ЗАСІДАННЯ П’ЯТДЕСЯТ ВОСЬМЕ 

Сесійний зал Верховної Ради України

26 червня 2009 року, 11:39 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, для того, щоб зробити оголошення я поступлю таким чином, ми відкриємо, після оголошення закриємо засідання і  розглядати  сьогодні жодних питань не будем – це таке рішення Погоджувальної ради.  А про  рішення Погоджувальної ради я вас поінформую.

Тому  для початку  прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Готові, так все. Увімкніть систему „Рада”.

(Реєстрація народних депутатів України)

11:40:20

Зареєструвались у сесійній залі  288 народних депутатів. Ранкове  засідання  Верховної Ради оголошую відкритим.

Шановні народні депутати, дозвольте вас поінформувати про результати  засідання Погоджувальної ради. Сьогодні  обговорювалось ключове питання, і причина блокування  трибуни пов’язана з тим, що  вимога одна – розглянути сьогодні в остаточній редакції  закон, яким  передбачається внести нові  показники щодо мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму або, навпаки, прожитковий мінімум, мінімальна заробітна плата. Пропозиція полягала з боку Партії регіонів – розглянути  сьогодні цей закон і прийняти рішення., оскільки вчора не була підтримана  пропозиція про те, щоб готувати до другого читання  цей  законопроект за скороченою процедурою.

Моя пропозиція полягала  у тому, як компроміс, що сьогодні у сесійній залі   проголосувати рішення про те, щоб за скороченою процедурою його, тобто на наступний пленарний тиждень підготувати до розгляду у сесійній залі. А для  того, щоб знайти  спільні позиції  і спільні підходи, створити робочу групу за участю бюджетного комітету, за участю  ініціаторів, звісно, законопроекту і інших профільних комітетів, які задіяні у підготовці цього законопроекту, а над усе за участю урядовців, і  одночасно до цього  закону  запропонувати  зміни до бюджету. Бо зрозуміло, що прийняти, прийнявши  це рішення, без  змін до бюджету, це рішення працювати ніколи не буде, воно буде мати  виключно пропагандистський характер. На превеликий жаль, повинен сказати,  що ця моя пропозиція не була підтримана, ну насамперед фракцією Партії регіонів. Тому консультації будуть продовжені, а відтак я оголошую про те, що ранкове засідання Верховної… (Ш у м   у   з а л і)

Шановні колеги, я хочу вам сказати, що ми домовились, що консультації і засідання Погоджувальної ради буде продовжено, питань щодо запитів не будемо розглядати, їх є майже 140, депутатських запитів, рівно ж як і сьогодні ми мали узгодити і прийняти рішення щодо кадрових звільнень і кадрових призначень. Але за таких умов, ви ж прекрасно розумієте, що ми працювати не можемо. 

Ранкове засідання Верховної Ради України оголошую закритим. Ми продовжимо нашу роботу в пленарному режимі сьомого липня цього року. Шостого липня, зрозуміло, відбудеться засідання Погоджувальної ради.         

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку