "темниках" воно так.

 

ГЕРАСИМОВ А.В. НКВД.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Воно у ваших "темниках" так, ви дуже помиляєтесь, ви не знаєте історії.

 

ГЕРАСИМОВ А.В. У нас немає "темників". Дякую. А правку на підтвердження.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, 43 поправка, Рєпіна. Вона врахована частково. Артур Герасимов просить поставити її на підтвердження в цій редакції, в якій вона врахована частково. Прошу голосувати.

 

12:02:43

За-209

Рішення не прийнято.

Будь ласка, далі хто? Олексій, давайте додамо якоїсь логіки цій дискусії. Гончаренко.

 

12:02:55

ГОНЧАРЕНКО О.О.

Дякую. Шановний пане Руслане, а я якраз і хоч запропонувати нам додати логіку. Я хочу пояснити глядачам і колегам, дійсно те, що зараз відбувалося останні 40 хвилин, очевидно, що це є такі емоції, бурхливо. Але чому відбувається це?

Тому що, коли вчора, сьогодні декілька разів ми пропонували, а давайте проведемо у Верховній Раді дійсно ключову дискусію, яка сьогодні потрібна, про договір про надра, відповідь – ні. Коли казали, давайте поговоримо про мирні перемовини, пропозицію України, відповідь – ні. Коли я пропонував, давайте зробимо парламентські слухання на тему, як ми набираємо людей у військо, свавілля ТЦК, те, що його треба взагалі розпускати, рекрутинг, відповідь – ні. Коли викликається сюди міністр оборони, він, виявляється, навіть на комітет не ходить, відповідь – ні. Коли пропонуються парламентські слухання по демографічній політиці, відповідь – ні.

І тому, коли нема змістовної розмови, відбувається те, що відбувається…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 44 поправка. Ви ставите на голосування? 44 поправка авторства Кравчук і Потураєва. Комітетом врахована. Гончаренко ставить її…

А, будь ласка, ви хочете відповісти. Будь ласка.

 

12:04:14

КРАВЧУК Є.М.

Так, а я хочу відповісти, бо ця, до речі, правка, – ви багато за дітей говорите, там за демографію і так далі, – так а це для захисту дітей, ця правка. І ви її зараз провалите. Хотіли повернути аргументи, це щоб не був захист дітей до чутливого контенту.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, 44 поправка авторства Кравчук, Потураєва. Комітетом врахована. Гончаренко просить поставити на підтвердження. Прошу голосувати.

 

12:04:57

За-212

Рішення не прийнято.

Залишилася 45 поправка Княжицького. Хтось буде її ставити? Що значить, не ставте? Це право будь-кого в залі тепер поставити цю поправку.

Будь ласка, Кравчук Євгенія. 45 поправка Княжицького, прошу.

 

12:05:23

КРАВЧУК Є.М.

Колеги, я, звісно, її не буду ставити на підтвердження, бо я підтримую правку Княжицького. Ми її прийняли на комітеті. Але все, що я хочу сказати, що, звичайно, в нас така тут була розминка, я думаю, ми могли би цей робочий час значно ефективніше використати, проголосувати, власне, цей закон. Я звертаюся до всіх фракцій, хто жовтою, хто виступав, будь ласка, хоча б дайте можливість проголосувати на повторне друге, бо це, дійсно, директива Європейського Союзу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, переходимо до прийняття рішення.

Я ставлю пропозицію прийняти в другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними поправками проект Закону про захист медіа-сервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу (реєстраційний номер 5870-д). Прошу народних депутатів голосувати.

 

12:06:30

За-200

Рішення не прийнято.

Я ставлю пропозицію… Що, що? А що значить з мотивів голосування? Ви вже проголосували, ваші мотиви зрозумілі, жовтими кнопками. (Шум у залі) Повторне друге, я відправляю на повторне друге. Ні, вибачте, я ставлю пропозицію відповідно до Регламенту. Хто хоче? Будь ласка, з процедури чи з чого? Будь ласка, Сюмар.

 

12:07:08

СЮМАР В.П.

Моє зауваження від імені фракції "Європейська солідарність" з мотивів цього голосування. Ми, дійсно, теж просимо зараз поставити на друге повторне. Я сподіваюся, що наступні медіазакони ми будемо так само відверто, але справді аргументовано, без образ один одного обговорювати. Ніхто більше нас не зацікавлений сьогодні в свободі слова, в євроінтеграції, в європейських стандартах в Україні.

Я дуже сподіваюся, що Україна все-таки досягне справедливого миру, про який ми говоримо, і це повернеться все нормальне життя, яким ми жили до війни. В наших нормах, в наших можливостях зробити певні маленькі речі. Ми дуже просимо чути нас, коли ми просимо поставити на голосування постанову про повернення журналістів. Цього насправді хочуть журналісти на третьому поверсі, на треба це ігнорувати, тому що хтось бачить в нас ворогів. Ми зараз будемо голосувати за повторне друге цього законопроекту і ми сподіваємося, що євроінтеграційні закони в цьому залі будуть ухвалюватися позитивно і євроінтеграція України буде реальною.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, не словом, а ділом, я ставлю пропозицію відправити на повторне друге читання проект Закону про захист медіа-сервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу (реєстраційний номер 5870-д). Я прошу народних депутатів голосувати.

 

12:08:48

За-254

Рішення прийнято.

Шановні колеги, я ставлю пропозицію...

Покажіть по фракціях.

Я ставлю пропозицію скоротити вдвічі підготовку до другого читання, якщо ми всі хочемо швидкого і якісного прийняття євроінтеграційних законів. Прошу голосувати.

 

12:09:19

За-209

Рішення не прийнято.

Покажіть по фракціях. Дякую.

Шановні колеги, рухаємось далі. Наступний законопроект 11122. Шановні колеги, замість поправок на підтвердження 2 хвилини –  Федина, і ми голосуємо цей законопроект. Я правильно розумію?

Будь ласка, Федина.

 

12:10:01

ФЕДИНА С.Р.

Колеги, сьогодні ви зокрема теж дуже багато будете говорити потім на ефірах про права військовополонених. Але у мене запитання: чи багато з вас виходили до родин військовополонених? Чи ви багато з ними спілкувалися. Коли вони просять, щоб до них вийшло керівництво Верховної Ради України, а просять вони вже дуже давно, їх ігнорять. Коли вони дуже просять, щоб до них вийшло керівництво фракції "Слуга народу", їх ігнорять. Коли вони звертаються з тим, що їм погрожують щодо розміщення їхнього невеликого віче біля готелю "Київ", влада їх ігнорить.

І повертаюся також до того питання, яке я вчора піднімала. Судам дана вказівка відмовляти у виплаті компенсації родинам закатованих військовополонених. Мені б дуже хотілося, щоб зараз всі народні депутати, і керівництво Верховної Ради зокрема, намагалися достукатися до найвищих кабінетів, особливо до пана Татарова і Портнова, які курують судами в Україні зараз завдяки Зеленському, щоб ця ганебна судова практика була припинена і щоб були виплати в нормальному порядку родинам військовополонених, особливо тим, які загинули від катувань у московських трупарнях, і щоб ця практика відмови у виплатах, бо так зверху наказали, зникла і більше ніколи не з'являлася.

І також є прохання від родин військовополонених і зниклих безвісти, яке передаю. Влада має комунікувати з ними, поважати і не кидати на маргінесі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, будь ласка, ще Михайло Михайлович Цимбалюк –  2 хвилини, і голосуємо, колеги.

 

12:12:16

ЦИМБАЛЮК М.М.

Дякую. Михайло Цимбалюк, "Батьківщина". Шановні колеги, я прошу всіх не розходитись, щоб проголосувати за цей важливий законопроект. Про що він каже? Ми повинні тим людям, відносно яких встановлений факт позбавлення волі в результаті російської агресії, сплачувати єдиний соціальний внесок для того, щоб вони оформили пенсію в разі наявності стажу. Насправді вже такі факти є, і до Пенсійного фонду України звертаються наші громадяни. Коли підтверджується такий факт позбавлення волі в результаті агресії, їм призначається пенсія. Поки що це проблематично, бо немає цього закону.

Через те, ще раз підкреслюю, також людина, за людину сплачує Пенсійний фонд за кошти державного бюджету в розмірі мінімального такого внеску. Якщо людина має достатньо стажу, і вона не хоче, щоб за цей період їй враховувався такий мінімальний внесок, вона може відмовитись від нього, і це передбачено цим законом. Але ще раз підкреслюю, це буде соціально справедливо відносно цієї категорії громадян. Прошу підтримати цей законопроект.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я прошу народних депутатів зайняти свої місця, ми переходимо до прийняття рішення.

Я ставлю пропозицію прийняти в другому читанні та в цілому з необхідними техніко-юридичними поправками проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України (реєстраційний номер 11122).

Готові голосувати?  Я прошу народних депутатів голосувати.

 

12:14:53

За-252

Рішення прийнято. Закон прийнятий в цілому.

Шановні колеги, перелік питань порядку денного на сьогодні завершуємо. Дякую всім за плідну роботу.

Я оголошую перерву в нашому пленарному засіданні. Про час і місце його продовження вам буде повідомлено завчасно. Нагадую на необхідності непоширення інформації щодо його початку. Слава Україні!


Повернутись до публікацій

Версія для друку