ЗАСІДАННЯ ДВАДЦЯТЬ СЬОМЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

20 листопада 2009 року, 10:00 година

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України О.В.ЛАВРИНОВИЧ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати, гості Верховної Ради! Прошу  включити систему „Рада”.

10:03:03

В залі зареєстровано 429 народних депутатів України. Ранкове пленарне засідання оголошую відкритим.

Сьогодні день народження наших колег: народних депутатів Зварила Романа Михайловича (Оплески), Калюжкого Михайло Анатолійовича, Макієнка Володимира Петровича, Ярощука Володимира Івановича. Давайте привітаємо наших колег, побажаєм їм доброго здоров’я і творчої наснаги.  (Оплески) 

Інформація про результати роботи Верховної Ради України  на пленарному засіданні 19 листопада 2009 року. Вчора розглянуто три питання порядку денного, за результатами їх розгляду прийнято сім поставно, один законопроект та один проект  постанови відхилено. (Оплески) 

Шановні колеги, відповідно до статті 25 Регламенту у п’ятницю ми маємо 30 хвилин для оголошення  запитів.

Надійшли  запити народних депутатів України:

Бориса ПЕТРОВА до Прем'єр-міністра України, до виконуючого обов'язки Міністра фінансів України, Голови Державної служби автомобільних доріг України щодо забезпечення виконання розпорядження Уряду про виділення із Стабілізаційного фонду 50 мільйонів гривень на будівництво мостів через річку Дніпро у місті Запоріжжі та надання достовірної інформації із цього приводу.

Валерія БЕВЗА до Прем'єр-міністра України  стосовно ситуації, яка склалась в селищі міського типу Брусилів Житомирської області з реалізацією громадянами права на приватизацію земельних ділянок.

Віктора КОРЖА до Прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України  щодо заборгованості з  виплати стипендій студентам низки вищих навчальних закладів України.

Віктора КОРЖА до Прем'єр-міністра України  щодо ігнорування Міністерством охорони здоров'я України надання відповіді стосовно подальшого використання або передачі іншим державам вакцини проти кору та краснухи, у якої закінчився термін придатності і яка була незаконно ввезена і використовувалася в Україні, що призвело до масових ускладнень та трагічних наслідків.

Віктора ТУРМАНОВА до Прем'єр-міністра України  щодо відсутності фінансування будівельних робіт на об'єктах Донецького метрополітену та невиплати заробітної плати працівникам.

Вікторії ДЕМ'ЯНЧУК до Прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України  щодо притягнення до кримінальної відповідальності Міністра юстиції України Миколи Оніщука за порушення законів України "Про статус народного депутата України", "Про інформацію" та злочину, передбаченого ч.1 ст.351 Кримінального кодексу України.

Володимира СІВКОВИЧА до Прем'єр-міністра України  щодо недопущення закриття Денихівської дільничної лікарні Тетіївського району Київської області.

Геннадія ЗАДИРКА до Прем'єр-міністра України  щодо невиконання рішень міністра транспорту та зв'язку України Йосипа Вінського, спрямованих на реконструкцію залізничного вокзалу міста Миколаєва.

Дмитра КОЛЄСНІКОВА до Прем'єр-міністра України  щодо відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) підприємству "Криворізьке учбово-виробниче підприємство" Українського товариства сліпих.

Едуарда ПРУТНІКА до Прем'єр-міністра України, виконуючого обов'язки міністра фінансів України, голови Державного казначейства України  стосовно складної ситуації із виконанням бюджету у місті Ніжин Чернігівської області у зв'язку із запровадженням змін в організації бюджетного процесу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2009 року.

Леоніда ЛИТВИНОВА до Прем'єр-міністра України  щодо забезпечення погашення заборгованості вугільних підприємств до Пенсійного та інших фондів.

Едуарда ПРУТНІКА до Кабінету Міністрів України  стосовно звернення депутата Чернігівської обласної ради Наталії Кучеровської щодо виконання бюджету міста Ніжин та необхідності виділення додаткової дотації  з Державного бюджету у сумі 13 мільйонів гривень для недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери та повноцінного фінансування захищених статей міського бюджету на придбання медикаментів і продуктів харчування, оплати енергоносіїв та комунальних послуг об'єктів бюджетної сфери міста Ніжин.

Євгена ЦАРЬКОВА до Прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України  щодо будування високовольтної лінії "Аджалик-Усатово".

Ігора КАЛЄТНІКА до Прем'єр-міністра України, Голови Служби безпеки України, першого заступника міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України стосовно вжиття заходів щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників прокуратури Херсонської області та недопущення рейдерського захоплення державного підприємства "Асканійське".

Михайла ПОЛЯНЧИЧА до Прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України  про вчинення злочину службовими особами Товариства "Мезон-К" стосовно незаконного укладення та невиконання низки господарських договорів, що стосувались організації та здійснення харчування військовослужбовців по регіонах України.

Олександра СКИБІНЕЦЬКОГО до Першого віце-прем'єр-міністра України  щодо проведення перевірки реального стану справ з поставками одоранту для  "Укртрансгаз" і якості одоризації природного газу в Україні.

Павла МОВЧАНА до Прем'єр-міністра України  щодо підведення газопроводу до села Грабове Старовижівського району Волинської області.

Павла МОВЧАНА до Прем'єр-міністра України  щодо видання однотомного тлумачного "Словника української мови".

Павла СУЛКОВСЬКОГО до Прем'єр-міністра України  щодо затягування Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області призначення пенсії по пільговій категорії "тракторист-машиніст" громадянам села Веселий Кут Тальнівського району Черкаської області Проценку, Чорному та Новаку.

Петра ПИСАРЧУКА до Прем'єр-міністра України  щодо виділення земельної ділянки для будівництва Дрогобицького протитуберкульозного диспансеру на території Болехівської сільської ради Львівської області.

Романа ЗАБЗАЛЮКА до Прем'єр-міністра України  щодо невиконання доручення Кабінету Міністрів України та ненадання відповіді Миколаївською облдержадміністрацією на депутатське звернення стосовно незаконних дій з боку приватного підприємця Олексія Щербини під час відключення мешканців смт.Арбузинка від газопостачання та щодо бездіяльності посадових осіб Арбузинського району Миколаївської області.

Романа ЗАБЗАЛЮКА до Прем'єр-міністра України стосовно невиконання доручення Кабінету Міністрів України та ненадання відповіді Миколаївською облдержадміністрацією на депутатське звернення щодо можливих протиправних дій з боку директора комунального підприємства "Міжнародний аеропорт Миколаїв".

Анатолія МАТВІЄНКА до міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України стосовно перевірки фактів порушення законодавства про використання земель оздоровчого призначення Державного закладу "Спеціалізований Санаторій "ДОЛОСИ".

Миколи КОМАРА та Михайла ЧЕЧЕТОВА до Прем'єр-міністра України  щодо вдосконалення Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами.

групи народних депутатів (ОМЕЛЬЧЕНКА, ПАВЛОВСЬКОГО, КУЛИКОВА) до Прем'єр-міністра України  щодо причин зростання тарифів на комунальні послуги у місті Києві та не цільове використання грошових коштів у розмірі 125 мільйонів гривень, які сплачують кияни по тарифам за комунальні послуги, на закупівлю помідорів, шипшини, насіння, яблук для торгівлі за кордоном і відшкодування безпідставно ПДВ у розмірі 25 мільйонів гривень керівництвом Відкритого акціонерного товариства "АК "Київводоканал" та власниками Закритого акціонерного товариства "Компанія "Київенергохолдінг".

Миколи КОМАРА та Михайла ЧЕЧЕТОВА до Прем'єр-міністра України щодо виділення Чернігівській області додаткової дотації для місцевих бюджетів на вирівнювання фінансової забезпеченості.

Василя ПЕТЬОВКИ до міністра економіки України щодо надання інформації про видані дозволи на закупівлю чи виконання робіт, товарів в одного виконавця за три квартали 2009 року.

Юрія КАРМАЗІНА до Прем'єр-міністра України, міністра внутрішніх справ України, виконуючого обов'язки Голови Фонду державного майна України, Голови Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, міністра праці та соціальної політики України, Генерального прокурора України  щодо перевірки фактів грубого порушення законодавства в частині виготовлення, збуту і розповсюдження порнографічної продукції за участю керівництва державного підприємства ВАТ НВП "Більшовик", незаконного обрання директора та заступників директора підприємства, порушення норм Господарського кодексу України при здійсненні господарської діяльності, що може призвести до банкрутства вітчизняного виробника машинобудівництва, ігнорування конституційних прав працівників підприємства на працю та на достатній життєвий рівень, норм трудового законодавства України, вжиття відповідних заходів реагування в порядку статті 97 Кримінально-процесуального кодексу України та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Василя ХАРА до міністра юстиції України  щодо надання інформації з приводу незаконних дій окремих осіб, які спрямовані на порушення діяльності Федерації профспілок України.

Юрія ТРЕГУБОВА до заступника міністра Кабінету Міністрів України Сергія Чеботаря, міністра внутрішніх справ України, голови Державної митної служби України, голови Державної податкової адміністрації України, голови Державного комітету фінансового моніторингу України, першого заступника голови Державної податкової адміністрації України, Генерального прокурора України, прокурора Львівської області, начальника Управління СБУ у Львівській області  щодо розслідування причетності голови Окружного адміністративного суду міста Києва Олега Бачуна до незаконної підприємницької діяльності спільно з офшорною компанією "Star Technology Alliance Limited", зареєстрованою у Гонконзі.

Віктора СІНЧЕНКА до міністра юстиції України, Генерального прокурора України  щодо неправомірного вирішення майнових відносин власників майнових паїв села Мирівки Кагарлицького району Київської області.

Володимира АР'ЄВА до голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України  про можливе затягування порушення дисциплінарного провадження відносно голови Апеляційного суду Миколаївської області Івана Хоміка.

Володимира ЯВОРІВСЬКОГО до міністра освіти і науки України  щодо підтвердження або спростування інформації про наявність вищої освіти у кандидата на пост Президента України Віктора Януковича, а також здобуття наукових ступенів, задля недопущення того, щоб людина без справжньої вищої освіти стала главою держави.

Євгена ЦАРЬКОВА до Національного банку України  щодо зриву виконання Державного захисного замовлення казенним підприємством СКБ "Молнія".

Катерини ВАЩУК до міністра юстиції України, Генерального прокурора України  щодо неналежного реагування Секретаріату Президента України, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України на неодноразові звернення ошуканих вкладників Горохівської філії товариства "Золоті терези", що у Волинській області, з проханням сприяти поверненню їх грошових вкладів.

Миколи ТОМЕНКА до міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України  щодо незаконного продажу на аукціоні приміщення книгарні "Сяйво", розташованої за адресою місто Київ, вулиця Червоноармійська, 6 та пов'язані з цим спроби виселення книгарні.

Оксани БІЛОЗІР до Міністра внутрішніх справ України, Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту, Генерального прокурора України  стосовно вжиття невідкладних заходів щодо відновлення порушених прав дітей-сиріт – брата та сестри Фесечко, які, всупереч вимогам законодавства, були роз'єднані один з одним, а також притягнення до відповідальності осіб, які грубо порушили права цих дітей, допустили службову недбалість та вчинили інші дії, що містять ознаки кримінального злочину.

Олега ТИЩЕНКА до Голови Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України  щодо повернення у власність земельних ділянок багаторічних насаджень (садів) для допаювання власникам земельних часток (паїв) колективного сільськогосподарського підприємства "Требухівське" Броварського району Київської області.

Олега ТИЩЕНКА до Міністра охорони навколишнього природного середовища України, Міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України, Голови Київської обласної ради  щодо перевірки фактів порушень чинного законодавства України, викладених у зверненні громадян - членів Об'єднання садівничих товариств "Урочище Зазим'я".

Олександра ШЕПЕЛЕВА до Міністра регіонального розвитку та будівництва України  щодо вжиття заходів для завершення будівництва мостів у місті Запоріжжя  та ремонту аварійної греблі ДніпроГЕС.

Олександра ШЕПЕЛЕВА до Міністра промислової політики України  стосовно вжиття заходів щодо підтримки підприємств хімічної промисловості з метою недопущення масових звільнень працівників.

Павла СУЛКОВСЬКОГО до Міністра юстиції України, Голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України  щодо відшкодування моральної та матеріальної шкоди матерям загиблих дітей міста Умань Черкаської області під час дорожньо-транспортної пригоди, яка сталась 18 липня 2007 року в Автономній Республіці Крим.

Сергія ВЛАСЕНКА до Міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України  щодо розслідування обставин побиття в місті Хмельницькому співробітниками міліції адвокатів Алі Аббасової та Ігоря Дем'янова під час виконання ними професійних обов'язків.

Сергія ГОРДІЄНКА до Міністра юстиції України, Міністра праці та соціальної політики України, Голови правління Пенсійного фонду України  щодо захисту законних інтересів жителя міста Кременчук Полтавської області, учасника бойових дій В’ячеслава Самойлова у питанні необхідності виконання рішень суду про нарахування і виплату недоплаченої пенсії за період з 1 січня 2005 року по 1 липня 2006 року в розмірі 150 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Юрія КРУКА до виконуючого обов'язки Міністра фінансів України  щодо забезпечення належних умов діяльності органів місцевого самоврядування села Каїри Комінтернівського району Одеської області.

Анатолія МАТВІЄНКА до Генерального прокурора України  щодо перевірки фактів посадових зловживань у Чортківській міській раді Тернопільської області.

Андрія ШКІЛЯ до Генерального прокурора України  щодо протиправної діяльності користувача підвальних приміщень будинку №5 по вулиці Генерала Чупринки у місті Львові, підприємством "Будєвростиль", що призводить до руйнування об'єкту історичної спадщини.

Олексія КОСТУСЄВА та Ганни ГЕРМАН до Міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України, Одеського міського голови  про намагання Одеської міської влади припинити діяльність опозиційно налаштованих засобів масової інформації міста Одеси на період проведення виборів Президента України та вчинення дій, що перешкоджають законній діяльності журналістів і знищують свободу слова у місті Одесі.

Валерія БЕВЗА до Генерального прокурора України  стосовно неналежного розслідування працівниками прокуратури Полтавської області кримінальної справи про заволодіння кредитною спілкою "Лубно" коштів вкладників.

Василя ХАРА до Генерального прокурора України  щодо бездіяльності Генеральної прокуратури України на численні звернення Федерації профспілок України про підробку документів, фальсифікації та грубе порушення чинного законодавства окремими особами, які намагаються порушити діяльність профспілок.

Володимира ЯВОРІВСЬКОГО до Генерального прокурора України  з приводу активної антидержавницької та злочинної діяльності організацій на території міста Одеси по приниженню авторитету органів влади та місцевого самоврядування.

Владислава КАСЬКІВА до Генерального прокурора України  щодо здійснення перевірки факту скоїння дорожньо-транспортної пригоди суддею Перечинського районного суду Закарпатської області Миколою Шешенею 11 листопада 2007 року в місті Ужгород, внаслідок якої загинула громадянка Марта Галелюк.

Володимира ПИЛИПЕНКА до Генерального прокурора України  щодо перевірки обставин систематичного умисного невиконання безпосередніх обов'язків юристами юридичного управління Львівської міської ради та особисто начальником цього управління Геленою Пайонкевич, що призвело до значних збитків місцевого бюджету.

Геннадія ЗАДИРКА до Генерального прокурора України  щодо недопущення знищення в місті Миколаєві парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення "Парк Перемоги" та вирубки декількох сотень багаторічних дерев.

Григорія ОМЕЛЬЧЕНКА до Генерального прокурора України  щодо зволікання Генеральним прокурором України з завершенням досудового слідства та притягненням до кримінальної відповідальності організаторів і замовників викрадення і вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Григорія СМІТЮХА до Генерального прокурора України  стосовно перевірки інформації щодо законності отримання громадянства України та документів про освіту Начальником Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області Олександром Чабановим.

Івана СТОЙКА до Генерального прокурора України  стосовно незаконного винищення лісів Бучацького державного лісового господарства навколо села Бариш Бучацького району Тернопільської області.

Ігора КАЛЄТНІКА до Генерального прокурора України  щодо забезпечення належної перевірки фактів зловживань владою та перевищення службових повноважень і притягнення Міністра юстиції України Миколи Оніщука до кримінальної відповідальності у зв'язку із наявністю в його діях ознак злочинів, передбачених ст.ст.364,365 Кримінального кодексу України.

Миколи КРАВЧЕНКА до Генерального прокурора України  щодо протиправних дій голови та члена правління садового товариства "Садівник-2" Куйбишевського району міста Донецька по відношенню до другого секретаря Донецького міського комітету Компартії України Василя Гнатюка.

Миколи КУЛЬЧИНСЬКОГО до Генерального прокурора України  стосовно проведення перевірки законності діяльності посадових осіб органів місцевого самоврядування міста Стаханова в сфері земельних відносин, обґрунтованості витрачання коштів міського бюджету.

Миколи ШЕРШУНА до Генерального прокурора України  стосовно перевірки доцільності рішень Іршавського районного суду Закарпатської області від  18 лютого 2009 року щодо визнання недійсними Державних актів на право власності на земельну ділянку.

Олександра ДОНІЯ до Генерального прокурора України  щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності за ігнорування депутатських звернень прокурора міста Києва Євгена Блажівського.

Олександра КУЗЬМУКА до Генерального прокурора України  щодо навмисних порушень в ході розслідування факту загибелі людини прокурором та слідчим Чугуївської Міжрайонної прокуратури.

Сергія ВЛАСЕНКА до Генерального прокурора України  щодо розслідування фактів незаконної діяльності посадових осіб Федерації профспілок Волинської області та використання ними підроблених документів.

Сергія ГОРДІЄНКА до Генерального прокурора України  щодо необхідності ґрунтовної перевірки факту пошкодження з вогнепальної зброї плавзасобів жителів села Дем'янівка Семенівського району Полтавської області, неправомірних дій начальника Сулинської держрибінспекції і його підлеглих відносно депутата Семенівської районної ради Володимира Троценка, нанесенні йому тілесних ушкоджень середньої тяжкості, поверхового підходу правоохоронних органів Полтавської, Черкаської областей до розслідування системних порушень чинного законодавства керівником зазначеної інспекції та притягнення до відповідальності осіб, винних у цьому.

Юрія КРУКА до Генерального прокурора України  щодо вжиття заходів прокурорського реагування для захисту інтересів громадян України.

Юрія ЛИТВИНА до Генерального прокурора України  щодо перевірки фактів зловживань посадовими особами органів місцевого самоврядування міста Стаханова Луганської області в сфері земельних відносин та використання коштів місцевого бюджету.

Ярослава КЕНДЗЬОРА до Генерального прокурора України  щодо ситуації, яка склалася навколо Відкритого акціонерного товариства "Львівелектромаш" та рейдерських заходів, спрямованих проти нього.

Володимира ПИЛИПЕНКА та Олени ШУСТІК до Генерального прокурора України  щодо перевірки фактів порушення конституційних прав та свобод мешканців сіл Грибовичі та Малехів Жовківського району Львівської області та особистої причетності до таких дій Львівського міського голови Андрія Садового.

Володимира РИБАКА та Андрія КЛЮЄВА до Генерального прокурора України  щодо вжиття відповідних заходів прокурорського реагування по відновленню дії Конституції України та законів України, конституційних прав та свобод громадян, депутатів Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області і припинення протиправних дій громадянином Павлом Чучкою.

Групи народних депутатів (ДОНІЯ, СВЯТАША та інших.) до Генерального прокурора України  щодо порушення працівниками Служби безпеки України конституційних прав громадян у місті Харкові.

Юрія КАРМАЗІНА до прокурора міста Києва, Київського міського голови  щодо перевірки фактів грубого порушення конституційних прав мешканців міста Києва - членів громадської організації "Київська міська спілка автомобілістів" керівництвом організації, що виразилось в незаконному, шляхом шахрайства та використання службових повноважень, заволодінні та відчуженні майна організації її керівництвом, посадовими особами Товариства з обмеженою відповідальністю "Приорітетбудсервіс" та іншими особами, вжиття заходів із відновлення конституційних прав громадян та притягнення винних до відповідальності.

Валерія БАРАНОВА до прокурора Запорізької області  щодо притягнення до відповідальності посадових осіб виконавчого комітету Бердянської міської ради за порушення ними бюджетного законодавства при виконанні робіт з укріплення Бердянської коси.

Олексія ПЛОТНІКОВА до Київського міського голови  стосовно незадоволення відповіддю на депутатське звернення щодо заміни ліфтів в будинку №102 по вулиці Червоноармійській в місті Києві.

Петра ПИСАРЧУКА до прокурора Львівської області  щодо забезпечення перевірки фактів розкрадання бруківки в історичній частині міста Львова.

Будь ласка, мікрофон народного депутата Яворівського.

 

10:26:54

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Шановний Олександре Володимировичу, я хочу вам нагадати, мабуть, просто забули, на Погоджувальній раді я вніс пропозицію і це моє депутатське право, як незадоволений багатьма відповідями, я маю право на п’ятихвилинний виступ і ми фактично на Погоджувальній раді це рішення прийняли. Прошу надати мені таку можливість.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановний Володимир Олександрович, я нічого не забув, це наступне питання, яке в мене лежить просто перед очима. Я зараз, власне, мав намір його оголосити до питання відповіді, розгляд відповіді на депутатський запит народного депутата Яворівського Володимира Олександровича. Прошу, вам надається право на виступ.

 

10:27:50

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Шановні виборці! Шановні колеги народні депутати!

Я хотів би ще раз загострити вашу увагу на тому, що, скажімо, десь до  середини 90-х років кожен депутатський лист, кожен депутатський запит, реагування на нього було відповідне, оперативне і вирішувалося по суті. Дедалі більше встановлюється тенденція про те, що чиновництво, фактично, формально  відповідає на всі наші листи, на всі депутатські запити. Дуже часто посилаючи нашого виборця, права якого ми намагаємося обстоювати, посилають його по цьому зачарованому колу із якого, фактично,  виходу немає ніякого.

Друге. Я вже з цієї трибуни сказав, що сьогодні в українських судах не звучить ні українська мова, ні російська, ні суржик, ні навіть „феня”. Є єдина мова наших українських судів – це шелест купюр. Ще раз підкреслюю, шелест грошових купюр. І наводив вам тут убивчий факт про те, як у Кіровограді, фактично, майже двісті сімей нещасних людей безпардонно  викидають, викинули уже, фактично,  із гуртожитку,  сфальшувавши рішення про приватизацію гуртожитків. Нагадаю, багато хто про це знає, що під час приватизації великих комплексів промислових гуртожитки у приватизаційні документи  не входили. Сфальшовані  документи і кілька судів, і місцевий суд, після цього Дніпропетровський   апеляційний суд абсолютно приймають протизаконні рішення.

Я піднявся на цю трибуну  з приводу питання. Ось подивіться цей том – це листування, це тільки листування депутата Володимира Яворівського і депутата обласної ради Анатолія Перевожчика, який був заступником міського голови. Пройшли вибори у місті Кіровограді, і для того, щоби...  кожен голова має право, звичайно, поміняти своїх заступників, але тільки згідно законодавства. Тобто  ці кандидатури мають бути винесені на сесію, сесія має за них проголосувати.

Уявіть собі таку ситуацію, що Володимир Михайлович Литвин бере і звільняє, скажімо,  Лавріновича, не питаючи нас, звільняє його з посади   чи того ж самого  Томенка. Точнісінько така ситуація відбулась  у Кіровограді. 150 судових засідань, я наголошую, 150 судових засідань. Уявіть, скільки потрачено  державних  коштів, скільки спалено нервів, щоби поновити цю людину, щоби Кузаков – голова міста, поновив цю людину на посаді. І ви що думаєте, поновили? До сьогоднішнього дня.

Через те  я ще раз кажу, виграти навіть суд в Україні – це 0,01. Найголовніше, що потім скаже виконавча служба, а виконавча служба  абсолютно не реагує. Через  те я ще раз кажу про те  і, Олександре Володимировичу, я хочу, щоб цей запит мій  ще раз прозвучав до Генеральної прокуратури, виконайте ці всі речі, доведіть ці справи і до виконавчої служби Міністерства юстиції,  доведіть ці всі справи до кінця. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дяку, Володимир Олександрович, сідайте, будь ласка.

Шановні колеги, ми вже з процедури стільки обмінювались, у нас зараз на розгляді питання, яке ми вчора  розглядали протягом тривалого часу.

Будь ласка,  запишіться з процедури по розгляду питання щодо висновків бюджетного комітету стосовно  проекту  Державного бюджету 2010 року. Мопсик Володимир Романович.

 

10:31:40

МОЙСИК В.Р.

Володимир Мопсик, депутатська група „За Україну!”

Прошу передати слово колезі Аржевітіну.

 

10:31:52

АРЖЕВІТІН С.М.

Станіслав Аржевітін, група „За Україну!”

Скажіть, будь ласка, ще раз, ми будемо затверджувати по  кожному цьому пункті у цій маленькій таблиці чи  буде йти по великим томам, які  у нас є ось тут. Ви можете чітко прокоментувати, як ми   будемо рухатись?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дуже чітко в четвертий раз, вчора зробив це  три рази, повторюю сьогодні. Відповідно до рішення, яке вчора  було ухвалено народними депутатами України. Жоден народний депутат України не наполягав на розгляді і голосуванні пропозицій, які не рекомендовані бюджетним комітетом. Таким чином, відповідно до Бюджетного кодексу і Регламенту Верховної Ради України ми переходимо до розгляду всіх пропозицій, які Комітет з питань бюджету рекомендує Верховній Раді до схвалення. Зрозуміло? Чи треба п`ятий раз повторити? Зрозуміло. Дякую. 

Бондаренко Володимир Дмитрович.

 

10:32:55

БОНДАРЕНКО В.Д. Кожем`якіну передайте, будь ласка.

 

10:33:00

КОЖЕМ’ЯКІН А.А.

Шановний Олександр Володимирович! Наша фракція просить вас, враховуючи політичну важливість і також те, що виборчий процес вже розпочався, а також потрібно негайно виконувати рішення Конституційного Суду, ви знаєте, що працювала день і ніч робоча група з приводу формування всіх пропозицій до Закону про вибори Президента, і зв`язку з тим, що вчора  вже був прецедент, коли ми розривали розгляд цього питання по бюджету, голосуючи за призначення суддів, ми б хотіли, щоб ви в режимі ad hok поставили це питання, і перенесли зараз розгляд Закону про вибори Президента як першочерговий на сьогоднішній день. А потім перейдемо до розгляду бюджету. Якщо треба, проголосуємо навіть і до кінця дня розглядати бюджет в пленарному режимі. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановний  Анатолій Андрійович, я цього робити не можу, оскільки була воля Верховної Ради України стосовно формування розкладу. Ми почали розклад… роботу по розгляду питання, переривати ми його  не будемо. Це рішення Верховної Ради України.

Чечетом Михайло Васильович.

 

10:34:13

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемые Александр Владимирович! Уважаемые коллеги! Самое страшное – это неопределенность и особенно неопределенность в бюджетном процессе, поскольку неопределенность в бюджетном процессе она засасывает, затягивает в пучину кризиса и экономику, и страну в целом, и в конечном итоге это приводит к обнищанию людей. Поэтому сегодня мы  должны поставить точку в этой неопределенности, пройти, как вчера договаривались, по статьям и определиться: или мы  зажигаем зеленый свет на путях этого никудышнего бюджетного...  проекта бюджета на следующий год, или же мы возвращаем этот законопроект в Кабинет Министров, с тем чтобы он радикально, с нуля его сделал, поскольку нельзя телегу преобразовать в самолет, а нужен самолет, который бы позволил взлететь нашей экономике. И поставить в этом точку, и четко вывести страну на принятие бюджета к новому году. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Гордієнко, будь ласка.

 

10:35:16

ГОРДІЄНКО С.В.

Сергій Гордієнко, фракція Компартії України, Полтавщина.

Шановні колеги і шановні громадяни України! Ми сьогодні знаходимося у найбезглуздішій ситуації, яку собі можна уявити. Найбільшою загрозою для національної безпеки і оборони України сьогодні є нехтування Конституцією і законами України. І при розгляді цього бюджету ми бачимо це особливо яскраво. Де у світі, в якій країні є те, щоб бюджет розраховувався на неіснуючій законодавчій базі? А ми бачимо, що це якраз є у бюджеті 2010 року.

Тому давайте уже цю безглуздість доведемо до вищого ступеня, пройдемо по всіх поправках – і, безперечно, повернемо цей бюджет Кабінету Міністрів, щоб він його вніс по-новому.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зварич Роман Михайлович.

 

10:36:17

ЗВАРИЧ Р.М.

Шановний Олександре Володимировичу! Якраз Регламент передбачає можливість перервати розгляд питання в adhoc-режимі, якщо є таке рішення Верховної Ради України. Свідченням цього факту є якраз вчорашній день, тобто вчорашнє пленарне засідання, коли ми перервали розгляд Державного бюджету і розглянули питання щодо обрання та звільнення суддів.

Тому наша фракція якраз підтримує пропозицію, яка була озвучена колегою Кожемякіним, про те, щоб ми зараз перервали це питання, оскільки є дуже важливе питання, яке, згодьтеся, нам потрібно вирішити. А це є питання щодо внесення змін до виборчого законодавства. Я думаю, що ми це можемо дуже швидко зробити, а тоді повернутися до розгляду питання щодо Державного бюджету. Я би просив, щоб ви таке процедурне питання поставили на голосування.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Це питання не процедурне. Це питання врегульоване Регламентом Верховної Ради України. І ми переривали розгляд питань і інших виключно для одного питання: призначеня і звільнення суддів, що робилося протягом всього функціонування Верховної Ради України.

Шановні колеги…

 

ЛЯШКО О.В. Дайте слово.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. „Слово” – і закінчились, ми провели виступи з процедури. Надійшла… (Шум у залі)  

 

ЛЯШКО О.В. Є пропозиція: голосувати…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, депутат Третьяков. (Шум у залі)  Народного депутата Третьякова в залі немає.

Шановні колеги, надійшла заява від двох фракцій, підписана уповноваженими представниками Кожемякіним і Третьяковим. Наскільки я розумію, народний депутат Третьяков відсутній  в сесійному залі. (Шум у залі)  Яким чином він підписав цю заяву? - питання. (Шум у залі)  

Продовжуємо розгляд питання про розгляд висновків бюджетного комітету України до Державного бюджету України на 2010 рік. (Шум у залі)  

Тут пропонується ще одна заява, але знову підписи депутатів Кожемякіна і Третьякова. Я перепрошую, але депутат Третьяков, який відсутній, не може підписувати заяву. (Шум у залі)  

Переходимо до розгляду питання про розгляд пропозицій бюджетного комітету України щодо його висновків до Державного бюджету України на 2010 рік. (Шум у залі)  Ваше, ваше небажання далі працювати…

 

ІЗ ЗАЛУ. Заяву дайте.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. …не означає, що ви зможете заблокувати розгляд бюджетного процесу.

 

ІЗ ЗАЛУ. Заяву дайте, будь ласка.  (Шум у залі)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Тому що має підписувати людина, яка присутня в залі. (Шум у залі)

Прошу сідати на робочі місця. (Шум у залі)

Шановні колеги, я вас інформую, що народний депутат Третьяков сьогодні вранці не реєструвався навіть письмово і відсутній у сесійному залі. Це для інформації, для того, щоб розуміли, яким чином підходять до того, щоб ініціювати ті чи інші дії у Верховній  Раді України.

Зараз надійшла заява головуючому на пленарному засіданні за підписом уповноважених представників Кожемякіна і Князевича фракції "Блоку Юлії Тимошенко" і блоку "Наша Україна-Народна Самооборона" у Верховній  Раді шостого скликання у відповідності до частини другої, третьої та четвертої статті 29 Регламенту Верховної  Ради України у зв'язку з  грубим порушенням  на думку шановного панства, головуючим Регламенту вимагаємо провести обговорення та голосування питання про відсторонення Лавриновича Олександра Володимировича від головування на пленарному засіданні строком на два дні.

У зв’язку з цим я оголошую до розгляду питання про відсторонення головуючого на пленарному засіданні Лавриновича Олександра Володимировича до розгляду. І прошу Миколу Володимировича, головувати при розгляді цього питання.

 

Веде засідання заступник Голови Верховної Ради України

М.В.ТОМЕНКО

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! ставлю на голосування питання -  пропозицію двох фракцій, "Блок Юлії Тимошенко" і "Нашої України - Народної Самооборони", про відсторонення від ведення засідання Першого заступника Голови Верховної Ради Лавриновича Олександра Володимировича на два дні. Будь ласка, голосуйте.

 

10:43:20

За – 180, проти – 5, утрималось – 0.

Будь ласка, по фракціях: Партія регіонів – 0,  "Блок Юлії Тимошенко" – 146, "Наша Україна - Народна Самооборона" – 33, комуністи – 0,  "Блок Литвина" – 0, позафракційні – 1.

Я так розумію, що…

 

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України О.В.ЛАВРИНОВИЧ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Микола Володимирович, я вам дякую. Продовжуємо розгляд… Продовжуємо роботу відповідно до розкладу питання розглянуто так, як це проводив заступник Голови  Верховної Ради України, перепрошую. (Шум у залі)

 Далі розглядаємо питання: висновки бюджетного комітету на проект Державного бюджету  на 2010 рік. Микола Володимирович… Запрошую на трибуну голову комітету народного депутата Деркача. Прошу, Микола Іванович.

Шановні колеги! Висновки бюджетного комітету до розділу першого: в частині четвертій, статті 1 слово „розмір” замінити словом „обсяг”. Це була пропозиція номер 14, підтримана бюджетним комітетом. Ця пропозиція ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

10:45:11

За-47

Пропозиція не підтримана.

До розділу другого „Доходи Державного бюджету України”. Пропозиція номер 15. Внести зміни до статті 2. У пункті 2-му  слово і цифри „статті 47” замінити словами і цифрами „статті 47 цього закону”. Пропозиція пропонується для врахування бюджетним комітетом. Ставлю на голосування. Прошу визначатися.

 

10:45:53

За-40

Пропозиція не підтримана.

Наступна пропозиція номер 16, яку комітет рекомендує врахувати. У пункті 8 слово „зараховуються” замінити словом „зараховується”. Ставлю на голосування цю пропозицію.

 

10:46:24

За-147

Пропозиція не підтримана.

Наступна пропозиція. У пункті 13 слово „законодавство” замінити словом „закону”. Пропозиція номер 18 ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

10:46:50

За-86

Не підтримується.

Пропозиція номер 19. У пункті 14 слово „адміністративних” виключити, ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

10:47:17

За-63

Не підтримана пропозиція.

Пропозиція  номер 20. Пункт 27 доповнити словами „поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів”. Прошу визначатися стосовно цієї пропозиції.

 

10:47:47

За-69

Рішення не прийнято.

Пропозиція номер 22. У пункті 41 слова „міста Києва” замінити словами „бюджету міста  Києва”. Прошу визначатись.

 

10:48:14

За-58

Не підтримана пропозиція.

Пропозиція номер 30. У пункті 8 статті 6 слова „надходження коштів” замінити словами „кошти”. Пропозиція ставиться на голосування.

 

10:48:42

За-95

Не підтримана пропозиція.

Пропозиція номер 32. У пункті 20… А, це ми проголосували, прошу пробачення.

Пропозиція 34. У пункті 21 слово „надходження” замінити словом „надходжень”. Прошу визначатись.

 

10:49:14

За-75

Не підтримується.

Пропозиція 38. Пункт 39 викласти у такій редакції: „Збір за забруднення навколишнього природного середовища, у тому числі розстрочені податкові зобов’язання цього збору, що справляються за утворення радіоактивних  відходів, включаючи вже накопичені, та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками”. Ставиться на голосування пропозиція.

 

10:49:53

За-81

Рішення не прийнято.

Пропозиція номер 42. У пункті 46 слова „а в разі, коли це не передбачено законодавчими актами України, актами Кабінету Міністрів України” - виключити. Ставиться на голосування пропозиція.

 

10:50:23

За-58

Не підтримується пропозиція.

Пропозиція 43. Уточнити редакцію пунктів 47, 48 з метою конкретизації відповідних частин податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств у складі доходів спеціального фонду державного бюджету.

Ставиться на голосування пропозиція 43. Прошу визначатися.

 

10:50:57

За-71

Не підтримується.

Пропозиція номер 47. Частину третю статті 9 виключити як таку, що повторює положення пункту 4 статті 2 та пункту 18 частини першої статті 47.

Ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

10:51:25

За-67

Не підтримується пропозиція.

51 пропозиція. У частині третій статті 10 слова „розміру” та „які було враховано в розрахунках до закону” замінити відповідно словами „обсягу” та „враховані в розрахунках до цього закону”. Ставиться на голосування.

 

10:51:56

За-53

Не підтримується пропозиція.

Пропозиція 53. У частині першій статті 11 слова „розміру державного боргу України” замінити словами „обсягу державного боргу”.

Пропозиція 53 ставиться на голосування.

 

10:52:25

За-56

Не підтримується.

Пропозиція 54. Перше речення статті 12 викласти в такій редакції: „Державні підприємства, в тому числі і господарські товариства, крім банків, у статутному фонді яких державі належить 50 та більше відсотків акцій, часток паїв, здійснюють залучення внутрішніх довгострокових (більше одного року) та зовнішніх кредитів-позик, надають гарантії або є  поручителями за такими зобов’язаннями за погодженням з Міністерством фінансів України, здійснюють залучення внутрішніх короткострокових (до одного року) кредитів-позик, надають гарантії або є поручителями за такими зобов’язаннями за погодженням з відповідними центральними органами виконавчої влади та сфери управління, яких вони належать”.

Пропозиція 54 ставиться на голосування.

 

10:53:26

За-50

Не підтримується.

Пропозиція 61. У статті 16 слова „державним боргом України” та „розміру державного боргу України” замінити словами „державним боргом» та «обсягу державного боргу”. Прошу визначатись стосовно цієї пропозиції.

 

10:53:54

За-49

Пропозиція не підтримується.

Шістдесят третя пропозиція. Статтю 17 викласти у такій редакції: міністр фінансів має право в межах поточного бюджетного періоду здійснювати розміщення тимчасово вільних коштів єдиного казначейського рахунку та коштів валютних рахунків державного бюджету на депозитах або шляхом придбання державних цінних паперів з подальшим поверненням таких коштів до кінця поточного бюджетного періоду. Ставиться на голосування пропозиція 63.

 

10:54:38

За-34

Не підтримується пропозиція.

67 пропозиція. Статтю 23 викласти в такій редакції: „На часткову зміну частини другої частини двадцять першої Закону „Про приватизацію державного майна України” дозволити покупцям іноземним інвесторам в процесі приватизації державного майна здійснювати оплату вартості такого майна у вільноконвертованій іноземній валюті в порядку та у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України спільно з Національним банком України”. Ставиться на голосування.

 

10:55:21

За-28

Не підтримується.

Пропозиція 91. Пропозиція внести зміни до статті 25. До погодження з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету перерозподілу передачі бюджетних призначень згідно з частинами другою і третьою цієї статті забороняється внесення змін до розпису державного бюджету і кошторисів розпорядників коштів державного бюджету та здійснення витрат державного бюджету, що пов’язані з таким перерозподілом. Прошу визначатися.

 

10:56:09

За-28

Не підтримується пропозиція.

Пропозиція 92. У частині четвертій слова „Закону „Про державний бюджет України” замінити словами „цього закону”. Прошу визначатися.

 

10:56:34

За-22

Не підтримується.

93 пропозиція. У частині чотирнадцятій слова „штрафних санкцій” замінити словами „таких штрафних санкцій”.  Ставиться на голосування.

 

10:56:58

За-21

Не підтримується.

Пропозиція номер 99. У статті 30 після цифр «411040» та «5001060» доповнити відповідно цифрами «0501190» та «5101030».

Ставиться на голосування пропозиція.

 

10:57:29

За-23

Не підтримується.

Пропозиція номер 104. Внести  зміни до статті 32. Пункт 22 викласти  у такій редакції: „Розвиток мінерально-сировинної бази, у тому числі 60 мільйонів  гривень на буріння артезіанських  свердловин”.

Прошу визначатись, пропозиція номер 104.

 

10:58:05

За-27

Не підтримується пропозиція.

Пропозиція номер 110. У пункті 54 слово „заходи” замінити  словами „реалізацію програм допомоги європейського співтовариств, що включає заходи”. Прошу визначатись.

 

10:58:31

За-28

Не підтримується.

Пропозиція номер 204. Внести зміни до статті 33: „передбачити нумерацію основних частин з метою дотримання вимог законодавчої техніки”.  Прошу визначатись.

 

10:58:59

За-23

Не підтримується.

Пропозиція номер 207. В абзацах 12-му та 16-му слова „цієї статті” замінити словами  „частини першої цієї статті”.

 

10:59:27

За-17

Не підтримується.

Пропозиція 209. В частині другій виділити окремими пунктами платежі, включені до складу місцевих  податків і зборів  до законодавчого регулювання цього питання та відповідно уточнити редакцію пункту 1. Ставиться на голосування.

 

10:59:55

За-20

Не підтримується пропозиція.

210-а пропозиція. В абзаці 22-му слова ”що справляються виконавчими органами відповідних місцевих рад” виключити.  Ставиться на голосування.

 

11:00:21

За-22

Не підтримується пропозиція.

Пропозиція 211. Абзац 35 доповнити  словами і цифрами в дужках „крім доходів, визначених статтею 47 цього  закону”. Ставиться на голосування.

 

11:00:47

За-15

Не підтримується пропозиція.

214-а пропозиція. Абзац 36 доповнити словами і цифрами в дужках „крім субвенцій, визначених статтею 47 цього закону”. Ставиться на голосування.

 

11:01:13

За-22

Не підтримується.

Пропозиція 215.  У статті 34  слова „юридичні адреси суб`єктів підприємницької діяльності” замінити словами „місцезнаходження  суб`єктів господарювання”. Ставиться на голосування.

 

11:01:38

За-14

Не підтримується.

Пропозиція 218. В абзаці 3-му частини 4-ї слова „її обсягу” замінити словами „цієї частини зазначеної додаткової дотації”. Ставиться на голосування.

 

11:02:05

За-17

Не підтримується.

Пропозиція 219: частину пяту виключити. Ставиться на голосування.

 

11:02:29

За-18

Не підтримується.

Пропозиція 220: доповнити нормою щодо надання права Кабінету Міністрів України визначити порядок розподілу додаткової дотації на забезпечення фінансової стійкості бюджетів сіл, селищ, міст районного значення через механізм вирівнювання видаткової частини бюджету. Ставиться на голосування.

 

11:03:03

За-19

Не підтримується.

Пропозиції номер 300 та 301: статтю 39 викласти в такій редакції: „Якщо з відповідного місцевого бюджету здійснюються видатки, які мають проводитись згідно з Бюджетним кодексом України та цим законом з іншого бюджету, така дія кваліфікується як нецільове використання бюджетних коштів, крім видатків, що спрямовуються на матеріальне-технічне забезпечення закладів освіти, культури, охорони здоровя, органів внутрішніх справ. Ставиться на голосування.

 

11:03:45

За-13

Не підтримується.

Пропозиція 302: в абзаці другому частини першої слова „місту Севастополю” замінити словами „бюджету міста Севастополя”. Ставиться на голосування.

 

11:04:10

За-15

Не підтримується.

303 пропозиція: у частині третій слово „органам” замінити словом „органами”. Ставиться на голосування.

 

11:04:35

За-13

Не підтримується.

Пропозиція 309. Статтю 44 виключити як таку, що врегульована в абзаці пятому пункті пять прикінцевих положень. Ставиться на голосування.

 

11:05:00

За-12

Не підтримується.

Пропозиція 316. В абзаці третьому частини другої статті 46 слова „натуральному виразі” замінити словами „натуральній формі”. Ставиться на голосування.

 

11:05:28

За-8

Не підтримується.

Пропозиція 322. Абзац четвертий пункту першого частини першої доповнити словами „і зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування”. Ставиться на голосування.

 

11:05:54

За-17

Не підтримується.

Пропозиція 326. В частині четвертій частини першої слово „зараховується” замінити словами „що зараховуються”. Прошу визначатися.

 

11:06:21

За-14

Не підтримується.

330 пропозиція. Пункт 18 частини першої, частини другої  і третю перенести до пункту один частини першої цієї статті. Ставиться на голосування.

 

11:06:47

За-16

Не підтримується.

Пропозиція 335. Частину третю статті 48, після слів „за обґрунтованим поданням Центральної виборчої комісії” доповнити словами „за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету”. Ставиться на голосування.

 

11:07:15

За-14

Не підтримується.

Пропозиція 337. Статтю 51 виключити. Ставиться на голосування.

 

11:07:37

За-12

Не підтримується.

Пропозиція 338. У статті 52 слова „використовуються кошти від продажу комунального майна” замінити словами „спрямовуються кошти загального фонду та бюджету розвитку місцевих бюджетів”. Ставиться на голосування.

 

11:08:07

За-14

Не підтримується.

355 пропозиція, внести зміни до статті 57-ї, частину першу доповнити словами „з наступною індексацією відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення”, частину другу вилучити. Прошу визначатися.

 

11:08:38

За-12

Не підтримується.

372 пропозиція. У другому реченні статті 66 слова „та члени їх сімей” замінити словами „пенсіонери з числа військовослужбовців і осіб рядового та начальницького складу та члени їх сімей”. Ставиться на голосування.

 

11:09:07

За-8

Не підтримується.

Пропозиція 374. У статті 68 слова „Законом „Про Державний бюджет України” замінити словами „цим законом”. Ставиться на голосування.

 

11:09:31

За-8

Не підтримується.

Пропозицію номер 385, 430 та 432. Внести зміни до статті 77 в частині першій у пункті першому після слів „установ агропромислового комплексу”,  доповнити словами „в тому числі кредитування фермерських господарств, поповнення статутного фонду НАК „Украгролізинг” для закупівлі сільськогосподарської техніки на умовах фінансового  лізингу”. Ставиться на голосування.

 

11:10:11

За-10

Не підтримується.

Пропозиція 393. Часткове покриття витрат і собівартості готової товарної вугільної продукції, здешевлення кредитів фінансування інвестиційних проектів з будівництва технічного переоснащення вугле і торфовидобувних підприємств, в проекті пов’язані з підвищенням техніки безпеки шахт в тому числі і шляхом  впровадження системи „УТАС”, а також проектів з ліквідації шахт.

Ставиться на голосування пропозиція 393.

 

11:10:53

За-13

Не підтримується.

Пропозиція 396. Пункт 8 викласти в такій  редакції: „соціально-економічних розвиток міст, сіл і селищ із пріоритетним спрямуванням коштів на введення в експлуатацію раніше розпочатих об’єктів будівництва. Один мільярд гривень, в тому числі виконання загальнодержавної програми „Питна вода”. Ставиться на голосування.

 

11:11:29

За-16

Не  підтримується.

Пропозиція номер 436. Частину другу доповнити словами ”за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету”. Ставиться на голосування.

 

11:11:53

За-24

Не підтримується.

438 пропозиція. В абзаці третьому частині третій слова „частки  акцій, часток паїв замінити словами „державної частки”, слова „які знаходяться” виключити. Ставиться на голосування.

 

11:12:21

За-23

Не підтримується.

Пропозиція 439. Внести зміни до статті 78. В частині першій після слів „державні облігації України” доповнити словами та цифрами „в обсязі не більше 50 мільярдів гривень”. Ставиться на голосування.

 

11:12:51

За-20

Не підтримується.

Пропозиція 440. Слова „надходжень і коштів, отриманих» та «розміру державного боргу України» замінити відповідно словами „інших надходжень» та «обсягу державного боргу». Прошу визначатися.

 

11:13:20

За-23

Не підтримується.

Друга частина 440 пропозиції. У частині другій слово „надходжень” та цифру „номер 3” замінити відповідно словами „інших надходжень” та цифрами і словом „номер 3 і номер 4”. Прошу визначатися.

 

11:13:50

За-18

Не підтримується.

Пропозиція 443. У частині першій статті 80 слова і цифри „граничного розміру державного боргу України визначено статтею 10” замінити словами і цифрами „граничних обсягів дефіциту державного бюджету та державного боргу, визначених відповідно статтями 1 і 10”. Ставиться на голосування.

 

11:14:26

За-20

Не підтримується пропозиція.

Пропозиція номер  457  до розділу „Прикінцеві положення”. Пункт 5 доповнити абзацом шостим такого змісту: „Бюджет Автономної Республіки Крим, обласні і районні бюджети, міські, міст Києва та Севастополя, міст республіканського, Автономної Республіки Крим та  обласного значення бюджети, інші бюджети місцевого самоврядування, для яких у цьому     законі визначаються  міжбюджетні трансферти, затверджується рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради, не пізніше ніж у  двотижневий строк з дня   офіційного опублікування цього закону”. Ставиться на голосування.

 

11:15:23

За-20

Не підтримується.

Пропозиція номер 465. В абзаці третьому пункту 11 цифри „16-18” замінити словами „двадцять першого, двадцять другого та двадцять третього”. Ставиться на голосування.

 

11:15:50

За-19

Не підтримується.

Пропозиція номер 469. У підпункті 1 пункту 15 слова і цифри  „частини другої статті 100” замінити словами  і цифрами „частини дев’ятої статті 98, частини другої статті 100, частини першої статті 101 (в частині передбачення у відповідних  бюджетах дотацій, вирівнювання бюджетом сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань, а також коштів, що передаються з цих бюджетів)”. Ставиться на голосування.

 

11:16:36

За-15

Не підтримується.

Пропозиції номер 2 та номер 126 там, де доручення Кабінету Міністрів. (Шум у залі) „При доопрацюванні проекту Закону  про Державний бюджет України на 2010 рік, врахувати чинні положення Бюджетного кодексу України”. Прошу визначатись.  

 

11:17:11

За-13

Не підтримується.

Пропозиція номер 3. Одночасно із поданням проекту Закону „Про державний бюджет України на 2010 рік” подати законопроект про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування.

Прошу визначатися.

 

ІЗ ЗАЛУ. Олександре Володимировичу, можна обговорити пропозиції, чому не можна? Ну, там серйозна, почитайте ту пропозицію. Ми ж півроку про це говоримо.

 

11:17:40

За-7

ГОЛОВУЮЧИЙ. Не підтримується пропозиція.

Пропозиція номер 1. Разом з Національним банком України узгодити прогноз обмінного курсу гривні до долара на 2010 рік, на основі якого враховуються показники проекту бюджету на 2010 рік. Прошу визначатися.

 

11:18:10

За-6

Не підтримується пропозиція.

Пропозиція номер 5. За наслідками встановленими на наступний рік ціни на імпортований природний газ, уточнити основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2010 рік та показники проекту бюджету на 2010 рік. Прошу визначатися.

 

11:18:42

За-10

Не підтримується.

Пропозиція номер 6. Удосконалити державне регулювання цін на основні продукти харчування і інші товари першої необхідності: ліки, послуги, житлово-комунальне господарство та зв’язків, та зв’язку, шляхом внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.

Прошу визначатися.

 

11:19:15

За-6

Не підтримується.

Пропозиція номер 78 та номер 8. Передбачити фінансову підтримку антикризових заходів, спрямованих на підтримку секторів економіки. Ставиться на голосування.

 

11:19:44

За-5

Не підтримується пропозиція.

Пропозицію номер 40 та 115. Здійснити аналіз податкового боргу державних підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, 100 відсотків акцій, які належать державі та внести пропозиції щодо його погашення в тому числі і шляхом покриття витрат на технічне переоснащення таких державних підприємств. Ставиться на голосування.

 

11:20:22

За-10

Не підтримується.

Пропозиція номер 26. Додатково узгодити з Національним банком України суми коштів, які вносяться у 2010 році до державного бюджету від перевищення кошторисних доходів над кошторисними витратами Національного банку України. Прошу визначатися.

 

11:20:53

За-9

Не підтримується.

Пропозиція номер 77. Врегулювати питання погашення частини заборгованості Кабінетом Міністрів України перед Національним банком України за кредитами отриманими для фінансування дефіциту Державного бюджету України у 1994-1996 роках. Ставиться на голосування.

 

11:21:25

За-5

Не підтримується пропозиція.

Пропозицію номер 44, 45 та 46. Додатково опрацювати питання щодо економічної доцільності застосування коефіцієнтів та ставок плати за користування надрами. Ставиться на голосування.

 

11:21:53

За-8

Не підтримується пропозиція.

Пропозиції 27, 28, 29. Вдосконалити  порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами. Ставиться на голосування.

 

11:22:21

За-8

Не підтримується.

Пропозиція номер 29. Внести зміни до відповідного рішення Кабінету Міністрів України щодо порядку надання дозволів на всі види користування нафтогазоносними надрами для державних підприємств та підприємств частки держави у статутному фонді, який 50 відсотків та більше. Прошу визначатися.

 

11:22:53

За-5

Не підтримується.

Пропозиції номер 360, 370. Розглянути розрахунки та обґрунтування розмірів сплати частини чистого прибутку або дивідендів підприємства  паливно-енергетичного комплексу державного бюджету та внести відповідні пропозиції. Ставиться на голосування.

 

11:23:27

За-10

Не підтримується.

Пропозиції номер 23, 24, 25. Внести пропозиції щодо  обґрунтованості спрямування нафти сирої, природного газу, газу та газового конденсату власного видобутку на переробку і реалізацію нафтопродуктів на власних газозаправних станціях, виробничо-технологічі витрати, а також виробництво скрапленого газу. Прошу визначатися.

 

11:24:06

За-7

Не підтримується.

Пропозиції 447,  449. Розглянути питання щодо доцільності визначення в статті 86 законопроекту базової ціни нафти „Urals” в доларах США. Ставиться на голосування.

 

11:24:35

За-14

Не підтримується.

Пропозиція 466. З метою врегулювання розбіжностей  у частині сплати до бюджет орендної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що  видобувається в України, підготувати зміни до відповідних законів.

Ставиться на голосування.

 

11:25:05

За-12

Не підтримується.

Пропозиція номер 17 та 213. Внести пропозиції щодо розмежування надходжень  орендної плати за нафту, природний газ, газовий конденсат, що видобувається в Україні, між державними та місцевими  підприємствами.

Прошу визначатись.

 

11:26:41

За-7

Не підтримується.

Пропозиція номер 31. Розглянути  питання щодо виключення  з доходів Спеціального фонду Державного бюджету зборів на обов’язкове  державне пенсійне страхування, що відповідно до закону сплачується  при здійсненні безготівкових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Ставиться на голосування.

 

11:26:09

За-11

Не підтримується.

Пропозиція номер 454. Розглянути питання щодо списання  окремим підприємствам паливно-енергетичного комплексу пені  та штрафних санкцій, нарахованих  контролюючими органами за  порушення вимог податкового, митного та  валютного законодавства.

Ставиться на голосування.

 

11:26:41

За-7

Не підтримується.

Пропозиція 48. Розглянути можливість передбачення у статті 10  законопроекту граничного обсягу державного боргу у гривнях та при  необхідності його еквіваленту у  доларах США.

Ставиться на голосування.

 

11:27:11

За-13

Не підпримується.

Пропозиція номер 55 та 56. Уточнити редакція статті 13 законопроекту, визначивши загальний обсяг надання  державної гарантії у 2010 році з урахуванням гарантій за кредитами, які надаються міжнародними фінансовими організаціями або на умовах співфінансування з ними та зарахування коштів від запозичень Державної служби автомобільних доріг України та спеціального фонду Державного бюджету. Ставиться на голосування.

 

11:27:57

За-14

Не підтримується.

Пропозиція номер 57 та 58. Разом із законопроектом надати інформацію щодо переліку підприємств та організацій, яким планується надавати державні гарантії згідно з статтею 13 законопроекту  з урахуванням необхідності і збільшення таких гарантій для реалізації інвестиційних та інноваційних проектів на підприємствах, які  мають стратегічне значення для економіки безпеки держави. Ставиться на голосування.

 

11:28:39

За-7

Не підтримується пропозиція.

Пропозиція номер 60. Розглянути питання щодо доцільності надання  державної гарантії за зобов`язанням державного підприємства „Енергоатом” за кредитом для проектування і будівництва енергоблоків номер 3 і 4 Хмельницької АЕС”. Ставиться на голосування.

 

11:29:11

За-6

Не підтримується.

Пропозиція номер 64. Разом з проектом закону  надати інформацію щодо переліку кредитів, що залишаються… залучаються державою   від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних програм, проектів із зазначенням кредиторів, загальний обсяг кредитів, позик та обсягів їх залучення у 2010 році в розрізі бюджетних програм.

Пропозиція 64 ставиться на голосування.

 

11:29:57

За-12

Не підтримується пропозиція.

Пропозиція номер 66: надати інформацію щодо реалістичного обсягу надходжень коштів від приватизації державного майна в 2010 році та переліку підприємств, які підлягають приватизації в наступному році. Ставиться на голосування.

 

11:30:29

За-13

Пропозиції 310, 348, 353: розглянути розміри основних соціальних стандартів, виходячи з реальних можливостей бюджету. Ставиться на голосування пропозиція.

 

11:30:57

За-11

Не підтримується.

Пропозиції номер 80 та 81: внести пропозиції щодо забезпечення належного рівня оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників, в тому числі тих, які працюють у сільській місцевості. Прошу визначатися.

 

11:31:27

За-15

Пропозиція не підтримується.

Пропозиція номер 102: напрям використання коштів спеціального фонду Державного бюджету визначити пунктом 12 статті 32 законопроекту, привести у відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року номер 227 питання державної адміністрації морського і річкового транспорту. Прошу визначатися.

 

11:32:05

За-3

Не підтримується пропозиція.

Пропозиція номер 105. Привести у відповідність редакцію пункту 38 статті 32 законопроекту і назву бюджетної програми за кодом програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету 2601430 видатку номер три до законопроекту. Ставиться на голосування.

 

11:32:43

За-5

Не підтримана пропозиція.

Пропозиція номер 477. Підготувати зміни до законодавства в частині механізму використання зборів за геологорозвідувальні роботи і виконання за рахунок державного бюджету. Ставиться на голосування.

 

11:33:11

За-5

Не підтримується пропозиція.

Пропозиція номер 427. При розподілі коштів, які виділяються на будівництво, придбання житла для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу враховувати, що зазначена категорія громадян спрямовує на умовах співфінансування на будівництво житла частину власних коштів; не менше 50 відсотків таких коштів направляється на забезпечення житлом ветеранів, які стоять в черзі на отримання житла. Ставиться на голосування.

 

11:33:53

За-8

Пропозиція вісімдесят… „За” – 8, не підтримується.

Пропозиція 84. Додатково спрямувати 44 мільйони гривень на виплати надбавок до пенсій осіб, які підпадають під дію закону про соціальний захист дітей війни. Прошу визначатися.

 

11:34:25

За-10

Не підтримана пропозиція.

Пропозиція 221 та 222. Розробити окремий нормативний акт щодо порядку відшкодування транспортним підприємствам втрат від перевезення пільгових категорій громадян в межах бюджетних призначень на вказану мету або запровадити адресну допомогу таким категоріям громадян, як це здійснено на твердому паливі та скрапленому газі. Прошу визначатися.

 

11:35:06

За-9

Пропозиція не підтримується.

Пропозиція номер 344. Передбачити продовження терміну укладання угод на передачу власних або делегованих повноважень. Прошу визначатися.

 

11:35:33

За-9

Не підтримується.

Пропозицію номер 340, 341 і 342. Запровадити формалізований  механізм здійснення передачі коштів на виконання делегованих повноважень за видатками, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів між бюджетами сіл (селищ), міст та районними бюджетами, визначивши критерії  обрахунку обсягів, порядок, термін і відповідальність.

Прошу визначатися.

 

11:36:13

За-11

Не підтримується.

Пропозиція номер 116, 332, 125, 223 та 224. Передбачити субвенцію з Державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різницею в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортуватися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з  невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання на водовідведення тарифам, що затверджувалися або погоджувалися відповідними органами державної влади  чи органів місцевого самоврядування. Прошу визначатись.

 

11:37:08

За-64

Не підтримана  пропозиція.

Пропозиція номер 118. Розробити та затвердити диференційований коефіцієнт вирівнювання, що враховує рівень екологічного неблагополуччя  регіону і на його підставі визначити для найбільш екологічно навантажених областей додаткові фінансові ресурси. Прошу визначатись.

 

11:37:42

За-6

Не підтримується пропозиція.

Пропозиція номер 205, 320 та 458. При зарахуванні змін до Бюджетного кодексу України розглянути можливість зарахування 15 відсотків податку з доходів фізичних осіб до бюджету розвитку бюджетів міст обласного значення. Прошу визначатись.

 

11:38:17

За-8

Не підтримується пропозиція.

Пропозиція номер 487. Переглянути обсяг видатків на галузь охорони здоров’я, районам та містам, які мають на утримані дільничні лікарні шляхом внесення змін до діючої формульної методики. Прошу визначатись.

 

11:38:49

За-16

Не підтримується.

Пропозиція номер 225. Розглянути можливість передбачення  видатків на виплату компенсацій сім’ям з дітьми та на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи виплату щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за  пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, як субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам. Прошу визначатися.

 

11:39:40

За-17

Не підтримано.

Пропозицію номер 305, 306, 307 та 308. Удосконалити порядок перерахування місцевим бюджетам надпланових доходів з загального фонду за переліком показників загальнодержавних податків і зборів, обов’язкових платежів з урахуванням пропозицій народних депутатів України. Прошу визначатися.

 

11:40:16

За-9

Не підтримана пропозиція.

Пропозиція номер 119, 121, номер 12 та 124. Додатково опрацювати з органами місцевого самоврядування розрахункові показники доходів і видатків місцевих бюджетів з урахуванням стану фактично їх виконання у 2009 році та прогнозів соціально-економічного розвитку на 2010 рік. Прошу визначатися.

 

11:40:53

За-6

Не підтримується пропозиція.

Пропозиції номер 226, 229, 270. Розглянути можливість виділення коштів у вигляді субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво метрополітенів та автотранспортної магістралі через річку Дніпро в місті Запоріжжі. Прошу визначатися.

 

11:41:27

За-18

Не підтримується пропозиція.

І остання пропозиція, яку рекомендує комітет для врахування. При доопрацюванні законопроекту врахувати обґрунтовані пропозиції народних депутатів України та депутатських фракцій у Верховній Раді України щодо виділення коштів на об’єкти інвестування за рахунок видатків розвитку загального фонду державного бюджету та коштів Стабілізаційного фонду. Прошу визначатись.

 

11:42:10

За-27

Пропозиція не підтримана.

Таким чином, шановні народні депутати України, ми виконали всі вимоги Бюджетного кодексу та  Регламенту Верховної Ради України, у нас немає ніякої розбалансованості, не підтримана жодна з пропозицій, які надійшли до бюджетного комітету. В цілому проект висновків бюджетного комітету Верховної Ради України відхилений. Таким  чином я ставлю зараз на розгляд проект Постанови Верховної (Шум у залі)

Шановні колеги, порядок денний у нас – бюджет 2010 року. У нас відповідно до  питань, які розглядаються, надійшло три проекти постанови від груп народних депутатів: народні депутати Пеклушенко-Александровська, народні депутати Кириленко-Ляпіна, народні депутати Борисов-Ляшко. Перша за часом реєстрації у нас Постанова  про повернення на доопрацювання проекту Закону України про Державний бюджет України на 2010 рік. Народні депутати Пеклушенко і Александровська. І Павло Жебрівський, я перепрошую, не написано, бачив підпис і не знав чий, і Жебрівський.

Проект Постанови. Верховна Рада України постановляє.

„Проект Закону України „Про Державний бюджет України на 2010 рік (реєстраційний номер 5000), поданий Кабінетом Міністрів України, повернути  суб’єкту  права законодавчої ініціативи на доопрацювання з метою приведення у відповідність до вимог Конституції України і Бюджетного кодексу України, Закону України від 20 жовтня 2009 року „Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати” та інших законів України.

Комітету Верховної Ради України з питань бюджету у дводенний строк, з дня набрання чинності цієї Постанови, направити Кабінету Міністрів України узагальнені пропозиції народних депутатів України, депутатських фракцій та комітетів Верховної Ради України до  проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2010 рік” для розгляду при доопрацюванні цього законопроекту. Кабінету Міністрів України у двотижневий строк з дня набрання  чинністю цією постановою доопрацювати проект Закону України „Про Державний бюджет України на 2010 рік” та подати на розгляд Верховної Ради України. Постанова номер 5000-П2 від 5.11.2009 року ставиться на голосування.

Прошу визначатися.  (Шум у залі)

 

11:44:50

За-241

Рішення прийнято. (Оплески)

Розгляд питання завершено.

 

ІЗ ЗАЛУ. По фракціям.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. По фракціям, будь ласка. Партія регіонів – 171, "Блок Юлії Тимошенко" – 0, "Наша Україна - Народна Самооборона"  - 23, комуністів – 27, "Блок Литвина" – 19, позафракційні – 1.(Шум у залі)

 З мотивів голосування, будь ласка, запишіться.  (Шум у залі)

 Народний депутат Камчатний, будь ласка.

 

11:45:41

КАМЧАТНИЙ В.Г.

Камчатний, "Блок Юлії Тимошенко". Прошу передати слово колезі Сасу Сергію Володимировичу.

 

11:45:48

САС С.В.

Дякую. Шановні колеги, я хотів звернути увагу головуючого на засіданні, Олександра Володимировича Лавриновича, що при розгляді законопроекту про Державний бюджет на 2010 рік, він грубо порушив процедуру розгляду даного законопроекту. Відповідно до статті 157 Регламенту Верховної Ради України, Верховна Рада може прийняти єдине рішення щодо розгляду даного законопроекту. Якщо висновки і пропозиції бюджетного комітету не підтримані, Верховна Рада може направити законопроект на повторне перше читання до бюджетного комітету. Інших варіантів, відповідно до Бюджетного кодексу і Регламенту Верховної Ради немає.

Тому, Олександр Володимирович, відповідно відповідно до Регламенту я роблю вам зауваження.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сухий Ярослав Михайлович.

 

11:46:55

СУХИЙ Я.М.

Прошу слово передати Олександру Пеклушенко.

 

11:47:01

ПЕКЛУШЕНКО О.М.

Уважаемые коллеги! Уважаемые избиратели! Что на самом деле происходило и происходит? Правительство и фракция БЮТ в парламенте делает все для того, чтобы не был принят бюджет, потому что принятие бюджета предусматривает обязательную процедуру отчёта правительства о текущем бюджетном годе. Именно нежелание отчитаться, нежелание отчитаться в своих провалах, в вопросах бюджетной сферы, в вопросах социальных стандартов делает то, что делает правительство, они запускают ни бюджетный процесс, а бюджетную профанацию.

Я благодарю всех коллег, которые поддержали наш законопроект. Я уверен, что у правительства нет выхода, кроме как, либо стать на путь за закона и подготовить бюджет, либо пойти добровольно в отставку.

 

ІЗ ЗАЛУ Правильно!

 

ІЗ ЗАЛУ Ура! (Оплески)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кириленко В’ячеслав Анатолійович.

 

11:48:01

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, депутатська група „За Україну!”.

Шановні колеги і шановні виборці, ми вчора повідомляли, що група „За Україну!” внесла свій проект Постанови „Про відхилення бюджету”, який був внесений народними депутатами Кириленком і Ляпіною.

Тому зараз ми за законопроект колеги Пеклушенко не голосували, тому що ми маємо різну аргументацію і різні підходи до оцінки цього бюджету. Але безумовно, оскільки до нашого проекту постанови голосування надійшло, ми вважаємо, що парламент сьогодні вчинив правильно. І ми сподіваємося, що Прем’єр-міністр особисто і весь уряд тепер звернуть увагу на разюче недофінансування оборони, національної безпеки, програм підтримки української мови і української національної пам’яті, програм підтримки енергозбереження і інших ключових речей, які в абсолютно, вибачте, наплювательський спосіб у проекті бюджету внесеному урядом зігноровані. Тому ми бажаємо уряду успішної роботи і швидшого внесення нового проекту бюджету у цей парламентський зал. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кілінкаров Спірідон Павлович.

Мартинюк Адам Іванович.

 

11:49:16

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Мартинюк, фракція комуністів.

Шановні колеги! Я думаю, ті, хто звинувачують, виступають із звинуваченнями правильно чи неправильно поступають, абсолютно неправильно самі. Бо ми з вами вчинили б неправильно, якби розглядали документ, який створений на неіснуючій в природі законодавчій базі. Тобто ми з вами показали усьому суспільству, що, дійсно, у цій сесійній залі зібралися люди, які не знають законів, які не поважають законів і, які чинять беззаконня.  І, я вважаю, що  241 народний депутат, який проголосував за проект постанови, авторами якої є представники різних політичних сил, поступили абсолютно правильно і логічно. Бо бюджет був написаний, бюджет, який ми сьогодні відправили Кабінету Міністрів, щоб він його написав так, як треба, на законі якого не існує в природі.  Тому давайте, будь ласка, припинимо спекуляції.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Соболєв Сергій Владиславович.

 

11:50:23

СОБОЛЄВ С.В.

Прошу передати слово Ляшку.

 

11:50:27

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, Блок „Юлії Тимошенко”.

От щойно результати голосування, яким не підтримано проект бюджету на 2010 рік, засвідчили, що два Віктора – Віктор Янукович і Віктор Ющенко продовжують спільно діяти проти уряду, проти країни. Це змова,  з метою позбавити країну бюджету! Адже в проекті бюджету передбаченні і підвищення зарплат, і пенсії пенсіонерам, але ж з політичних мотивів, з метою розвалу бюджетної системи, з метою дискредитації уряду цей документ сьогодні не був підтриманий у залі.

І надзвичайно прикро, що голоси до змови цих двох Вікторів, надала фракція, шанованого нами, Володимира Михайловича Литвина. Бо ми в комітеті працювали. Ми ці пропозиції дали на розгляд Ради. Країна чекає цього бюджету! Без бюджету країна бути не може! Але бюджет став заложником політики! І політичні сили, які тут є замість того, щоб дбати про країну…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Григорович Лілія Степанівна.

 

11:51:36

ГРИГОРОВИЧ Л.С.

Лілія Григорович, депутатська група „За Україну!”.

Шановні народні депутати! Шановні виборці! Не можу не відкоментувати почути попередньо. Знаєте:  на городі бузина, а у Києві дядько. Щойно фракція, ціла фракція проурядова  проігнорувала власні поправки, давали від 18 до 15 голосів. То це змова  фракції проти власного уряду чи як?

З огляду на те,  я хочу сказати, що депутатська група „За Україну!” підготувала аргументований проект постанови, в якому ми обґрунтували, що все це не просто профанація бюджетного процесу, це, насамперед, потьомкінська дєрєвня, а не бюджет, бо він вибудований   на не абсолютно обґрунтованих, нереальних дохідній частині, нереальна ВВП, нереальна інфляція і відповідно нереальні видатки.

І з огляду на те, давайте не гратися з українським народом, що породив уряд, хай перепрацює, доопрацює і подасть у людський спосіб і з відповідними врахованими   поправками групи „За Україну!”

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Народний депутат, Гордієнко.

 

11:52:46

ГОРДІЄНКО С.В.

Сергій Гордієнко, фракція  Компартії України, Полтавщина.

Шановні товариші, те, з чого я починав,  що в Україні у нашій  найбільша загроза національній безпеці  оборони України є нехтування Конституціє і законами України. І ми щойно бачили, як уряд, плюючи на Конституцію, плюючи на саме на закони України, вносив Державний бюджет України  на неіснуючій нормативній базі. Вони показували, що їм закон у цій країні не писано.

І велике спасибі 241 народному депутату, в яких є здоровий глузд, і вони послали уряд і послали цей бюджет, щоб він був  перероблений і внесений на існуючій законодавчій базі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   З мотивів голосування виступи завершено.

Я  з вашого дозволу зачитаю  частину четверту  статті 157 Регламенту Верховної Ради України: „У разі, тільки у разі, якщо під час постатейного голосування пропозицій показники  бюджету стають розбалансованими,   Верховна Рада направляє проект Закону про Державний бюджет України на наступний рік до комітету, до предмета відання якого належить питання бюджету для підготовки на повторне перше читання”. У нас „у разі” не получилось, нічого не розбалансувалось, тому що нічого не було підтримано, і перше читання в даному випадку ми отримали повне відхилення всіх статей і в цілому також. Тому єдине правильне конституційне рішення, яке могла прийняти Верховна Рада, вона його ухвалила, за що я дякую народним депутатам.

Шановні колеги, оголошується до розгляду проект Постанови про встановлення меж міста Красноперекопськ і Красноперекопського району Автономної Республіки Крим (реєстраційний номер 4801). Доповідає заступник голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Сінченко Віктор Миколайович. Прошу, будь ласка.

 

11:55:21

СІНЧЕНКО В.М.

Шановний Олександр Володимирович! Шановні колеги! Думаю, це питання якраз винесено в такий період, що голоси наші розійдуться в цьому залі, але в середу я вам доповідав звернення Верховної Ради Автономної Республіки Крим з клопотанням до Верховної Ради України з клопотанням про  межі міста Краспоперекопськ.

Це питання було розглянуто ще в 1992 році і прийнято рішення Красноперекопською районною  радою про  передачу 1,5 тисячі гектарів місту Краспоперекопськ. Всі ці рішення були затверджені обласною радою, тодішньою Кримською, Ради Міністрів  УРСР. В зв`язку з тим, що  в 1996 році було прийнято Основний закон нашої держави - Конституція України, яка передбачає: стаття 85, стаття… пункт 29  що до Верховної Ради України в компетенцію входить ліквідація або створення нових районів, визначення меж районів міст та найменування-перейменування, то якраз і Красноперекопська міська     рада звернулася до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, яка від імені звернулася до нас, щоб ми затвердили межі міста Красноперекопськ.

Це питання оформлено згідно чинного законодавства, це питання отримало підтримку на розгляді двох комітетів Верховної Ради: з питань аграрної політики, земельних відносин та Комітету державного будівництва і місцевого самоврядування. Ні одної сотки не передано з територій сільських рад, які межують з містом Перекопськом. Тобто ця земля є в користуванні Красноперекопської міської ради вже 17 років. Просто міська рада рішила згідно вимог Конституції узаконити її власність.

Прошу підтримати звернення громади міста Красноперекопська і всіх депутатів проголосувати за дане рішення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Є питання до Віктора Миколайовича? Немає?  Сідайте, будь ласка.

У вас з мотивів голосування чи питання? Питання? Ні, питань немає. Сідайте, будь ласка.

Є питання? Я перепрошую, записуємося на питання. продовжуємо нашу роботу до завершення розгляду цього питання.

Сухий Ярослав Михайлович.

 

11:58:27

СУХИЙ Я.М.

Дякую.  Віктор Миколайович! Ярослав Сухий, Партія регіонів, Запоріжжя. Скажіть, будь ласка, оцей додаток до проекту постанови Верховної Ради України від 9 липня 2009 року номер 4801 він доданий до плану зовнішньої межі міста Красноперекопськ Автономної Республіки Крим, і отут, якщо ви бачите - ну, на ваш є так само там, на трибуні, - мова йде про межі ВАТ „Кримський содовий завод”, „Кримвторремонт”, ВАТ „Бром”, „Укрінавтосервіс” коло міста Перекопська і Північно-кримський канал. Скажіть, будь ласка, по новому плану, який ми затвердимо, зовнішньої межі міста Красноперекопська територія земель оцих промислових  підприємств буде входити до міста чи поза містом? Ви розумієте, чому я задаю це питання, бо саме від цього буде залежати надходження до місцевого бюджету. Тобто я маю на увазі податок на землю, який мають сплачувати субєкти підприємницької діяльності. Тому я думаю, от питання таке: чи будуть входити ці промислові підприємства своїми земельними ділянками  до території міста Красноперекопську? Дякую.

 

СІНЧЕНКО В.М. Шановний колего, все зрозуміло, що Кримський содовий завод, ВАТ „Бром” та ВАТ „Поліфтор” входять до складу. І тобто на землі розміщення промисловості і автотранспорту... розміщені на площі 460, 415 гектарів, тобто вони входять до складу міста Красноперекопськ і будуть означати… Ми просто підтверджуємо про те, що межа міста, яка була прийнята ще в 992-му році.

 

ІЗ ЗАЛУ. А канал?

 

СІНЧЕНКО В.М. І канал також буде.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Камчатний Валерій Григорович,

 

12:00:20

КАМЧАТНИЙ В.Г.

Камчатний, "Блок  Юлії Тимошенко". Прошу передати слово колезі ляшку.

 

12:00:26

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, "Блок  Юлії Тимошенко".

Бачите, шановні наші виборці, які нагальні питання розглядає Верховна Рада? Замість того, щоб проголосувати  Закон про вибори Президента, щоб не було фальсифікацій на виборах, замість того, щоб інші нагальні питання, які стоять перед країною, ми галопом розглядаємо розширення меж міста, де ми бачимо по схемі і озеро, і землі різні, і так далі. Тобто наша фракція не голосуватиме за цей законопроект. Натомість ми пропонуємо, Олександре Володимирович, звертаючись до вас, хоча важко  вже  до вас звертатися  з якимись проханнями, ви все одно ігноруєте норми Регламенту. Обговорювали бюджет, жодної поправки не дали можливості обговорити, жодної, не зважаючи на неодноразові звернення з цього приводу. Тобто, ну, це неправильно, це непрофесійно, це не…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка. Включіть мікрофон народному депутату Ляшку.

 

12:01:36

ЛЯШКО О.В.

Дякую. І мені здається, що так демонструвати на всю країну свою заангажованість, ну, це зовсім не личить такому солідному державному діячеві, як ви. Тому я сподіваюсь, що надалі ви все-таки будете дотримуватися вимог Регламенту Верховної  Ради і поважати права народних депутатів, у тому числі і на обговорення поправок і пропозицій до бюджету. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я нагадую і інформую Верховну Раду  України про те, що питання повернутися до розгляду проекту Постанови про встановлення меж міста Красноперекопська і Красноперекопського району Автономної республіки Крим включено у сьогоднішній розклад засідань Верховною Радою України за пропозицією народного депутата Ляшко. (Оплески)  (Шум у залі)

Час на обговорення… на питання завершено. Дякую, будь ласка. Сідайте, будь ласка, Віктор Миколайович.

Ставиться на голосування проект Постанови про встановлення меж міста Красноперекопськ і Красноперекопського району Автономної республіки Крим, реєстраційний номер 4801. Прошу визначатися.

 

12:03:14

За-219

Рішення не прийнято.

Оголошується… По фракціях, будь ласка, покажіть: Партія регіонів – 157, "Блок Юлії Тимошенко" – 0,   "Наша Україна" – 16, комуністів – 27,   "Блок Литвина" – 19.  (Шум у залі)

На пропозицію народних депутатів України ставлю питання про повернення до голосування стосовно цього проекту. Прошу визначатися.

 

12:03:59

За-218

Рішення не прийнято. 

Оголошується перерва до 12 години 35 хвилин.

 

Після перерви

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Продовжуємо ранкове пленарне засідання. Ми мали б зараз перейти до розгляду питання повторного розгляду з пропозиціями Президента України Закону України „Про внесення змін до Законів України „Про Державний бюджет України на 2009 рік” та про ставки акцизного збору на тютюнові вироби з пропозиціями Президента України відповідно до рішення Верховної Ради, яке ми ухвалювали вчора. Але зараз надійшла заява від двох фракцій – фракції  "Блок Юлії Тимошенко" і Блоку „Наша Україна – Народна Самооборона", – підписана уповноваженими представниками від фракції народним депутатом Кожемякіним і народним депутатом Князевичем.

Шановні колеги! Відповідно до Регламенту Верховної Ради України оголошую перерву на 30 хвилин до 13 години п’яти хвилин.

 

Після перерви

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, продовжуємо ранкове пленарне засідання. У нас дві фракції брали перерву для узгодження своїх спільних дій перед виступами в „Різному”. Прошу, будь ласка, хто від двох фракцій представить точку зору. Будь ласка, народний депутат Ляшко.

 

13:04:46

ЛЯШКО О.В.

Дякую. Те, що сьогодні відбувалося у Верховній Раді, це безпрецедентне порушення, яке демонструвалося на всю країну. Були проігноровані і ми, народні депутати, були позбавлені можливості висловити свої зауваження по поправках, які ставилися на голосування. Процес відбувався формально, аби, як кажуть, дотриматися процедури, ніхто не розбирався із суттю. Як підсумок – була проголосована Постанова про повернення законопроекту про Державний бюджет на 2010 рік до уряду, тобто фактично сьогодні немає взагалі проекту бюджету. Це притому, що у нас майже кінець року і Верховна Рада фактично усунулася, самоусунулася від роботи над проектом бюджету на 2010 рік, і переклала відповідальність за це на уряд.

Уряд дотримався передбачених Конституцією термінів і до 15 вересня вніс цей проект бюджету. Ми працювали в комітеті, напрацювали висновки, пропозиції, які б дозволили, у випадку їх підтримки у Верховній Раді, які б дозволили нам доопрацювати цей проект бюджету до другого читання, прийняти його в цілому і щоб країна увійшла в новий рік не лише з газом, а й з бюджетом. Те, що країна буде з газом, засвідчили вчорашні перемови прем’єр-міністри України і Росії Тимошенко і Путіна. І я хотів би, щоб громадяни країни звернули увагу на слова російського прем’єр-міністра, що за останні роки в країні є уряд, який виконує взяті на себе зобов’язання.

Вперше між Україною і Росією встановилися стосунки між керівниками урядів, які дозволяють досягати результатів. І не даремно ті, хто сьогодні кричить в залі,  ви боялися цього, бо для вас конфлікти між двома сусідніми країнами – це „поживне поле” для того, щоб у „мутній водичці ловити свою рибку””.

Сьогодні ми маємо добрі добросусідські стосунки і вони встановлені завдяки тому, що наш уряд і прем’єр Тимошенко тримають слово і через це мають повагу і від Росії,  і від країн Євросоюзу, і від усього світу.

Тому  я думаю, що треба припинити у залі Верховної Ради займатися популізмом, а якщо ви не вмієте, не хочете цього робити, давайте ми просто повісимо замок і скажемо, що „всі пішли на фронт”. І займайтесь політикою, ідіть до людей і допомагайте конкретними справами людям. А не об’єдналися, як я вже казав, два Віктори – Ющенко і Янукович – з метою знищити уряд, знищити країну, не дати можливості подолати кризу, не дати можливості  людям…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, ми послухали… (Шум у залі)

Секундочку! Ми послухали зараз позицію узгоджену двох фракцій, для якої вони брали перерву перед оголошенням питання „Різне”, тобто спільна позиція в „Різному” вироблена, фракція "Блоку Юлії Тимошенко" і фракції "Наша Україна - Народна  Самооборона".

Будь ласка, по процедурі пропозиція? Будь ласка, у кого? Є кілька людей? Запишіться,  будь ласка.

Яворівський Володимир Олександрович.

 

13:09:01

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

На моє місце зараз сяде Олег Ляшко, і таке вам скаже, таке!

 

ЛЯШКО О.В.

Дякую. Просто десь карточка моя зникла, поки я виступав. Дякую, Володимире Олександровичу.

Шановний Олександре Володимировичу, от бачите, як цікаво все-таки ми ведемо засідання Верховної Ради. Коли я звертаюся до вас, прошу, кричу, голос майже зриваю: дайте слово чи-то з процедури, чи то з якихось питань – ви не даєте слово. А тут зразу раз і з процедури даєте слово. Я дуже просив би все-таки підходити до всіх депутатів однаково.

Мені, на жаль, не дали можливості закінчити, тому я хотів би скористатися цими 40 секундами, щоб сказати. Країна вийде з кризи тільки за умови, коли влада, по-перше, працюватиме спільно, да? А не один одного брудом поливатимуть. І кожен намагатиметься зробити один одному гірше, бо думають, що краще для нього буде. Не буде ні для кого краще, коли в країні не наведемо лад! І, коли Тимошенко домо... (Шум у залі)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Бондаренко Володимир Дмитрович. Будь ласка, пересідайте.

 

БОНДАРЕНКО В.Д. Я на місці знаходжуся.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ні, я не до вас, вибачте.

 

13:10:20

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, "Блок Юлії Тимошенко" Партія „Реформи і порядок”.

Ну, я вже не говорю про те, що сказано було про кричущий абсолютно неприпустимі порушення Регламенту, волюнтаризм, який сьогодні продемонстрований у цій залі. Я хочу звернути увагу на те, що уже два зала демонструє та частина залу, яка бореться з урядом, демонструє і показує, чому вона бореться. Вчора не була затверджена прекрасна, на мій погляд, програма уряду. Але не затверджена тому, що, як би вона була затверджена рік – не можна було б трогати уряд, а в планах наших опонентів є якраз усунення уряду в той момент, коли цьому будуть потім продовженням 60 днів без уряду, повний розвал ситуації, і вони тоді будуть, як кажуть, на коні.

Сьогодні вони зробили теж саме. Жодні їхні соціальні стандарти не можуть бути реалізовані в наступному році, бо не має, і вже тепер не буде бюджету країни. То для чого тут, отут рвали повітря своїми закликами , і боролися нібито за стандарти, а сьогодні провалили їх свідомо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Стешенко Олександр Миколайович.

 

13:11:33

СТЕШЕНКО О.М.

Я прошу Михайлу Васильовичу Косіву передайте, будь ласка, слово.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Косів Михайло Васильович.

 

13:11:50

КОСІВ М.В.

Михайло Косів, "Блок Юлії Тимошенко", Партія „Реформи і порядок”.

Отже, другий день ми, колеги, демонструємо послідовно одну позицію: чим гірше тим краще. Висловлювалася така думка, що, мовляв, після сьогоднішнього провалу Закону про державний бюджет у відставку піде Прем’єр-міністр і ще там ще хтось. І ніхто у відставку звичайно не піде, хоча якщо у вас є достатня кількість голосів, будь ласка, голосуйте за відставку, але я абсолютно впевнений, що 226 голосів для того, щоб сформувати новий уряд у вас у цьому залі на сьогодні все-таки не найдеться.

Отже, я хотів би закликати вас перед тим як ми перейдемо до „Різного” все-таки подумати про Україну, про людей, про те, що не гірше ви робите Прем’єр-міністру Юлії Тимошенко, а народові…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Заєць іван Олександрович.

 

13:13:04

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія.

Шановні народні депутати, коли ми вже припинемо цей цирк, всі говорять про те, що хочуть працювати, а лише за півдня сьогодні взяли три рази перерву і фактично зірвали порядок денний. А порядок денний був дуже серйозним, відповідальним, тому що ми мали розглянути зміни до Закону про Державний бюджет на 2009 рік, ми мали розглянути зміни до Закону про вибори Президента, щоб забезпечити демократичні вибори, щоб забезпечити право громадян на справжнє вільне волевиявлення, а ми тут циркуємо, то сюди, то туди.

Тому давайте не будемо зараз займатися цими цирками, не будемо виголошувати „Різне”, бо це буде продовження тієї самої виборчої кампанії, яка вже почалася, а цю годину попрацюємо над тим, щоб хоча би розглянути Закон про внесення змін до Закону щодо виборів Президента України. От тоді ми будемо серйозними депутатами. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Макеєнко Володимир Володимирович.

 

13:14:12

МАКЕЄНКО В.В.

Єфремову прошу передати слово.

 

13:14:19

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемый Александр Владимирович! Уважаемые коллеги! Я хотел бы на два вопроса заострить.

Первое. Две фракции взяли время на перерыв. В результате этого мы потеряли полчаса рабочего времени. Правильно коллеги здесь говорили, инициировали еще два раза. После этого перерыва мы надеялись услышать по поводу каких же вопросов они все-таки советовались и в чем они должны были найти согласованное действие, чтобы дальше нам работать в зале. Мы ничего этого не нашли и не услышали. Мы просто потеряли время и услышали, что кто-то мешает кому-то из них работать. А на самом деле проблема заключается в следующем, что мы бюджет не имеем и на текущий год. Мы в марте месяце должны были по совместному с вами решению пересмотреть бюджет на текущий год. А получаем в результате этого, что из 159 миллиардов, которые поступили в бюджет в текущем году 62 процента Тимошенко распределила самостоятельно вне закона и вне бюджета. Это основной источник коррупции…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, шановні колеги. Оголошується запис на „Різне”. Бондаренко Володимир Дмитрович.

 

13:16:21

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, „Блок Юлії Тимошенко”, Партія „Реформи і Порядок”.

Шановні радіослухачі, якщо є телеглядачі, ви  також можете подивитись на цю залу. Тут залишилось не так багато людей, але це представники тих політичних сил і   тих фракцій, які  всі оці дні висловлюють різні позиції.

Свого часу було запущено такий міф про те, що „Блок Юлії Тимошенко” і Партія „Реформи і порядок” знайшли якісь спільно домовленості  і створили якийсь невидимий для суспільства  альянс. Звертаю увагу на те, що сьогодні є  одна проблема у нашій державі – це проблема  з Конституцією, яка сьогодні не працює у тій частині, яка стосується розподілу влад і повноважень. Ми бачимо, що те, що ми сьогодні маємо, не є владою. Виконавча влада в особі Кабінету Міністрів  не продовжується на рівень  областей, бо там командує Президент і його Секретаріат. Вони розставили  своїх людей у всіх областях, і вони блокують  рішення і дії уряду, тому так не може продовжуватись.

Не може продовжуватись те, що будь-який суд, будь-яку справу, будь з якої причини або  якого порядку розглядає  і приймає рішення. Не може продовжуватись те, що ми маємо  сьогодні у стосунках між вищими такими органами, як РНБО, Кабінет Міністрів  і таке інше. Оце  багатоплановість виконавчої влади, яка створена цією Конституцією, її треба  було змінювати і треба було ламати.  Єдина можливість – це домовитись у цій залі двом найбільшим фракціям.

І тому мова йшла не про будь-який альянс  з будь-яких питань, а мова йшла тільки про внесення тих  змін до Конституції, які б унормували  владу в Україні, дали можливість сьогодні розуміти, хто чим займається  і за що відповідає.

Це було підхоплено у Секретаріаті Президента  роздутий міф про те, що  хтось там домовляється за їхньою спиною. Але ж останнім часом ми бачимо, як  синхронно, абсолютно згуртовано  діють  ці ніби-то протилежні сили. Секретаріат Президента  через залишки своєї  фракції у Верховній Раді разом з Партією регіонів і комуністами деструктують політику уряду у сфері боротьби  з кризою. Будь-який крок, який робить уряд, тут же   однакові оцінки отримує, як у Партії регіонів, так і в Секретаріаті Президента. Вони однаково ламали бюджет, вони однаково не хотіли приймати програму уряду, вони однаково критикують те, що робиться сьогодні у державі і  діють цинічно, спокійно на розвал держави, на розвал України. І те, що Президент почав  провокаційні видавати такі листи в Інтернет, свідомо знаючи, що на нараді Прем'єр-міністрів практично знайдений алгоритм спільної роботи Росії і України в найважливішій сфері – в газовому секторі. В наступному році Росія буде платити на 60 відсотків більше за транзит, ми будемо платити світові ціни, але не залежати від Росії. Ви боретеся з Україною сьогодні і тому це  повинні знати люди. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Яворівський, будь ласка.

 

13:19:34

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Володимир Яворівський, "Блок Юлії Тимошенко", місто Кіровоград.

Кажуть, що під час президентських виборів в Америці Обома сказав таку фразу, звертаючись до республіканців і до свого опонента: „Якщо ви, республіканці, не перестанете брехати про нас, то ми, демократи, не перестанемо про вас говорити правду”. Через те абсолютно зрозуміло, що сьогодні я мабуть маю якесь невеличке моральне право про це сказати, що парламенту із середнім інтелектуальним рівнем таким, який є зараз у цій залі просто-на-просто не було, і ці два дні, по-моєму, якраз про це довели нам про те, що в парламенті існує така тиха політична шизофренія. Даруйте, але це насправді виглядає так. Чому   так виглядає? Згадайте блокування трибуни тут тривале, коли парламент зовсім не працював! І стояли тут люди, які рвали на собі сорочку про те, щоби допомогти бідним, нещасним українцям доточити їм трішки пенсії, заробітні плати і таке інше. І що ж виходить? Коли сьогодні дійшло до того,  що потрібно приймати реальний бюджет на наступний рік, у який потрібно закладати ці норми і чітко відповісти на запитання де брати ці гроші, виявляється, що ті ж герої, які тут стояли, виявляється, у них змокріли долоні для того, щоби проголосувати за цей бюджет. через те прірва сьогодні між парламентом і українським простолюдом настільки велика, що я не знаю чи її здатен буде хтось подолати.

Ще одне питання, якого я хочу тут торкнутися. В Україні є багато знаменитих

Місць, які можуть бути і у списку ЮНЕСКО і тому подібне, одне із них – це Межигір`я. Межигір`я, де було  збудовано один із перших  на Київській Русі фактично було… перший храм, де пізніше перебував козацький шпиталь і де збиралися легендарні козаки, порубані, зі шрамами, збиралися там доживати віку. Із Межигіря світло йшло фактично на всю Україну. На сьогоднішній день в якій країні ще таке можливо, щоб людина, яка претендує сьогодні на першу роль у державі, фактично викрала в українського народу це унікальне місце, викравши 130 гектарів землі, унікальної землі, яка коштує сьогодні за дуже приблизними підрахунками 28 мільярдів гривень, які могли би поступити сьогодні до бюджету?

Через те, очевидно, я ще раз кажу, весь той політичний маразм, який ми сьогодні маємо, він є дуже і дуже очевидний. Через те я і кажу, що кандидата в Президенти в миру потрібно називати його „Віктор Межигірський”. І я б дуже просив, щоб люди так його і називали.

І я звертаюся ще раз: віддайте, Віктор Федорович, віддайте! Ваші люди викрали документи у цій селищній раді про нібито купівлю за копійки цього унікального місця. Поверніть його державі! Тільки після цього ми можемо говорити про те, щоби варті бути бодай кандидатом у Президенти, про Президента я вже й не кажу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Григорович передає право на виступ народному депутата Аржевітіну.

 

13:22:55

АРЖЕВІТІН С.М.

Шановні виборці, банкіри і клієнти банківської системи! Останнім часом ситуація на фінансовому ринку України має певні ознаки поступового покращання. Це знайшло своє відображення, перш за все, у стабілізації ситуації на валютному ринку України, припиненні відпливу коштів населення з банків, зростання кредитування підприємств реального сектору економіки, зниження процентних ставок.

Враховуючи важливість питань удосконалення законодавства у сфері кредитно-фінансових відносин, підтримки ліквідності банків, запровадження ефективних підходів в питаннях формування резервів, створення додаткових механізмів погашення заборгованості за кредитами фізичних та юридичних осіб, логічним продовженням цих позитивних тенденцій на законодавчому рівні стало прийняття Верховною Радою України в цілому як закону Закону „Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи” (№ 3585). Народні депутати конституційною більшістю голосів вдруге підтвердили свої наміри щодо підтримки заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації в банківській системі України. А вчора свою підтримку висловив Президент України, підписавши цей законопроект, це єдиний сьогодні комплексний законопроект, який нарешті допоможе врегулювати кредитні відносини клієнтів і банків.

Тепер комерційним банкам України надано право проводити реструктуризацію заборгованості за кредитами позичальників фізичних осіб на спеціальних антикризових умовах. Реструктуризації будуть підлягати кредити, номінальна сума яких не перевищує один  мільйон гривень, у тому числі деміновані в іноземній валюті за офіційним курсом на 1 жовтня 2008 року. Реструктуризація буде здійснюватися наступним шляхом: надання  позичальникам відстрочки сплати суми основного боргу за кредитними договорами, подовження терміну дії кредитних договорів, зміни механізму нарахування відсотків таким чином, щоб частина щомісячних платежів з обслуговування кредитів не перевищувала 35 відсотків сукупного місячного доходу сімї.

За реструктуризованими кредитними договорами комерційні банки мають звільнити позичальників від сплати будь-яких штрафних санкцій за несвоєчасне виконання  умов кредитних договорів, що виникли до дати такої реструктуризації. У разі, якщо позичальник за іпотечним кредитом виконує свої зобовязання у повному обсязі, він отримує право, комерційний банк має зобовязання на щорічне зменшення на 0,25 відсотків суми основного непогашеного боргу протягом пяти наступних років з віднесенням зазначеної суми на валові витрати банку.

 Ось іще деякі новації цього законопроекту: в 2009-2010 році запроваджується мораторій на примусове виселення з житла, яке є предметом застави за  іпотечними пролонгованими кредитними договорами та єдиним житлом іпотекодавця. До 2013 року подовжено термін звільнення від оподаткування доходів фізичних осіб за депозитними операціями. У звязку із цим я хочу подякувати переважній більшості моїх колег, народним депутатам України за підтримку цієї законодавчої ініціативи і особливо подякувати керівнику нашого банківського комітету Азарову Миколі Яновичу та народним депутатам Юрію Полунєєву та Сергію Клюєву. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Заєць передає с право на виступ Давиденко Андрію Анатолійовичу.

 

13:26:14

ДАВИДЕНКО А.А.

Давиденко, Українська народна партія.

Шановні народні депутати, звертаюсь до вас з приводу надто серйозної та реальної загрози, яка постала перед Україною. На минулому тижні російська сторона офіційно надіслала українськвій стороні проект міжурядової угоди про співробітництво у газовій сфері до 30-го року, який розроблено в рамках двосторонньої робочої групи з економічного співробітництва.

Робота з підготовки цього документа, за інформацією Мінпаливенерго України, проводилася ще з квітня поточного року, про що стало відомо тільки зараз. Аналізуючи текс проекту даної угоди, викликає обурення сам дух  документу, а закладення в його  положеннях вмілі маніпулювання аспектами міжнародного публічного та приватного права спрямоване на свідоме втягування України як незалежної держави у відносини між господарюючими субєктами з усіма наслідками, до яких можуть призвести надмірні  боргові навантаження, що останнім часом виникли у „Нафтогазу України” з приводу виконання зобовязань за кабальних умов, газових контрактів від 19 січня цього року.

Переконаний, що за нинішніх умов недоречно шукати винних та перекладати відповідальність з однієї політичної сил на іншу. Цим мають займатися правоохоронні органи. Хотів би лише загострити вашу увагу на особливо небезпечних для держави аспектах і закликати всіх докласти максимум зусиль для запобігання подальших негативних наслідків.

По-перше, проект угоди містить зобовязання лише з боку української сторони, створюючи відвертий імідж порушника міжнародних домовленостей, з приводу дій або бездіяльності якого апріорі треба мати суттєві гарантії.

По-друге, не передбачено жодної відповідальності Росії за будь-які порушення щодо поставок газу та його транзиту.

По-третє, пропонується денонсувати ратифіковані Верховною Радою України міжурядові угоди 2000 та 2001 років між Україною і Росією. А хто дав право чиновникам вести такі переговори без згоди парламенту? Ці угоди є, до речі, чинними до 2013 року.

По-четверте, існує реальна небезпека того, що Україна, фактично, може віддати частину свого  суверенітету, втративши право підвищувати енергетичну безпеку, якщо це не подобається російській стороні.

Отже, проект угоди містить положення, які не сумісні з виконанням управлінської функції органами державної влади, повноваженнями судових органів України, а також прямо суперечить принципу державного суверенітету та створює загрозу національній безпеці України. Все це ставить під сумнів подальшу можливість існування України як незалежної держави.

Таким чином, на наших з вами очах вперше створюється невідомий досі у доктрині міжнародного права прецедент тимчасової, як стверджується у проекті, угоди до 2030 року, добровільної, договірної відмови одного субєкта міжнародного права, а саме, України, від частини функцій і здійснення державного суверенітету на користь іншого, Російська Федерація, з правом виконання ним, за  власний розсуд, делегованої частини функцій зі здійснення державного суверенітету.

Закликаю, не допустити денонсування чинних, ратифікованих угод між Росією та Україною від 2000, 2001 та 2005 років у газовій сфері, ці угоди є стратегічно важливими для підтримання енергетичної безпеки держави на належному рівні, вони мають перевагу над будь-якими комерційними контрактами.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ДАВИДЕНКО А.А. Прошу мій виступ вважати депутатським запитом на ім’я Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора та міністра закордонних справ. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Макеєнко Володимир Володимирович.

 

13:29:41

МАКЕЄНКО В.В.

Шановні колеги! Відкритий лист Прем’єр-міністру України Тимошенко Юлії Володимирівні.

„Ми, профспілки державного підприємства обслуговування повітряного руху України, від імені трудового колективу вимагаємо негайно припинити всі спроби зміни керівництва підприємства під час політичної нестабільності в країні.

Ми припускаємо, що у вас недостатньо часу, щоб повісти на запити трудового колективу „Украероруху”,  але нас більше ніж шість тисяч чоловік і ми не бажаємо бути іграшкою в руках політиків. Трудовий колектив вже довів  в 1992 році всім, що він спроможний самостійно захистити свої інтереси, був страйк авіадиспетчерів. У сьогоднішній ситуації ми проінформуємо міжнародну спільноту про справжні причини та замовників цього безладу, цього політичного деребану під час виборчої кампанії.

Трудовий колектив „Украероруху”, розуміє, що всі ці дії є політичним замовленням і спрямовані на знищення стабільної існуючої системи обслуговування повітряного руху України. Тому що політиків цікавлять тільки гроші, а не люди, який їх заробляють. На перший план в цій боротьбі, якщо  вона розпочнеться трудовий колектив ставить захист своїх робочих місць та заробітної плати. Вважаємо, що у керівництва країни досить здорового глузду для прийняття вірного рішення”.

В 1992 році був страйк авіадиспетчерів. Паралізований повітряний простір України. Колектив відстояв свої права, 17 років у нас був спокій в повітряному просторі нашої держави. Сьогодні міністерство транспорту без  міністра вже півроку, перший заступник підписує антизаконні накази, за які прийдеться відповідати.

Шановні колеги, ми повинні зробити все, щоб колектив державного підприємства „Украерорух” працював спокійно, професійно. Всі ми і Президент, і уряд, і громадяни України довіряємо життя цим людям. Треба їм подякувати за їхню тяжку працю. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Даниленко Володимир Андрійович, будь ласка.

 

13:32:04

ДАНИЛЕНКО В.А.

Шановні виборчі, шановні народні депутати, головуючий, дозвольте мені оголосити звернення до керівника фракції Комуністичної партії України у Верховній Раді Петра Миколайовича. Звернення жителів села Демехвіка, Тетіївського району. Прохання, від імені райкому Компартії України Тетіївського району Київської області і громадян нашого району закликаємо вас, депутатів у Верховній Раді України, звернути увагу і посприяти недопущені неподобства, які творить влада в вищих інстанціях, а також районного масштабу, райдержадміністрація. Всі дії нинішньої влади ведуть до викорінення всього того, щоб простих пересічних людей було знищено.

Наша скарга торкається до невиправданих дій в селі Демехівка Тетіївського району. Трохи раніше прихватизували рентабельний Шевченківський цукровий завод, перерізали металеві конструкції і все що можна було перерізати, і перетворили в металевий брухт. Знищено завод, без роботи остались люди з причин прилеглих сіл Демехівка, нині взялися за закриття дільничної лікарні в цьому селі. Ця лікарня обслуговує жителів дванадцяти сіл нашого району, а саме Демехівки, Дібровка, Немадиха, Степове, Горошків, Тайниця, Клюки, Хмелівка, Високе, Стадниця, Дубина, Дородка, це злочин, видно комусь це вигідно і доказ тому, що йде сьогодні геноцид нашого українського народу. Як бути хворим селянам і дорослим, і дітям, наслідки ліквідації дільничної лікарні не застануть себе довго ждати.

Тому просимо вас призупинити цю вакханалію,  безглузді вказівки і зухвальство можновладців, чиновників і їхні такі дії непоодинокі, а вершаться по всій країні. Боротися з ними важко, аж закони вони підготовили під себе, але це не  можна залишати безкарно.

Будь ласка, зверніть увагу на наше прохання і в міру своїх можливостей відверніть незаконні дії нинішньої влади, встановіть істину, інакше дільнична лікарня буде ліквідована, а це  загроза життю, тисячам наших людей.

Прошу вважати мій виступ, як депутатське звернення до  Київської обласної ради і обласної державної адміністрації.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Марина Володимирівна  Перестенко,  будь ласка.

 

13:34:50

ПЕРЕСТЕНКО М.В.

Перестенко, фракция коммунистической партии Украины.

Уважаемые коллеги, уважаемые избиратели! Наша страна преодолеет тот системный кризис, который сегодня обрушил все социально-экономические, общественно-политические  сферы государства и в конечном итоге обязательно вернется к социализму, потому что другого пути нет.  И об этом же  говорит научно-обоснованный анализ истории на всех этапах развития, которые в обществе доминировали и продолжают преобладать социалистические настроения.

Подтверждает то, что общество тяготеет к социалистическим настроениям прошедшая в Симферополе 7 ноября акция по открытию пантеона «Трудовой Славы».  То, на каком подъеме отпраздновали  92-ю годовщину Великой Октябрьской революции, открыли «Пантеон трудовой» славы, это и есть ответ тем, кто хочет переписать историю. Это ответ тем, кто думает, что можно править народом, держа его под гнетом  мракобесия, маскируемого под некие программы спасения страны.

Да, сегодня социализма временно нет. Да, сегодня  у народа нет в руках рычагов управления общественными процессами в соответствии с интересами трудовых масс. Но даже на этом этапе государственного мега-кризиса, народ способен противопоставить действиям олигархической верхушки свою волю, продемонстрировать свои устремления. Власть должна воочию убеждаться изо дня  в день, что жив народный дух, жива устремленность к социалистическому будущему. И начинать надо с таких вот конкретных дел, какие продемонстрированы были в Крыму 7 ноября.  Когда коммунистами в центре Симферополя был заложен сквер Героев Социалистического труда. Рядом с памятником легендарному крымскому партийному лидеру советского периода Кириченка были открыты памятник первому секретарю Крымского обкома компартии, участнику Великой Отечественной Войны, Герою Социалистического труда, кавалеру пяти орденов Ленина, Почетному крымчанину Ивану Кондратовичу Лутаку, а также три гранитные стелы обьедененные в пантеон трудовой славы, с выгрированными фамилиями 97 героев социалистического труда, живших  и работавших в Крыму.

Это события монументально и торжественно выделяется на фоне нынешнего очернения отечественной истории. Это события знаменует собой начало новой эры в движении истории Крыма.

Мы начали большую, важнейшую акцию по сохранению исторической памяти под девизом «Никто не забыт – ничто не забыто». Нужно в кратчайший срок покончить с нынешней, позорной ситуацией, когда города из оппозиции городского руководства скрывают свои советские награды. Необходимо сделать все, чтоб городские власти, и собственности тех предприятий, которые были награждены орденами в советский период, восстановили наградные знаки, стелы в память о достижениях и завоеваниях социалистической эпохи.

«Никто  не забыт – ничто не забыто» вот  тот лозунг, который мы вновь ставим во главу угла той политики, которую мы …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, завершуйте.

 

ПЕРЕСТЕНКО М.В. ... и главный приоритет нашей программы – духовное и моральное здоровье общества, основная идея – в уважение человека труда. Большое спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Стойко Іван Михайлович.

 

13:38:16

СТОЙКО І.М.

Дякую. Іван Стойко, депутатська група „За Україну!”

Шановні народні депутати, шановні радіослухачі, вчора в Ялті відбулася знакова, мабуть, подія – зустріч прем’єр-міністрів України і Росії, яка засвідчила  цілковиту правоту громадського руху „За Україну!, який з минулої зими попереджав про величезну небезпеку, а саме ту небезпеку, яку несе політика Тимошенко в газовій сфері для української економіки, а також для нашого суверенітету. Ми ще раз питаємо, чому, маючи повні підземні сховища, вигодні  переговорні позиції наш Прем’єр-міністр уклала угоду на таких кабальних умовах, яка зобов’язується купувати абсурдно великі обсяги газу або платити мільярдні штрафи за недобір саме цих обсягів. По суті це форма перекачування грошей саме з української економіки в російської, ні за що, а точніше, за лояльність Кремля особистого до Юлії Тимошенко.

І те, що Путін обіцяє не стягувати мільярди доларів цього боргу не має жодного значення. Абсолютно жодної письмової угоди про відмову „Газпромові” штрафних санкцій Тимошенко не підписала та й не могла підписати адже борг зростає і буде зростати щодня, бо наступного року ця кабальна угода вимагає від нас купувати уже не 40, а 56 мільярдів кубометрів газу. І ніякими розмовами про нібито подолану корупцію в газовій сфері Тимошенко не зможе відволікти увагу від очевидного факту. Після її січневих угод Україна потрапила, справді, в ситуацію, коли вона просто не зможе ні купувати цей газ, ні платити астрономічні суми за недобір.

Так само нікого не мають вводити в оману слова Тимошенко про те, що вона домовитись з Росією про зменшення обсягів закупівлі газу. Адже січневі контракти передбачають, що якщо окремої домовленості на конкретний рік досягнуто не буде, то Україна купуватиме уже саме понад 50 мільярдів кубометрів газу.

І вчора з уст Володимира Путіна прозвучало наступне, це якраз зміцнення суверенітету таким способом, який ми вітаємо, тобто він вихваляв саме ці угоди, які підписані двома країнами або двома прем’єрами. Насправді, це кабала якої наша економіка витримати не зможе, підкреслюю, не через ціну на газ, а саме через той обсяг, який ми повинні викуповувати в Росії.

Тому громадський рух „За Україну!” в котре закликає до негайного розірвання цих кабальних угод, а також до укладення нормальних контрактів про постачання потрібних в Україні обсягів газу з ринковими цінами як на газ, так і за його транзит. Це буде саме відстоювання і суверенітету України і нашої економічної незалежності. Дякую. (Оплески)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Гордієнко Сергій Володимирович.

 

13:41:12

ГОРДІЄНКО С.В.

Сергій Гордієнко, фракція Компартії України, Полтавщина.

В країні проводяться і, в країні тривають процеси грабунку надр України. Нині сталася кричуща ситуація на державному дочірньому підприємстві „Полтаванафтогазгеологія”. Трудовий колектив цього підприємства відстоюючи права держави і власні права змушений оголосити страйк і вдатися  до крайніх... крайнього способу – це сьогодні оголосили голодування. На мою адресу надійшло наступне не звернення директора цього підприємства.

Шановний Сергію Володимировичу, просимо вас у межах повноважень народного депутата України вжити всіх заходів по припиненню незаконних дій міністра охорони навколишнього природного середовища, голови правління НАК „Надра України” Пономаренка по ліквідації дочірнього підприємства „Полтаванафтогазгеології” як структурної одиниці НАК „Надра України”.

29 жовтня 2009 року на засіданні Наглядової ради НАК „Надра України” під головуванням голови правління НАК „Надра України” Пономаренка порушення норм діючого законодавства без участі голови профкому... голови теркому профспілки Руденка прийнято рішення рекомендувати Міністерству охорони навколишнього природного середовища припинити діяльність дочірнього підприємства „Полтаванафтогазгеології” шляхом його ліквідації. Присутній на цьому засіданні голова ради ЦК профспілки працівників геології і геодезії Супрун, заздалегідь знаючи, що „Полтаванафтогазгеологія” вийшла із галузевої профспілки, не маючи на те ніяких повноважень серед інших членів Наглядової ради і запрошених, підтримав необхідність ліквідації дочірнього підприємства. При цьому мотивуючи своє рішення тим, що підприємство уже неможливо оздоровити, бо воно позбавлено ліцензії, бурового обладнання і немає кваліфікованих фахівців.

Наказом Мінохорони природи від 12 листопада і наказом „Надра України” від 16 листопада створено комісію по ліквідації дочірнього підприємства „Полтаванафтагазгеологія”.

Директор і весь  там трудовий колектив саме вважає,  що підприємство доведено до стану банкрутства навмисними узгодженими і злочинними діями посадовців Кабінету Міністрів України, Мінохорониприроди і просить саме дати оцінку,    щоб органи прокуратури України дали оцінку усім цим діям.

У зв’язку із цим, викладене мною, я  звертаюся із депутатським  запитом до Генерального прокурора і керівника уряду про те, щоб були скасовані нормативно-правові акти  Мінохорони природи і НАК „Надра України”, які привели до ліквідації державного дочірнього підприємства „Полтаванафтогазгеологія”.

Я прошу це вважати депутатським запитом.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кендзьор Ярослав Михайлович.

 

13:44:24

КЕНДЗЬОР Я.М.

Шановні співвітчизники! Громадський рух „За Україну!” обурений  ганебною поведінкою Прем`єр-міністра України під час зустрічей з керівником російського уряду Володимиром Путіним. Спостерігаючи за ці діалоги, ці спільні розмови, доходиш висновку, що наш Прем`єр-міністр  вела себе як примітивна вулична дівка, даруйте за таку визначення, на  прокремлівській політичній панелі.

Юлія Тимошенко не лише вихвалялася тим, що, по суті, все тугіше затягує енергетичний зашморг на шиї України і прагне до газової кабали,  додати ще й атомну кабалу, перетворивши нас на маріонеткову країну, контрольовану Кремлем.

Не менш ганебною є поведінка  глави українського уряду під час хамських висловлювань Путіна на адресу Президентів України та Грузії. Під час спільної з Тимошенко прес-конференції Путін у властивій йому  похабній кадебістській манері розповідав,  що слід робити главам суверенних держав, і  супроводжував це  не менш похабними віршиками. Незалежно від того, який внутрішньополітичні відносини існують в Україні, Прем`єр-міністр не могла не розуміти, що її кремлівський гість на українській землі  під час офіційного заходу ображає главу української держави  і гостя нашої країни – Президента Грузії. Прем`єр-міністр України не лише не відреагувала на недолугі, примітивні жарти Путіна так, як це належало б представниці влади  суверенної, гідної, гордої держави, а сама опустилася до рівня проросійського  прем`єра… російського прем`єра, почавши звітувати йому без яких частин одягу вона може  вечеряти.

Виникає питання, чому Путін не дозволяє собі таких хамських жартів під час зустрічей з європейськими лідерами, але вже не вперше робить це під зустрічей із Тимошенко. Відповідь очевидна: Тимошенко  всіляко заохочує такі жарти, сподіваючись ціною приниження і власної гідності, і гідності власної держави та її партнерів здобути ще більшу підтримку Кремля перед виборами. Саме так поводилися найгірші з українських гетьманів, які випрошували царську ласку, довели власну країну до повного поневолення. Саме про таку поведінку писав великий наш поет Тарас Шевченко: „Раби, підніжки, грязь Москви…”

Якщо донедавна два конкуренти у Президенти Тимошенко, Янукович боролися за підтримку Москви, то кримська зустріч показала, що Москва, Кремль визначилися. Визначилися на кандидатурі Юлії Тимошенко. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мовчан Павло Михайлович.

 

13:47:45

МОВЧАН П.М.

Шановний Олександре Володимировичу! Шановні колеги! Вчора на засіданні експертної комісії з питань суспільної моралі я ознайомився з патологічним фільмом „Пилка-6”, котрий може скоро, не дай Боже, з`явитися на наших екранах. Жодна психічно здорова людина не може спожити цей продукт, а в цей час видатні наші кіномитці, безробітні, принижені, шукають собі притулку по чужих землях, по чужих студіях. І ось нещодавно Михайло Іллєнко із родини видатних кіномитців, серед яких є національний геній Юрій Іллєнко, прозаїк, теоретик кіно, кінознавець, педагог, людина, яка зробила славу українському кінематографу, ми його не чуємо, не бачимо десятки років. І от Михайло Іллєнко – це рідний брат, зробив прес-конференцію з приводу того, що він змушений їхати в Антарктиду, де він сам буде знімати, на свої власні заощадження, дознімати фільм про нашого Рембо – про Івана Доценка – Героя Радянського Союзу, який повинен був загинути в сталінських таборах, але опинився в Канаді і очолив одне індіанське племя. Так от, він сказав, і я разом з ним солідаризуюся в тих запитаннях: якщо виробництво України фактично зупинилося, якщо на утримання національного кіновиробництва плануються бюджетні кошти, які не відповідають і тисячній долі його реальних потреб, коли національний кінопродукт з прибуткової статті, - а українське кіно майже завжди було касовим - перетворили на збиткову статтю економіки, коли студенти, які приносять Україні призи найвідоміших міжнародних фестивалів, традиційно фінансують у кінці року в обсягах, що мають вигляд знущання над талантами, коли влада в Україні 18 років не може надати законодавчого шансу українському кіновиробництву піднятися на ноги, коли за межі професії, а часом фізичного існування, викидають покоління творчих працівників, від ветеранів кіно до дипломованих дебютантів; коли на території України вільно можуть працювати за окремими розцінками та привілеями іноземці, помічені, зокрема, у виготовленні дитячої порнографії; коли фільми, що фінансуються з бюджету, одержують гроші порціями, то виникає запитання: чи ми можемо бути тією націю, яка має те, що необхідне? Без українського кінематографу наша нація буде неповноцінною.

І отже, моє запитання до всіх тих, хто відповідає за цю ділянку, починаючи від Міністерства культури і закінчуючи Прем'єр-міністром: коли ми зробимо наш, український кінематограф і передбачимо необхідні кошти у бюджеті на наступний рік? Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Царьков Євген Ігоревич.

 

13:51:00

ЦАРЬКОВ Є.І.

Уважаемые избиратели, уважаемые народные депутаты! На фоне полного кризиса власти и предвыборной истерии Одесскую область продолжают сотрясать дикие скандалы и чрезвычайные происшествия.

После ряда поджогов в центре города, рейдерских захватов предприятий и проблем со свободой слова в самой Одессе черная полоса начала передвигаться на сельские районы области. На текущей неделе мы стали свидетелями вопиющей ситуации, которая произошла в Беляевском районе Одесской области. Сотрудники правоохранительных органов и компании «Укрэнерго» применили силу к жителям села Усатова, выступающим против монтажа высоковольтной линии электропередач непосредственно поблизости и на участках их домов. Место столкновения напоминало театр военных действий: взрывы, дымовые шашки, дубинки, истерические крики мирных жителей и людей, не щадили даже детей, зверски избивали несовершеннолетних. К примеру, Александра Вернидуба, по словам жительницы Светланы Теплых, били ногами, не смотрели ни на возраст, ни на социальное положение.

На фоне того, что 17 ноября заместитель председателя областного совета Николай Тындюк заверил усатовцев, что установка ЛЭП в населенном пункте  производится не будет, 18 ноября в 6 утра правоохранители и люди в штатском, фактически, ввели в населенном пункте военное положение и устроили побоище. Вся суть в том, что руководство компании «Укрэнерго» через решение суда, наплевав на мнение облсовета и местного населения, читай, своего народа, внаглую, бесцеремонно начали монтаж линии электропередач через жилые дома и прямо на участках людей. О пути переговоров, компромиссов и социальной ответственности компания и слышать не желает. Здесь уже работает классическое определение Карла Маркса, что «его препохабие капитал при прибылях более, чем сто процентов, готов идти на любые преступления». Кто мешает компании, подчеркиваю, государственной компании провести линию за границы населенного пункта? Отвечаю: алчность, жадность, беззаконие, прибыли по карманам и полное наплевательское отношение к своему собственному народу и к своему населению.  Между тем, жители Усатого сдаваться не намерены. И я уверен, что  никто бы из нас не хотел, чтобы над их головами по их участкам проходила высоковольтная линия в 35 киловольт. В настоящее время усатовцы не сдаются, они, практически, роют окопы и ставят баррикады. И я полностью поддерживаю земляков и готов защищать их позицию жестко и принципиально.

С учетом того, что источником власти в Украине является народ, а зажравшаяся верхушка власти совместно с их лобби-корпорациями забыли, что такое закон, требую от имени фракции Компартии Украины, от Генеральной прокуратуры, Министерства внутренних дел и Кабинета Министров срочно создать межведомственную комиссию по данному вопросу. Одесскую областную администрацию, Одесский областной совет прошу срочно вмешаться в конфликт и заявить о своей принципиальной позиции в отношении беспредельщиков, выступивших против наших земляков. Голову Верховной Рады Владимира Литвина прошу поддержать инициативу создания временной следственной комиссии Верховной Рады по данному вопросу с включением в нее представителей всех фракций парламента.

Свое выступление прошу считать депутатским запросом к руководителям указанных министерств и ведомств. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Кармазін Юрій Анатолійович.

 

13:54:04

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, "Наша Україна-Народна Самооборона".

Шановні чотири народних депутата, які залишилися в залі, вельмишановний український народе! На превеликий жаль, я побачив, що з цієї трибуни можна образити і жінку, навіть коли вона тобі не може відповісти. Я від всіх чоловіків хочу вибачитися перед мужньою жінкою,  Прем'єр-міністром, яка робила величезну справу вчора, а тут ті, хто носить штани і називають себе „мужиками”, обзивали і обливали її брутальними словами. Вона ще й сьогодні працює.

Я хотів привернути свою увагу у своєму виступі до тих речей, щоб ми, українці, зрозуміли, що ми величезна нація. І коли  сьогодні я дивлюся, як Міністерство охорони здоровя жалюгідно, попрошайнічає по світу, як сенатор Міжнародного парламенту і миру, я допоможу дістати також безкоштовно на кілька мільйонів доларів завезу сюди того, що потрібно. Але коли побачив, як жебракують…

Я хочу вам нагадати  історію. Ітак, 17 травня 1886 року в Одесі було створено першу в Росії і другу в світі бактеріологічну станцію, яку очолив Ілля Мечников, видатний вчений, який став першим у Росії Нобелевським лауреатом в галузі біологічних наук. На ній другий видатний вчений Я.Бардах на собі провів випробування вакцини проти сказу, яку виготовив знаменитий Луї Пастер, довівши її безпечність для людини.

Що ви думаєте? Всі ті вакцини, які там робилися, проти туберкульозу, проти малярії, сибірської виразки і так далі, на тій станції, яка була, знищені в останні роки, більше того рік тому, я звертаюсь до міністра охорони здоров’я, з приводу створення, відновлення інституту, який називався Український науково-дослідний інститут вірусології та епідеміології, який знищений за часів прем’єрства великих тих, хто рветься сьогодні в президенти і має біло-сині прапори. Я звернувся і не отримав навіть відповіді.

Шановні, ми українці, дали світу перші вакцини, і сьогодні жебракуємо?  Ви розумієте, що на українцях потім випробовують якісь інші вакцини, а вони  мають бути, підходити до нашого населення.

Вони мають бути враховані особливості штамів. Я  хочу, щоб мій виступ рахували депутатським запитом до уряду про створення власних вакцин і захисту інтересів українців. Бо кожна держава…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Гнаткевич Юрій Васильович.

 

13:57:27

ГНАТКЕВИЧ Ю.В.

Юрій Гнаткевич,  "Блок Юлії Тимошенко".

Сьогодні 20 листопада, йде дощ надворі, осінь, але в  повітрі вже відчувається наближається нового року і Різдва Хрестового. Я думаю, що у столиці Російської Федерації Москві ретельно  готуються і продюсери і режисери, редактори і власники телекомпаній до новорічної ночі, до концертів і програм. У Києві, я думаю, не готуються, а навіщо ж?

 Я хочу нагадати, як було минулого року, після того, коли я прослухав привітання українського Президента Ющенка з нагоди нового року, я переклацав, як кажуть всі телевізійні канали, так от на Першому телевізійному каналі після 12.00, після 24.00 йшла російська кінокомедія „Обыкновенное чудо” о жизни руського дворянства, при каком-то там русском царе. З екранів всіх інших телеканалів не зникав Максим Галкін, якісь два придурки в Москві, які переодіваються постійно у жіночу одежу, кривлялися і начебто смішили людей.

Інколи випускали в Москві і в нас таких людей як Данилко, Данильця, Мойсеєнка, колишніх „кроликів”, які зреклися своєї рідної мови, зреклися рідної української  тематики і тому виглядають справді смішно в очах наших людей.

Тут Павло Мовчан говорив про наш більш, про українське кіно. Справді українське кіно знищене, але ж могло бути і не знищене. Я хотів би вас повернути до чудового фільму, можливо він мав якісь вади, але це цікавий фільм „Роксолана” з багатьма серіями. Після цього жодний кінофільм не вийшов. Правда у нас виходимо документальне кіно і непогане, про справжню українську історію і його показують, його показує телеканал „Новий”, але тільки о 3-4 годині ночі. Я звертався і цікавився чому ж так, чому не лунає наша українська пісня, наш гумор, де наші виконавці, ансамблі, гурти, солісти, квартети, тріо, дуети, хори, все в нас є. Кажуть немає пропозицій, а від кого ж мають йти пропозиції. Увімкніть українське радіо, увімкніть канал „Культура”, загальнонаціональний канал, такі передачі як „А ми до вас в ранковий час!”, „Від суботи до суботи”, повно гумору, повно нашого всього українського. Телеканал „Україна” тільки називається „Україна”, жодної української тематики там справді на тему культури немає, жодної пісні ви не почуєте. Чому так? Тому що телебачення захопили в нас люди, для яких все українське є чужим. Вони не хочуть будувати української держави, вони хочуть легітимізувати, закріпити і зміцнити досягнення російського царизму, і кремлівських вождів з України не українців.

Я прошу Коломойського, Ахметова, Хорошковського, Пінчука, всіх наших олігархів, згадати, що вони живуть в Україні і щось зробити приємне.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ранкове пленарне засідання оголошую закритим. Наступне пленарне засідання розпочнеться у вівторок 1 грудня о 10 годині. На все добре!

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку