ПОЗАЧЕРГОВЕ  ЗАСІДАННЯ

Сесійний зал Верховної Ради України

3 липня 2009 року, 10:20 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку шановні народні депутати Верховної Ради України. У мене велике прохання до шановних колег народних депутатів, до лідерів фракцій. Запропонуйте, колегам сісти на робочі місця. Я належу до числа тих людей, які виконують домовленості.  Якщо ми щось домовляємось, то я відповідним чином поступаю. Тому, будь ласка, я прошу вас, сядьте на робочі свої місця. 

Шановні колеги, прошу підготуватися до реєстрації. Шановні колеги,   ви готові до реєстрації? Давайте, готуйтеся до реєстрації.

Шановні колеги, прошу реєструватися.

(Реєстрація народних депутатів України)

10:26:18

Зареєструвалося в сесійній залі картками 445 народних депутатів.

Шановні колеги, позачергове засідання Верховної Ради України оголошую відкритим. Шановні народні депутати, відповідно до частини  восьмої статті 19 Регламенту  Верховної Ради України  у Верховній Раді України була зареєстрована ініціатива 152 народних депутатів України, яка співвідноситься з вимогами частини другої статті 83 Конституції України щодо проведення позачергового пленарного засідання Верховної Ради України.

Згодом до Верховної Ради України  звернулися 150 народних депутатів з ініціативою щодо уточнення порядку денного цього засідання. У звязку з тим, що ця пропозиція була оформлена відповідно до вимог Регламенту України, запропоновані народними  депутатами України пропозиції були враховані.

Пропонувалися до розгляду на цьому позачерговому засіданні такі питання: перше, це кадрові питання; друге – це проект Закону про внесення змін до Конституції України щодо обмеження депутатської недоторканості”, і третє питання – про дострокове припинення повноважень народного депутата України Лозінського.

У нас відбулося засідання Погоджувальної ради України… Погоджувальної ради Верховної  Ради України і за пропозицією Партії регіонів запропоновано розглянути сьогодні лише одне питання, а саме – про дострокове припинення повноважень народного депутата України Лозинського. Нам це питання не потрібно включати у порядок денний. Я оголошую до розгляду це питання.  Немає застережень інших?

Запишіться по одній хвилині, будь ласка. Запишіться, будь ласка, по одній хвилині. Будь ласка, запишіться по одній хвилині.

Вечерко, будь ласка.

 

10:28:37

ВЕЧЕРКО В.М.

Слово Чечетову передайте, будь ласка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Михайло  Чечетов, будь ласка.

 

10:28:45

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги! Ну, не понятно! Неделю назад у нас есть два предложения от фракции БЮТ. Неделю назад было официальное заявление фракции БЮТ, где они предлагают обратиться к Президенту с предложением о присвоении звания Героя Украины народному депутату Лозинскому от БЮТ за обезвреживание  преступника Олейника, погибшего. Вчера Юлия Владимировна делает совершенно другое, противоположное заявление, в соответствии с которым она предлагает снять неприкосновенность, исключить из партии, лишить мандата, отдать под  суд.

Тогда вы разберитесь и скажите, если вы первый раз ошиблись, или это был у вас чисто воды пиар, популизм, навешивание лапши на уши популистской, так вы извинитесь перед людьми тогда. А так не понятно, что делать: к Герою его представлять или под суд отдавать. Разъясните позицию, пожалуйста! Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Катерина Ващук.

 

10:29:45

ВАЩУК К.Т.

Шановний головуючий, шановні колеги! Мені сьогодні хочеться звернутися до кожного з вас,  звернутися як депутату з досвідом, як людині, яка чимало працювала у Верховній Раді, пам`ятає багато скликань.

Шановні колеги, я все більше переконуюся, що та система виборів, яка існує сьогодні, до Верховної Ради заведе Україну в тупик. Немає депутатів, які сьогодні  можуть сказати відкрито свою думку проти  думки лідера. Дуже важливо, щоб   ми думали більше про державу, про Україну, про свою поведінку. Вірно, нам треба,  заява  є, ми підтримаємо цю пропозицію по Лозинському, але кожен народний депутат  сьогодні має думати не про  інтереси   свої, а про  інтереси держави…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Камчатний, фракція "Блок Юлії Тимошенко".

 

10:30:58

КАМЧАТНИЙ В.Г.

Камчатний, "Блок Юлії Тимошенко", Слобожанщина. Прошу передати слово Івану Григоровичу Кириленку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Іван Кириленко, мікрофон.

 

10:31:05

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановний Володимире Михайловичу! Шановні виборці! Я звертаю увагу всіх – громадськості, наших телеглядачів, слухачів, виборців  і всього залу. Володимире Михайловичу, безпрецедентний факт! Двічі фракція звертається , набравши… зібравши 150 підписів і більше про проведення додаткового засідання, пропонує порядок денний, і Партія  регіонів блокує  цинічно, нахабно цю пропозицію.  Як так може бути?! (Ш у м  у  з а л і)   Партія регіонів керує Верховною Радою! Як так може бути?

Володимире Михайловичу, ми й сьогодні йдемо на поступки, розглядаємо питання не в тому порядку, який  ми запропонували, але ми вимагаємо від колег, зупиніть блокування трибуни, давайте працювати. Зразу після розгляду  по Лозинському негайно  ставимо питання  скасування депутатської  недоторканості і зміни до Конституції. Якщо партія  регіонів заблокує це питання… вони бояться скасування недоторканості.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат  В’язнівський передає право на виступ  В’ячеславу Кириленку.

 

10:32:14

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, депутатська група „За Україну!”.

Шановні колеги і шановні виборці! Мене дивує рішення Погоджувальної ради. А чому ми знімаємо недоторканість  тільки з одного депутата і забуваємо, що треба зняти – і це - передвиборче зобов'язання практично всіх, хто тут сидить у залі, - депутатську недоторканість з усіх депутатів. Чому ми забуваємо, що це питання ще рік тому розпочато до розгляду, перший раз проголосовано, і зараз треба всього-на-всього 226 голосів, для того щоб пройти другий етап процедури скасування депутатської недоторканості. А вже у вересні, особливо кандидати в Президенти, тут буде 15 чоловік, закличуть своїх депутатів дати 300 голосів для того, щоб депутатську недоторканість скасувати взагалі. Чому це питання зараз, на позачерговому засіданні, ми не виносимо на порядок денний? Чому депутати знову всіх фракцій думають головним чином про власну шкуру, а не про те, що вони обіцяли людям? Такий підхід не робить честі Верховній Раді, це половинчастий підхід, і таким підходом ми нічого не вирішуємо. Прошу…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Маньковський передає право на виступ Ярославу Сухому.

 

10:33:30

СУХИЙ Я.М.

Шановні колеги, в цій справі, яку ми зараз будемо розглядати, не може бути ні зайвих емоцій, ні піару, ні, тим більше, не дай Боже, зловтішань. Те, що наш колега, народний депутат України Лозинський, написав заяву про складення повноважень, сам написав заяву про складення повноважень, говорить саме за себе. Але головне для нашої фракції інше, ви, можливо, неправильно нас зрозуміли.

Має бути налагоджений парламентський, громадський контроль, державний контроль за тим, аби слідство було неупередженим, аби слідство було об'єктивним, і всі, кого суд, саме суд, а не газетні статті, кого суд визнає злочинцем, понесли справедливу міру покарання. Тільки так може себе поводити найвищий законодавчий орган – Верховна Рада.

А тепер відносно оцієї метушні навколо недоторканності. Конституційний Суд 2002 року визнав, що недоторканність народного депутата України є складовою частиною виконання ним його конституційних депутатських повноважень – раз.

Друге. Я…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Все, час вичерпано.                

Шановні колеги, чому ми вийшли на такий порядок денний? Я звертаюсь до колеги В'ячеслава Кириленка. Будь ласка, гарантуйте порядок. Через бійку у Верховній Раді я засідання проводити не буду. І мені було… Ви слухайте, що я говорю! Слухайте, що я говорю! Мені було заявлено, що якщо ми будемо розглядати інші питання, буде бійка у Верховній Раді України. Я не буду брати участь у бійках. Я закликаю тільки до одного: одуматися і всім мати совість, і подумати, що ми робимо. Я ще раз хочу сказати: я виклав розклад засідання Верховної Ради України. Кожен депутат повинен бути свідомий своєї відповідальності. Сядьте всі на місця – тоді ми розглянемо всі питання, які належить розглянути.

Оголошується до розгляду питання про дострокове припинення повноважень народного депутата України Лозінського В.О. Реєстраційний номер 4759. Доповідач – Олександр Сергійович Єфремов, голова комітету.

 

10:36:00

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемые коллеги! Уважаемый коллега Ляшко! Уважаемый коллега Ляшко! Вопрос касается в том числе и коллеги вашей фракции, давайте послушаем.

Первого июля текущего года Генеральный прокурор Украины Медведько обратился с письмом к Голове Верховной Рады Украины Владимиру Михайловичу Литвину, согласно которого он просит согласно статьи 80 Конституции, и статьи 27 Закона Украины «Про статус народного депутата», и статьи 218 Регламента Верховной Рады Украины, просит дать согласие Верховной Рады про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та взяття під варту народного депутата України Лозінського Віктора Олександровича.

Второго числа наш коллега Лозинский обратился с заявлением в Верховную Раду с просьбой снять с него депутатские полномочия. Учитывая то, что заявление поступило в комитет только сегодня утром, я успел подготовить постановление за своей подписью за номером 4759, которое отражает наши действия согласно закона Украины, согласно Конституции (статьи 80) и согласно Регламента работы Верховной  Рады, это постановление есть у вас на руках. Прошу определиться решением Верховной Раде по голосованию данного постановления.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, запишіться на запитання. Скільки ми хвилин відведемо на запитання? П’ять хвилин достатньо? Будь ласка.

Андрій Шкіль, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

10:37:54

ШКІЛЬ А.В.

Я хотів би просто поцікавитися. Дуже добре, що доповідає голова комітету. Але я в принципі розраховував ще почути і задати запитання представнику Генеральної прокуратури, тому що я вважаю, що це було би об’єктивно.

Наскільки я розумію, голова Регламентного комітету доповідає з приводу заяви самого народного депутата щодо позбавлення його депутатської недоторканості. Але я вважаю, абсолютно логічним було б послухати представника Генеральної прокуратури, чому його немає, і чому в принципі я як народний депутат не маю права задати йому запитання для того, щоб роз’яснити ситуацію, що ж там трапилося з позиції Генеральної прокуратури.

 

ЄФРЕМОВ О.С. Учитывая то, что мы рассматриваем заявление депутата о сложении с него депутатских полномочий, то здесь присутствие Генерального прокурора не должно быть.

Что касается непосредственно точки зрения Генерального прокурора, она выражена в поданни, которое он прислал на Верховную Раду, и каждый депутат имеет возможность с данным поданням ознакомиться. Здесь отражена точка зрения следствия по событиям, которые проходили в этот период.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Деревляний, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

10:39:07

ДЕРЕВЛЯНИЙ В.Т. Ляшку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, передайте право на запитання Олегу Ляшку.

 

10:39:16

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Шановний Володимире Михайловичу, я звертаюся до вас як до Голови Верховної Ради. От скажіть, будь ласка, мені і всій країні, нехай чують,  де, в якому Регламенті написано, що Погоджувальна рада має визначати порядок денний. Є ініціатори засідання, є порядок денний, я вношу пропозицію, і відразу після розгляду цього питання прошу поставити її на голосування. Нехай Верховна Рада  проголосує за порядок денний, а не якась погоджувальна рада буде визначати нам порядок денний. То може ми всі тут разом з Лозінським розійдемося, і ви там утрьох сидіть, визначайте порядок денний разом із Партією регіонів.

Ми виступаєм за зняття депутатської недоторканості не тільки з Лозінського, а з усіх депутатів. За скасування цієї 80-ї ганебної статті  Конституції, а  Партія регіонів не хочу цього і блокує  трибуну, загрожуючи. А ви кажете, биться будуть, да нехай б’ються, хай вся країна бачить, хто на що…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Можна я відповім на це запитання? Я прошв би шановному колезі не вказувати з ким мені працювати. Я працюю з Верховною Радою України, ви як народний депутат забезпечте порядок, і ви повинні   визнати, що те, що діється у Верховній Раді, це те, що учні дуже гарні – Партія регіонів навчилася у вас, як треба блокувати все,  що можна блокувати. Тому заспокойтеся і працюйте.(О п л е с к и)

 Народний депутат Стешенко.

 

10:40:50

СТЕШЕНКО О.М.

Шановний доповідачу,  у мене до вас дуже коротке запитання. Ви почали доповідати і виконувати ту функцію, яку мав виконати Генеральний прокурор. На самом же ділі ми розглядаємо заяву народного депутата Лозинського. У зв’язку з цим чи відбулося засідання комітету, яке це рішення, і прохання представити саме позицію  регламентного комітету.

Дякую.

 

ЄФРЕМОВ О.С. 

Я обязан был доложить то, что обязан доложить руководитель регламентного комитета по заявлениям,  которые поступили в комитет.

Первое заявление под строчкой «терминово» было надослано нам – это  Генерального прокурора. И второе заявление непосредственно депутата Лозинского.

Учитывая то, что времени не было  на рассмотрение этого вопроса,  в своем выступлении я сказал, что   комитет не  имел возможность из-за временного фактора  рассмотреть данный проект постановления, я его  подписал за своей подписью, оно  соответствует  нормам Конституции и Регламента, который мы с вами утвердили. И я выношу на общее обсуждение  данное постановление по  поручению Погоджувальной рады  и президиума.

Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ Народний депутат Шаманов, фракція „Блок Юлії Тимошенко”.

 

10:42:04

ШАМАНОВ В.В.

Прошу слово передать Пудову.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ  Пудову, будь ласка, передайте слово.

 

10:42:14

ПУДОВ Б.М.

У меня есть такой вопрос,  Даже если речь идет о поданнє Генерального прокурора. Все ту говорят о всестороннем расследовании дела. А я не вижу там даже элементов всесторонности. Я вижу заангажированность этого дела, давление Президента перш за все, который пиарится  и назначил виноватых.

Вот вы скажите, вы знаете, и ваш  комитет, что решением суда задержали начальника прокуратуры, прокурора, и начальника милиции для установления личности? Это же беспредел! О каком может быть разговор всестороннем  рассмотрении всебічном дела? А вы тут докладываете: не собрались, не рассмотрели. У нас тоже есть один комитет, где голова сам, единолично подписывает решение. И вы не берите на себя такую смелость, а займитесь прокуратурой, ее, соблюдением ею законности.

Ответьте на вопрос.

 

ЄФРЕМОВ О.С. Уважаемый коллега, я бы не был столь эмоционален  и я специально, чтобы не разжигать обстановку в зале, не зачитывал подання Генеральной прокуратуры. Вы имеете право с ним ознакомиться, там есть ответы на все ваши вопросы. И если вы внимательно его прочтете, то эмоции, наверно у вас немножко поутихнут.

А что касается моих прав, то я пользуюсь исключительно правами, которые надани мне Регламентом, за который вы, в том числе голосовали.

Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так. Дякую, Олександр Сергійович, сідайте, будь ласка.

Шановні колеги, дозвольте надати вам інформацію. Справа в тім, що вчора надійшло подання Генеральної прокуратури до Верховної Ради України. Якщо розглядати  це питання за подання Генеральної прокуратури, то ми повинні іти в такий спосіб, 5 днів надати  народному депутату щодо якого висунуто обвинувачення для того, щоб він написав пояснення. Після того 20 днів комітет, до 20 днів, має готувати це питання, потім його виносити на розгляд. Це місяць для розгляду цього питання.

Разом надійшла заява від народного депутата України такого змісту, зараз одну хвилинку, я зачитаю, такого змісту: „Для обєктивного  проведення слідства за кримінальної справою, порушеною щодо мене Генеральною прокуратурою України, прошу достроково припинити мої повноваження як народного депутата України за соєю особистою заявою відповідно до пункту 1 статті 81 Конституції України”.

Отже, відповідно до заяви у нас є сьогодні всі підстави прийняти рішення сьогодні для того, щоб відбувався процес відповідний розслідування цієї справи. Одну хвилинку, не піднімайте руки, будь ласка!

Тому пропонується на ваш розгляд, щоб ми сьогодні прийняли рішення по заяві. Не треба для цього підготовку протягом місяця. Сьогодні ми приймаємо це рішення, і депутат втрачає весь свій імунітет, і Генеральна прокуратура має можливість чинити відповідно до норм закону, тобто  притягати до відповідальності, затримувати, арештовувати і таке інше.

Тому вашій увазі пропонується прийняття саме такого рішення для того, щоб ця резонансна справа якомога швидше отримала логічне  завершення. (Ш у м  у  з а л і) Ну, питань же немає з цього приводу. Які питання?  (Ш у м  у  з а л і)  Немає питань.

Шановні колеги, немає інших застережень?

Я ставлю на голосування проект Постанови Верховної  Ради України (реєстраційний номер 4759) „Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Лозінського”:

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 81 Конституції України Верховна Рада України постановляє:  припинити достроково повноваження народного  депутата України Лозінського Віктора Олександровича, обраного у багатомандатному загальнодержавному виборці окрузі виборчий блок політичних партій "Блок Юлії Тимошенко" у зв'язку з  особистою заявою про складення ним депутатських повноважень. Прошу голосувати.

 

10:47:29

За-415

Рішення прийнято.

По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 164, „Блок Юлії Тимошенко” – 133, „Наша Україна – Народна Самооборона” – 69, комуністів – 27, „Блок Литвина” – 20, позафракційні – 2.

Шановні колеги, тут звучали пропозиції для того, щоб ми продовжили засідання і розглянули питання, в тому числі, і про припинення депутатських повноважень. Я пропоную зараз поступити таким чином. Повністю підтримуючи – наголошую – ті пропозиції, які звучали, зараз зібратися керівникам депутатських фракцій для того, щоб провести далі відповідні.

Що? Я ще раз хочу сказати, Іван Григорович, встаньте тут поруч і забезпечте порядок, треба щоб не було протистояння. Ви вже бачите, що робиться.

Тому, шановні колеги, я оголошую, Іван Григорович, я прошу, слухайте що ми домовляємось. Я оголошую перерву на 30 хвилин. Керівникам фракцій прошу зібратися в кабінету Голови Верховної Ради.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, на засіданні Погоджувальної ради  обговорювалося питання продовження нашої роботи. У зв’язку з тим, що пропозиції які вносять мають контраверсійний характер, не узгоджуються і прийнято таке рішення: закрити позачергове засідання Верховної Ради України, в понеділок провести  засідання Погоджувальної ради, І я просив би шановних народних депутатів всіх, звертаюся до вас, прошу схаменутися, одуматись і дати можливість наступний тиждень нормально Верховній Раді України працювати.  Ми всі посилено спільними    зусиллями штовхаємо країну до провалля.

Позачергове засідання Верховної Ради України оголошую закритим. В понеділок об 11-ій годині – засідання Погоджувальної ради.

 

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку