ЗАСІДАННЯ ТРИДЦЯТЬ ДРУГЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

16 квітня 2009 року, 16:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, прошу підготуватися до реєстрації.

На прохання колеги Сухого Ярослава Михайловича запрошую депутатів до сесійної зали. Будь ласка, шановні колеги, заходьте, будемо продовжувати нашу роботу.

Що? Так дайте мені, де постанова? Давайте рішення, буде постанова. Я не бачу ж документ, дайте мені документи.

Шановні колеги, прошу підготуватися до реєстрації, ввімкніть систему „Рада”.

16:01:34

Вечірнє засідання Верховної Ради України оголошую… А вибачте, зареєструвались картками в сесійній залі 407 народних депутатів. Вечірнє засідання Верховної Ради  України оголошую відкритим.

Шановні колеги, давайте зараз запишемося виступити, з приводу чого ми, пропозицію. Будь ласка, сядьте, будь ласка. Запишемося, встигнете заблокувати, ради бога, шановні колеги. Давайте запишемося, 5 хвилин обговоримо, яка причина того, що відбувається.

Будь ласка, запишіться. Будь ласка, Роман Зварич, мікрофон.

 

ГРИЦЕНКО А.С.

Дякую. Гриценко за нього.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги, я вважаю, що в нас сьогодні дуже важливі питання в порядку денному, зокрема законопроект 3428 – щодо протидії хабарництву. Ми в першому читанні підтримали, 372 народних депутати. Профільний комітет, який очолює Віктор Дмитрович Швець проголосував за нього одноголосно. Я просив би не блокувати трибуну, а прийти до вирішення цього та інших дуже важливих питань. Тим більше, що блокують чомусь  колеги по коаліції, це питання абсолютно ні з ким не скоординовано. Давайте будемо працювати.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  3428? Хорошо. Він у нас же є у розкладі засідань.

Геннадій Самофалов, будь ласка.

 

16:03:11

САМОФАЛОВ Г.Г.

Я прошу передать слово народному депутату Чечетову Михаилу Васильевичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Михайло Чечетов, будь ласка.

 

16:03:21

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги! То, что наши уважаемые коллеги из БЮТ блокируют трибуну, говорит о том, что, наверное, перечень вопросов, подготовленных на сегодня, вычерпан, и остались неподготовленные. Поэтому есть предложение нам сегодня разойтись и в режиме уже работы в комитетах доработать сегодня, завтра, а уже на 12 число, на 13 действительно опять вынести такой пакет законопроектов, где будут вопросы по борьбе с кризисом и так далее, отработанные, чтобы не было никаких блокировок, и продуктивно отработать 12-го.

Поэтому предложение – закрыть сегодня сессию. В режиме, в комитетах доработать сегодня и завтра. А на 12 подготовить полноценный пакет на сессию. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Шкіль, фракція „Блок Юлії Тимошенко”.

 

16:04:15

ШКІЛЬ А.В.

Дякую. Я прошу передати заступнику голови фракції Андрію Кожем’якіну, будь ласка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Андрій Кожем’якін, мікрофон.

 

16:04:23

КОЖЕМ’ЯКІН А.А.

Шановний Володимире Михайловичу,  шановні колеги! О 12-ій годині ми збиралися у спікера в кабінеті і домовилися, що після перерви, тобто о 16-ій годині, буде винесено питання щодо до сесійної зали по тимчасовій слідчій комісії, про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради  з питань розслідування обставин смерті народного депутата України Плужнікова та заволодіння невідомою особою його власністю, акціями телекомпанії „Інтер”.

Ми домовилися про те, що пан шановний, голова комітету Єфремов проведе комітет. Ми включили усіх представників від Партії регіонів, які просили і які наполягалися. Тому я вважаю, що, як ми голосували тиждень тому по комісії по отруєнню Президента, я хотів би попросити вас поставити це питання на голосування, шановний Володимире Михайловичу. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Володимир Матвєєв, фракція комуністів.

 

16:05:24

МАТВЄЄВ В.Й.

Спасибо.  Я прошу передать слово Мартинюку Адаму Ивановичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Адам Іванович Мартинюк, будь ласка.

 

16:05:29

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Мартинюк, фракція комуністів.

Шановні колеги! Дійсно, давайте ми поступимо так, як домовлялися на Погоджувальній раді в Голови. Ми ж домовилися про те, що там діють інтереси двох фракцій. Одна їх відстоює зараз активно, я не бачу чомусь інтересу, який заявляла фракція Партії регіонів. Вони також наполягали на розгляді позачергового одного із питань. І ми домовилися, що і це питання,  яке практично майже готове, там внести тільки деякі нюанси в проект постанови по ТСК; і питання, з яким мав виступати колега Шуфрич, щоб вони підготували, щоб зібрався профільний комітет і дали. Я бачив, що ніби голова профільного комітету  погодився на це, підтвердили ці рішення і зараз їх розглянули. Давайте поступимо саме таким чином, що цих два законопроекти нехай розгляне профільний комітет і сьогодні ж ми їх винесемо на обговорення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ярослав Кендзьору.

 

16:06:33

КЕНДЗЬОР Я.М.

Ярослав Кендзьор, депутатська група „За Україну”.

Я не знаю, які там інтереси відповідно до оцього питання, про яке щойно говорив Адам Мартинюк, в однієї і в другої фракції, але абсолютно точно розумію, що воно до подолання економічної і політичної кризи немає жодного стосунку. І всі ці репетування про те, що парламент і деякі фракції і  депутатські групи не голосують за деякі законопроекти, це виявляється просто фікцією. І це по-перше.

А, по-друге. Шановні колеги із БЮТу! Ну згадайте, якщо у вас хоч трішечки є якоїсь совісті і честі. Ми живемо, завершуємо пленарний тиждень який є Страсним тижнем. Побійтеся Бога, що ви робите? Сьогодні Страсний Четвер, завтра – Страсна П’ятниця, та сідайте і по-божому, по-людські проведіть цей тиждень.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Ярослав Сухий передає право на виступ Олександру Єфремову.    

 

16:07:50

ЄФРЕМОВ О.С.

Спасибо, Владимир Михайлович.

Уважаемые коллеги, давайте мы разберемся, что происходит. Мы сегодня на Погоджувальной раде у Владимира Михайловича договорились о том, что при внесении соответствующих изменений, проект Постановления по ТСК и еще другой документ, мы соберем комитет, рассмотрим это и затем вполне на полных основаниях вынесем для рассмотрения в зал. Так вот я вам хочу доложить, что Тимчасову слідчу комісію инициировали создание депутаты от фракции, которые сами сейчас блокируют заседание Верховной Рады и трибуны, которые не внесли соответствующие изменения в тот законопроект, который они должны были внести, вернее, проект Постановления, а другие кроме них, не имеют права туда внести.  У нас получается полный маразм. Блокируют себя по поводу того, что они должны были сделать. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, шановні колеги, ми обмінялися думками. Що? Шановні колеги, одну хвилиночку,  я зараз дозвольте надам вам інформацію про результати засідання Погоджувальної ради. На Погоджувальній раді дійсно обговорювалося це питання. Разом з тим, ми з вами домовилися, що всі питання повинні розглядатися на підставі подання відповідних комітетів, незалежно від того, яке буде заключення позитивного чи негативного. Верховна Рада України першим завжди ви знаєте, голосує пропозицію позитивного характеру. Якщо  вона не проходить, тоді вступає у дію та пропозиція, яка надійшла від профільного комітету, я маю на увазі щодо не підтримки того чи іншого проекту документу. І ми на Погоджувальній раді з вами домовилися, шановні колеги, щоб зауваження, які були висловлені до цього проекту Постанови були усунуті авторами проекту Постанови. До речі, я хочу сказати, що мені зараз повідомили із Секретаріату, що на заміну внесли постанови і ще її ніхто не бачив, а ви заблокували трибуну.

Наступний момент, про що я хочу сказати відносно пропозиції Адама Івановича Мартинюка щодо законопроекту, який вніс народний депутат Шуфрич. Шановні колеги, або Верховна Рада буде працювати Верховною Радою, або вона буде працювати за викликом. Цей законопроект учора був тільки зареєстрований, уже  сьогодні треба розглядати. Комітет його в вічі не бачив, депутати його не читали, якщо ви транслюєте якісь домовленості, то давайте таким чином, що Верховна Рада України не проводила засідань Погоджувальної ради, не затверджувала розклад засідань, а ви між собою домовляйтесь, набирайте 226 голосів і дальше продовжуйте смішити Україну. Якщо це вас влаштовує, будь ласка, давайте працювати. Інакше, хочу сказати, шановні колеги, ще раз хочу сказати, не влаштовує вас робота Верховної Ради України – 155 підписів, я 30 хвилин перед вами, чи скільки, за Регламентом виступлю, подякую вам за роботу, вас не влаштовує діюча Верховна Рада України і не буде вона танцювати під ваші бажання. Сьогодні одні заблокували, завтра заблокували другі. Читайте Регламент, дотримуйтесь Регламенту.

Тому, я ще раз хочу сказати, шановні колеги, комітет, будь ласка, зберіться, буде рішення негативне, але, разом з тим, буде поставлено пропозиція про створення ТСК. Все. Блокувати будете далі, я закрию засідання. І прошу вас не демонструвати свої м’язи, демонструйте мізки, будь ласка. (О п л е с к и) Бо тільки повідомляються, що ще проект не зареєстрований, а вже заблокували трибуну, совість є? От тільки що внесли проект постанови і вже хочете, щоб ви її приймали, да? Будь ласка, хочете ще обговорити, ще запишіться 5 хвилин, будь ласка. Я тільки що підписав, щоб на розмноження дали документ, що ви блокуєте? Що ви блокуєте, скажіть мені? Будь ласка, на табло прізвища народних депутатів. Володимир Матвєєв.

 

16:12:34

МАТВЄЄВ В.Й.

Владимир Михайлович, спасибо за предоставленное слово. Я просто хотел напомнить, что такая ситуация в Верховной Раде уже была, когда блок Натальи Ветренко тоже выходил здесь, все 20 человек выходили, выстраивались около трибуны и, откровенно говоря, не знали, что  говорить и что делать.

Сегодня явно противоправные действия совершенно не нужные, не обусловленные никаким здравым смыслом проявляет сегодня часть «Блоку Юлии Тимошенко». Другая часть этого блока нормально готовы работать. Пусть они сами у себя сначала разберутся, что ж они хотят, к чему они стремятся, а после этого уже ставят на колени всю Верховную Раду и народ Украины.  Это позор, откровенно говоря, если это политическая организация.

 

16:13:24

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін Партія захисників вітчизни „Наша Україна-Народна Самооборона”.

Шановні народні депутати, зараз Страсний тиждень, давайте всі вгамуємо пристрасті, подивимось спокійно в Конституцію. 150 депутатів можуть формувати слідчу комісію. І все.

Володимире Михайловичу, і так воно буде там на півдня раніше, на півдня пізніше, то мені здається на Погоджувальній раді треба було прийти одному висновку, що все одно це треба ставити по любому питання і воно має найти своє відображення. Очевидно, що зараз треба дати можливість висловитися фракціям, представники яких блокують, і запропонувати вихід із ситуації, і пояснити, що нас чекають сьогодні всі громадяни, щоб ми приймали законодавство по виходу із кризи. А то елементарно прийняти, проголосувати за ту постанову – 150 голосів звісно в залі є і далі рухатись собі і не нагнітати, не напружувати…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Терен фракції „Блоку Тимошенко”.

 

16:14:38

ТАРАН В.В.

Дякую, передайте, будь ласка,   Івану Григоровичу Кириленко.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Іван Кириленко.

 

16:14:43

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги, шановний Володимире Михайловичу,  без всяких пристрастей, без емоцій, засідання комітету відбулося в середу. Рішення позитивні прийняті. Є технічні помарки в проекті постанови. Вони усунуті. На півсторіночки проект рішення. Його зачитати. 150 голосів в залі є і  пішли далі працювати. Точно так, як ми підтримали наших колег справа, коли голосувалося питання по проблемі отруєння. Ми підтримали. Технічні неполадки усунули і проголосували 300 голосів у залі. Точно так і зараз, зачитайте ті  півсторіночки, там два прізвища помінялось і все.  Це те, що вимагав від нас  регламентний комітет. Це все зроблено. І поїхали працювати далі. хай колеги підтримають те, що ми  їх підтримали минулого тижня. Немає ніяких проблем: дві хвилини  і пішли далі по порядку денному. Дійсно,  багато питань. Підтримайте, будь ласка,  без емоцій,  без нічого. Все нормально.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я хочу сказати лише одне, що емоції вже залишилися давно у минулому, вже там все випалено у серці.

Будь ласка,  Олег Зарубінський.

 

16:15:48

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Олег Зарубінський, „Блок Литвина”.

Шановний Володимире Михайловичу,  шановні колеги!  За  великим  рахунком, якщо  забрати оце нашарування, то немає предмету для якогось конфлікту. Є можливість у фракції, у якій є 155  чоловік, виходячи з чинної  процедури,   створити будь-яку тимчасову комісію. Це є.  Інша справа, що,  очевидно, легше увійти  у блокування, а важче з нього виходити. От у чому проблема.  Треба тоді обличчя зберігати, чому виходити і так далі.

Якщо зараз спрямована ця постанова, проект постанови на тиражування, якщо мова іде про те, що цей тираж має бути розданий народним депутатам, то в чому предмет дискусії?  Буде розданий, буде прийняте відповідне рішення, проголосуємо, сьогодні проголосуємо або точно завтра проголосуємо.  Для чого ця конфліктна ситуація?  Я вранці казав і зараз кажу: у нас 13 сторінок тільки переліку  потрібних законопроектів для прийняття. Ми на другій сторінці. То для кого це  робота? Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Михайло Чечетов, будь ласка,  мікрофон.

 

16:16:58

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Владимир Михайлович, прошу  передать слово Ефремову.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Єфремов. Мікрофон.

 

16:17:05

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги, я еще раз прошу вдуматься в логику вопроса. Внести изменения в проект постановления, который рассматривается  в зале, имеет право  только  автор проекта постановления. Мы все хорошо знаем Регламент. Я еще раз говорю, что авторами проекта постановления являются представители фракции БЮТ. Внесите соответствующие изменения как авторы. И тогда Владимир Михайлович даст  поручение или просьбу комитету. Комитет сможет рассмотреть. У нас рассматривать нечего, даже не смотря на то, что Владимир  Михайлович с этой просьбой выходит, а вы  блокируете. Я не знаю что  и для чего. Вы же просто смех устраиваете в зале, вся страна  смеется над депутатами, которые сами же не понимают, что они делают, коллеги.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ми обмінялися думками, а тепер давайте  логікою без емоцій. Було посилання  на те, що Верховна Рада України (одну хвилинку), що Верховна Рада України голосувала про Тимчасову слідчу комісію, яка  стосується проблеми отруєння.  Да, голосувала на підставі того, що  всі документи для цього були підготовлені. Окрім того, була воля двох найбільших фракцій, які  періодично колотять країну і Верховну Раду України. Це перше.

Друге. Я хочу сказати, у такий спосіб, шановні колеги, сьогодні ми проголосуєм одне рішення, завтра ви прийдете, примусите проголосувати друге рішення, післязавтра третє. Цілком очевидно, що будь-яка інституція повинна керуватися законом, Регламентом, і ви це прекрасно розумієте.

Ще один момент, про який я хочу сказати. Я виходжу з того, що ми провели з вами засідання Погоджувальної ради, і було прийнято рішення, що повинні бути   запропоновані, вони ці зміни мали бути запропоновані не  зараз, а раніше, бо щойно зараз я вам показав, що внесений проект постанови, щойно зараз був внесений, і ви це  прекрасно бачили. Якщо ви вимагали, щоб засідав під час перерви  комітет, чому  не внесли  проект цей раніше?

Тому зараз або ми будемо працювати у такий спосіб, що буде направлено і вже направлено до комітету  цей документ, 150 підписів є, точніше 150 голосів є (і прав Юрій Анатолійович Кармазін, що ця постанова буде проголосована), але треба набратися елементарного терпіння  і проголосувати її тоді, коли будуть необхідні всі процедурні моменти для  прийняття цього рішення. Якщо ви не хочете працювати, то ви так і скажіть, але я хочу сказати, що під  тиском ніхто працювати не буде, де б ви не стояли, і що ви не робили. Ви повинні з цього зробити один висновок – або ми продовжуємо роботу, або Верховна Рада не буде  працювати сьогодні і завтра.  

На цьому все: або ви зараз сядете на місця… Буде документ готовий, будь-яке рішення буде комітету, ми його розглянем. Ви ж прекрасно розумієте, що вам дають команду – ви вискакуєте сюди і з будь-якого приводу блокуєте трибуну, не знаєте навіть, з приводу чого ви її блокуєте. Кожен з вас це добре усвідомлює. Я не хочу читати вам мораль, це протипоказано, ви розумні всі люди. Чого ви стоїте, скажіть мені? Хочете нову коаліцію, хочете розігнати Верховну Раду? Так зробіть це. Але наруги ніхто терпіти не буде.

Тому я пропоную: або ми працюємо, або я закриваю роботу засідання Верховної Ради. Все! Або сядете на місця, або не будемо працювати. Тому так, для того щоб пересвідчитися, у нас є працездатний парламент чи ні, я ставлю на розгляд питання про призначення позачергових місцевих виборів. Будемо розглядати його – будемо розглядати. Ні – підемо на відпочинок. Будь ласка, я ще раз пропоную: шановні колеги, сядьте на місця, щоб ми почали продовжувати роботу. Я розумію ще, коаліція починає блокувати трибуну, я не розумію, що ви далі хочете ще.

Вечірнє засідання Верховної Ради України оголошую закритим в зв'язку з неможливістю продовжувати роботу через блокування роботи Верховної Ради фракцією БЮТ з абсурдними вимогами. Дякую.             

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку